Είναι κανείς εδώ; - Page 278
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 278 of 286 FirstFirst ... 178228268276277278279280 ... LastLast
Results 4,156 to 4,170 of 4279
  1. #4156
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,157
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Πολύ πεσμένος πολλά προβλήματα την Πέμπτη μπαίνω για την μέση Μ να κάνω την αρχή εσύ πως είσαι?
    Φίλε καλά είμαι, σε ευχαριστώ που ρωτάς.. Κάτι διάβασα, καλή επιτυχία.

  2. #4157
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Λοιπόν, στο θέμα μας... Με έχει πιάσει από χθες κάτι λίγο παράξενο... Είναι κάποιες στιγμές που σκέφτομαι ότι αν μου συμβεί κάτι και δεν ξυπνήσω το πρωί τότε θα πάω όντως στην κόλαση... Κι από την μία αυτό με τρομάζει, από την άλλη όμως νιώθω πως δεν είμαι έτοιμη να πάω τόσο βιαστικά για εξομολόγηση... Δεν ξέρω τι να κάνω, μάλλον φταίει που είναι λεπτό το θέμα με τις απόπειρες αυτοκτονίας και με πονάει να το θυμάμαι γι' αυτό και διστάζω να το θίξω...

    Τσούφη, για πες καμιά γνώμη... Σπουργίτι κι εσύ όταν το δεις... Θέλω να σε ρωτήσω κάτι, πιστεύεις ότι θα ξημερώσει η αποψινή νύχτα χωρίς άσχημα πράγματα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #4158
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Φίλε καλά είμαι, σε ευχαριστώ που ρωτάς.. Κάτι διάβασα, καλή επιτυχία.
    Να είσαι καλά ευχαριστω

  4. #4159
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Λοιπόν, στο θέμα μας... Με έχει πιάσει από χθες κάτι λίγο παράξενο... Είναι κάποιες στιγμές που σκέφτομαι ότι αν μου συμβεί κάτι και δεν ξυπνήσω το πρωί τότε θα πάω όντως στην κόλαση... Κι από την μία αυτό με τρομάζει, από την άλλη όμως νιώθω πως δεν είμαι έτοιμη να πάω τόσο βιαστικά για εξομολόγηση... Δεν ξέρω τι να κάνω, μάλλον φταίει που είναι λεπτό το θέμα με τις απόπειρες αυτοκτονίας και με πονάει να το θυμάμαι γι' αυτό και διστάζω να το θίξω...

    Τσούφη, για πες καμιά γνώμη... Σπουργίτι κι εσύ όταν το δεις... Θέλω να σε ρωτήσω κάτι, πιστεύεις ότι θα ξημερώσει η αποψινή νύχτα χωρίς άσχημα πράγματα;
    Ρωτά με ότι θες θα σ απαντήσω η νύχτα για εμάς που έχουμε θέματα ψυχολογίας και υγείας θα είναι μαρτυρική όπως όλες απλά κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας με λίγα λεπτά ξεγνοιασιάς έτσι πιστευω

  5. #4160
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Ρωτά με ότι θες θα σ απαντήσω η νύχτα για εμάς που έχουμε θέματα ψυχολογίας και υγείας θα είναι μαρτυρική όπως όλες απλά κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας με λίγα λεπτά ξεγνοιασιάς έτσι πιστευω
    Όταν λέω "άσχημα πράγματα" εννοώ ότι φοβάμαι μήπως πάθω κάτι και δεν ξυπνήσω το πρωί... Τώρα θα μου πεις αυτό δεν μπορεί κανείς να το ξέρει, τι γράφω κι εγώ, απλώς τα λέω μήπως και μειώσω την ένταση του φόβου...

    Το είδα ότι θα μπεις για επέμβαση την Πέμπτη, καλά κατάλαβα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #4161
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Έχεις σκεφτεί ότι άμα γίνει κάτι τέτοιο ότι θα ηρεμήσουμε από τα προβλήματα μας οποία και αν είναι αυτά?στο λέω γτ εγώ το έχω σκεφτεί και πρόσφατα κιόλας ναι μπαίνω την πεμπτη

  7. #4162
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Έχεις σκεφτεί ότι άμα γίνει κάτι τέτοιο ότι θα ηρεμήσουμε από τα προβλήματα μας οποία και αν είναι αυτά?στο λέω γτ εγώ το έχω σκεφτεί και πρόσφατα κιόλας ναι μπαίνω την πεμπτη
    Κοίτα, δεν ξέρω αν πιστεύεις ότι δεν τελειώνουν όλα με τον θάνατο ή όχι, αν θέλεις πες μου για να μην σου λέω πράγματα που δεν πιστεύεις αλλά εγώ αν πεθάνω τώρα δεν θα ηρεμήσω γιατί δεν έχω εξομολογηθεί για τις απόπειρες οπότε η ψυχή μου δεν θα είναι ήρεμη ούτε τότε... Κι εδώ θέλω ν' αναφέρω και κάτι άλλο που πονάει κι είναι εν μέρει σχετικό... Πριν κάποια χρόνια, αυτοκτόνησε ένας παλιός συμμαθητής και γείτονας, νέο παιδί... Στεναχωρήθηκα κι ακόμα τον σκέφτομαι γιατί μπορώ να καταλάβω πόση απελπισία πρέπει να ένιωθε... Εύχομαι η ψυχή του να βρήκε τη γαλήνη που δεν βρήκε στην επίγεια ζωή του με κάποιο τρόπο...
    Αλλά κι εσύ επίσης νέο παιδί είσαι, μην σκέφτεσαι τον θάνατο... Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επέμβαση, όλα καλά να πάνε!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #4163
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κοίτα, δεν ξέρω αν πιστεύεις ότι δεν τελειώνουν όλα με τον θάνατο ή όχι, αν θέλεις πες μου για να μην σου λέω πράγματα που δεν πιστεύεις αλλά εγώ αν πεθάνω τώρα δεν θα ηρεμήσω γιατί δεν έχω εξομολογηθεί για τις απόπειρες οπότε η ψυχή μου δεν θα είναι ήρεμη ούτε τότε... Κι εδώ θέλω ν' αναφέρω και κάτι άλλο που πονάει κι είναι εν μέρει σχετικό... Πριν κάποια χρόνια, αυτοκτόνησε ένας παλιός συμμαθητής και γείτονας, νέο παιδί... Στεναχωρήθηκα κι ακόμα τον σκέφτομαι γιατί μπορώ να καταλάβω πόση απελπισία πρέπει να ένιωθε... Εύχομαι η ψυχή του να βρήκε τη γαλήνη που δεν βρήκε στην επίγεια ζωή του με κάποιο τρόπο...
    Αλλά κι εσύ επίσης νέο παιδί είσαι, μην σκέφτεσαι τον θάνατο... Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επέμβαση, όλα καλά να πάνε!
    Πιστεύω να ξέρεις ευχαριστώ πολύ αλλά να ξέρεις κάτι αυτή η ζωή που ζούμε δν μας αξιζει

  9. #4164
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Πιστεύω να ξέρεις ευχαριστώ πολύ αλλά να ξέρεις κάτι αυτή η ζωή που ζούμε δν μας αξιζει
    Εννοείς ότι δεν θα έπρεπε να ταλαιπωρούμαστε τόσο; Καλά κατάλαβα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #4165
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Ναι σωστά κατάλαβες δν ταλαιπωρούνται αυτοί που μας κάνουν κακό και ταλαιπωρούνται άλλοι και αλλοι

  11. #4166
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Ναι σωστά κατάλαβες δν ταλαιπωρούνται αυτοί που μας κάνουν κακό και ταλαιπωρούνται άλλοι και αλλοι
    Έχεις δίκιο σ' αυτό... Κι εγώ έχω σκεφτεί κάποιες φορές ότι θα ήθελα κι η επίγεια ζωή μου να είναι λίγο πιο χαρούμενη... Δεν ξέρω τι έχω κάνει για ν' αξίζω τόση ταλαιπωρία... Δεν έχω βλάψει κάποιον στην ζωή μου επίτηδες και για ότι έχει συμβεί άθελα μου έχω ζητήσει συγγνώμη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #4167
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Άστα να πάνε κι εγώ έχω τόσα θέματα υγείας πονάει όλο Μ το σώμα δν μπορώ να περπατήσω με πονάει η πλάτη έχω θέμα με το αυτί Μ και αλλά και δν ξέρω γτ τα περνάω όλα αυτά και μέχρι τις 17 Γενάρη ήμουν τέλεια από τις 18 μέχρι σήμερα χαλιά χαλιά χαλιά

  13. #4168
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,585
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Άστα να πάνε κι εγώ έχω τόσα θέματα υγείας πονάει όλο Μ το σώμα δν μπορώ να περπατήσω με πονάει η πλάτη έχω θέμα με το αυτί Μ και αλλά και δν ξέρω γτ τα περνάω όλα αυτά και μέχρι τις 17 Γενάρη ήμουν τέλεια από τις 18 μέχρι σήμερα χαλιά χαλιά χαλιά
    Προσπάθησε να κάνεις κουράγιο όσο μπορείς... Μην απελπίζεσαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #4169
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Δν μπορώ φοβάμαι πάρα πολύ ότι δν θα γίνω ποτέ όπως ήμουν και τρομοκρατούνται θέλω να ζήσω με χαμόγελο και χωρίς χαμογελο οπως ημουν

  15. #4170
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    439
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Δν μπορώ φοβάμαι πάρα πολύ ότι δν θα γίνω ποτέ όπως ήμουν και τρομοκρατούνται θέλω να ζήσω με χαμόγελο και χωρίς χαμογελο οπως ημουν
    Δυκολα να γίνεις όπως πριν. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αν περάσεις τα 35 και ξεκινήσεις να πονάς κάπου μετά είναι σαν να μετακινείται ο πόνος να κάνει κύκλους σε όλο το σώμα. Πάντα δηλαδή θα έχεις μια ενόχληση κάπου θα υπάρχει και ο φόβος να μην χειροτερεύσεις με μια λάθος κίνηση. Θα πρέπει και να δουλεύεις αλλά δυστυχώς όταν υπάρχουν προβλήματα όσο και να ψάξεις δεν θα βρεις ιδανική θέση εργασίας. Δεν θα έχεις και τα προνόμια των αμεα και θα σου βγαίνει άγχος πως θα καταφέρεις να επιβιώσεις μεγαλώνοντας.
    Φρόντισε να μην επιβαρύνεις άλλα σημεία στο σώμα σου γιατί πονάς κάπου, η αποκατάσταση θέλει πολλές εβδομάδες.
    εκτός απο την θεραπεία θα πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που κοιμάσαι, κάθεσαι, περπατάς, και γενικά να ρυθμίσεις πως κινείς όλο το σώμα σου. Αγόρασε ,σωστά κατάλληλα παπούτσια , καρέκλα, μαξιλάρια, στρώμα για στηρίζεται καλά το σώμα σου οτι κι αν κάνεις,
    Παίζει ρόλο και η ψυχολογία γιατί αν είσαι καλά δεν αφήνεις τον πόνο να σε ρίξει και να σε κρατάει ακίνητο επιδεινώνοντας την κατάσταση. Οι γιατροί δεν ξέρω κατά πόσο ενθαρρύνουν τον ασθενή λέγοντας χρειάζεται χρόνο και ξεκούραση ή γυμναστική όταν ο άρρωστος υποφέρει και αντικειμενικά δεν μπορεί να ακολουθήσει τις οδηγίες.

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •