''Καλό παιδί'' vs ''Κακό παιδί'' - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 263
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Διακρίνω μίσος και εμπάθεια απέναντι μου,από εσένα,Skywalker?
    Skywalker ειμαι και περασα στην σκοτεινη πλευρα δεν φταιω εγω, οχι δεν σε μισω απλα δεν γουσταρω αυτες τις αποψεις.

  2. #32
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Skywalker ειμαι και περασα στην σκοτεινη πλευρα δεν φταιω εγω, οχι δεν σε μισω απλα δεν γουσταρω αυτες τις αποψεις.
    Αφού πέρασες στην σκοτεινή πλευρά,άλλαξε και όνομα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δοκιμασε και τα δυο στυλ , και αποφασιζεις !!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Μετα λυπής αρχίζω να διαπιστώνω πως ο θεματοθέτης (WhyAlwaysMe?) αρχίζει και δικαιώνεται όσον αφορά τα κακά παιδιά πάντα! Και το λέω αυτό για το πως με ποιόν οι γυναίκες νιώθουν καλύτερα απ'τους 2...

  5. #35
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Μετα λυπής αρχίζω να διαπιστώνω πως ο θεματοθέτης (WhyAlwaysMe?) αρχίζει και δικαιώνεται όσον αφορά τα κακά παιδιά πάντα! Και το λέω αυτό για το πως με ποιόν οι γυναίκες νιώθουν καλύτερα απ'τους 2...
    Μπορεί να κάνω και λάθος φίλε...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μπορεί να κάνω και λάθος φίλε...
    Δεν ξέρω, άλλα βλέπω ότι πολλές κοπέλες στα μαγαζιά μ'αυτούς πάνε, άλλες λένε ότι τα κακά παιδιά τους κάνουν να νιώθουν καλύτερα... Σε καμία περίπτωση δεν ενθαρρύνω να γίνεις εσύ ή εγώ κακό παιδί! Απλά λέω τι γίνεται...

    Θα ήθελα γενικά και μερικούς ορισμούς στο τι σημαίνει κακό παιδί πάντως...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Δεν χρειάζεται καν να διαβάσω το θέμα πέρα από τον τίτλο για να καταλάβω ότι σίγουρα λέτε μαλακιες :P
    Αν πάλι κάποιος έχει ηδη εκφράσει αυτό που θέλω να πω του ζητώ συγνώμη, δε διάβασα το θέμα.
    Τι πιστεύω πάνω σε αυτο; Ότι αυτος που βάζει στον εαυτό του τη ταμπελα "καλό παιδί" είναι συχνά ότι χειρότερο...γιατι; Γιατί ποντάρει στο ποσο "καλό παιδί" είναι για τραβήξει καμια γυναικα. Είναι συνήθως συνώνυμο με το ανασφαλης και αν δεν ήταν ανασφαλης και είχε την επιλογή σιγά μην έπαιζε το "καλό παιδί".
    Και άμα του φύγει το κομπλεξ θα ξεδώσει το καθε απωθημενο του...Είναι συνήθως άνθρωπος χωρίς χρώμα, χωρίς προσωπικότητα, μαγκωμενος, βαρεμενος, και ποντάρει στο τι ΔΕΝ ειναι για να δώσει μία καλή εικόνα...ότι δεν είναι αλήτης ότι δεν είναι άπιστος ότι δεν είναι βίαιος ότι δεν είναι κωλοπαιδο και δε ξέρω τι άλλο. Ναι αλλά τι ΕΙΝΑΙ? Τι είναι αυτό που τον κάνει καλο; Επειδή ΔΕΝ είναι το ενα κακό πράγμα και ΔΕΝ είναι το άλλο κακό πράγμα σημαίνει ότι αξίζει σε αντάλλαγμα για τη "καλοσύνη" του να έχει σχέση με μία κοπέλα; Δηλαδή τι; Σ'αγαπω επειδή δεν με δερνεις και δεν είσαι γενικά μαλακας; Χαχαχα
    Αυτά είναι στοιχειώδη ανθρώπινα πράγματα...ή είσαι εντάξει άτομο γενικά (όχι μόνο στο κομμάτι των σχεσεων) ή δεν είσαι...το μίνιμουμ της ανθρωπινης αξιοπρεπειας δεν θα έπρεπε να είναι κάτι που σου δίνει το τίτλο του καλού παιδιού, θα έπρεπε να είναι αναμενόμενο και αυτονόητο για κάθε γυναίκα και κάθε άτομο που σέβεται τον εαυτό του.
    Άλλο το ξέρω τι θέλω, τι δεν θέλω και κάνω ότι θέλω για εμένα και ξέρω τι έχω να προσφέρω και που και τι θέλω να λαβω και άλλο το "κακό παιδί"...και ναι δεν το αρνούμαι πολύς κόσμος μπερδεύει το μαλακας και κακό παιδί με αυτή την υγιή ανεξαρτησία. Οπότε ή με χαζες και ανασφαλείς γυναίκες έχουν επιτυχία τα "κακά παιδιά" ή δεν είναι κακά παιδιά είναι νορμαλ άνθρωποι με περισσότερη αυτοπεποίθηση από τα αυτοαποκαλουμενα "καλα" παιδιά....

  8. #38
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν χρειάζεται καν να διαβάσω το θέμα πέρα από τον τίτλο για να καταλάβω ότι σίγουρα λέτε μαλακιες :P
    Αν πάλι κάποιος έχει ηδη εκφράσει αυτό που θέλω να πω του ζητώ συγνώμη, δε διάβασα το θέμα.
    Τι πιστεύω πάνω σε αυτο; Ότι αυτος που βάζει στον εαυτό του τη ταμπελα "καλό παιδί" είναι συχνά ότι χειρότερο...γιατι; Γιατί ποντάρει στο ποσο "καλό παιδί" είναι για τραβήξει καμια γυναικα. Είναι συνήθως συνώνυμο με το ανασφαλης και αν δεν ήταν ανασφαλης και είχε την επιλογή σιγά μην έπαιζε το "καλό παιδί".
    Και άμα του φύγει το κομπλεξ θα ξεδώσει το καθε απωθημενο του...Είναι συνήθως άνθρωπος χωρίς χρώμα, χωρίς προσωπικότητα, μαγκωμενος, βαρεμενος, και ποντάρει στο τι ΔΕΝ ειναι για να δώσει μία καλή εικόνα...ότι δεν είναι αλήτης ότι δεν είναι άπιστος ότι δεν είναι βίαιος ότι δεν είναι κωλοπαιδο και δε ξέρω τι άλλο. Ναι αλλά τι ΕΙΝΑΙ? Τι είναι αυτό που τον κάνει καλο; Επειδή ΔΕΝ είναι το ενα κακό πράγμα και ΔΕΝ είναι το άλλο κακό πράγμα σημαίνει ότι αξίζει σε αντάλλαγμα για τη "καλοσύνη" του να έχει σχέση με μία κοπέλα; Δηλαδή τι; Σ'αγαπω επειδή δεν με δερνεις και δεν είσαι γενικά μαλακας; Χαχαχα
    Αυτά είναι στοιχειώδη ανθρώπινα πράγματα...ή είσαι εντάξει άτομο γενικά (όχι μόνο στο κομμάτι των σχεσεων) ή δεν είσαι...το μίνιμουμ της ανθρωπινης αξιοπρεπειας δεν θα έπρεπε να είναι κάτι που σου δίνει το τίτλο του καλού παιδιού, θα έπρεπε να είναι αναμενόμενο και αυτονόητο για κάθε γυναίκα και κάθε άτομο που σέβεται τον εαυτό του.
    Άλλο το ξέρω τι θέλω, τι δεν θέλω και κάνω ότι θέλω για εμένα και ξέρω τι έχω να προσφέρω και που και τι θέλω να λαβω και άλλο το "κακό παιδί"...και ναι δεν το αρνούμαι πολύς κόσμος μπερδεύει το μαλακας και κακό παιδί με αυτή την υγιή ανεξαρτησία. Οπότε ή με χαζες και ανασφαλείς γυναίκες έχουν επιτυχία τα "κακά παιδιά" ή δεν είναι κακά παιδιά είναι νορμαλ άνθρωποι με περισσότερη αυτοπεποίθηση από τα αυτοαποκαλουμενα "καλα" παιδιά....
    Για δώσε και ορισμό για το ''κακό παιδί''...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    121
    Κακό παιδί που θέλουν τα κοριτσάκια (στο μυαλο) , ειναι : Ο ωραίος , τουμπανιασμενος, με πολλές κατακτήσεις που τον θελουν ολες και παίζει με τις "καλυτερες".
    Εκείνες πιστεύουν ότι αφού ασχολείται μαζί τους (όπως και με άλλες τοσες), ότι ανήκουν και εκείνες στην αφροκρεμα-χαϊ σοσαϊετι-αφαν γκατε. Επισης βλεπουν ως προκληση οτι θα τον αλλαξουν και θα τον κανουν απο αλητη , παιδι για σπιτι. Με λίγα λόγια τονωνεται ο εγωισμος, μαλακωνουν οι ανασφάλειες και τις εξιτάρει όλο αυτό. Συνήθως μετά τα 20 για κάποιες, μετά τα 25 για καποιες αλλες , ολο αυτο ξεφουσκωνει και ψαχνουν αλλα πραγματα. Τέλος, για το αν θα πέσει καμία σε αυτή την λούμπα δεν παίζει ρόλο ή εμφάνιση της, αλλά αποκλειστικά το μυαλό της.

  10. #40
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by bellezza View Post
    Κακό παιδί που θέλουν τα κοριτσάκια (στο μυαλο) , ειναι : Ο ωραίος , τουμπανιασμενος, με πολλές κατακτήσεις που τον θελουν ολες και παίζει με τις "καλυτερες".
    Εκείνες πιστεύουν ότι αφού ασχολείται μαζί τους (όπως και με άλλες τοσες), ότι ανήκουν και εκείνες στην αφροκρεμα-χαϊ σοσαϊετι-αφαν γκατε. Επισης βλεπουν ως προκληση οτι θα τον αλλαξουν και θα τον κανουν απο αλητη , παιδι για σπιτι. Με λίγα λόγια τονωνεται ο εγωισμος, μαλακωνουν οι ανασφάλειες και τις εξιτάρει όλο αυτό. Συνήθως μετά τα 20 για κάποιες, μετά τα 25 για καποιες αλλες , ολο αυτο ξεφουσκωνει και ψαχνουν αλλα πραγματα. Τέλος, για το αν θα πέσει καμία σε αυτή την λούμπα δεν παίζει ρόλο ή εμφάνιση της, αλλά αποκλειστικά το μυαλό της.
    έχεις πμ!!!

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Δεν ξέρω, άλλα βλέπω ότι πολλές κοπέλες στα μαγαζιά μ'αυτούς πάνε, άλλες λένε ότι τα κακά παιδιά τους κάνουν να νιώθουν καλύτερα... Σε καμία περίπτωση δεν ενθαρρύνω να γίνεις εσύ ή εγώ κακό παιδί! Απλά λέω τι γίνεται...

    Θα ήθελα γενικά και μερικούς ορισμούς στο τι σημαίνει κακό παιδί πάντως...
    Δεν υπάρχει καλό ή κακό παιδί με την έννοια που το θέτεις.Υπάρχουν αυτοί που ξέρουν να φλερτάρουν και να διεκδικούν την κοπέλα που τους αρέσει και ίσως και τα καταφέρουν και ίσως όχι και όταν δεν τα καταφέρουν συνεχίζουν να προσπαθούν με άλλη γυναίκα μέχρι να τα καταφέρουν.Και αυτοί που δεν ξέρουν..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πολυ παρεξηγημενη η ιστορια καλου /κακου παιδιου , τι σημαινει καλο παιδι , και τι σημαινει κακοπαιδι ? εγω ειμαι καλοπαιδι , χωρις αυτο να μεμποδιχζει να εχω καποιεςεπιτυχιες στο αλλο φυλο , δεν μοθυ παει ο ρολος του κσκου .................παρολαυτα , βαζω τον εαυτο μου , υπερανω ολων , οχι με την εγωιστικη εννοια , απλα τον θεωρω το σημαντικοτερο προσωπο στην ζωη μου , οι αλλοι επονται , αν αυτο με κανει ' κακο ' , δεν μενδιαφερει .......

  13. #43
    Τι εννοουν οι γυναικες με αυτους τους ορους ειναι το θεμα:

    -Καλο παιδι=βουτυροχλεχλες

    -Κακο παιδι=πολυ αντρουα και γκομενιαρης,συνηθως μαλακας (αλλα οι γυναικες πιστευουν οτι θα ναι καλος με αυτες)

    Για σεξ ή ''σχεση'' προτιμουν το δευτερο,για σχεση ή γαμο τον πρωτο ειδικα αν εχει λεφτα και καλες σπουδες και αναλογα με την ηλικια της γκομενας.

    Αν η αλλη ειναι ισορροπημενη (σπανιο) θα ψαξει εναν με καλο χαρακτηρα αλλα και αρκετα δυναμικο,να μην αφηνει να τον πατησεις.

    Αλλιως, ειτε θα περασει το μαλακα για αρσενικο σωστο και πιθανον θα του κανει την ψυχολογο για να τον φερει στον ισιο δρομο, ειτε θα βρει εναν beta provider να την ταιζει και να της μεγαλωνει τα παιδια και που και που θα κανει αρπαχτες με κανονικους αντρες.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τι εννοουν οι γυναικες με αυτους τους ορους ειναι το θεμα:
    Εννοουν ακριβως ό,τι εννοουν οι αντρες οταν λενε καλο κοριτσι -- κακο κοριτσι. Μα ακριβως το ιδιο !
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Για δώσε και ορισμό για το ''κακό παιδί''...
    ΠΟΣΟ συμφωνω με οσα εγραψε η νατ δεν λεγεται.
    ΕΣΥ πρεπει να δωσεις ορισμους και για το κακο και για το καλο παιδι που εβαλες το θεμα, για να συνειδητοποιησεις για τι ακριβως μιλας.
    Εγω, πιθανολογω οτι ονομασες καλες και κακες πολυ διαφορετικες ιδιοτητες. Οπως ειπε κι η νατ.
    Περιμενω τους ορισμους σου λοιπον. Γινε οσο αναλυτικος μπορεις.
    Last edited by Remedy; 23-10-2016 at 13:08.

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καλό παιδί vs καλός εραστής
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 84
    Last Post: 30-06-2015, 22:19
  2. το καλο παιδι που παντα τελικα γινετε το θυμα στη σχεση....
    By iriakelly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 02-12-2012, 21:21
  3. Καλο Παιδι αλλα Μισανθρωπος.
    By deleted-member30-03 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 199
    Last Post: 30-04-2012, 23:09
  4. ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ
    By digia in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 29-08-2011, 21:29
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •