Είναι κανείς εδώ; - Page 192
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 192 of 259 FirstFirst ... 92142182190191192193194202242 ... LastLast
Results 2,866 to 2,880 of 3878
  1. #2866
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εδώ έχουν κλείσει τα πάντα, είμαστε κλεισμένοι μέσα..Κάνω δουλειές, παίζω επιτραπέζια και τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο
    Το γόνατό μου με έχει ταράξει στους πόνους.. Κατά τα άλλα καλά..
    Ελπίζω να ξεμπερδέψεις την Δευτέρα
    Κι εδώ το ίδιο... Στο παρά πέντε πρόλαβα και βγήκα για έναν καφέ προχθές (καθόμασταν έξω και δεν υπήρχε συνωστισμός) και μετά τα έκλεισαν όλα... Καλά έκαναν όμως, πρέπει να αντιμετωπιστεί για να μην θρηνήσουμε κι άλλα θύματα...

    Μακάρι κι εγώ αυτό ελπίζω! Παρατράβηξε το πρόβλημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2867
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εδώ το ίδιο... Στο παρά πέντε πρόλαβα και βγήκα για έναν καφέ προχθές (καθόμασταν έξω και δεν υπήρχε συνωστισμός) και μετά τα έκλεισαν όλα... Καλά έκαναν όμως, πρέπει να αντιμετωπιστεί για να μην θρηνήσουμε κι άλλα θύματα...

    Μακάρι κι εγώ αυτό ελπίζω! Παρατράβηξε το πρόβλημα...
    Ναι έκαναν όντως καλά που τα έκλεισαν..Μπας και συμμορφωθούν οι άνθρωποι να βγούμε από όλο αυτό..
    Ενημέρωσε μας όταν πας γιατρό
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #2868
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ναι έκαναν όντως καλά που τα έκλεισαν..Μπας και συμμορφωθούν οι άνθρωποι να βγούμε από όλο αυτό..
    Ενημέρωσε μας όταν πας γιατρό
    Ναι, θα σας πω... Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #2869
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Σκέφτομαι ότι σύντομα μεγαλώνω ακόμα περισσότερο κι ότι ακόμα δεν κατάφερα κάποια πράγματα που είναι σημαντικά για μένα κι απογοητεύομαι και κάνω άσχημες σκέψεις που με βασανίζουν και με τρομάζουν...

    Το γράφω εδώ ώστε αν απαντήσει κανείς να μην μπερδευόμαστε με σκέψεις άλλων μελών στο κατάλληλο θέμα, είναι πιο εύκολα στο δικό μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #2870
    ntinti
    Guest
    μηπως τα φετινα γενεθλια να ειναι αφορμη για να ξεκινησεις να βαζεις στοχους ?

  6. #2871
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    μηπως τα φετινα γενεθλια να ειναι αφορμη για να ξεκινησεις να βαζεις στοχους ?
    Αχ βρε Ntinti... Δεν ξέρω πως να πετύχω τον στόχο του να μην είμαι πια μόνη, βγαίνω με όσα άτομα συμπαθώ και με συμπαθούν αλλά δεν έχω γνωρίσει κανέναν ελεύθερο που να του αρέσω κι όσο περισσότερο μεγαλώνω τόσο μειώνονται κι οι πιθανότητες... Είναι κι αυτός ένας λόγος που νιώθω τον κάθε επιπλέον χρόνο σαν βάρος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #2872
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αχ βρε Ntinti... Δεν ξέρω πως να πετύχω τον στόχο του να μην είμαι πια μόνη, βγαίνω με όσα άτομα συμπαθώ και με συμπαθούν αλλά δεν έχω γνωρίσει κανέναν ελεύθερο που να του αρέσω κι όσο περισσότερο μεγαλώνω τόσο μειώνονται κι οι πιθανότητες... Είναι κι αυτός ένας λόγος που νιώθω τον κάθε επιπλέον χρόνο σαν βάρος...
    Εγώ θα σου πω να το βγάλεις τελείως από το μυαλό σου .
    Μην βγαίνεις μόνο με αυτό τον σκοπό δεν νομίζω ότι βοηθάει.
    Βγες έξω με παρέες φιλων και αν είναι να έρθει κάποιος θα έρθει!
    Είναι πολλοί οι άνθρωποι που διαλέγουν να είναι μόνοι τους αλλά έχουν καλούς φίλους κοντά τους και η ζωή τους κυλάει όμορφα.

  8. #2873
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Εγώ θα σου πω να το βγάλεις τελείως από το μυαλό σου .
    Μην βγαίνεις μόνο με αυτό τον σκοπό δεν νομίζω ότι βοηθάει.
    Βγες έξω με παρέες φιλων και αν είναι να έρθει κάποιος θα έρθει!
    Είναι πολλοί οι άνθρωποι που διαλέγουν να είναι μόνοι τους αλλά έχουν καλούς φίλους κοντά τους και η ζωή τους κυλάει όμορφα.
    Δεν βγαίνω μ' αυτό το σκοπό, βγαίνω γιατί μου αρέσει η παρέα των συγκεκριμένων ανθρώπων...
    Αλλά όταν είμαι στο σπίτι νιώθω αυτό το κενό... Μου λείπει και μια σχέση για να είμαι ευτυχισμένη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2874
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν βγαίνω μ' αυτό το σκοπό, βγαίνω γιατί μου αρέσει η παρέα των συγκεκριμένων ανθρώπων...
    Αλλά όταν είμαι στο σπίτι νιώθω αυτό το κενό... Μου λείπει και μια σχέση για να είμαι ευτυχισμένη...
    Καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις !
    Ειναι πολυ σημαντικο να ξερεις πως εχεις ενα δικο σου ανθρωπο και οταν φευγει για καποιο λογο το κενο δυσκολα καλυπτεται....
    Πρεπει ομως να προσπαθησεις να μαθεις για οσο χρειαστει να εισαι μονη σου, να το συνιθισεις ,αν και δεν ξερω και εγω πραγματικα αν συνηθιζεται αυτο το πραγμα,ειδικα αν εισαι χρονια με καποιον....

  10. #2875
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Καλησπέρα...

    Είναι κανείς εδώ να μιλήσουμε λίγο;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #2876
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Καλησπέρα! Τώρα είδα το μήνυμα σου.. ότι θέλει πες μου να συζητήσουμε...

  12. #2877
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα...

    Είναι κανείς εδώ να μιλήσουμε λίγο;
    Καλημέρα κορίτσι μου !

    Τώρα το είδα αυτο ...
    Πως είσαι ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #2878
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    Καλησπέρα! Τώρα είδα το μήνυμα σου.. ότι θέλει πες μου να συζητήσουμε...
    Καλημέρα ntiaki, σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

    Είχα κοιμηθεί όταν έγραψες, από νωρίς κιόλας... Δεν νιώθω πολύ καλά, νιώθω μια αναστάτωση και δεν είμαι σίγουρη που οφείλεται ώστε να τη διώξω γι' αυτό ήθελα να μιλήσω με κάποιον...

    Είμαι και λίγο στεναχωρημένη γιατί ένας γατούλης της γειτονιάς που αγαπώ έφυγε σήμερα για σπίτι σε άλλη πόλη... Χαίρομαι που βρήκε σπίτι αλλά θα μου λείψει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2879
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα κορίτσι μου !

    Τώρα το είδα αυτο ...
    Πως είσαι ?
    Καλημέρα Μαριλού μου!

    Δεν είμαι πολύ καλά, νιώθω αναστάτωση χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω απόλυτα την αιτία και στεναχώρια για τον γατούλη που λέω παραπάνω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #2880
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Μαριλού μου!

    Δεν είμαι πολύ καλά, νιώθω αναστάτωση χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω απόλυτα την αιτία και στεναχώρια για τον γατούλη που λέω παραπάνω...
    Βρε ψυχη μου στο λεω συνεχεια και θα συνεχισω να στο λεω ..

    Κουβαλας τοση ευαισθησια μεσα σου που πραγματικα βασανιζεσαι χωρις λογο ..
    Μην το αφηνεις να σε παρασερνει ολο αυτο .Δεν μπορεις να κανεις κατι διαφορετικο δυστηχως ,ετσι εισαι και δεν αλλαζει ολο αυτο ειδικα στην ηλικια που ειμαστε τα εχουμε πει πολλες φορες αυτα ..

    Τωρα διαβαζω και τα παλια μας και βλεπω και το κοριτσι μου το αλλο τα ιδια σου ελεγε πανω κατω ..
    Ολοι προσπαθουμε και προσαρμοζομαστε ,δεν πρεπει να τα αφηνουμε ..
    Μονο ετσι καταφερνουμε και προχωραμε και αλαζουμε σταση και οπτικη ματια στα γεγονοτα της ζωης μας .

    Κρατα το θετικο απο αυτο το γεγγονος, ποιο ειναι ?
    Εγω το ξερω και το βλεπεω ,εσυ μπορεις να το δεις ?
    Για βαλε το μυαλουδακι σου να σκεφτει ,καντω να σκεφτει θετικα και οχι αρνητικα για ολο αυτο το περιστατικο !

    Ελα εχει πολυ ομορφες μερες εξω ,βαλε τα δυνατα σου να βγεις να πας καμια βολτα αν εχεις δυναμωσει απο τα αλλα και κρατα μονο το θετικο του γεγονοτος !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •