Είναι κανείς εδώ; - Page 263
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 263 of 283 FirstFirst ... 163213253261262263264265273 ... LastLast
Results 3,931 to 3,945 of 4232
  1. #3931
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    πολυ καλο το τραγουδακι πες στον άνθρωπο αυτον που αγαπας τοσο πολυ να σε κρατα μεσα του σα μια γλυκια αναμνηση κι σα ενα φιλικο πλεον προσωπο που εκτιμά .
    Θα το σκεφτώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #3932
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    εσυ ξερεις καλύτερα φιλαρακι μου καλο
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3933
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    406
    Για ευχές αν χωρίσεις και δεν έχεις ούτε τυπικές σχέσεις, δεν είναι σωστό να δίνεις ευχές. Αν έχεις την ανάγκη να το κάνεις έστω μια φορά το χρόνο, καλό είναι να επιλέξεις τα γενέθλια η την γιορτή του αν είναι από θρησκεία που γιορτάζει το όνομα του. Έτσι δείχνεις πως θυμάσαι τον ίδιο και το μύνημα δεν είναι μαζικό. Οι άλλες γιορτές είναι για ανθρώπους που έχουμε σχέση φιλική ή οικογενειακή.

  4. #3934
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Για ευχές αν χωρίσεις και δεν έχεις ούτε τυπικές σχέσεις, δεν είναι σωστό να δίνεις ευχές. Αν έχεις την ανάγκη να το κάνεις έστω μια φορά το χρόνο, καλό είναι να επιλέξεις τα γενέθλια η την γιορτή του αν είναι από θρησκεία που γιορτάζει το όνομα του. Έτσι δείχνεις πως θυμάσαι τον ίδιο και το μύνημα δεν είναι μαζικό. Οι άλλες γιορτές είναι για ανθρώπους που έχουμε σχέση φιλική ή οικογενειακή.
    Καλημέρα...

    Κοίτα... Το ξέρει πολύ καλά ότι τον θυμάμαι απ' όσα του είπα στο τελευταίο μήνυμα που απάντησε και που κρίνοντας από την απάντηση του τα κατάλαβε σωστά...

    Πάντα του στέλνω στα γενέθλια και στη γιορτή του γιατί το 'χω για καλό...
    Εξακολουθείς να πιστεύεις ότι είναι λάθος να στείλω τώρα; Χθες δεν έστειλα γιατί ένιωθα ότι θα παρασυρθώ και θα γράψω για συναισθήματα που νιώθω και δεν πρέπει... Σήμερα είμαι λίγο πιο νηφάλια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #3935
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    εσυ ξερεις καλύτερα φιλαρακι μου καλο
    Καλημέρα και σ' εσένα Άσπεργκερ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3936
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    γεια φιλαρακι μου ολα οκ ??πως εις σημερα ??
    Last edited by asperger39; 06-05-2024 at 16:53.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #3937
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    644
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γεια φιλαρακι μου ολα οκ ??πως εισ σημερα ?? εμενα μου την πεφτουν στην αλλη σελιδα του η θεούσα της διπλανής πορτας γιατι τους λεω την αποψη μου μα τα χωνω κι εγω .
    Ακριβώς...Σκέψου το λιγάκι παραπάνω αυτό που έγραψες, ίσως σε οδηγήσει στην αποκωδικοποίηση της συμπεριφοράς αυτής.

  8. #3938
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    WildHoney εσυ κοιτα ποσα εχεις πει κατα καιρους σε μενα κι γενικα σε οποιον δε συμπαθεις παλιοτερα κι τωρα δες τη συμπεριφορα σου ποσο επιθετικη εισαι κι μην το παιζεις σοφη δασκαλα . εχεις πολλα να μαθεις ακομα εχει ο καιρος γυρισματα θα το δεις που μεσα απο πολλα θα δεις αληθειες που αρνείσαι να δεις τωρα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #3939
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,769
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    WildHoney εσυ κοιτα ποσα εχεις πει κατα καιρους σε μενα κι γενικα σε οποιον δε συμπαθεις παλιοτερα κι τωρα δες τη συμπεριφορα σου ποσο επιθετικη εισαι κι μην το παιζεις σοφη δασκαλα . εχεις πολλα να μαθεις ακομα εχει ο καιρος γυρισματα θα το δεις που μεσα απο πολλα θα δεις αληθειες που αρνείσαι να δεις τωρα .
    να δουμε ποτε θα δεις κι εσυ τις αληθειες που αρνεισαι να δεις και βαζεις την ιδια κασετα με τις μερες και τις βδομαδες και τους μηνες, προκειμενου να μην τις δεις...

  10. #3940
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    406
    Πασχαλινές ευχές λένε για 40 μέρες. Το σημαντικό είναι να ξεχωρίζεις από τα συνηθισμένα και όσα γίνονται τυπικά. Να κανείς τον άλλο να σκεφτεί που χάθηκες και να δεις πως αυτός δεν παίρνει πρωτοβουλία να σου γράψει. Να του γράψεις αύριο θα είναι και αυτός νηφάλιος, εκτός κι αν γιορτάζει την πρωτομαγιά. Ενώνεται πως πρέπει να του γράψεις αφού έτσι το αισθάνεσαι!

  11. #3941
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Remedy εισαι δικηγόρος της τρυφερής γλυκιάς WildHoney ??η το ιδιο ατομο ?? σε εχω ποτε πειραξει ??γιατι μου κανεις κουμαντο κι με κρινεις ?? για πες μου λιγακι .εδω ειστε μια ωραια κλικα με καποια ατομα ??η το ιδιο ατομο με πολλα νικ ??απλα ρωταω ........
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #3942
    ασμπεργκερ39. ελα καλη μου σε παρακαλω δεν θελω να συνχθζεσαι με οτι βλεπεις. ουτε σου χρειάζεται ουτε σου αξιζει. τωρα με συνχωρεις που μηλαω προσωπικα σε σενα. αλλα σιγα σιγα νομιζω εχω αρχισει να καταλάβαινω τον χαρακτήρα σου και αρχιζω να σε εκτιμώ. μην με παρεξηγησεις απλα θελω να σουμαι ειλικρινης. οποτε νομιζεις οτι θες η τοχεις αναγκη απαντησε σε οποιο νημα θες και θαρθω να μηλησουμε

  13. #3943
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    belphegor22 σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι μου εχεις κι απ μενα την εκτίμηση μου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #3944
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γεια φιλαρακι μου ολα οκ ??πως εισ σημερα ?? εμενα μου την πεφτουν στην αλλη σελιδα του η θεούσα της διπλανής πορτας γιατι τους λεω την αποψη μου μα τα χωνω κι εγω .
    Είμαι λίγο καλύτερα σήμερα αλλά ενώ κοιμήθηκα επαρκώς χθες το βράδυ, σήμερα κατά τις 12:00 μ' έπιασε μια ακατανίκητη νύστα και κοιμήθηκα για κάνα δίωρο... Μου φαίνεται παράξενο αυτό... Ο αδελφός μου είπε πως ίσως είχα υπόταση, αν ξανασυμβεί θα μετρήσω την πίεση μου... Εγώ σκέφτηκα μήπως πρέπει να κάνω καμιά ανάλυση αίματος μόλις μου φύγει ο ψυχολογικός κορεσμός απ' το τρέξιμο στους γιατρούς...

    Τώρα όσον αφορά επιθετική συμπεριφορά άλλων μελών, υπάρχει η αναφορά κι ας κρίνουν οι διαχειριστές την κάθε περίπτωση...
    Παρακαλώ να μην συνεχιστεί η διαμάχη εδώ... Σε όλους τους εμπλεκόμενους το λέω, όχι μόνο σ' εσένα... Εγώ άλλωστε έχω πλέον αποχωρήσει απ' το συγκεκριμένο θέμα για την προστασία του ψυχισμού μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3945
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Κύκνος ευχομαι το θεμα υγειας σου να ειν κατι περαστικο κι ολα να πανε καλα να πας κι στο γιατρο να σου πει κι αυτος συμβουλες . οσο για τη διαμαχη με τα ατομα που μου κανουν πολεμο γιατι τολμω να ειμαι ο ΕΑΥΤΟς μου σεβαστο αυτο που ζητας κι εγω το σταματαω εδω .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •