Επεισοδιακός Χωρισμός μετα απο 3 χρονια. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    στα 1,2,3, κλπ συμφωνω με τον σοκιν και ειδικα στο 4. ΜΗΝ μπλεξεις την νεα κοπελα σε αυτο που ζεις εσυ τωρα, δεν σου φταιει σε τιποτα και βεβαια, σαφως ΔΕΝ εισαι ερωτευμενος μαζι της και αυτο ειναι που φταιει.

    δεν μπορει να σε παρασυρει καποιος που δεν τον εχεις ερωτευτει.
    να παραμεινεις ξεκαθαρος μαζι της και να μην την αφησεις να ελπιζει σε κατι αλλο απο φιλία.
    οι ανθρωποι που δεν μας φταινε σε τιποτε, δεν ειναι μπαστουνακια για να ξεπερναμε εις βαρος τους τα πληγματα απο τους υπολοιπους...

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Καλημέρα παιδιά. Έχετε όλοι μια σωστή οπτική των πραγματων έτσι είναι! Με πληγώνει που τα έδωσα όλα έδωσα την καρδιά μου νομίζοντας ότι και αυτή νιώθει το ίδιο με πλήγωσε που για μεγάλο διάστημα ή αγάπη αποδείχθηκε μονόπλευρη. Με πλήγωσε που ενώ ζήτησε χρόνο "πηδιοταν" με τον άλλο. Είναι δυνατόν ρε παιδιά να υπάρχουν τόσο αχαριστοι τοσο σκατά άνθρωποι; Να σου λένε εισαι ένα τίποτα όταν προσφέρεις πιο πολλά για αυτήν παρά για τον ευατο σου. Τι θέλει να καταλήξει με κάποιον που τελικά θα της φέρεται σκατά και θα το παίζει badboy και να βρεθούμε τυχαία μετά από χρόνια και να πει τελικά είχες δίκαιο ;(το κλασικο χιλιο πεγμενω στορυ). Έλεος ρε παιδιά να θεωρούν την αγάπη δεδομένη και κάτι απλό. Έλεος να μην ενδιαφέρονται για την ψυχή του άλλου.

    Όσον αφορά την άλλη κοπέλα έχουμε συζητηση για το θέμα φέρεται πολύ ώριμα ως τώρα με σέβεται και την σέβομαι περνάμε καλα και θα κάνω τα πάντα για να μην πληγωθεί κανένας.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Το πιστεύεται ότι όταν χωρίσαμε την τελευταία μετά επερνε συνέχεια ο άλλος τηλεφώνο και έλεγε μην κανείς κακο στο μωρό μού; Κάθε δευτερόλεπτο; Το πιστεύετε; Και αυτήν δεν πήρε το τηλεφώνο να του πει σκασε; Δεν σεβόταν ούτε που χωρίζουμε και μάλιστα έλεγε να μην της κάνω κακό ποιος εγώ που έκανα τα πάντα για αυτήν για χρόνια τόσο θράσος ο μην πω...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    athens
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Dimi_boy View Post
    .... Πως θα γίνει να βγούμε όμως....;
    ντιμι καταλαβαινω την επιμονη σου να της ζητησεις να βρεθειτε,αν και εμεις σου λεμε να μην το κανεις.αν το θελεις τοσο πολυ ζητησε της να βγειτε ή προσπαθησε να την πλησιασεις εξω.να εισαι προετοιμασμενος ομως γιατι δεν ακουσεις κατι καλο ισα ισα που θα την ενοχλησεις.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Νομίζω ότι είναι λάθος να την πλησίασε πρέπει να καταλάβω ότι τελείωσε. Κάθε μέρα είναι και πιο "εύκολο" ο χρόνος ειναι ο γιατρός στην περίπτωση μου μάλλον

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    athens
    Posts
    10
    ετσι ειναι.το θεμα ειναι να μην σε παρει απο κατω.θα σου προτεινω να πας γυμναστηριο αν δεν πηγαινεις ηδη.μην πας σκοποβολη αν το σκεφτεσαι :p

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    ειδα οτι σε ενοχλησε το ''ηθελε καποιον πιο αντρα απο σενα''.δεν ειναι κουβεντα για να θιξω τον ανδρισμο σου.ισα ισα που εγω σου λεω πως δειχνεις αψογος κ μια μερα θα κανεις καποια πολυ ευτυχισμενη.απλα κ εμενα μου εχει συμβει να χασω γυναικα καποτε για τον ιδιο λογο κ νομιζω πως καταλαβα τι παιζει καλυτερα.σε μια πρηγουμενη σχεση μου με τον καιρο ειχα εξοικειωθει αρκετα κ φερομουν σαν μπεμπης κανοντας χαριτωμενιες κ ζουζουνισματα.οταν ομως η αλλη με ειχε γνωρισει σαν ''σκληρο πορτιερη'' στο κλαμπ που δουλευα το να κανω αγκαλιτσες για μενα ηταν δειγμα αγαπης κ τρυφεροτητας.ομως ειναι κ πληρη απομυθοποιηση για εκεινη του ανθρωπου που ερωτευτηκε.οταν χωρισαμε σκεφτηκα να υποκριθω κατι που δεν ημουν ακριβως ωστε να τη ξανακερδισω αλλα συντομα καταλαβα πως δεν αξιζει.πως δεν ημουν εγω.εγω ειμαι τιγρης με τους ανδρες κ γατακι με τη συντροφο μου.οποτε επρεπε να βρω μια που θα της αρεσω κ τις δυο στιγμες.κ ετσι εκανα κ ειμαι πιο ευτυχισμενος πλεον.εξαλλου οχι ολες αλλα αρκετες γυναικες με τον καπως περιεργο ψυχισμο δε τις πιανεις πουθενα.εισαι πολυ μαγκας?θα σε κερατωσουν με φλωρο.εισαι φλωρος?θα σε κερατωσουν με εναν μαγκα.εισαι κοντος?θα πανε με ψηλο.εισαι ψηλος?με κοντο.πολυ ομορφος?με ασχημο.ασχημος?με καποιον ομορφοτερο. κ.ο.κ. σε καθε θεμα.εμεις απλα θα απιστησουμε με μια που μας αρεσει επειδη εχει καλυτερο κορμι η πιο τσαχπινια.οποτε να εισαι ο εαυτο σου κ σε οποια αρεσεις.οχι εγωιστικα αλλα απλα επειδη αν υποκρινεσαι καποια σιτγμη θα δειξεις ποιος πραγματικα εισαι κ θα τη ξενερωσεις.

    ασχοληθηκα μονο μαζι σου γιαιτ με τη σχεση σου το θεωρω καμενο χαρτι.τελειωσε κ αν ξαναγινει θα ειναι κατι ασχημο κ οχι οπως ηταν.πιο πολυ, συμβιβασμος θα ειναι κ απο τους δυο κ οχι καψουρα οπως παλια.η λυση ειναι να δωσεις χρονο οπως καταλαβες κ μονος σου.απλα θελει ποοοοοοοολυ χρονο να το θυμασαι.αυτα τωρα ειναι περιστασιακα νευρα.ουτε ενα μικρο ελαχιστο βημα δεν εχεις κανει μακρυα της ακομη.αν ειχες κανει τωρα δε θα ησουν εδω να συζητας ακομη για αυτην.θα ρθει παντως ο καιρος που θα ειναι απλα μια αναμνηση.οχι καλη η κακη.απλα αναμνηση.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Καλησπέρα σε όλους και πάλι. Χαίρομαι που διαβαζω τα μύνημα τα σας και ήδη με βοηθάνε πολύ. Όσο γιαν τον φιλο επάνω που είπε για τκ γυμναστήριο ασχολούμαι εδώ και χρόνια μια που είμαι αθλητής του ερασιτεχνικού bb. Προσπαθώ να είμαι αφοσιωμένος όσο και πρίν. Όσο για εσένα φιλέ μου στο τέλος έχεις δίκαιο περί ανδρισμού και σε καμμία περίπτωση δεν με εθηξες. Και εγώ είμαι με τους άνδρες λύκος και με τις γυναίκες αρνάκι (πέρα από το κρεβάτι ίσως αυτό είναι και το "χάρισμα" μου). Όπως ειπα μερες με τις μέρες φεύγω και αλλο μακρυά.... Άσχετα που ακουω Μαζωνάκη μέρα νυχτα....χαχαχα! Γενικά πληγώθηκα εν τέλει άσχημα όχι ο εγωισμό μου καμμία σχέση. Πληγώθηκα με την αχαριστία δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Τον λέω και θα το λεω πάντα με ενοχλεί το ταίρι μου να σκέφτεται όταν εγώ "κοιμαμε" όπου στην περίπτωση το σκέφτηκε καιρό της ήταν έτσι ευκολότερο γιατί ταυτόχρονα με έβλεπε κιολας και έτσι κοίταξε καθαρά και 100% μόνο τον εαυτό της και τίποτα παραπάνω....

    Εσείς που τα έχετε περάσει ποσό καιρό σας πήρε; Τι μετάνιωσατε μέσα σε αυτό το διάστημα; Τελικά πως είστε τώρα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    εσείς που τα έχετε περάσει ποσό καιρό σας πήρε; Τι μετάνιωσατε μέσα σε αυτό το διάστημα; Τελικά πως είστε τώρα;

    αν αναφερεσαι σε μενα μαλλον δεν ημουν αρκετα σαφης.εκεινη η σχεση δε σωθηκε τελικα.απο τη στιγμη που θα απομυθοποιηθεις στα ματια του αλλου δεν υπαρχει επιστροφη.το θεμα ειναι πως εσυ δεν εχεις απομυθοποιησει τη δικη σου κ σε απασχολει ακομη.δηλαδη οκ δε μιλαμε για ενα στιγμιαιο λαθος,απιστια μιας βραδιας να το δεχτεις υπο καποιες συνθηκες.μιλαμε για προμελετημενο εγκλημα.εσυ κρινεις αν μπορεις κ θες να τη συγχωρησεις αλλα γνωμη μου δε το αξιζει

  10. #25
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Ποσο δικαιο εχεις επιτελους μιλαει καποιος την γλωσσα της αληθειας!!!!
    "προμελετημενο εγκλημα" ναι ειναι εγκλημα! ναι δεν γινεται ο καθε ενας να παιζει με τις ψυχες των αλλων!!!
    και ΝΑΙ δεν αξιζει εχεις δικαιο. Ευχαριστω και πάλι για την απάντηση

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    πολύ ασχημα σου φέρθηκε κ ειδικά στο σημείο που σου είπε -αν κατάλαβα καλά-ότι είσαι ένα τίποτα (; ). κ έκανε αυτή τη "ζημιά" και σου πε ότι είσαι ένα τίποτα, εσυ ;; αχαριστία..
    βέβαια κατά την γνώμη μου μπήκατε πολύ νωρίς στην διαδικασία της συγκατοίκησης ,φαίνεται πολύ "σοβαρό" όλο αυτό που περιγράφεις ότι είχατε , κ όταν είσαι τόσο νέος , στην φοιτητική σου ζωή, είναι κάτι που σε "μπουκώνει΄" πολύ εύκολα και κάποια στιγμη θες να ξεφύγεις..
    όπως και να χει δεν δικαιολογείται η συμπεριφορά της από την στιγμη που κ εσυ της φερόσουν τόσο εντάξει όπως γράφεις κι όχι δεν αξίζει να μαθαίνεις ούτε καν τι κάνει.. τι, θα λέτε πως είστε κ τι κάνετε και θα σου λέει και για τον καινιύριο της γκόμενο ; εε δεν γίνονται αυτά.. δεν αξίζει να έχεις καθόλου επαφες μαζί της, ότι κ αν περάσατε.. αν κ είναι κρίμα, ήταν κ η πρώτη σου ολοκληρωμένη, θα ήταν ωραιο να τελειώσει με έναν καλύτερο κ πιο αξιοπρεπή τρόπο ως σεβασμό τουλάχιστον σε όλο αυτό που ζήσατε, αλλα αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα,απλά προχώρα την ζωή σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    επιπλέον, όχι δεν πιστεύω ότι είσαι ερωτευμένος μετά από όλα αυτά που σου έκανε, πληγωμένος είσαι, σου φερθηκε πλ άσχημα , ήσασταν μαζι καιρό, συγκατοικουσατε, ειχατε σκυλο μαζι, κανατε πραγματα μαζί ,ήταν η πρώτη σου, κ ίσως κ η πρωτη σου αποπειρα να συγκατοίκησεις μεκαποια κοπέλα,θα ήταν αφύσικο να μπορέσεις να το προσπεράσεις τόσο εύκολα χώρις να το σκέφτεσαι όλο αυτό. Είναι σημαντικό που κατάφερες να προχωρήσεις με άλλη κοπέλα , αλλα είστε μαζί αν διαβασα καλά 2βδομαδες ; λογικο να μην εχεις προλαβει να δεθεις ακομη μαζι της κ ειδικα μετα από αυτό που περασες να εχεις μια επιφυλαξη. Μην εχεις πολλές απαιτήσεις από τον εαυτο σου , ακόμη προσπαθείς να χωνέψεις αυτό που έγινε, πάρτο σιγά σιγά. 1,5 μηνας περασε μονο.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι μου είπε ότι είμαι ένα τίποτα ότι δεν με θέλει ούτε ο σκύλος... Σε αυτο τκ σημειο ειναι που εκανα και την μεγαλη εκρηξη! Φαντασου είναι τέτοιος άνθρωπος που τον σκύλο μόνο εγώ τον πηγενα βόλτα μέχρι και αυτόν παρατημενο . Τελικά βιαστικά ίσως από την άλλη αποκόμισα και μια δυνατή εμπειρία. Το πρόβλημα είναι ότι αποκόμισα και μια μεγάλη πληγή. Ποσό αχάριστη....

  14. #29
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    καλησπερα σε ολους,
    Σημερα νιωθω ασχημα ψυχολογικα για καποιο λογο παλι την σκεφτομαι συνεχεια και συνεχεια
    ειναι λες και επανήλθα στην αρχη του χωρισμου νιωθω τοσο ασχημα οσο δεν μπορει καποιος να
    φανταστει ισως ειναι η πρωτη φορα που νιωθω την εννοια της "απορριψης" πρωτι φορα καταλαβα οτι
    τελειωσε ισως δεν μπορω να το εξηγησω....
    Γιατι θεε μου να περναω τωρα τοσο δυσκολα ενω εδωσα τοσα και προσπαθησα τοσο γιατι....;

  15. #30
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Πως είστε και οι 2 από εμφάνιση?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετα απο 5 χρόνια περίπου.
    By Maximos1982 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-2015, 18:26
  2. Χωρισμός μετά απο 10 χρόνια σχέσης;
    By nassos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-04-2012, 16:31
  3. Χωρισμός μετά από 12 χρόνια συμβίωσης...
    By minimar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-10-2011, 18:14
  4. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 21:37
  5. Μετά απο 8 χρόνια χωρισμός γιατί?
    By mike1978 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 26-01-2009, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •