Επεισοδιακός Χωρισμός μετα απο 3 χρονια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35

    Επεισοδιακός Χωρισμός μετα απο 3 χρονια.

    Καλησπέρα σε ολους τους φιλους του Forum.

    Δεν ξερω πραγματικα απο που να αρχισω με την ιστορια που περασα (η μαλλον δεν ξεπερασα χαχα).
    Ειμαι 23 και εκεινη 24 τα 2 τελευταια χρονια συγκατικουσαμε ως φοιτητες και 5 μηνες πριν χωρισουμε πλεον εγω δουλευα κιολας μικρο ρολο παιζει μιας που το οικονομικο δεν ηταν μειζων προβλημα στην σχεση μας. Για να αρχισω απο το τελος με χωρισε ενω ειχα φυγει για δουλεια 2 βδομαδες μεσω ενος μηνυματος στο facebook λεγοντας με οτι θελει να χωρισουμε οτι με αγαπει οτι δεν θελει να με πληγωνει οπως πληγωνετε και αυτη μεσα της τοσο καιρο που νιωθει οτι τελειωσε μεσα της. Εγω μετα απο 2 μερες γυρισα "σπιτι μας" και ηταν πολυ ψυχρη με εμενα επεμενε απο την αρχη να μαζεψω τα πραγματα και να φυγω, οτι θελει χρονο κτλ τα ξερετε μην τα ξανα λεω. Εγω φυσικα δεν εφυγα ετσι ευκολα μιας που κεραμιδα μου ηρθε ρωτουσα γιατι ολα αυτα γιατι πετας την σχεση μας ετσι τι εχει γινει και δεν ελεγε τιποτα απλα μου ελεγε τελος τι δεν καταλαβενεις τελος. Εγω επεσα στα πατωματα πολυ κλαμα μονολόγους κτλπ κτλπ αυτη απλα κοιτουσε δεν εκανε τιποτα δεν ελεγε τιποτα το μονο που ελεγε μην το κανεις χειροτερο σηκω φυγε. Επι 1 βδομαδα καθε μερα εκει δεν κοιμομουν τα βραδια και πηγενα και παρακαλαγα γιατι και πως δεν αλλαζε τιποτα! Μετα απο περιπου 10 μερες ανοιγω το εμαιλ της μιας που το ειχαμε κοινο για καποιους λογους και βλεπω ενα περιεργο εμαιλ απο εναν τυπο. Οπως καταλαβαινετε αρπαζωμε παω ξανα πισω ενω ειχα 3 μερες να παω "μπουκαρο" μεσα παιρνω το κινητο της και φευγω τρεχοντας (ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΜΕ ΕΦΤΑΣΕ) και φυσικα ειδα μηνυματα μεσω facebook με αυτον τον τυπο. Οσο παραξενο και αν σας φενεται γνωριστηκανε 3 μερες πριν χωρισουμε μεσω facebook βρεθηκανε 2 μερες μετα (μια πριν χωρισουμε) προφανος κανανε οτι κανανε και ΠΕΤΑΞΕ 3 χρονια για ενα βραδυ. Ε να μην τα πολυλογω εγινε χαμος εκανα την εκρηξη του αιωνα φωναζα καιγια να μην την χτυπησω εσπασα πολλα πραγματα. Πριν απο αυτο ομως μιλησαμε ηρεμα ... της ειπα οτι δεν πειραζει για αυτο που εκανες ολοι μπορει νατο καναμε ετσι ενιωσες δεν εγινε κατι και τελος! εγω θα το διαγραψω και συνεχιζουμε μαζι. Αρχισε εκλεγε ελεγε οτι ειμαι ενα τιποτα και εκει εγινε η εκρηξη μπλεχτηκαν και οι οικογενιες και καταλαβενετε.

    Ας κανω ομως μια αναδρομη λιγο πιο πισω στο τι εγινε αυτα τα χρονια. Θα εστιασω σκοπιμος στον τελευταιο. Μαλωναμε αρκετα συχνα καναμε μεγαλους καβγαδες γιατι ενιωθα οτι δεν ενδιαφεροταν για εμενα. Εγω εκανα τα παντα για αυτην βοηθεια για την σχολη πολλες δουλειες στο σπιτι δωρακια εκει που δεν το περιμενε και γενικα ημουν ο γκυκουλης της υποθεσεις οπως σε καθε σχεση μου. Αυτη οντως ειχε αλλαξει αρκετα οταν καναμε κουβεντα (το προσπαθουσα αλλα δεν ηθελε) παντα ελεγε και τι περιμενεις να ειμαι ερωτευμενη οπως πριν 3 χρονια και οτι δεν θα εχουμε προβληματα καθε σχεση εχει κτλπ. Γενικα ομως καναμε πολλα πραγματα μαζι ειχαμε μια πραγματικη συμβιωση. Με τα grill μας με τον σκυλο μας την βολτα μας τους φιλους μας τα ταξιδια μας και φυσικα τα προβληματα μας! εγω προσοπικα δεν βαριομουν ημασταν και αρκετες ωρες χωρισμενοι καθως εγω δουλεια και αυτη στην σχολη και δεν εβλεπα την ωρα να την δω καθε μερα. Ισως ηταν λαθος για εμενα που στιχοιματιζα τοσα πολλα σε αυτο το ατομο και δεν επερνα οσα εδινα στην τελικη.
    Μια βδομαδα πριν χωρισουμε καναμε και ανακαινιση το σπιτι....

    Εχει 1.5 μηνα που χωρισαμε ουσιαστικα. Με εχει κανει block απο παντου τηλεφωνα μεσα δικτυωσης κτλ εκτος απο το εμαιλ!
    Και τι κανω εγω ο κολλημενος καθε βδομαδα θα στειλω και ενα εμαιλ με αυτα που νιωθω....ανοιχτο χαρτι δηλαδη δεδομενος.
    Αλλα ετσι ειμαι τι να κανω :(.....
    Δυστυχως η ευτυχως εντελως τυχαια χωρις το επιδιώκω γνωριζω μια κοπελα που περα απο κουκλα εχει πολυ καλο χαρακτηρα.
    δεν ηθελα να κανω κατι μαζι της αλλα με κερδισε ο χαρακτηρας της και οτι θελει να συζηταει τα προβληματα μου και το τι με απασχολει.
    Εχει 2 βδομαδες αυτη η ιστορια με την κοπελα αυτη. Την πρωτη βδομαδα βγαιναμε συνεχεια περνουσα τελεια. Την περιοδο που διανυουμε τωρα ξαφνικα αρχησα να σκεφτομαι την αλλη. Εγινα περιεργος το καταλαβε και φυσικα με ρωτησε τι εχω. Της απαντησα οτι ενω δεν πρεπει να γυρισω σε αυτο το ατομο το σκεφτομαι ισως φταει που ζησαμε πολλα. Η κοπελα μου ειπε οτι ετσι ειναι και οτι θα σε βοηθησω να το ξεπερασεις και οτι ειναι λογικο να την σκεφτεσαι γιατι εχει λιγο διαστημα που χωρισες. Μεσα σε ολα δεν θελωνα την πληγωσω κιολας γιατι ειναι καλο ατομο ασχετα τι θα γινει μεταξυ μας.

    Συνοπτικά

    1. Η πρωην μου ειναι μαζι με αυτον μιας που κοινη γνωστη τους πετυχε μαζι. Ειναι δυνατον να με ξεπερασε τοσο γρηγορα και να μην ρωταει τι κανω?
    2. Για πιο λογο ενω περναω καλα με την κοπελα που γνωρισα δεν μπορω να δεθω μαζι της (ισως επειδη σκεφτομαι την αλλη?)
    3. Γιατι να θελω τοσο πολυ ενα ατομο που μου φερθηκε στο τελος τοσο ασχημα? ειναι εγωισμος ειναι αγαπη απο πλευρας μου? ΓΙΑΤΙ ειμαι τοσο τυφλος?
    4. Πως να διαχειριστο την κοπελα που ειμαι τωρα ωστε να μην πληγωθει ουτε αυτη ουτε εγω.
    5. υπαρχει λογος να επιδιοκω επικοινωνια μαζι της πλεον? θελω να μιλισουμε οχι για να τα ξαναβρουμε απλα θελω να δω πως ειναι τι κανει αν ειναι καλα...
    6. υπαρχει περιπτωση να ξαναγυριση στην ζωη μου μετα απο καιρο? εγω δεν το πιστευω ετσι οπως τελειωσε και φερθηκε (κακο σκυλι που λενε...)
    7. Γιατι νιωθω τοσο ασχημα μεσα μου....


    Ευχαριστω πολυ
    Για ολα....

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    athens
    Posts
    10
    να σου πω την αποψη μου..
    η κοπελα αυτη ειχε βαρεθει τη σχεση σας και μολις εφυγες ετρεξε να βρει τον πρωτο τυχοντα.
    τον βρηκε τελικα, αλλα να σου πω κατι? η σχεση αυτη που εκανε τωρα θα τελειωσει αργα η γρηγορα
    γιατι ειναι μια σχεση που δημιουργηθηκε απο αναγκη και οχι απο ερωτα..κατα καποιο τροπο την εκανε για να μπορεσει να ξεφυγει απο σενα.

    τωρα..
    1. Η πρωην μου ειναι μαζι με αυτον μιας που κοινη γνωστη τους πετυχε μαζι. Ειναι δυνατον να με ξεπερασε τοσο γρηγορα και να μην ρωταει τι κανω?
    -Η σχεση σας γιαυτην ειχε τελειωσει οριστικα πολυ καιρο πριν σου το πει. Απλα εψαχνε τροπο να φυγει.
    Οχι δεν σε εχει ξεχασει απλα θελει να σταματησεις να ασχολεισαι μαζι της.Αργοτερα ισως επικοινωνησει μαζι σου.
    2. Για πιο λογο ενω περναω καλα με την κοπελα που γνωρισα δεν μπορω να δεθω μαζι της (ισως επειδη σκεφτομαι την αλλη?)
    -Ναι γιαυτο. δεν εισαι ακομα ετοιμος για νεα σχεση.
    3. Γιατι να θελω τοσο πολυ ενα ατομο που μου φερθηκε στο τελος τοσο ασχημα? ειναι εγωισμος ειναι αγαπη απο πλευρας μου? ΓΙΑΤΙ ειμαι τοσο τυφλος?
    -Απλα δεν ηθελες να χωρισετε και προσπαθησες με καθε τροπο να την κρατησεις. Θελεις το χρονο σου για να βρεις παλι το φως σου. :p
    4. Πως να διαχειριστο την κοπελα που ειμαι τωρα ωστε να μην πληγωθει ουτε αυτη ουτε εγω.
    -η πιο δυσκολη ερωτηση...
    5. υπαρχει λογος να επιδιοκω επικοινωνια μαζι της πλεον? θελω να μιλισουμε οχι για να τα ξαναβρουμε απλα θελω να δω πως ειναι τι κανει αν ειναι καλα...
    -Θελεις να μεινετε φιλοι δηλαδη?Δεν υπαρχει κανενας λογος να επικοινωνησεις μαζι της. Θα σε πει πρηχτη και θα εχει δικιο.
    6. υπαρχει περιπτωση να ξαναγυριση στην ζωη μου μετα απο καιρο? εγω δεν το πιστευω ετσι οπως τελειωσε και φερθηκε (κακο σκυλι που λενε...)
    -Δεν θα γυρισει.
    7. Γιατι νιωθω τοσο ασχημα μεσα μου....
    -Ειναι νωρις ακομα. Λενε οτι ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος και ισχυει θα το δεις κ εσυ.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου παρά πολύ. Έχεις δίκαιο σε πολλά πράγματα όντως είπε ότι κουράστηκε από την σχέση και ότι ήθελε να χωρίσουμε ΑΛΛΑ όταν αγκαλιαστικαμε τελευταία φορά της είπα με αγαπάς; Εκλεγεί και είπε σε αγαπάω θέλω να φύγεις :( δεν μπορω να ξεχάσω αυτήν την στιγμή. Την θέλω ακόμα την αγαπάω θέλω να ξέρω τι κάνει πώς είναι . κάθε αγάπη κάπου τελειώνει τελικά αυτό με πάει πίσω....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mπορει να εννοουσε αγαπη φιλικη σαν ανθρωπο και οχι ερωτικα, ενω εσυ τα εχεις συνδυασμενα στο μυαλο σου.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Ή αγάπη είναι μια! Άμα αγαπάς τον άλλο ενδιαφέρεσαι αυτή δεν έστειλε ούτε ένα πως είσαι τίποτα. Επίσεις αν δεν ένιωθε τίποτα από καιρό γιατί μέχρι και την τελευταία μέρα (πριν φύγω για δουλειά) μου είπε σήμερα πέρασα πολύ καλά άντε να γυρίσεις...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα που μενει η κοπελα;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Μου είχε πει επίσεις δώσε μου χρόνο που ξέρεις μπορεί να είμαστε μαζί στο μέλλον. Έτσι είπε και στους κοινούς φίλους. Είμαι σίγουρος ότι αν αντιδρούσα ήρεμα και γενικά δεν έπλεκαν οι οικογένειες μας σήμερα θα ειμασταν μαζί. Και έχω και το βάρος να σκέφτομαι ότι επειδή είχε άλλον δεν σημενε ότι έπρεπε να αντίδρασω και έτσι....ελα στην θέση του κέρατα όμως και πες μου το θα κάνεις... Επίσεις δεν είναι ντροπή να πω ότι ήταν ή πρώτη γυναίκα που ολοκλήρωσα ερωτικά

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Στο σπίτι που ήμασταν μαζί. Εγώ έφυγα στο πατρικό μου αυτή είναι από άλλη πόλη και σπουδάζει οπότε δεν απαίτησα να αλλάξει σπίτι για μην επιρεασω και τις σπουδές της..

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Επίσεις είχαμε έναν σκύλο μαζί 3 χρόνια από μικρό εμένα μου λείπει πολύ και δεν μπορω να τον βλεπω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    Συνοπτικά

    1. Η πρωην μου ειναι μαζι με αυτον μιας που κοινη γνωστη τους πετυχε μαζι. Ειναι δυνατον να με ξεπερασε τοσο γρηγορα και να μην ρωταει τι κανω?
    2. Για πιο λογο ενω περναω καλα με την κοπελα που γνωρισα δεν μπορω να δεθω μαζι της (ισως επειδη σκεφτομαι την αλλη?)
    3. Γιατι να θελω τοσο πολυ ενα ατομο που μου φερθηκε στο τελος τοσο ασχημα? ειναι εγωισμος ειναι αγαπη απο πλευρας μου? ΓΙΑΤΙ ειμαι τοσο τυφλος?
    4. Πως να διαχειριστο την κοπελα που ειμαι τωρα ωστε να μην πληγωθει ουτε αυτη ουτε εγω.
    5. υπαρχει λογος να επιδιοκω επικοινωνια μαζι της πλεον? θελω να μιλισουμε οχι για να τα ξαναβρουμε απλα θελω να δω πως ειναι τι κανει αν ειναι καλα...
    6. υπαρχει περιπτωση να ξαναγυριση στην ζωη μου μετα απο καιρο? εγω δεν το πιστευω ετσι οπως τελειωσε και φερθηκε (κακο σκυλι που λενε...)
    7. Γιατι νιωθω τοσο ασχημα μεσα μου....


    1.γρηγορα δε σε ξεπερασε.το προσπαθουσε καιρο πριν κ εσυ δεν ειχες παρει χαμπαρι.
    2.ναι επειδη δε χωρισες.χωριζεις πραγματικα οταν εισαι κ παλι διαθεσιμος
    3.ειναι εγωισμος που εχασες κατι κεκτημενο κ αγαπη ταυτοχρονα.ο ερωτας τυφλωνει για αυτο νιωθεις τυφλος.
    4.αν δε θες να τη πληγωσεις πες της πως δε φταιει σε κατι αλλα δε μπορεις να εισαι μαζι της κ εξηγησε της πως δε ξεπερασες ακομη τη πρωην κ απομακρυνε την ευγενικα να βρει καποιον που να της δινει οσα δε μπορεις.
    5.μια χαρα ειναι...σεξ κανει αφθονο.νεα αγαπη βρηκε.τι σε νοιαζει αν ειναι καλα?ασε να νοιαστουν αυτοι που η ιδια κρατησε στη ζωη της.αυτη σε εδιωξε κ οχι εσυ ωστε να σε νοιαζει πως ειναι η υγεια της.
    6.υπαρχει περιπτωση κ μεγαλη μαλιστα.αν αυτος αποδειχτει τελειως ακαταλληλος ο πρωτος που θα ψαξει εισαι εσυ.το θεμα ειναι εσυ θα τη δεχτεις?προσωπικα ειμαι υπερ των δευτερων ευκαιρων κ στη περιπτωση σας αν ειχε βρει αλλον μερικους μηνες μετα τον χωρισμο σας θα ελεγα ναι να το ξαναδειτε.τωρα δνε εφυγε επιεδη ησουν κακος συντροφος,απιστος κτλ αλλα επειδη της προσφερες πολλα κ εφυγε επειδη ηθελε ''πιο αντρα''.τι σε κανει να πιστευεις πως δε θα κανει το ιδιο 3-4 χρονια μετα την επανασυνδεση σας?
    7.γιατι σου ηρθε κεραμιδα.δεν το ειχες φανταστει πως θα ρθει αυτη η στιγμη.συνυπολογισ εκ τον εγωισμο κ την χαμενη αγαπη κ την αχαριστια για οτι εκανε.λογικο να νιωθεις ασχημα.

    γνωμη μου αλλαξε λιγο,σκληρυνε γιατι οι μαλθακοι χαρακτηρες δεν επιβιωνουν.κατα τα αλλα μοιαζεις αψογος με οσα λες κ συντομα θα κανεις καποια πολυ ευτυχισμενη.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    athens
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by soking View Post


    γνωμη μου αλλαξε λιγο,σκληρυνε γιατι οι μαλθακοι χαρακτηρες δεν επιβιωνουν.κατα τα αλλα μοιαζεις αψογος με οσα λες κ συντομα θα κανεις καποια πολυ ευτυχισμενη.
    συμφωνω απολυτα.κρατα την συμβουλη του soking και μην σκεφτεσαι οτι εφταιγε η αντιδραση σου που εφυγε.το ειχε αποφασισει ηδη.
    το ξερω οτι δεν ηθελες να χωρισετε, το ξερω οτι τη σκεφτεσαι γιατι ειναι νωρις ακομα αλλα η σχεση σας εχει κανει τον κυκλο της και τελειωσε.αυτο να εχεις στο μυαλο σου κ να κοιτας μπροστα.
    ασε το χρονο να περασει και απο εκει που δεν θα το περιμενεις θα ερωτευτεις ξανα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στα μειλ που της στελνεις τωρα καποιες φορες τι της γραφεις;

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Καλησπέρα παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Καταρχήν έχω καταλάβει κάποια λάθη μου. Ήμουν πολύ πιεστηκος όταν εβγενε την επριζα κτλ. Πλέον κατάλαβα ότι αυτό δεν ωφελούσε πουθενά. Υπάρχουν φυσικά και αλλά λάθη που έκανα. Στα εμαιλ που ρωτάτε έγραψα και για τα λαθη μου και ότι και για εμένα καθε μέρα που περνάει τελείωνει λίγο λίγο... Γράφω και αλλά πράγματα γιά στιγμές που περάσαμε μαζί είμαι πολύ "μελο" αλλά έτσι νιώθω όταν της γράφω. Με πληγώνει που μέσα της φαίνεται να το δούλευε καιρό και δεν έκανε κουβέντα με εμένα αλλά απλά πήρε την απόφαση της. Όσον αφορά τον ανδρισμό νομίζω ότι είχα μια ισορροπία θεωρώ ότι είχα στοιχεία ανδρισμού ακόμα και στο τέλος έλεγε ότι νιώθει ασφάλεια μαζί μου και οτι είναι ή κολώνα της κτλ. Επίσεις μου είπε ότι ένιωσε να πνηγετε γιατί όλα τα εκανα εγώ και ένιωθε το σκυλάκι μου και ότι την υπερκαλυπτω και νιώθει άχρηστη. Για παράδειγμα επειδή στήν σχολή ήμουν ένα έτος μπροστά την βοηθουσα πολύ αλλά δεν τκ εκανα για να νιωσει άχρηστη από αγάπη το εκανα :(. Αυτός που βρήκε τώρα ασχολητε με το τανγκο δεν ξέρω αν παιζει ρολο...γενικα όταν τον γνώρισε είχε κολληση και αυτή με αυτό. Το μόνο που θέλω παιδιά είναι με κάποιο τροπο να την κάνω να μιλήσουμε να παμε για έναν καφέ και να πούμε για όλα αυτά. Από τότε που χωρίσαμε την πετυχα στην σχολή αυτή με κοιτούσε όλη την ωρα (αψυχολογιτο ύφος) και εγώ δεν ενιωσα καμμία έλξη τότε. Γενικά μια κουβέντα μαζί της θα με κάνει να την ξεπεράσω ευκολότερα. Γιατί αποφευγη την κουβέντα; Φοβατε μην δρασω ανώριμα; Φοβατε μην ξανά κολληση; Φοβατε μην παρω αφορμή και γίνω τσιμπούρι της;.....γενικά αυτό που έχει τώρα είναι πιο ελεύθερο βρίσκονται από ότι έμαθα μόνο κάποια ΣΚ λόγω απόστασης. Δεν ξέρω παιδιά τι να πω....!!!! Νομίζω ότι την έχω μέσα στο μυαλό μου σαν έναν "μύθο" και για αυτό κολλάω πρέπει να μισουμε θα μου κάνει 100% καλο ωστε να την ξεπεράσω.... Πως θα γίνει να βγούμε όμως....;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    ντιμι, καλημερα, λυπαμαι για την εξελιξη της σχεσης σου.
    η γνωμη μου ειναι οτι ολα οσα σου ερχονται αυθορμητως να κανεις, απο τα ιμειλ μεχρι την επιθυμια σου για συναντηση, μπορει να σε αποφορτιζουν καπως συναισθηματικα ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ, να ξερεις ομως οτι ειναι στην εντελως αντιθετη κατευθυνση απο την επιθυμια σου να υπαρχει ελπιδα για καποια μελλοντικη επανενωση.

    ισως δεν το βλεπεις τωρα στην κατασταση που εισαι αλλα εξακολουθεις να πιεζεις με τοντ ροπο σου κι αυτο ειναι πολυ απωθητικο οταν καποιος ειναι 'αλλου" και πολυ χειροτερα αν τυχον ειναι ερωτευμενος με καποιον αλλον.
    δεν θα ενδωσει στις προτασεις για συναντησεις οσο εισαι τοσο πιεστικος και τοσο φορτισμενος. αυτη ειναι αλλου τωρα.
    το βλεπει οτι δεν ειναι φιλικο αυτο το ενδιαφερον και δεν μπορει και να ειναι, φυσικα.
    αν δεν αφησεις τον χρονο να περασει χωρις καθολου πιεσεις για να δεις αν προκειται για κατι περιστασιακο η κατι πραγματικα σοβαρο και δεν της δωσεις χωρο να καταλαβει αν συνειδητα εφυγε η επιπολαια, τιποτε καλο δεν προκειται να προκυψει.

  15. #15
    Αλήθεια πόσες γυναίκες ξέρετε να χωρίζουν επειδή δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο ; Πόσες ειλικρινά χωρίζουν και μένουν μόνες τους αν πρώτα δεν έχουν βρει τον αντικαταστάτη ;

    Άσε τι σου είπε όλα μα όλα είναι φθηνές δικαιολογίες για να καλύψει τις ενοχές της που βρήκε άλλον !!!

    Το έχει φάει ήδη το κεφάλι της απλά δεν το έχει καταλάβει. Αφήνει όλα όσα εσυ της πρόσφερες και τα αναγνώριζε για να πάει να είναι με έναν που χορεύει τανγκο, με κάποιον που βρίσκονται σε απόσταση. Πόσο αδιαφορία μου προκαλούν τέτοιοι άνθρωποι που όλα τα θεωρούν δεδομένα, που νομίζουν επειδή κάποτε είχαν έναν σωστό άνθρωπο ότι θα είναι το ίδιο σωστοί και όλοι οι επόμενοι.

    Πλέον αυτή η κοπέλα όχι μόνο δεν μπορείς να την ψυχολογήσεις αλλά είναι και ένα άγνωστο πρόσωπο για σένα !!! Πλέον δεν σε υπολογίζει ούτε στο ελάχιστο, της είσαι απολύτως αδιάφορος και από ενοχές και τύψεις για αυτό που σου έκανε, ίσως κάνει ότι περνάει από το χέρι της για να σε κάνει να την μισήσεις και να την ξεχάσεις !!! Μόνο που όσο μας φτύνουν τόσο κολλάμε και μάλλον η τακτική της για εσένα θα έχεις αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που εκείνη επιδιώκει !!!

    Και τi θα γίνει φίλε μου αν μιλήσετε και τα ξεκαθαρίσετε ; Αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρίς να είναι εκείνη παρούσα. Μίλα με τον εαυτό σου και σταμάτα να κάνεις δώρα σε άσχετες στιγμές, σταμάτα να τα δίνεις όλα σε ανθρώπους που είναι αχάριστοι. Πρέπει να τα βρεις εσυ πλέον με τον εαυτό σου και να βρεις το κουράγιο και προπαντός την όρεξη να κοιτάξεις μπροστά και να συνεχίσεις την ζωή σου. Δεν υπάρχουν στις μέρες μας πολλοί άνθρωποι που θα ήθελαν να μας στηρίξουν σε μια δύσκολη φάση χωρισμού. Μην αφήσεις να πάει χαμένη η ευκαιρία με την καινούργια κοπέλα στον βωμό της προηγούμενης. Μην της κάνεις το χατήρι να σε βλέπει να πέφτεις περισσότερο στα μάτια της και να επιβεβαιώνει την επιλογή της να σε χωρίσει. Μην χάνεις τα όμορφα σου χρόνια για αγάπες που ήταν μονόπλευρες, για ψεύτικους έρωτες, μην χάνεις την ευκαιρία που σου παρουσιάστηκε με την καινούργια κοπέλα, δοκίμασε το και πάψε να σκέφτεσαι την πρώην. Όταν περάσουν 3 χρόνια με την επόμενη σου κοπέλα, θα δεις ότι θα έχεις να θυμάσαι πολύ καλύτερες αναμνήσεις και θα είσαι πολύ περισσότερο ευτυχισμένος από ότι με την προηγούμενη σου σχέση. Αυτό συμβαίνει με τους ανθρώπους που αξίζουν...δεν χάνονται ποτε !!!

    Υ.Γ. Πόσο σε γούσταρα που πήγες και τα έσπασες όλα !!! Μου θύμισες την κλασσική ταινία....https://www.youtube.com/watch?v=LQplxyItSEI Μια φορά το έκανες και αμέσως άρχισε να κλαίει και μόνο συγγνώμη δεν σου ζήτησε και δεν έπεσε γονατιστή να γυρίσει σε σένα !!! Μετά τα χάλασες όμως...έγινες πάλι το παλικάρι που δεν θα μπορέσει ποτε στο κοντινό μέλλον να την κερδίσει !!!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετα απο 5 χρόνια περίπου.
    By Maximos1982 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-2015, 18:26
  2. Χωρισμός μετά απο 10 χρόνια σχέσης;
    By nassos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-04-2012, 16:31
  3. Χωρισμός μετά από 12 χρόνια συμβίωσης...
    By minimar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-10-2011, 18:14
  4. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 21:37
  5. Μετά απο 8 χρόνια χωρισμός γιατί?
    By mike1978 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 26-01-2009, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •