Επεισοδιακός Χωρισμός μετα απο 3 χρονια. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by louloudaki1 View Post
    Γεια κι από μένα... Εγώ θα σου γράψω από την οπτική της κοπέλας, μιας και εγώ χώρισα πρόσφατα και μοιάζουν αρκετά οι ιστορίες μας... Αρχικά, θα σου πω ότι κατά τη γνώμη μου, η πορεία με την πρώην σου έχει τελειώσει γιαρί και να τα ξαναβρείτε το αίμα νερό δε γίνται, δηλαδή η κοπέλα πάλι μπορει να τα φτιαξει μαζι σου επειδη θα μεινει μονη επειδη της προσφέρεις πολλά (περισσότερα κι απ'ο σα της αναλογούν) και θα'χει στο πίσω μέρος του μυαλου της να βρει κπαοιον αλλον για να σε ξαναχωρισει.... Λοιπον, θα σου πω κι εγω την ιστορια μου...
    Τα ιδια σχεδον περνουσαμε κι εμεις, ημασταν 2,5 χρονια μαζι απο φοιτητες. Για εμενα ηταν η πρωτη μου μεγαλη σχεση το ιδιο και γι αυτον...Απο το καλοκαιρι, εμενα κατι με χαλουσε, ειχα αρχισει αν βαριεμαι αλλα δε το ελεγα στον εαυτο μου, αλλα ενιωθα ενα κενο παρ ολα που μου προσφερεε τα παντα ο πρωην μου και ηταν διατεθειμενος να μου προσφερει κι αλλα.Το καλοκαρι ειχαμε επισης αποσταση, οποτε εγω εκανα τη στραβη μου. Πηγα για μια φορα με αλλον, κατι το οποιο δε θα το φανταζομουν ουτε στα τρελα μου ονειρα, το κατεκρινα κιολας! Εκεινη τη φαησ ομως, δεν εβλεπα καθαρα, δε μπρουσα να ξυπνησω να πω τελος, δε μπορουσα να του το πω. Ειχα συνηθισει μαζι του, ειχα ασφαλεια και δνε ηξερα πώς να του το πω. Παρ ολα αυτα, ημουν νευρικη, ηξερα οτι μου χε τελειωσει κ.λπ. Μη στα πολυλογω, με ταλανιζε κανα 2μηνο στο μυαλο, οποτε ναι εγω το σκεφτομουν, το επεξεργαζομουν στο μυαλο για να μη μου ρει κεραμιδα. Οπως και η κοπελα σου, ο σκεφτοταν αυτη, οποτε δε της "κοστισε" οσο εσενα...Στην ουσια, εψαχνε την αφορμη, ισως και τον επομενο για να νιωσει σιγουρη και να σε χωρισει...Απο την αλλη με τη λογικη, δε μπορουσε να στο πει, ηξερε οτι αξιζεις σαν ατομο, αλλα δυστυχως βαρεθηκεεε, οσο και να το παραβλεπε.
    Σε μενα, σχεδον παραλληλα με το χωρισμο που εμενα δε μου κοστισε, γτ το χα φιλσοσφησει, μετα συνειδητοποιησα τι εκανα... βρηκα εναν αλλο αλλα ημουν τοσοοο επιρρεπης και ευαλωτη που εκανα βλακειες. Ηθελα απο καπου να πιαστω και αυτος ηθελε μονο σεξ. Δεν ηταν οτι δε μου αρεσε αλλα σε ντε τε χρονο κι υστερα απο λιγες μερες χωρισμου δε μπορεις να σαι σε φαση να ξεκινησεις ωριμα μια σχεση... Εν τελει, ο πρωην με ενοχλουσε, με μηνυματα κ.λπ, εγω αρχισα να κολλαω με τον καινουριο.... Εχει περασει λιγος καιρος, αυτος οπως σου πα ηθελε μονο να περασει καλα, εγω τον ικανοποιουσα, δεθηκα μαζι του, δε συνειδητοποιουσα τι εκανα, ημουν σε συγχυση!!! Και αυτο δυστυχως ισχυει, ο αλλος εκμεταλλευτηκ την αδυναμια μου... Και'γω πηγα εκ του πονηρου, δηλαδη ηθελα να βρω αλλον και μετα να χωρισω τον πρωην, ειναι μαλλον στη γυναικεια φυση αυτο... Αλλα ειναι θεμα ανασφαλειας... Κατα πασα πιθανοτητα, η πρωην κοπελα σου δε θα εχει μελλον με τη νεα της σχεση, ποιος ξερει βεβαια... Το σιγουρο εναι οτι κι αυτη ψαχνεται, κι αυτη κανει δευτερες σκεψεις, νιωθει μπερδεμενη και προσπαθει να καλψει το δικο σου το κενο με καποιον αλλον, ο οποιος μποεει να ναι και ο πρωτος τυχοντας...
    Παντως, αν ειναι οπως και στη δικη μου περιπτωση, εσενα σε εχει βαρεθει, ειχε κατσει και το χε φιλοσοφησει οπως και'γω... Δεν ειναι οτι δε σ αγαπαει, αλλα μαλλον πλεον ερωτικα οχι... Σιγουρα ζυγιασε οτι εισαι ενα πολυ καλο παιδι που της εκανες τα χατιρια και την ειχες στα οπα οπα, οπως και γω το ειχα σκεφτει, αλλα πελον μετα μετη λογικη σκεφτηκε οτι ερωτικα δε σε ποθει κι οτι θα σε κοροιδευε πλεον εσενα αλλα και τον εαυτο της!
    Γνωμη μου, ξεπερασέ την...Δε θα βγει παλι αλλου η ιστορια αν το συνεχισετε... Και να τα ξαναφτιαξετε, θεωρω οτι παλι θα γινει καποια στραβη! Οσον αφορα εμενα, αν θες να μαθεις τωτα την ψυχολογια μου, τωρα ερχομαι καπως στα συγκαλα μου... Σχετικα με τον πρωην ειμαι ξεκαθαρη, δεν το θελω αλλο (τον νοιαζομαι σαν ανθρωπο), ουτε΄γω του απανταω στα μηνυματα, μα τι να του πω;; Του τα χω πει ολα και σχετικα με αυτον τον τελευταιο, δε το μετανιωνω, στενοχωηθηκα πολυ αλλα ειναι δυνατον να υπαρξει μια ομαλη σχεση με καποιον που αποτ ην αρχη δνε ειναι ξεκαθαρος και σε θελει μονο για σεξ; Και ναι, καπως τωρα αρχιζω να ανακτω δυναμεις, να ξερω τι θελω και να μην πηγαινω στο μπλουμ γιατι πολυ απλα καταφερνω να πληγωνω τον εαυτο μου.. Και δε μου αξιζει...
    ΕΠισης, θα ηθελα να σου πω, οτι και η κοπελα σου δε σημαινει οτι ειναι κακια, περισσοτερο ανασφαλης ειναι και εκανε λαθος χειρισμο οπως και γω... Ισως να μην ηξερε τον τροπο. Θα μου πεις σε πληγωσε και φυσικα, οπως και γω τον πρωην μου, αλλα κι αυτη πληγωνεται μη νομιζεις, μπορει και με τον καινουριο της να μη νιωθει σιγουρια, ακομαειναι σε δυσκολη φαση κο αυτη. Δε μπορει απο τη μια στιγμη στην αλλη να ειναι ολα καλα!!.. Απλα κι αυτη ψαχνεται...
    Παντως, αποτ η δικια μου εμπειρια,εσυ μη της στελνεις αλλα, προσπαθησ ενα ξεκολλησεις γιατι αφου ο ιδιος το λες, οτι θες καποια που πλεον δε σε θελει, ριξε ενα χαστουκι στον εαυτο σου και συνεχισε..
    Σχετικα με τη νεα κοπελα που γνωρισες,ουδεις γνωριζει τι θα γινει, παντως κοιτα και αλλου, μπορει αστην αρχη να φαινονται ολα καλα αλλα εμενα καπως μου ξενιζει που σου λεει θα σε βοηθησω κ.λπ. Ή ειναι πολυ καλος ανθρωπος που οντως μπορει να΄ναι ή δεν ξέρω τι εχει στο μυαλο της...
    Μια γνωμη σου ειπα, μπορει να'ναι και λαθος, ευχομαι εστω και λιγο να σε βοηθησα...Παντως, αυτα που διαβασα για σενα συμπιπτουν πολυ με τη δικια μου ιστορια. Επισης, το τι θα γινει κανενας δε το ξερει, εικασιες κανουμε ολοι.. Κι εγω ακομα τραβαζω ζορι και προσπαθω να βαλω τη λογικη πανω απ'ολα!!!

    ΕΧΩ βασανισεει και αβσανιζω απειρα τον εαυτο μουυυυ, εχω αφησει πισω σπουδες γτ δε μπορω να συγκεντρωθω, αληθεια αξιζει ολο αυτο;;;

    Ευχαριστω για το μυνημα σου να σε καλα! μοιαζουν πολυ οι ιστοριες.

  2. #62
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by louloudaki1 View Post
    Γεια κι από μένα... Εγώ θα σου γράψω από την οπτική της κοπέλας, μιας και εγώ χώρισα πρόσφατα και μοιάζουν αρκετά οι ιστορίες μας... Αρχικά, θα σου πω ότι κατά τη γνώμη μου, η πορεία με την πρώην σου έχει τελειώσει γιαρί και να τα ξαναβρείτε το αίμα νερό δε γίνται, δηλαδή η κοπέλα πάλι μπορει να τα φτιαξει μαζι σου επειδη θα μεινει μονη επειδη της προσφέρεις πολλά (περισσότερα κι απ'ο σα της αναλογούν) και θα'χει στο πίσω μέρος του μυαλου της να βρει κπαοιον αλλον για να σε ξαναχωρισει.... Λοιπον, θα σου πω κι εγω την ιστορια μου...
    Τα ιδια σχεδον περνουσαμε κι εμεις, ημασταν 2,5 χρονια μαζι απο φοιτητες. Για εμενα ηταν η πρωτη μου μεγαλη σχεση το ιδιο και γι αυτον...Απο το καλοκαιρι, εμενα κατι με χαλουσε, ειχα αρχισει αν βαριεμαι αλλα δε το ελεγα στον εαυτο μου, αλλα ενιωθα ενα κενο παρ ολα που μου προσφερεε τα παντα ο πρωην μου και ηταν διατεθειμενος να μου προσφερει κι αλλα.Το καλοκαρι ειχαμε επισης αποσταση, οποτε εγω εκανα τη στραβη μου. Πηγα για μια φορα με αλλον, κατι το οποιο δε θα το φανταζομουν ουτε στα τρελα μου ονειρα, το κατεκρινα κιολας! Εκεινη τη φαησ ομως, δεν εβλεπα καθαρα, δε μπρουσα να ξυπνησω να πω τελος, δε μπορουσα να του το πω. Ειχα συνηθισει μαζι του, ειχα ασφαλεια και δνε ηξερα πώς να του το πω. Παρ ολα αυτα, ημουν νευρικη, ηξερα οτι μου χε τελειωσει κ.λπ. Μη στα πολυλογω, με ταλανιζε κανα 2μηνο στο μυαλο, οποτε ναι εγω το σκεφτομουν, το επεξεργαζομουν στο μυαλο για να μη μου ρει κεραμιδα. Οπως και η κοπελα σου, ο σκεφτοταν αυτη, οποτε δε της "κοστισε" οσο εσενα...Στην ουσια, εψαχνε την αφορμη, ισως και τον επομενο για να νιωσει σιγουρη και να σε χωρισει...Απο την αλλη με τη λογικη, δε μπορουσε να στο πει, ηξερε οτι αξιζεις σαν ατομο, αλλα δυστυχως βαρεθηκεεε, οσο και να το παραβλεπε.
    Σε μενα, σχεδον παραλληλα με το χωρισμο που εμενα δε μου κοστισε, γτ το χα φιλσοσφησει, μετα συνειδητοποιησα τι εκανα... βρηκα εναν αλλο αλλα ημουν τοσοοο επιρρεπης και ευαλωτη που εκανα βλακειες. Ηθελα απο καπου να πιαστω και αυτος ηθελε μονο σεξ. Δεν ηταν οτι δε μου αρεσε αλλα σε ντε τε χρονο κι υστερα απο λιγες μερες χωρισμου δε μπορεις να σαι σε φαση να ξεκινησεις ωριμα μια σχεση... Εν τελει, ο πρωην με ενοχλουσε, με μηνυματα κ.λπ, εγω αρχισα να κολλαω με τον καινουριο.... Εχει περασει λιγος καιρος, αυτος οπως σου πα ηθελε μονο να περασει καλα, εγω τον ικανοποιουσα, δεθηκα μαζι του, δε συνειδητοποιουσα τι εκανα, ημουν σε συγχυση!!! Και αυτο δυστυχως ισχυει, ο αλλος εκμεταλλευτηκ την αδυναμια μου... Και'γω πηγα εκ του πονηρου, δηλαδη ηθελα να βρω αλλον και μετα να χωρισω τον πρωην, ειναι μαλλον στη γυναικεια φυση αυτο... Αλλα ειναι θεμα ανασφαλειας... Κατα πασα πιθανοτητα, η πρωην κοπελα σου δε θα εχει μελλον με τη νεα της σχεση, ποιος ξερει βεβαια... Το σιγουρο εναι οτι κι αυτη ψαχνεται, κι αυτη κανει δευτερες σκεψεις, νιωθει μπερδεμενη και προσπαθει να καλψει το δικο σου το κενο με καποιον αλλον, ο οποιος μποεει να ναι και ο πρωτος τυχοντας...
    Παντως, αν ειναι οπως και στη δικη μου περιπτωση, εσενα σε εχει βαρεθει, ειχε κατσει και το χε φιλοσοφησει οπως και'γω... Δεν ειναι οτι δε σ αγαπαει, αλλα μαλλον πλεον ερωτικα οχι... Σιγουρα ζυγιασε οτι εισαι ενα πολυ καλο παιδι που της εκανες τα χατιρια και την ειχες στα οπα οπα, οπως και γω το ειχα σκεφτει, αλλα πελον μετα μετη λογικη σκεφτηκε οτι ερωτικα δε σε ποθει κι οτι θα σε κοροιδευε πλεον εσενα αλλα και τον εαυτο της!
    Γνωμη μου, ξεπερασέ την...Δε θα βγει παλι αλλου η ιστορια αν το συνεχισετε... Και να τα ξαναφτιαξετε, θεωρω οτι παλι θα γινει καποια στραβη! Οσον αφορα εμενα, αν θες να μαθεις τωτα την ψυχολογια μου, τωρα ερχομαι καπως στα συγκαλα μου... Σχετικα με τον πρωην ειμαι ξεκαθαρη, δεν το θελω αλλο (τον νοιαζομαι σαν ανθρωπο), ουτε΄γω του απανταω στα μηνυματα, μα τι να του πω;; Του τα χω πει ολα και σχετικα με αυτον τον τελευταιο, δε το μετανιωνω, στενοχωηθηκα πολυ αλλα ειναι δυνατον να υπαρξει μια ομαλη σχεση με καποιον που αποτ ην αρχη δνε ειναι ξεκαθαρος και σε θελει μονο για σεξ; Και ναι, καπως τωρα αρχιζω να ανακτω δυναμεις, να ξερω τι θελω και να μην πηγαινω στο μπλουμ γιατι πολυ απλα καταφερνω να πληγωνω τον εαυτο μου.. Και δε μου αξιζει...
    ΕΠισης, θα ηθελα να σου πω, οτι και η κοπελα σου δε σημαινει οτι ειναι κακια, περισσοτερο ανασφαλης ειναι και εκανε λαθος χειρισμο οπως και γω... Ισως να μην ηξερε τον τροπο. Θα μου πεις σε πληγωσε και φυσικα, οπως και γω τον πρωην μου, αλλα κι αυτη πληγωνεται μη νομιζεις, μπορει και με τον καινουριο της να μη νιωθει σιγουρια, ακομαειναι σε δυσκολη φαση κο αυτη. Δε μπορει απο τη μια στιγμη στην αλλη να ειναι ολα καλα!!.. Απλα κι αυτη ψαχνεται...
    Παντως, αποτ η δικια μου εμπειρια,εσυ μη της στελνεις αλλα, προσπαθησ ενα ξεκολλησεις γιατι αφου ο ιδιος το λες, οτι θες καποια που πλεον δε σε θελει, ριξε ενα χαστουκι στον εαυτο σου και συνεχισε..
    Σχετικα με τη νεα κοπελα που γνωρισες,ουδεις γνωριζει τι θα γινει, παντως κοιτα και αλλου, μπορει αστην αρχη να φαινονται ολα καλα αλλα εμενα καπως μου ξενιζει που σου λεει θα σε βοηθησω κ.λπ. Ή ειναι πολυ καλος ανθρωπος που οντως μπορει να΄ναι ή δεν ξέρω τι εχει στο μυαλο της...
    Μια γνωμη σου ειπα, μπορει να'ναι και λαθος, ευχομαι εστω και λιγο να σε βοηθησα...Παντως, αυτα που διαβασα για σενα συμπιπτουν πολυ με τη δικια μου ιστορια. Επισης, το τι θα γινει κανενας δε το ξερει, εικασιες κανουμε ολοι.. Κι εγω ακομα τραβαζω ζορι και προσπαθω να βαλω τη λογικη πανω απ'ολα!!!

    ΕΧΩ βασανισεει και αβσανιζω απειρα τον εαυτο μουυυυ, εχω αφησει πισω σπουδες γτ δε μπορω να συγκεντρωθω, αληθεια αξιζει ολο αυτο;;;
    δεν βρισκω τον τροπο να σου στειλω ενα ΠΜ υπαρχει τροπος να επικοινωνισουμε αλλιως με προσοπικο μνμ;

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    20
    Τι ειναι το ΠΜ? Ειμαι καινουρια και δε το'χω ψαξει πολυ...

  4. #64
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by louloudaki1 View Post
    Τι ειναι το ΠΜ? Ειμαι καινουρια και δε το'χω ψαξει πολυ...
    προσωπικο μηνυμα. Αλλα βλεπω οτι δεν γινεται να στειλω!
    Μπορεις μηπως να ποσταρεις ενα εμαιλ?

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    20

  6. #66
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Δε ξερω αν αυτο που θα σου πω σου απαλύνει το πονο σου αλλα γεια σ ειμαι ακριβως εσυ στο θηλυκό. .λες και ακουγα εμενα να μιλαει και σε ενοιωσα τοσο πολυ πιστεψεμε μονο που εμενα ηταν 8 χρονια σχεση και που δε μεναμε μαζι..δε θελω να σε απογοητευσω αλλα να σε προστατέψω ξεχασε την δεν ειναι για σενα..ξερεις δε νομιζω ναμαι η καλύτερη να σου δωσει συμβουλες γιατι εγω ακομα και τωρα που μιλαμε του εστειλα μνμ και τον πηρα τηλ δεν ηταν ομως ομορφο τηλ υπηρχε ενταση και φωνες..εμενα εφυγε πηγε να μεινει μαζι της την αραβωνιαστηκε οποτε καταλαβενεις ποσο πιο χαλια νοιωθω..υπαρχουν και χειρότερα καλε μου..ενα θα σου πω μο αχα και κα το γιατι δε μπορω εγω να το κανω για μενΑ..αστην δε σου αξιζει..αν σε ηθελε θα ήταν μαζι σου μη τη περιμενεις κοιτα τον εαυτο σου οσο δυσκολο και αν ακουγετε καντο..μη τη περιμενεις..θαναι ασχημο να ακουσεις οτι καποια στιγμη εβαλε ενα δαχτυλίδι..θα βρεις καποια που θα σου δωσει οτι σου αξιζει..ποσο χρονων εισαι ειπες??εμενα εχουν περασει δυο χρονια και ακομα τον σκεφτομαι χτυπιεμαι κλαιω καθ ζω μοναχη μου κατι που δεν συμβαίνει ολοι μου λενε να επισκεφτω ενα ψυχολογο και θελω μα δε το εχψ κανει για διαφορους λογους..οταν ποσταρα εδω τη δικη μου ιστορια κρατουσα το κι ητο καθ καθε δςυτερολεπτο κοιτουσα μηπως απαντησε κανεις μηπως πιαστω απο μια συμβουλή μηπως μου πει καποιος μια κεξη και απαλύνω το πο ο π ζουσα...δυο χρονια Καλέ μου και ακομα κλαιω γιαυτον..ενω ξερω πως ειναι μια χαρα ζει τον ερωτα του με την αραβωνιαστηκια και ακομα και εται δε μπορω να το δεχτω..πριν λιγο μιλήσαμε πάλι και καταλαβα ακομα μια φορα οτι εχω χασει δυο απτά καλύτερα χρονιά της ζωης μου μιζεριαζοντας κλαίγοντας και περιμενοντας..το βλεπω ποσο λαθος ειμαι και δε μπορω να το φτιαξω εχω πει σενα παιχνιδι μυαλου που δε μπορω να βγω μη κανεις το ιδιο λαθος..εγω κοντευω 30τι καταλαβα?? Τιποτα!! Δεν ε ω ξανακανει σχεση και ακομα και τωρα που ειναι μαζι της και ξερω πως τελείωσα εγω γιαυτον ακομα και τωρα δε θελω να κανω τιποτα αυτοκατΣτρεφομαι...μη σε παρακαλώ μη κανεις τα ιδια χαζα λαθη ξερω ποσο πονας το ξερω σε νοιωθω απολυτα..μα δεν αξιζει..όπως αυτη δε γυρισε ποτε πισω για σενα μη το κανεις γιαυτην..εμενα το μεγαλο μου παραπονο και πονος ηταν οχι που με χωρισε αλλά που δε με σκεφτηκε ενα λεπτο ουτε ενα ενω ηξερε πως δε το ειχα ξεπερασει και οως αν το μαθενα μπορεί να κανα το τελος μου και ομως δε το σκεφτηκε δε τον ενοιαξε...αυτο ποναει πιο πολυ απολα..
    Last edited by lithrini; 17-12-2015 at 16:56.

  7. #67
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by lithrini View Post
    Δε ξερω αν αυτο που θα σου πω σου απαλύνει το πονο σου αλλα γεια σ ειμαι ακριβως εσυ στο θηλυκό. .λες και ακουγα εμενα να μιλαει και σε ενοιωσα τοσο πολυ πιστεψεμε μονο που εμενα ηταν 8 χρονια σχεση και που δε μεναμε μαζι..δε θελω να σε απογοητευσω αλλα να σε προστατέψω ξεχασε την δεν ειναι για σενα..ξερεις δε νομιζω ναμαι η καλύτερη να σου δωσει συμβουλες γιατι εγω ακομα και τωρα που μιλαμε του εστειλα μνμ και τον πηρα τηλ δεν ηταν ομως ομορφο τηλ υπηρχε ενταση και φωνες..εμενα εφυγε πηγε να μεινει μαζι της την αραβωνιαστηκε οποτε καταλαβενεις ποσο πιο χαλια νοιωθω..υπαρχουν και χειρότερα καλε μου..ενα θα σου πω μο αχα και κα το γιατι δε μπορω εγω να το κανω για μενΑ..αστην δε σου αξιζει..αν σε ηθελε θα ήταν μαζι σου μη τη περιμενεις κοιτα τον εαυτο σου οσο δυσκολο και αν ακουγετε καντο..μη τη περιμενεις..θαναι ασχημο να ακουσεις οτι καποια στιγμη εβαλε ενα δαχτυλίδι..θα βρεις καποια που θα σου δωσει οτι σου αξιζει..ποσο χρονων εισαι ειπες??εμενα εχουν περασει δυο χρονια και ακομα τον σκεφτομαι χτυπιεμαι κλαιω καθ ζω μοναχη μου κατι που δεν συμβαίνει ολοι μου λενε να επισκεφτω ενα ψυχολογο και θελω μα δε το εχψ κανει για διαφορους λογους..οταν ποσταρα εδω τη δικη μου ιστορια κρατουσα το κι ητο καθ καθε δςυτερολεπτο κοιτουσα μηπως απαντησε κανεις μηπως πιαστω απο μια συμβουλή μηπως μου πει καποιος μια κεξη και απαλύνω το πο ο π ζουσα...δυο χρονια Καλέ μου και ακομα κλαιω γιαυτον..ενω ξερω πως ειναι μια χαρα ζει τον ερωτα του με την αραβωνιαστηκια και ακομα και εται δε μπορω να το δεχτω..πριν λιγο μιλήσαμε πάλι και καταλαβα ακομα μια φορα οτι εχω χασει δυο απτά καλύτερα χρονιά της ζωης μου μιζεριαζοντας κλαίγοντας και περιμενοντας..το βλεπω ποσο λαθος ειμαι και δε μπορω να το φτιαξω εχω πει σενα παιχνιδι μυαλου που δε μπορω να βγω μη κανεις το ιδιο λαθος..εγω κοντευω 30τι καταλαβα?? Τιποτα!! Δεν ε ω ξανακανει σχεση και ακομα και τωρα που ειναι μαζι της και ξερω πως τελείωσα εγω γιαυτον ακομα και τωρα δε θελω να κανω τιποτα αυτοκατΣτρεφομαι...μη σε παρακαλώ μη κανεις τα ιδια χαζα λαθη ξερω ποσο πονας το ξερω σε νοιωθω απολυτα..μα δεν αξιζει..όπως αυτη δε γυρισε ποτε πισω για σενα μη το κανεις γιαυτην..εμενα το μεγαλο μου παραπονο και πονος ηταν οχι που με χωρισε αλλά που δε με σκεφτηκε ενα λεπτο ουτε ενα ενω ηξερε πως δε το ειχα ξεπερασει και οως αν το μαθενα μπορεί να κανα το τελος μου και ομως δε το σκεφτηκε δε τον ενοιαξε...αυτο ποναει πιο πολυ απολα..
    Καλησπέρα,

    ευχαριστω για την απαντηση και την συμμετοχη στο νημα μου! Το εκτιμω ιδιαιτερα που μετεφερες την εμπειρια σου σε εμενα. Και εγω στελνω μνμ ακομα που και που και δεν εισπρατω τιποτα ΚΑΝΕΝΑ ενδιαφερον! Μαλιστα εμαθα οτι στο "σπιτι" "ΜΑΣ" μενει καποιες μερες ο καινουργιος της και νιωθω χαλια για αυτο! μα ειναι ρε παιδια δυνατον να κοιμαται με καποιον στο σπιτι που εμενε με εμενα 3 χρονια? Δεν το καταλαβαινω ολο αυτο. Το προβλημα μου ειναι οτι νομιζω οτι ακομα εχω καποιον ρολο στην ολη ιστορια ακομα και αυτον του θυματος! πρεπει να βγαλω το ευατο μου απο αυτο το παραμυθη γυρω μου και αυτο ειναι το μεγαλο μου παιχνιδι! Πρεπει να συμβιβαστω και να κατανοησω σε δευτερο χρονο οτι ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ και ισως καλυτερα που εγινε νωρις. Ειμαι 22 στα 23. Πρεπει επιτελους να καταλαβω και οτι ο κοσμος ειναι σκληροτερος απο οσο νομιζω στα συναισθηματα και να προσεχω περισσοτερο. ΝΙΩΘΩ οτι αυτο το ατομο ρουφηξε το ΕΓΩ μου και στο τελος ηταν δυσκολο και ειναι να ζω μονος μου χωρις αυτην. ΕΥΧΟΜΑΙ να πισμώσω μια μερα και να βρω το εγω μου. Για καποιο λογο ΝΙΩΘΩ οτι με το ατομο που ειναι τωρα το πραγμα θα παει αρκετα σοβαρα. Πιστευω οτι ηταν και ειναι πολυ σιγουρη για να συνεχιζει μαζι του. Ειμαι σιγουρος οτι αν περιμενω μια ζωη θα ειναι το μεγαλυτερο λαθος για εμενα μιας που θα τους δω μαζι στο τελος.

  8. #68
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Αχ τι να σου πω για να σε βοηθησω δε ξερω..εδω δε μπορω να βοηθησω εμένα. .απλα να ξερεις οτι παντα υπαρ ει και χειροτερο απο αυτο που ζουμε..αν εσενα σε εχει απογοητευσει μια φορα αυτη εμενα μεχει απογοητεύσει δεκα αυτος...χθες τον επερνα τηλεφωνο ολο το πρωι ξερω οτι γυρισε να κα ει κατι δουλειες στο τοπο μας και δε το σηκωνε και .μετα με πηρε τηλ ετρεξα να το σηκωσω ειχαμε να μιλησουμε πεντε μερες κ μου μιλουσε τοσο δυνατα με τοσα νευρα με τοσο θυμο και με κατηγορουσε γιατι του εκανα ενα δωρο και μου ελεγε πως τον δωροδοκ και διαφορες κατηγοριες που δεν ισχυουν..δε ξερω αν ολο αυτο το αξιζω σιγουρα δε το αξιζω βασικα ουτε και εγω ουτε και εσυ καλε μου..το εβαλα πισμα χθες δε ξερω ποσο θα το κρατήσω β εβαια μα θα προσπαθησω..εστειλα εβα μυνημα και του ειπα διαφορα καλα και κακα μαζι και δε θα του ξαναστειλω ναι θα πονεσω ναι σημερα τον εβλεπα ολη νυχτα στα ο ειρα μου ναι ξυπνησα με μια ταφοπλακα στο στήθος Αλλα δεν εστειλα μπηκα εδω και σου απανταω κανε το ιδιο..ροδα ειναι και γυριζει..πλεον δε ξερω αν θελω αυτον η απλα εκδικηση να το δω να περασει αυτα που εχω εγω περασει το θελω πολυ μονο για ρνα λογο μηπως καταλαβει ολα αυτα που δυο χρονια του λεω...εισαι μικρος εχεις μια ζωη .μπροστά σού μη φας τα χρονια σου οπως και γω σιγουρα υπαρχει καποια εκει εξω που θα σου δωσει οτι δε σου εδωσε αυτη και οτι αξιζεις καλε μου...μακαρι να υπηρ ε αυτο το κουμπακι που λεγετε delete μα πρεπει εμεις να το δημιουργησουμε...μη τη περιμενεις πια...στο λεω εγω δε θα γυρίσει. .εμενα ξερεις τι μου πε?? Και μαυτην να μην αραβωνιαζοτανε μαζι μου δε θα ηταν..ποσο σκληρες λεξεις να τις λες σαυτον που σου εδωσε τη ζωη του ολη...και ομως δε τοβαζω πισμα...σε παρακαλω μην αφησεις τη κοπέλα αυτη να σου κα ει το ιδιο.ξεχνα τη ξερω δεν ειναι ευκολο μα δεν ειναι αδυνατον..ελα μαζι θα το βαλουμε στοχο ναι??? Και ισως καποια στιγμη πινοντας ενα καφε να τα λεμε και να γελαμε....μην αφηνεις κανενας να σου παρει το χαμογελο απο τα χειλια σου..κοιτα ψηλα..κοιτα γυρω σου..κανε το σταυρο σου που βλεπεις τις ομορφιες αυτες..εχεις ανθρωπους που σαγαπανε..εχεις εμας εδω..τι σου λειπει???? Τιποτα!!! Μοναχα αυτη..αλλα αυτη αν σαγαπουσε θαταν εκει μαζι σου τωρΑ και οχι σε αλλη αγκαλεια οπως εμενα το ιδιο...και μεις τι δε θεμε??? Ανθρωπους που δε μας αγαπουν και που παιζουν με τις ψυχες μας..μενεις αθηνα??? Βγες διασκεδασε το αξιζεις!!! Εγω ημουν 20 οταν τον γνωρισα τωρα ειμαι 30 2χρονια τωρα προσπαθω να τον ξεπερασω..τι καταλαβα??? Τιποτα!!! Περναν τα χρονια ετσι και περα απο δακρυα και στεχωρια δε καταλαβα τιποτα αλλο σε ξορκιζω μη κανεις τα ιδια...στο λεω απο πειρα!!!!! Οτι θες μακαρι να .πορω να σε βοηθησω γιατι το πονο σου τον νοιωθω..βλεπω εμενα μεσα απο σενα....

  9. #69
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Καλησπέρα παιδιά επιστρέφω στο forum μετα απο αρκετους μηνες.
    Νιώθω οτι αλλάξαν πολλά απο τότε που έγραψα τελευταία φορά αλλά και τίποτα.
    Με την δούλεια μου πάω πολύ καλα συνεχίζω και τίς σπουδές μου σε μεταπτυχιακό επίπεδο αλλα μέχρι εκεί
    ασχολούμε αποκλειστίκα με αυτην και το δίαβασμα. Είμαι μονομανής νιώθω μονομανής δεν εχω όρεξη να γνωρίσω αλλο κόσμο
    ειμαι απότομος κοινωνικά και δεν με ιντριγκάρι το αλλο φύλο.
    Ειναι φυσιολογικό το σταδιο αυτό πλεον 6 μήνες απο τον χωρισμό?
    επίσεις την πετυχα με τον αλλον και έγινε χαμός πριν απο 4-5 μέρες δυστύχως την πετύχενω σύχνα γιατι μένουμε κοντά
    νιώθω οτι ακομα δεν την ξέπερασα αλλα γέμιζω τον ευάτο μου με την δουλεία μου.
    δεν νίωθω καλα...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Dimi_boy View Post
    Το πιστεύεται ότι όταν χωρίσαμε την τελευταία μετά επερνε συνέχεια ο άλλος τηλεφώνο και έλεγε μην κανείς κακο στο μωρό μού; Κάθε δευτερόλεπτο; Το πιστεύετε; Και αυτήν δεν πήρε το τηλεφώνο να του πει σκασε; Δεν σεβόταν ούτε που χωρίζουμε και μάλιστα έλεγε να μην της κάνω κακό ποιος εγώ που έκανα τα πάντα για αυτήν για χρόνια τόσο θράσος ο μην πω...
    Σωπα ρε παιδι μου! Εκανε κατι τοσο κουλο?? Απ αυτο βα ξατακαβεις τον χαρακτηρα της πρωην σου

  11. #71
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Αλήθεια πόσες γυναίκες ξέρετε να χωρίζουν επειδή δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο ; Πόσες ειλικρινά χωρίζουν και μένουν μόνες τους αν πρώτα δεν έχουν βρει τον αντικαταστάτη ;

    Άσε τι σου είπε όλα μα όλα είναι φθηνές δικαιολογίες για να καλύψει τις ενοχές της που βρήκε άλλον !!!

    Το έχει φάει ήδη το κεφάλι της απλά δεν το έχει καταλάβει. Αφήνει όλα όσα εσυ της πρόσφερες και τα αναγνώριζε για να πάει να είναι με έναν που χορεύει τανγκο, με κάποιον που βρίσκονται σε απόσταση. Πόσο αδιαφορία μου προκαλούν τέτοιοι άνθρωποι που όλα τα θεωρούν δεδομένα, που νομίζουν επειδή κάποτε είχαν έναν σωστό άνθρωπο ότι θα είναι το ίδιο σωστοί και όλοι οι επόμενοι.

    Πλέον αυτή η κοπέλα όχι μόνο δεν μπορείς να την ψυχολογήσεις αλλά είναι και ένα άγνωστο πρόσωπο για σένα !!! Πλέον δεν σε υπολογίζει ούτε στο ελάχιστο, της είσαι απολύτως αδιάφορος και από ενοχές και τύψεις για αυτό που σου έκανε, ίσως κάνει ότι περνάει από το χέρι της για να σε κάνει να την μισήσεις και να την ξεχάσεις !!! Μόνο που όσο μας φτύνουν τόσο κολλάμε και μάλλον η τακτική της για εσένα θα έχεις αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που εκείνη επιδιώκει !!!

    Και τi θα γίνει φίλε μου αν μιλήσετε και τα ξεκαθαρίσετε ; Αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρίς να είναι εκείνη παρούσα. Μίλα με τον εαυτό σου και σταμάτα να κάνεις δώρα σε άσχετες στιγμές, σταμάτα να τα δίνεις όλα σε ανθρώπους που είναι αχάριστοι. Πρέπει να τα βρεις εσυ πλέον με τον εαυτό σου και να βρεις το κουράγιο και προπαντός την όρεξη να κοιτάξεις μπροστά και να συνεχίσεις την ζωή σου. Δεν υπάρχουν στις μέρες μας πολλοί άνθρωποι που θα ήθελαν να μας στηρίξουν σε μια δύσκολη φάση χωρισμού. Μην αφήσεις να πάει χαμένη η ευκαιρία με την καινούργια κοπέλα στον βωμό της προηγούμενης. Μην της κάνεις το χατήρι να σε βλέπει να πέφτεις περισσότερο στα μάτια της και να επιβεβαιώνει την επιλογή της να σε χωρίσει. Μην χάνεις τα όμορφα σου χρόνια για αγάπες που ήταν μονόπλευρες, για ψεύτικους έρωτες, μην χάνεις την ευκαιρία που σου παρουσιάστηκε με την καινούργια κοπέλα, δοκίμασε το και πάψε να σκέφτεσαι την πρώην. Όταν περάσουν 3 χρόνια με την επόμενη σου κοπέλα, θα δεις ότι θα έχεις να θυμάσαι πολύ καλύτερες αναμνήσεις και θα είσαι πολύ περισσότερο ευτυχισμένος από ότι με την προηγούμενη σου σχέση. Αυτό συμβαίνει με τους ανθρώπους που αξίζουν...δεν χάνονται ποτε !!!

    Υ.Γ. Πόσο σε γούσταρα που πήγες και τα έσπασες όλα !!! Μου θύμισες την κλασσική ταινία....https://www.youtube.com/watch?v=LQplxyItSEI Μια φορά το έκανες και αμέσως άρχισε να κλαίει και μόνο συγγνώμη δεν σου ζήτησε και δεν έπεσε γονατιστή να γυρίσει σε σένα !!! Μετά τα χάλασες όμως...έγινες πάλι το παλικάρι που δεν θα μπορέσει ποτε στο κοντινό μέλλον να την κερδίσει !!!
    ποσο συμφωνω!!!!
    μην ταλαιπωρεις το μυαλο και την ψυχη σου αλλο,για ατομα που δεν εχουν (αλλο πια) ομορφα συναισθηματα προς εσενα....μη διαθετεις καν τον χρονο σου σε ατομα,που δεν εχουν χρονο για σενα!

  12. #72
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Ετσι ειναι το ξερω. Ομορφα το λες

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετα απο 5 χρόνια περίπου.
    By Maximos1982 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-2015, 18:26
  2. Χωρισμός μετά απο 10 χρόνια σχέσης;
    By nassos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-04-2012, 16:31
  3. Χωρισμός μετά από 12 χρόνια συμβίωσης...
    By minimar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-10-2011, 18:14
  4. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 21:37
  5. Μετά απο 8 χρόνια χωρισμός γιατί?
    By mike1978 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 26-01-2009, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •