Είναι κανείς εδώ; - Page 258
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 258 of 261 FirstFirst ... 158208248256257258259260 ... LastLast
Results 3,856 to 3,870 of 3913
  1. #3856
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Marilu Εγώ έχω πρόβλημα με το χέρι... Και μετά από 7 εβδομάδες κουνάω με δυσκολία τα δάχτυλα δεν μπορώ να τα κλείσω...οι γονείς μου μεγαλώνουν και έχουν γεράματα, πόνους σε αρθρώσεις, φυσικοθεραπεία, αιματολογικές εξετάσεις που θέλουν φάρμακα για να μην είναι στο κόκκινο. Γαστρεντερολογικα προβλήματα, ακτινογραφίες, μαγνητικές και άγχος μεγαλώνουν και δεν συνεργάζονται, λένε πόσο θα ζήσω ακόμα. Δεν θέλουν επικοινωνία με γιατρούς, προτιμούν να ζούν με πόνο σαν κάτι φυσιολογικό για την ηλικία τους. Δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά φέτος δεν ξεκίνησε καλά η άνοιξη για εμένα... Είμαι και σε χωριό οπότε για όλα χρειάζεται μετακίνηση με αυτοκίνητο και με ένα χέρι....
    Δεν μπορεις να κανεις καποιον να ζησει με το ζορι, πολλοι δεν θελουν να βασανιζονται με γιατρους και νοσοκομεια. Η ζωη δεν αξιζει αν δεν εχει ποιοτητα, ειδηκα την ποιοτητα που ειχες για δεδομενη μια ζωη.

  2. #3857
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γεια φιλαρακι μου καλο πες τι εγινε με τη γιατρεσα ??
    Γεια σου...

    Σου απάντησα πιο πάνω... Τελικά δεν με πήρε τηλέφωνο οπότε θα την ξαναπάρω εγώ την Δευτέρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3858
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    ειδα που απαντησες μα νόμισα σήμερα οτι μπορει να μιλήσατε γιαυτο ρωτισα οκ τοτε αναμένουμε τι θα γινει απ βδομάδα για το θεμα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #3859
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ειδα που απαντησες μα νόμισα σήμερα οτι μπορει να μιλήσατε γιαυτο ρωτισα οκ τοτε αναμένουμε τι θα γινει απ βδομάδα για το θεμα .
    Όχι, δεν δουλεύει το Σάββατο...

    Ναι, όταν θα έχω νέα θα σου γράψω
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #3860
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    αν εχεις θεμα κι χριαζεσε κατι δε θα μπορείς να τη βρεις ?? οκ τοτε την βδομάδα που ερχετε θα μας πεις τι εγινε .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #3861
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αν εχεις θεμα κι χριαζεσε κατι δε θα μπορείς να τη βρεις ?? οκ τοτε την βδομάδα που ερχετε θα μας πεις τι εγινε .
    Μπορώ αλλά δεν θέλω να πάρω στο κινητό της εφόσον δεν πονάω... Απλώς έτσι όπως έσπασε το δόντι με γρατζουνάει αλλά αντέχω για δυο μέρες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #3862
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    αρα οκ τοτε ολα θα ειν ενταξει οταν τελιωσει κι τουτο θα περασει κι αυτος ο μπελας με τα δοντια .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #3863
    Κυκνάκο καλημέρα! Αν και τα είπαμε πολλές φορές μαζί και φοβάμαι ότι απλά επαναλαμβάνομαι πια...

    Δες μηπως μπορεις να πάρεις μια βοήθεια από κάποιο γιατρό ή ψυχολόγο. Είτε είναι αλλαγή δόσης, είτε είναι θςραπείες. Σου πεσαν πολλα πανω σου και ο καθένας θα ήταν δύσκολα, ειδικά με τα θεματα τα σωματικά που πονας.

  9. #3864
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Marilu Εγώ έχω πρόβλημα με το χέρι... Και μετά από 7 εβδομάδες κουνάω με δυσκολία τα δάχτυλα δεν μπορώ να τα κλείσω...οι γονείς μου μεγαλώνουν και έχουν γεράματα, πόνους σε αρθρώσεις, φυσικοθεραπεία, αιματολογικές εξετάσεις που θέλουν φάρμακα για να μην είναι στο κόκκινο. Γαστρεντερολογικα προβλήματα, ακτινογραφίες, μαγνητικές και άγχος μεγαλώνουν και δεν συνεργάζονται, λένε πόσο θα ζήσω ακόμα. Δεν θέλουν επικοινωνία με γιατρούς, προτιμούν να ζούν με πόνο σαν κάτι φυσιολογικό για την ηλικία τους. Δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά φέτος δεν ξεκίνησε καλά η άνοιξη για εμένα... Είμαι και σε χωριό οπότε για όλα χρειάζεται μετακίνηση με αυτοκίνητο και με ένα χέρι....
    Kαλημερα και ποιος δεν εχει με τα χερια πλεον εφοσον ολα απο τα χερια μας περνανε ...

    Ειχα ενα τραυματισμο οταν ημουν επαγγελματιας αθλητρια στο χερι και στον ωμο μου αφησε για κληρονομια και ο αθλητισμος μια ωραια τενοντίτιδα που κατα καιρους με θυμαται ...Ειδικα τις περιοδους που κανω γενικη στο σπιτι δεν εχω παραπονο μετα καμια εβδομαδα με ταλαιπωρει αλλα οκ εγω πλεον τους πονους τους διαχειριζομαι με κλινικο πιλατες και παυσιπονα οταν δεν αντεχω ..
    Δεν τους αφηνω πλεον να με επηρεαζουν ψυχολογικα ειδικα μετα το τελευταιο χειρουργειο μου στην μεση ...

    μην σου πω οτι το διακωμωδω κιολας ...οταν με ρωτανε ειδικα πως παω με την μεση μου και αν ποναω αυτο που απανταω πλεον ειναι οτι εχω κανει φιλο τον πονο μου και παμε παρεουλα ..

    Ολοι καπου ποναμε και ειδικα οταν βλεπω και 20αριδες να λενε οτι πονανε χερια και μεση λεω ΟΚ καλα ειμαι εγω ...

    Προσεχε τον εαυτο σου ,φροντισε τους οσο μπορεις αλλα με προσοχη ,οσο προσεχουμε τα τραυματα μας τοσο δεν μας θυμουνται και αυτα και οταν μας θυμουντε κανα παυσιπονο παιδια μην αφηνεται τον πονο να επηρεαζει και αλλο την διαθεση σας ...

  10. #3865
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Κυκνάκο καλημέρα! Αν και τα είπαμε πολλές φορές μαζί και φοβάμαι ότι απλά επαναλαμβάνομαι πια...

    Δες μηπως μπορεις να πάρεις μια βοήθεια από κάποιο γιατρό ή ψυχολόγο. Είτε είναι αλλαγή δόσης, είτε είναι θςραπείες. Σου πεσαν πολλα πανω σου και ο καθένας θα ήταν δύσκολα, ειδικά με τα θεματα τα σωματικά που πονας.
    Καλημέρα Σπουργίτι!

    Δεν πειράζει, μια καλημέρα είναι πάντα ευπρόσδεκτη!

    Όσον αφορά τους γιατρούς, πήγα και σε άλλον γιατρό και την Τρίτη έχω το πρώτο μου ραντεβού για φυσιοθεραπεία με άλλα μέσα... Μου είπε πως πιστεύει πως θα βοηθηθώ και στον πόνο, πράγμα πολύ σημαντικό... Την Δευτέρα θα πάρω και την οδοντίατρο να δω αν έχει κάποιο ραντεβού μέσα στην εβδομάδα και μόλις τακτοποιήσω κι αυτό θα πάρω και τον ψυχίατρο για ραντεβού... Δεν τα προλαβαίνω όλα μαζί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #3866
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    312
    Marilou Το δικό μου είναι μόνιμο. Η ταλαιπωρία είναι μεγάλη γιατί ο γιατρός πήρε μόσχευμα από την παλάμη και το βαθύ κόψιμο που μου έκανε μου ακινητοποίησε ολόκληρη την παλάμη για εβδομάδες. Όσο για την περιποίηση του τραύματος άστα να πάνε, ... Καθημερινός γολγοθάς για να μην πέσω κάτω, κάθε φορά που το έβλεπα. Οι γυναίκες είστε περισσότερο ψύχραιμες στον πόνο, στις πληγές και στο αίμα. Τζάμπα ταλαιπωρία.
    Το κομμάτι που έχασα δεν διορθώνεται, καλύτερα να μην μου έκαναν τίποτα. Λίγο δάχτυλο έκοψα δεν είναι και τόσο σοβαρό... Υπάρχουν και ψεύτικα δάχτυλα . Ακόμα είναι νωρίς δεν ξέρω πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα και τι θα γίνει με το νύχι. Όσο για τη διάθεση ευτυχώς που διαβάζω τα προβλήματα των υπολοίπων και δεν στεναχωριέμαι για εμένα, είμαι πολύ καλά. Τα δικά μου είναι ασήμαντα σε σύγκριση με τα σοβαρά περιστατικά που υπάρχουν γύρο μας.

  12. #3867
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    ρε φιλαρακι σου καταστεψαν το χερι οι χασαπαδες ?? τι να πεις ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #3868
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Marilou Το δικό μου είναι μόνιμο. Η ταλαιπωρία είναι μεγάλη γιατί ο γιατρός πήρε μόσχευμα από την παλάμη και το βαθύ κόψιμο που μου έκανε μου ακινητοποίησε ολόκληρη την παλάμη για εβδομάδες. Όσο για την περιποίηση του τραύματος άστα να πάνε, ... Καθημερινός γολγοθάς για να μην πέσω κάτω, κάθε φορά που το έβλεπα. Οι γυναίκες είστε περισσότερο ψύχραιμες στον πόνο, στις πληγές και στο αίμα. Τζάμπα ταλαιπωρία.
    Το κομμάτι που έχασα δεν διορθώνεται, καλύτερα να μην μου έκαναν τίποτα. Λίγο δάχτυλο έκοψα δεν είναι και τόσο σοβαρό... Υπάρχουν και ψεύτικα δάχτυλα . Ακόμα είναι νωρίς δεν ξέρω πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα και τι θα γίνει με το νύχι. Όσο για τη διάθεση ευτυχώς που διαβάζω τα προβλήματα των υπολοίπων και δεν στεναχωριέμαι για εμένα, είμαι πολύ καλά. Τα δικά μου είναι ασήμαντα σε σύγκριση με τα σοβαρά περιστατικά που υπάρχουν γύρο μας.
    Ουπς μόνο που τα διάβασα κρύος ιδρώτας...

    Περαστικά σου εύχομαι και πραγματικα να επανέλθεις όσο πιο γρήγορα γίνετε, να προσέχεις!

  14. #3869
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    γεια φιλαρακια μου για να δουμε η κύκνος τι εγινε με τον γιατρο ολα οκ ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #3870
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Σπουργίτι!

    Δεν πειράζει, μια καλημέρα είναι πάντα ευπρόσδεκτη!

    Όσον αφορά τους γιατρούς, πήγα και σε άλλον γιατρό και την Τρίτη έχω το πρώτο μου ραντεβού για φυσιοθεραπεία με άλλα μέσα... Μου είπε πως πιστεύει πως θα βοηθηθώ και στον πόνο, πράγμα πολύ σημαντικό... Την Δευτέρα θα πάρω και την οδοντίατρο να δω αν έχει κάποιο ραντεβού μέσα στην εβδομάδα και μόλις τακτοποιήσω κι αυτό θα πάρω και τον ψυχίατρο για ραντεβού... Δεν τα προλαβαίνω όλα μαζί...
    Μπραβο κορίτσι μου που τα προσπαθείς, πολύ χαίρομαι. Ελπίζω να πήγαν όλα εντάξει με την οδοντίατρο <3

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •