Είναι κανείς εδώ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 252 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 15 of 3767
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253

    Είναι κανείς εδώ;

    Καλημέρα!

    Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς και Σάββατο οπότε δύσκολο να είναι μέσα κάποιος τέτοιαν ώρα αλλά αν τυχόν διαβάζει κανείς ας μου απαντήσει παρακαλώ, κοντεύω να σκάσω κι έχω μεγάλη ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    ελα τι εγινε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τι επαθες βρε Κυκνακο ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    απαντώ αργά αλλά εδω είμαστε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πως παει fleur η αγωγη ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    κοιτα σημερα περναω στο δευτερο επιπεδο. 37,5 πρωι και 37,5 βραδυ. ειμαι πιο καλα νομιζω. ξυπναω με λιγοτερο αγχος. αλλα σου λεω ισως να ειναι η ιδεα μου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν νομιζω οτι ειναι ιδεα σου , ειναι ενα φαρμακο , που ' πιανει ' σε πολυ κοσμο , θαχεις βεβαια μεταπτωσεις .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν νομιζω οτι ειναι ιδεα σου , ειναι ενα φαρμακο , που ' πιανει ' σε πολυ κοσμο , θαχεις βεβαια μεταπτωσεις .
    δεν αμφιβαλλω αλλα τουλαχιστον δεν ημουν οπως ήμουν πριν μια ή δυο βδομαδες...βεβαια ακομα δεν παιρνω αυτουσιο το εφεξορ. ελλατωνω ταυτοχρονα και το λαντοζ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ετσι πρεπει . Δεν πειραζει αν παιρνεις δυο αντικαταθλιπτικα ssri s μαζι , αρκει να μην ειναι μεγαλες οι δοσεις . Μπορει να παρουσιασεις υπομανια , το οποιο σημαινει οτι θα αισθανθεις οτι μπορεις να κατακτησεις τον κοσμο , η μια μεγαλη ευφορια τσπαντων . Και κατι αλλο. Επειδη το εφεξορ ειναι και νοραδρεναλινικο , και σου δινει ενα kick , μια ωθηση , εγω παιρνω ενα πρωι , κι ενα μεσημερι , διοτι αν το παρω το βραδυ , μπορει να μου φερει αυπνια .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ετσι πρεπει . Δεν πειραζει αν παιρνεις δυο αντικαταθλιπτικα ssri s μαζι , αρκει να μην ειναι μεγαλες οι δοσεις . Μπορει να παρουσιασεις υπομανια , το οποιο σημαινει οτι θα αισθανθεις οτι μπορεις να κατακτησεις τον κοσμο , η μια μεγαλη ευφορια τσπαντων . Και κατι αλλο. Επειδη το εφεξορ ειναι και νοραδρεναλινικο , και σου δινει ενα kick , μια ωθηση , εγω παιρνω ενα πρωι , κι ενα μεσημερι , διοτι αν το παρω το βραδυ , μπορει να μου φερει αυπνια .
    κι εγω λεω να το παρω αργα το απογευματακι...αλλωστε παιρνω ακόμα μισο λεξοτανιλ των 3mg το βραδυ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη που άργησα ν' απαντήσω αλλά έγινε αυτό που φοβόμουνα...το πρωί που άνοιξα το θέμα το έκανα γιατί είχα αγωνία για το αν θα ζήσει μια από τις γατούλες μου και δεν την άντεχα, ήθελα να την μοιραστώ...αλλά τελικά δεν τα κατάφερε κι εγώ είμαι χάλια, πονάω πολύ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Λυπαμαι πολυ και σε καταλαβαινω οσο δεν μπορεις να φανταστεις.το περασα τον Μαρτιο που εχασα τον επι 10 χρόνια γάτο μου. ήταν μεγάλη; είχε καποια ασθένεια;;; μην ντρεπεσαι να πενθησεις για ενα ζωακι. ειναι οικογενεια μας και αυτά. πολύ κοσμος δεν το καταλαβαίνει εμεις περασαμε 8 μήνες με την αρρωστια του γάτου πολυ ασχημους. κοιμομουν ελαχιστα γιατι εκανε συνεχως εμετους και διαρροιες. ήμουν με μια μονιμη αγωνια αν ποναει, λαθος διαγνωσεις, εξετασεις και ογατος εκει να χανει κιλα...τελοσπαντων... οτι θελεις στειλε μου πμ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    επίσης μην αφήσεις κανενα να σε κοροιδεψει που στεναχωριεσαι....γιατι θα ακουσεις διαφορα... το πιο καλο που λενε είναι "παρε αλλο να νιωσεις καλυτερα" πραγμα τελειως λαθος γιατι τα ζωα δεν ειναι πραγματα να τα αντικαταστήσουμε όπως ενα φλυτζανι που εσπασε. και εμενα η πρωτη μου παρορμηση παρολο που εχω δυο γατια ακόμα ήταν να βρω/παρω καποιο σαν τον γατο μου, μετα σκεφτηκα οτι θα ηταν αδικο και για την μνημη του και για το αλλο ζωακι...οποτε περιμενω καποια στιγμη να "βρεθουμε" με καποιο γατι παλι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Λυπαμαι πολυ και σε καταλαβαινω οσο δεν μπορεις να φανταστεις.το περασα τον Μαρτιο που εχασα τον επι 10 χρόνια γάτο μου. ήταν μεγάλη; είχε καποια ασθένεια;;; μην ντρεπεσαι να πενθησεις για ενα ζωακι. ειναι οικογενεια μας και αυτά. πολύ κοσμος δεν το καταλαβαίνει εμεις περασαμε 8 μήνες με την αρρωστια του γάτου πολυ ασχημους. κοιμομουν ελαχιστα γιατι εκανε συνεχως εμετους και διαρροιες. ήμουν με μια μονιμη αγωνια αν ποναει, λαθος διαγνωσεις, εξετασεις και ογατος εκει να χανει κιλα...τελοσπαντων... οτι θελεις στειλε μου πμ
    Σ' ευχαριστώ και χαίρομαι που με καταλαβαίνεις...όχι, δεν ήταν μεγάλη ήταν μόλις 4 χρονών αλλά προφανώς είχε κάποιο πρόβλημα που δεν έδινε συμπτώματα γιατί από εκεί που ήταν μια χαρά πριν δυο μέρες σταμάτησε να τρώει και δεν έβγαινε από το σπιτάκι της οπότε και την πήγα στον κτηνίατρο που την βρήκε αφυδατωμένη και με υποθερμία (να σημειώσω ότι ζούσε στην αυλή της οικοδομής) και της έβαλε ορό και κάποια φάρμακα με ένεση και μου είπε να την ξαναπάω την επόμενη το πρωί...το βράδυ την πήρα σπίτι στο δωμάτιο μου, την ταίσα με σύριγγα και ξάπλωσα...μέσα στη νύχτα σηκωνόμουν γιατί κατά διαστήματα νιαούριζε να δω τι θέλει και την χαϊδευα και μου γουργούριζε...το πρωί είχα αγωνία για το αν θα ζήσει μέχρι που ήρθε η ώρα για το γιατρό, την έβαλα στο κλουβάκι και μόλις έφτασα και το ανοίξαμε είχε πεθάνει...έπαθα σοκ...γύρισα σπίτι με ένα νεκρό γατί ίσα για να το θάψω...
    Θα σου στείλω πμ αργότερα, να ΄σαι καλά! <3
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ειλικρινα λυπαμαι. αλλα το μονο που συμβουλευω ειναι να ζησεις τη στεναχωρια σου οπως σου ερχεται. πεθανε μια αγαπημενη ψυχη και μαλιστα ξαφνικα οποτε εισαι απολυτα δικαιολογημενη.
    σου απαντησα και σε πμ

Page 1 of 252 1231151101 ... LastLast

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •