Σκοταδοφοβια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Αντικαταθλιπτικο σκετο δε δινουν ετσι απλα, παει παρεα με το αγχολυτικο. Αν δεν λαβεις σαφη διαγνωση μην κανεις πειραματα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Παιδιά εδώ πρέπει να δράσουμε.
    Προσφέρομαι να σου δώσω εγώ λεφτά για να πας σε ψυχίατρο.Θες να στα βάλω σε λογαριασμό,θες να στα στείλω ταχυδρομικά,τι να κάνω?

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.

    Εσύ ανά πάσα στιγμή,κινδυνεύεις.Σήμερα λες πως δεν κάνεις σκέψεις αυτοκτονίας αλλά αύριο μπορείς να κάνεις.
    Λοιπόν βοήθα μας να σε βοηθήσουμε.
    Δεν είναι χρηματικό το πρόβλημα.
    Οικονομικά μπορώ να πάω σε έναν ψυχίατρο απλά το θέμα είναι οι γονείς μου.
    Εκτώς αυτού είμαι ανίκανη πλέον να κάνω κακό στον εαυτο μου.Καθώς φοβάμαι.
    Last edited by Aeon; 11-11-2015 at 09:18.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αντικαταθλιπτικο σκετο δε δινουν ετσι απλα, παει παρεα με το αγχολυτικο. Αν δεν λαβεις σαφη διαγνωση μην κανεις πειραματα.
    Όχι.Τα ssri's/Snri's έχουν αντικαταθλιπτικές και αγχολυτικές ιδιότητες.Αλλά αργούν να δράσουν.Αυτό είναι το πρόβλημα.
    Συνήθως αυτό χορηγούν οι ιατροί.Αλλά καλύτερα να πάει σε γιατρό.Αν υπάρχουν τα χρήματα.Γρήγορα όμως.Πριν να είναι αργά.
    Μπορεί στο μέλλον να υποτροπιάσεις άσχημα και αντί ασπιρίνης να πάρεις τίποτα MΣΑΦ εύκαιρα που θα βρεις και τότε...
    ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Αν και κάποια αντικαταθλιπτικά δίνονται χωρίς συνταγή δεν θα τα πάρω.
    Καθώς δεν θα ήθελα να το μετανιωσω αργότερα
    Σίγουρα ή καλύτερη λύση είναι ένας ειδικός δεν αντιλεγω σε αυτο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    λοιπον εγω δε στεκομαι στην αποπειρα κλπ ουτε οτι εισαι ευαισθητη
    αλλα θελω να κατσεισ να σκεφτεισ μονη σου αν ζεισ καλα
    ετσι οπωσ εισαι αν εχεισ ποιοτητα ζωησ αν περνασ ευχαριστα ομορφα κλπ
    και να σκεφτεισ και τι θελεισ απο τη ζωη σου τα φαρμακα καλωσ η κακωσ δινουν ποιοτητα ζωησ
    αλλα εμεισ που τα παιρνουμε γκρινιαζουμε γτ θελουμε καλυτερα φαρμακα πιο αποτελεσματικα
    να μασ φτιαχνουν τη διαθεση χωρισ παρενεργειεσ γι αυτο γκρινιαζουμε ολοι εμεισ
    αμα τα φαρμακα ηταν λιγο καλυτερα θα πετουσαμε ολοι αλλα τι να κανουμε ειμαστε πισω
    τοσα χρονια επρεπε να τα χουνε βρει αλλα τελοσ παντων ποιοτητα ζωησ αυτο ειναι που πρεπει να σκεφτεισ και να αποφασισεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by elis View Post
    λοιπον εγω δε στεκομαι στην αποπειρα κλπ ουτε οτι εισαι ευαισθητη
    αλλα θελω να κατσεισ να σκεφτεισ μονη σου αν ζεισ καλα
    ετσι οπωσ εισαι αν εχεισ ποιοτητα ζωησ αν περνασ ευχαριστα ομορφα κλπ
    και να σκεφτεισ και τι θελεισ απο τη ζωη σου τα φαρμακα καλωσ η κακωσ δινουν ποιοτητα ζωησ
    αλλα εμεισ που τα παιρνουμε γκρινιαζουμε γτ θελουμε καλυτερα φαρμακα πιο αποτελεσματικα
    να μασ φτιαχνουν τη διαθεση χωρισ παρενεργειεσ γι αυτο γκρινιαζουμε ολοι εμεισ
    αμα τα φαρμακα ηταν λιγο καλυτερα θα πετουσαμε ολοι αλλα τι να κανουμε ειμαστε πισω
    τοσα χρονια επρεπε να τα χουνε βρει αλλα τελοσ παντων ποιοτητα ζωησ αυτο ειναι που πρεπει να σκεφτεισ και να αποφασισεισ
    Όχι δεν νομίζω πως έχω.
    Δεν μου αρέσει η ζωή μου.
    Μισώ τον εαυτό μου.
    Δεν έχω φίλους/φίλες
    Δεν βγαίνω καθόλου έξω γιατί ζω σε χωριό 160 ατόμων
    Δεν έχω κάνει τίποτα με το άλλο φίλο αν και 18
    Μαλωνω με την μάνα μου όλη μέρα
    Βαριεμαι όλη μέρα
    Είμαι συνέχεια χαμένη στις ονειροπολησεις μου
    Το μόνο που κάνω είναι να βλέπω τηλεόραση και να είμαι στο ίντερνετ από το κινητό.
    Όχι δεν μου αρέσει η ζωή μου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    αμα ειναι τοτε κανε υπομονη και διαβαζε να πασ αλλου για να ζησεισ δε χρειαζεσαι φαρμακα για την ωρα
    ειναι ο τροποσ ζωησ στο χωριο τετοιοσ που ασφυκτιεισ δεν εισαι για φαρμακα η ζωη σου ειναι τετοια που ταλαιπωρησε
    εισαι εξυπνη γι αυτο ταλαιπωρησε θεσ παραπανω απο αυτα που ζεισ αμα ησουνα στοκοσ θα ειχεσ δεχτει αυτη τη ζωη
    μια χαρα εισαι απλα μια που καθεσε εκει για να περναει η ωρα σου ρωτα τα αλλα παιδια γνωμεσ για το στυλ σου
    γτ φανταζομαι ειναι ιδιαιτερο και σε πολη αμα πασ θα δυσκολευτεισ λιγο στην αρχη αλλα αμα εχεισ την ταμπελα φοιτητρια μη φοβασαι θα την βρεισ την ακρη υπομονη και διαβασμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Ευχαριστώ για τα λόγια σου.
    Κι εγω αυτό σκέφτομαι να διαβάσω να πάω σε άλλη πόλη κι από εκεί και πέρα βλέπω τι κάνω.
    Ακόμη και να μην περάσω αυτό που θέλω που χλομό το βλέπω ,δεν πειράζει εγώ να φύγω θέλω.
    Τώρα όσο αφορα το στύλ μου.
    Δεν ξέρω αν αναφερεσαι στον χαρακτήρα ή στην εμφάνιση. Αλλά νομίζω κυρίως το πρώτο είναι αυτό που φταίει. Είμαι εσωστρεφής, κοινωνιοφοβικη δεν έχω φίλους και παρέες δεν μιλάω σε κανέναν δεν μπορώ να το κάνω. Όλοι με βλέπουν λυπημένη και τους απωθεί κι αυτούς από το να με προσεγγίσουν.
    Με λίγα λόγια με τον χαρακτήρα που έχω και σε άλλη πόλη να πάω δεν θα αλλάξει τίποτα.
    Αλλά του ελάχιστων θα μπορέσω να πάω σε ψυχολόγο εφόσον δεν θα χρειάζομαι την συγκατάθεση κανενός

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ολα αυτα που λεσ τα ειχα κι εγω αλλα ειχα παρεεσ ενασ θεοσ ξερει αν ηταν νορμαλ τα παιδια που εκανα παρεα
    η αν ειχαν μυαλο στο κεφαλι τουσ παντωσ εγω τα ειχα ολα αυτα και ελεγα και λεω βλακειεσ
    κι αυτο εξατιασ των σκεψεων μου νομιζω και του κεφαλιου μου του κλουβιου εχω κανει ενα καρο μαλακιεσ
    εχω αλλαξει δεκα δουλειεσ παιρνω ενα καρο φαρμακα επειδη το μυαλο μου ειναι κλουβιο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ολα αυτα που λεσ τα ειχα κι εγω αλλα ειχα παρεεσ ενασ θεοσ ξερει αν ηταν νορμαλ τα παιδια που εκανα παρεα
    η αν ειχαν μυαλο στο κεφαλι τουσ παντωσ εγω τα ειχα ολα αυτα και ελεγα και λεω βλακειεσ
    κι αυτο εξατιασ των σκεψεων μου νομιζω και του κεφαλιου μου του κλουβιου εχω κανει ενα καρο μαλακιεσ
    εχω αλλαξει δεκα δουλειεσ παιρνω ενα καρο φαρμακα επειδη το μυαλο μου ειναι κλουβιο
    Μην αυτοχαρακτηριζεσαι έτσι ότι δηλαδή έχεις κλουβιο μυαλό.
    Το θέμα δεν είναι τι έκανες και πως ήσουν το θέμα είναι τι θα κάνεις από εδώ και πέρα για να βελτιώσεις την ζωή σου.
    Από ότι κατάλαβα για να παίρνεις χάπια έχεις πάει σε γιατρό. Άρα το πρώτο βήμα έχει γίνει,από εδώ και πέρα είναι στο χέρι σου να διεκδικήσεις μια καλύτερη ζωή.
    Καλή προσπάθεια λοιπόν από εμένα και και καλό κουράγιο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ξερεισ ποσα χρονια το μυαλο μου ειναι κλουβιο δηλαδη δεν σκεφτομαι φυσιολογικα τουλαχιστον πεντε χρονια ξερεισ ποσα χρονια
    παιρνω χαπια οχτω μερικεσ φορεσ εχω τοσο ασχημε σκεψεισ που παραλυω λιποθυμαω κλπ ξερεισ ποσα χαπια παιρνω για να σκεφτω βλακειεσ
    οχι κατι εξυπνο απλα βλακειεσ μπασ και μπορεσω να πω μια κουβεντα σωστη τωρα τελευταια σκεφτομαι συνεχωσ βλακειεσ κι ειμαι χαρουμενοσ να φανταστεισ σα να σε λενε βλακα κι εσυ να λεσ καλυτερα βλακασ με μυαλο παρα εξυπνοσ τρελλοσ γιατι οντωσ εχω και κατι αναλαμπεσ που και που πεταω και κατι καλο αλλα γενικοτερα ειμαι βλακασ κι ειμαι χαρουμενοσ οχτω χρονια ελπιζω οτι θα γινω καλα δηλαδη εξυπνοσ ε σε πληροφορω και βλακασ μπορω να ζησω και κανω οτι μπορω απο δουλεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    τελικο συμπερασμα για να ζησεισ χρειαζεται πιο πολυ η εμπειρια πρα η εξυπναδα με την εξυπναδα δεν πασ και πολυ μακρια με την εμπειρια πασ παντου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Γιατί πιστεύεις ότι είσαι βλάκας;
    Αυτό είναι που σε θλιβει και σε έχει φέρει σε άσχημη κατάσταση;
    Έχεις ακουστα τον όρο αυτοεκπληρούμενη προφητεία;
    Θέλω να σου πω ότι μπορεί να κάνεις και να λες βλακειες όχι γιατί είσαι βλάκας αλλά γιατί αυτό πιστεύεις για τον εαυτό σου.
    Επίσης κάτι τέτοιοι χαρακτηρισμοί από εμάς για τον εαυτό μας περνάν στο υποσυνείδητο....

    Κι εγω αυτήν την άποψη έχω για τον εαυτό μου.
    Αλλά δεν μπορώ να συμβιβαστω όπως εσυ.
    Ή στάση σου , μου κάνει τρομερή εντύπωση

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Ειι κι εγω 18 ειμαι αν ψαχνεις φιλη η καποιον να συζητας μου στελνεις μειλ η πμ οτι θες βεβαια εγω την σκοταδοφοβιαωτην ξεπερασα με ενα πιο ανκρθοδοξο τροπο οποτε δεν ξερω πολλα σχετικαβμε αυτο για ολα τα αλλα μεσα ειμαι ομως
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Quote Originally Posted by Lonely Heart View Post
    Γιατί πιστεύεις ότι είσαι βλάκας;
    Αυτό είναι που σε θλιβει και σε έχει φέρει σε άσχημη κατάσταση;
    Έχεις ακουστα τον όρο αυτοεκπληρούμενη προφητεία;
    Θέλω να σου πω ότι μπορεί να κάνεις και να λες βλακειες όχι γιατί είσαι βλάκας αλλά γιατί αυτό πιστεύεις για τον εαυτό σου.
    Επίσης κάτι τέτοιοι χαρακτηρισμοί από εμάς για τον εαυτό μας περνάν στο υποσυνείδητο....

    Κι εγω αυτήν την άποψη έχω για τον εαυτό μου.
    Αλλά δεν μπορώ να συμβιβαστω όπως εσυ.
    Ή στάση σου , μου κάνει τρομερή εντύπωση
    το μυαλο κουκλα μου ειναι εργαλειο αμα το καλλιεργησεισ μετα απο λιγα χρονια αρχιζει και κοβει
    δε χρειαζεται να εισαι εξυπνοσ για να ζησεισ πιο πολυ χρειαζεται να εισαι ισοροπημενοσ σχετικα παρα εξυπνοσ
    η εξυπναδα ειναι υπερτιμημενη εννοια κι εγω πρωσοπικα οι εξυπνοι μου την ψιλοσπανε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σκοταδοφοβια
    By Lacrymosa in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 6
    Last Post: 02-03-2014, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •