Είναι κανείς εδώ; - Page 273
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 273 of 285 FirstFirst ... 173223263271272273274275283 ... LastLast
Results 4,081 to 4,095 of 4275
  1. #4081
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Χαίρομαι που σου άρεσε Ένα άλλο αγαπημένο μου του ίδιου καλλιτέχνη είναι αυτό αν θέλεις να το ακούσεις:



    "Ποιος δρόμος να πηγαίνει στην καρδιά;" το έχω αναρωτηθεί πολλές φορές...

    Το ψευδώνυμο σου το πήρες από το ψαράκι στην ταινία;
    Ναι όντως την λατρεύω αυτή την παιδική ταινία περνάει πολλά μηνύματα στα παιδάκια μας !

    Όταν βρω πως βάζουν τραγούδια θα σου βάζω και εγω κάποια αγαπημένα μου αν θέλεις και εσυ φυσικά .

  2. #4082
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τα γνωστά... Το έριξα στον ύπνο σήμερα λόγω πεσμένης διάθεσης... Τις τελευταίες μέρες δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο, μόνο εδώ στη γειτονιά που βγαίνω για κάτι μικροψώνια...

    Αν έχεις όρεξη, άκου αυτό το τραγούδι γιατί με εκφράζει πολύ τώρα ειδικά εκεί που λέει "μοιάζουν οι ώρες να 'ναι αφιλόξενες σαν χώρες όπου δεν βρίσκω το καταφύγιο που ζητώ"

    Το άκουσα το τραγούδι σου Κύκνε , σου ταιριάζει είναι η αλήθεια

    Να βγαίνεις κορίτσι μου και να απασχολείσαι και να δημιουργείς μην πέφτεις στην αδράνεια.

    Όσο για τη συζητησούλα που γίνεται πάλι για τη θρησκεία... Δεν καταλαβαίνω γιατί πρεπει να χωνόμαστε σε ΚΑΘΕ θεμα για να σχολιάσουμε ποιος πιστεύει και ποιος καταπιέζεται. Νομίζω είναι ωριμότητα να αφήνουμε τον αλλο να διαλέγει τον δρόμο του κάποιες φορες.

  3. #4083
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Τα νεύρα είναι το απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα και αντίδραση απέναντι στην διαστρέβλωση της αλήθειας και πηγάζουν από την καθαρή μου ματιά πάνω στο τι εστί αδικία, ψέμα, εκμετάλλευση, προπαγάνδα, προσηλυτισμός, κτλ. Btw, μου θυμίζεις κάποια γνωστή εν χριστώ αδελφή, χα χαα, άντε πάλι.
    Κατι μου ρθε και μενα!!Θα χει καινουρια σεζον η φαρσοκωμωδια!!!!

  4. #4084
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Το άκουσα το τραγούδι σου Κύκνε , σου ταιριάζει είναι η αλήθεια

    Να βγαίνεις κορίτσι μου και να απασχολείσαι και να δημιουργείς μην πέφτεις στην αδράνεια.

    Όσο για τη συζητησούλα που γίνεται πάλι για τη θρησκεία... Δεν καταλαβαίνω γιατί πρεπει να χωνόμαστε σε ΚΑΘΕ θεμα για να σχολιάσουμε ποιος πιστεύει και ποιος καταπιέζεται. Νομίζω είναι ωριμότητα να αφήνουμε τον αλλο να διαλέγει τον δρόμο του κάποιες φορες.
    Προσπαθώ να βγαίνω αλλά τις τελευταίες μέρες δεν έχω πολύ όρεξη... Θα δω πως θα το φτιάξω...

    Τώρα για τη θρησκεία, εμένα μου φαίνεται παράξενος ο ισχυρισμός της καταπίεσης σε μια χώρα που υπάρχει ανεξιθρησκεία... Όποιος δεν θέλει ας μην πάει στην εκκλησία π.χ. τόσο απλό είναι... End of story (δεν το λέω για 'σενα αλλά για να μην γίνει κι αυτό το θέμα μπάχαλο)... Εδώ είναι η δική μου γωνιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #4085
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Ναι όντως την λατρεύω αυτή την παιδική ταινία περνάει πολλά μηνύματα στα παιδάκια μας !

    Όταν βρω πως βάζουν τραγούδια θα σου βάζω και εγω κάποια αγαπημένα μου αν θέλεις και εσυ φυσικά .
    Είναι όντως ωραία ταινία... Δεν την θυμάμαι πολύ καλά γιατί έχω χρόνια που την είδα αλλά μου είχε κάνει καλή εντύπωση...

    Ναι, αν θέλεις βάζε κι εσύ αρκεί να έχουν ήρεμες μελωδίες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #4086
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Προσπαθώ να βγαίνω αλλά τις τελευταίες μέρες δεν έχω πολύ όρεξη... Θα δω πως θα το φτιάξω...

    Τώρα για τη θρησκεία, εμένα μου φαίνεται παράξενος ο ισχυρισμός της καταπίεσης σε μια χώρα που υπάρχει ανεξιθρησκεία... Όποιος δεν θέλει ας μην πάει στην εκκλησία π.χ. τόσο απλό είναι... End of story (δεν το λέω για 'σενα αλλά για να μην γίνει κι αυτό το θέμα μπάχαλο)... Εδώ είναι η δική μου γωνιά...

    Αν πάρεις το σκυλούνι για παρέα και βγείτε καμια βολτα?
    Ειχα μια ελπίδα να νιώσεις καλύτερα τωρα με τη ζεστη γιατί μας είχε φαει τη ψυχούλα με τη συννεφιά. Έγινε και ο χαμος με τους φιλάθλους... Πότε θα ξεσηκώσεις τους φίλους σου για καφέδες ?

    Συμφωνώ με τις εκκλησίες, εμένα προσωπικά δεν με μάλωσε κανένας που δεν παω να προσευχηθώ. Καθένας διαλέγει μόνος του.

  7. #4087
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αν πάρεις το σκυλούνι για παρέα και βγείτε καμια βολτα?
    Ειχα μια ελπίδα να νιώσεις καλύτερα τωρα με τη ζεστη γιατί μας είχε φαει τη ψυχούλα με τη συννεφιά. Έγινε και ο χαμος με τους φιλάθλους... Πότε θα ξεσηκώσεις τους φίλους σου για καφέδες ?

    Συμφωνώ με τις εκκλησίες, εμένα προσωπικά δεν με μάλωσε κανένας που δεν παω να προσευχηθώ. Καθένας διαλέγει μόνος του.
    Είχα βγει νωρίτερα, όχι με το σκυλούνι αλλά είχα πάει να ταϊσω και να νταντέψω κάτι γατιά της περιοχής κι αυτό είχε ως ένα βαθμό θετική επίδραση πάνω μου... Απλώς σήμερα, δεν ξέρω γιατί, έχω ένα τρέμουλο από την ώρα που σηκώθηκα κι αν δεν περάσει δεν θα είμαι καλή παρέα... Ίσως να είναι άγχος γιατί έχω να κάνω κάποιες δουλειές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #4088
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είχα βγει νωρίτερα, όχι με το σκυλούνι αλλά είχα πάει να ταϊσω και να νταντέψω κάτι γατιά της περιοχής κι αυτό είχε ως ένα βαθμό θετική επίδραση πάνω μου... Απλώς σήμερα, δεν ξέρω γιατί, έχω ένα τρέμουλο από την ώρα που σηκώθηκα κι αν δεν περάσει δεν θα είμαι καλή παρέα... Ίσως να είναι άγχος γιατί έχω να κάνω κάποιες δουλειές...
    Μπορεί να είναι αγχος ναι. Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα σύντομα

  9. #4089
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Μπορεί να είναι αγχος ναι. Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα σύντομα
    Κι εγώ το ελπίζω... Αλλά ξέχασα κάτι: περιμένω περίοδο και πάντα όταν είναι αυτές οι μέρες νιώθω χειρότερα... Τουλάχιστον ξέρω ότι θα περάσει μόλις ξεμπερδέψω κι αυτή τη φορά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #4090
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,736
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ το ελπίζω... Αλλά ξέχασα κάτι: περιμένω περίοδο και πάντα όταν είναι αυτές οι μέρες νιώθω χειρότερα... Τουλάχιστον ξέρω ότι θα περάσει μόλις ξεμπερδέψω κι αυτή τη φορά...
    Καλησπέρα Κύκνε! Πώ πω αυτές οι μέρες μέχρι να σου κατέβει είναι οι χειρότερες ρε συ! Σε καταλαβαίνω! Αχ και να μην την είχαμε :Ρ
    Κάνε υπομονή!

  11. #4091
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ το ελπίζω... Αλλά ξέχασα κάτι: περιμένω περίοδο και πάντα όταν είναι αυτές οι μέρες νιώθω χειρότερα... Τουλάχιστον ξέρω ότι θα περάσει μόλις ξεμπερδέψω κι αυτή τη φορά...
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Καλησπέρα Κύκνε! Πώ πω αυτές οι μέρες μέχρι να σου κατέβει είναι οι χειρότερες ρε συ! Σε καταλαβαίνω! Αχ και να μην την είχαμε :Ρ
    Κάνε υπομονή!
    Να κεράσω σοκολατάκια και σερβιέτες στα κορίτσια μου?
    Υπομονή

  12. #4092
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,736
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Να κεράσω σοκολατάκια και σερβιέτες στα κορίτσια μου?
    Υπομονή
    Φέρε εδώ να γουστάρουμε! χα χα
    Κι όταν έρθει η δική σου η σειρά δεν θα σε ξεχάσουμε !!! <3

  13. #4093
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Φέρε εδώ να γουστάρουμε! χα χα
    Κι όταν έρθει η δική σου η σειρά δεν θα σε ξεχάσουμε !!! <3
    Χαχαχα εχω αλλες 10 μερες ελευθερία Εχουμε ακόμη μέχρι να έρθει η δικια μου

  14. #4094
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είναι όντως ωραία ταινία... Δεν την θυμάμαι πολύ καλά γιατί έχω χρόνια που την είδα αλλά μου είχε κάνει καλή εντύπωση...

    Ναι, αν θέλεις βάζε κι εσύ αρκεί να έχουν ήρεμες μελωδίες...
    Να την ξαναδεις αξιζει !

    Πάντα ήρεμα , η ηρεμία η αγάπη και ο έρωτας ειναι δικά μου κομμάτια δεν μπορώ να ακούσω κατι άλλο .

    Εμαθα επιτέλους και ελπίζω να σου αρεσει ,το ακούμε πλέον συνέχεια και έμενα με ταξιδεύει φέρνοντας μου υπέροχες καταστάσεις στο μυαλό που θέλω να ξαναζήσω


  15. #4095
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Καλησπέρα Κύκνε! Πώ πω αυτές οι μέρες μέχρι να σου κατέβει είναι οι χειρότερες ρε συ! Σε καταλαβαίνω! Αχ και να μην την είχαμε :Ρ
    Κάνε υπομονή!
    Καλημέρα HarleyQuinn!

    Άστα να πάνε... Δεν ξέρω για 'σενα αλλά εγώ τουλάχιστον άδικα ταλαιπωρούμαι μαζί της αφού δεν με βλέπω πια να κάνω παιδιά ελλείψει συντρόφου... Οπότε τζάμπα προβλήματα μου φέρνει...

    Προσπαθώ να κάνω υπομονή αλλά θέλω να τα λέω το πως νιώθω... Με βοηθάει, το κάνει λιγότερο δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •