Σεξουαλική παρενόχληση στα 8 μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150

    Σεξουαλική παρενόχληση στα 8 μου.

    Οταν ήμουν μικρή τα καλοκαιρια με κρατούσε η γιαγιά μου γιατι οι γονείς μου ειχαν δουλειά.
    Έγω τοτε ήμουν 8 χρονών και πήγαμε με την ξαδέρφη μου και αλλά δύο ξαδέρφια της σε μια κοπελα να παίξουμε.
    Αυτήν απο οτι μας είπε ο 17 χρόνος αδερφό της θα ερχόταν σε λίγο.
    Μας προτιναι να μπούμε μέσα στο σπίτι να την περιμένουμε ηταν μόνος του μονο η γιαγιά του ηταν αλλά αυτή καθόταν εξω στο μπαλκόνι. Μόλις μπήκαμε μέσα αυτός κλείδωσε την εξώπορτα , στην συνέχεια μας είπε να πάμε στο δωμάτιο του να παίξουμε. Μόλις πήγαμε αυτός έβγαλε τα ρούχα του και εμειναι μονο με το μποξερακι .Μας είπε να παίξουμε μπουκάλα με φιλί στο στόμα. Εμείς όμως ντρεπομασταν και μετα αφού δεν θέλαμε μας έβαλε τα κορίτσια να ξαπλωσουμε κάτω στο πάτωμα είπε στο αγόρι της παρέας να παει με τήν ξαδέρφη μου και αυτός επέλεξε εμένα. Ήθελε να ξαπλώσουν απο πάνω μας ,εγώ να πω οτι δεν είχα ιδέα τι θα πει σεξ τοτε, η ξαδέρφη μου Τελεύτεα στιγμη έκανε πίσω, εγω δεν είχα κατάλαβει το παιχνίδι ακόμη.
    Ήθελα να φύγω όμως δεν με άφηνε, άρχισα να φοβάμαι έτρεξα να ξεκλειδωσω την πόρτα με πρόλαβε κι άρχησε να κουνάει τους γοφούς του σαν να έκανε σεξ πως τα εμένα ίσα ίσα που δεν με ακουμπούσε εγώ ούρλιαζα μας άκουσε η γιαγιά του απο εξω δεν μπορούσε να ανοίξει την πόρτα με πήγε πάλι μέσα στο δωμάτια οι άλλοι εκαναν σαν να μην τρέχει τίποτα, είχα προσπαθήσει άλλες δυο φορές να φύγω αλλά έκανε το ίδιο.
    Μετα απο τρεις ώρες φύγαμε απο το σπίτι αφού μας ανοιξε την πόρτα.
    Τα αλλά παιδιά έκαναν σαν να μην έγινε τίποτα. Μου φαίνεται ακόμη παράξενο αυτό.
    Μέχρι την τρίτη γυμνασίου με ΒΑΣΆΝΙΖΕ ψυχολογικά η ανάμνηση αυτής της εμπειρίας κατηγορούσα τον εαυτό μου που ακολούθησα την ξαδέρφη μου, που δεν βρήκα τρόπο να φύγω ένιωθα πως ΕΓΩ εφταιγα... Τώρα το σκέφτομαι και λυπάμαι τον εαυτό μου.
    Αφού όταν βλέπω ενα κοριτσάκι που να μου μοιάζει στα χαρακτηριστικά που είχα μικρή το λυπάμαι και μου έρχεται να κλάψω.
    Εννοείται πως δεν το είπα ποτέ σε κανένα!!!

    Καταρχάς να τονίσω ότι είναι το τελευταίο θέμα που βλέπετε από εμένα.

    Ο λόγος που σας το λέω είναι γιατί θέλω να το βγάλω από μέσα πρώτον.
    Δεύτερον θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τα συναισθηματα μου τώρα.
    Όπως προαναφερα πριν κάτι χρόνια είχα ενοχές, λυπομουν ,κυρίως αυτό με εθλιβε.
    Τώρα νιώθω ένα κενό.
    Σαν να μην συνέβει ποτε.
    Ούτε μίσος για αυτό το αγόρι.
    Ούτε θλίψη στο ελάχιστο ,τίποτα απόλυτος.
    Δεν ξέρω αν για αυτό θα πρέπει να χαρώ ή να ανησυχισω.
    Για αυτό ζητάω την γνώμη σας.
    Το κενό που νιώθω είναι λογικό κατά την γνώμη σας.

    ΥΓ:Ξέρω ότι είχα υποσχεθεί να μην ξανά δημοσιευσω. Απλά θέλω να το βγάλω από μέσα μου και σκέφτηκα αφού είπα τα άλλα να πω κι αυτό

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    γιατι δεν θες να ξαναδημοσιευσεις?
    και εγω ειχα μια αναλογη εμπειρία περιπου σε αυτην την ηλικία...πάλι καλα και δοξα τον θεο που δεν μας εκαναν μεγαλύτερη ζημια να λές .
    οι ενοχες ειναι το πως διαπραγματευεσαι το όλο θεμα σε συναρτηση με τα υπόλοιπα θεματα που ίσως εχεις.
    το κενο υπάρχει σε όλους μας...σαν βαρελι διχως πάτο που προσπαθουμε να το γεμισουμε με καθε λογης σκουπίδια μπάς και σταματησουμε να το βλέπουμε.
    τελικα νομιζω πως η γαλήνη είναι η σιμφιλίωση μας με το κενο αυτο...αν το καλοσκεφτεις.. περισσοτερο κακο μας κάνει η φασαρια να το κρυψουμε παρά να καταφερουμε να ζησουμε με αυτο.
    να συνεχιζεις να δημοσιευεις και να βγαζεις πραγματα απο μεσα σου...γι αυτο ειμαστε εδω όλοι μας !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by rea View Post
    γιατι δεν θες να ξαναδημοσιευσεις?
    και εγω ειχα μια αναλογη εμπειρία περιπου σε αυτην την ηλικία...πάλι καλα και δοξα τον θεο που δεν μας εκαναν μεγαλύτερη ζημια να λές .
    οι ενοχες ειναι το πως διαπραγματευεσαι το όλο θεμα σε συναρτηση με τα υπόλοιπα θεματα που ίσως εχεις.
    το κενο υπάρχει σε όλους μας...σαν βαρελι διχως πάτο που προσπαθουμε να το γεμισουμε με καθε λογης σκουπίδια μπάς και σταματησουμε να το βλέπουμε.
    τελικα νομιζω πως η γαλήνη είναι η σιμφιλίωση μας με το κενο αυτο...αν το καλοσκεφτεις.. περισσοτερο κακο μας κάνει η φασαρια να το κρυψουμε παρά να καταφερουμε να ζησουμε με αυτο.
    να συνεχιζεις να δημοσιευεις και να βγαζεις πραγματα απο μεσα σου...γι αυτο ειμαστε εδω όλοι μας !
    Απλά έκανα πολλές δημοσιεύσεις για διαφορετικά θέματα σε μικρό χρονικό διάστημα

    Θα ήθελα να σε ρωτησω , εσύ πως το αντιμετωπισες το θέμα?
    Και πως νιώθεις τώρα για αυτό?

    Εγώ είμαι γενικώς πολύ ευαίσθητο άτομο , έχω πολλά παιδικά τραύματα.
    Για όλα νιώθω πόνο εκτώς από αυτό που είναι και το πιο σοβαρό.
    Δεν ξέρω πόσο νορμαλ είναι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ε και? τι πειραζει που εκανες πολλες δημοσιευσεις? εδω υπάρχει χωρος για όλους κοριτσι μου μην λογοκρίνεσαι και μην αφηνεις κανεναν να σε λογοκρίνει (καλα αυτο δεν ξερω αν το χει κανει κανεις το βαζω μεσα μηπως σου πέταξε κανεις καμια τετοια σαχλαμαρα)
    όταν το σκεφτομαι ... που αυτο συμβαινει όταν προκυπτει καποια αναλογη εμπειρία όπως με εσενα σημερα... αισθανομαι σαν να γλυτωσα ξυστα απο κάτι χειρότερο και απο τον θάνατο. σκεφτομαι τα αλλα κορίτσια που δεν ειχαν την ιδια τυχη με εμας και τρελαινομαι για την τόση ανωμαλία που υπάρχει στον κόσμο μας
    υπήρξε μια φαση που με ειχε προβληματισει λίγο πιο εντονα όπως εσενα τωρα..αλλα μου πέρασε...
    ετσι συμβαινει ...μας σκανε κάτι φαντασματα απο τοπουθενα και μας στοιχειονουν που κ που... το συζητας μεσα σου ή με καποιον ειδικο αναλογα ο καθενας μας... γιατι αυτο και γιατι τωρα και όταν ερχεται η απαντηση ..τοτε ξεφορτωνομαστε τα φαντασματα ..
    εσυ εχεις καμια απαντηση πάνω σε αυτο το ερωτημα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Κι εγω κάπως έτσι σαν κι εσένα.
    Αν διαβάσω ή ακούσω ιστορία για σεξουαλική παρενόχληση ή βιασμό το φέρνω στο μυαλό μου.Ή όταν δεν είμαι γενικώς καλά και περνάν όλα τα αρνητικά συμβάντα της ζωής μου από το μυαλό μου.
    Τώρα ας πούμε το σκέφτηκα γιατί διάβασα την ιστορία μιας κοπέλας για βιασμό.Όταν διαβάζω ή ακούω τέτοιες ιστορίες βάζω τα κλάματα.
    Αν πάθαινα κάτι παρόμοιο θα πέθαινα.

  6. #6
    Λονλυ...
    Σοβαρο και τραυματικο γεγονος ειναι. Καποια στιγμη στην ζωη σου θα μιλας περισσοτερο για αυτο αλλες στιγμες οχι.
    Η ανησυχια σου ειναι λογικη. Αποτελει αναμνηση που σου προσθετει στρες. Μαζι με ολους τους αλλους προβληματισμους που εχεις, για το μελλον, τις σπουδες, τον εαυτο σου, την διαχειριση των συναισθηματων τσουπ αναδυεται και αυτο. Αυτη η παραβιαση φερνει θυμο. Θυμο που ή εκφραζεται εξω(σχεσεις κακοποιητικες) ή γυριζει εσω(τα βαζεις με εσενα).

    Με το σκοταδι,καλυτερα ? Παρατηρησε αν θες, αν συνδεονται οι ψυχολογικες φορτισεις με τις φασεις του κυκλου σου. Σχεδον ολες οι γυναικες επηρεαζομαστε απο το ορμονικο.
    Υπαρχουν βοτανα καταπραυντικα, χαμομηλι, τηλιο, λαδανια τα οποια ηρεμουν καπως το νευρικο κεντρικο συστημα. Εφοσον θες να αποφυγεις μια τυχον αγωγη δες το τελετουργικα το θεμα, διαβαζοντας κατι που σε ευχαριστει, βλεποντας ταινιες αναλαφρες, ακουγοντας μουσικη...

    Οι συνθηκες δεν ευνοουν αλλά το παλευεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Θα το κοιτάξω με τον κύκλο μου.
    Αν κι εγω συνέχεια έτσι είμαι αλλά ίσως όταν ειμαι στις μέρες μου να πεθαίνω πιό έντονα ότι παθαινω.
    Σχετικά με την σκοταδοφοβια τώρα.
    Δεν είναι ότι κάποτε κοιμομουν καλά και ξαφνικά άρχισα να έχω ψευδαίσθησης.
    Αυτό το πρόβλημα το έχω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.
    Last edited by Lonely Heart; 13-11-2015 at 11:10.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    όταν εχουμε καταθλιψη γενικα ανατρεχουμε στα στοκ των τραυμάτων μας για να ταισουμε το τερας... τι φαρμακα παιρνεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Δεν παίρνω φάρμακα...
    Δεν έχω πάει σε γιατρό ακόμη.
    Ούτε και μπορώ να πάω.
    Δεν ξέρω αν έχω κατάθλιψη πλέων.
    Θλιμμένη είμαι συνέχεια.
    Και πολύ συχνά ή θλίψη γίνεται πόνος.
    Πάρα πολύ συχνά όμως.
    Δεν ξέρω τι να πω για τον εαυτό μου απλά είμαι υπέρ ευαίσθητη

  10. #10
    Ρεα μου, δεν ακολουθει αγωγη η λονλυ απο οτι εγραψε, ειναι αρνητικοι οι γονεις σε ειδικους και δεν θελει και η ιδια να ξεκινησει τυχον φαρμακα απο τα 18 της.
    Το παλευει μονη της πολυ και οπως καταλαβαινεις η μαχη ειναι χωρις καμια βοηθεια.

    Λονλυ ο κυκλος ειναι ειδικη περιπτωση, αλλο στην ωορρηξια αλλο στην εμμηνορυσια αλλο οταν τελειωνει.
    Μπραβο που προσπαθεις αλλα προσεχε μην εγκατασταθουν οι ψευδαισθησεις. Εχεις φυσιολογικες ανησυχιες γιατι εχεις ενδοσκοπικο χαρακτηρα και ψαχνεις βαθος σε ρηχα νερα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Λονλυ σορρυ που απαντησα εκ μερους σου γραφαμε παραλληλα.
    Υπαρχει και μια αλλη οπτικη
    Δεν εισαι εσυ η ΥΠΕΡ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ οι γυρω ειναι στοκαδια
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Λονλυ σορρυ που απαντησα εκ μερους σου γραφαμε παραλληλα.
    Υπαρχει και μια αλλη οπτικη
    Δεν εισαι εσυ η ΥΠΕΡ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ οι γυρω ειναι στοκαδια
    Δεν πειράζει...
    Όσο για τους γονείς μου είναι αμαθείς.
    Και λόγο αυτού έχουν κάνει πάρα πολά λαθη .
    Κατά την άποψη τους ή ψυχική υγεία είναι δεδομένη και στο χέρι του καθενός.

    Ότι είμαι υπερευαίσθητη είμαι σίγουρη.
    Το ερώτημα όμως είναι.
    Εφόσων ή ευπερευαισθησια είναι κληρονομική μπορεί να φύγει ή μόνο να αντιμετωπιστει ως έναν βαθμό;

  13. #13
    Λονλυ μου, και εμενα ετσι με αποκαλουν "υπερ ευαισθητη" ... καποτε αυτο ως ταμπελα με εκανε να βλεπω οτι αυτο ειναι η αιτια του κακου και δεν εχει λυση.
    Δεν ειναι ετσι ομως, κανω ψυχοθεραπεια και βλεπω βελτιωσεις ως προς την αντιμετωπιση αγχους, καταθλιψης, κενου κτλ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    cc μου τι κάνεις? ... δεν σε καλημερισα η κακουργα!... και γω απο προσωπικη πείρα ξερω ότι η υπερευαισθησία είναι ενας τιτλος που σου βαζουν οι υπεραναισθητοι οπότε δεν με χαλασε ποτε...το λαμβανα ως παρασημο!!

  15. #15
    Ρεα μουυυυ, 1 με τη φορα συνεχιζω στη προσπαθεια, ρε συ διαβασα το διαλογο φλερ σταυρος συ και εχεις πολυυυυυ χιουμορ, πως πανε οι συνεδριες σου??
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σεξουαλική παρενόχληση από αδελφό και απωλεια μνήμης
    By egnarts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 26-03-2015, 21:25
  2. Παρενόχληση και φοβίες
    By Believer in forum Κακοποίηση
    Replies: 28
    Last Post: 01-08-2013, 23:55
  3. Παρενόχληση στο φόρουμ....
    By Θεοφανία in forum Κακοποίηση
    Replies: 182
    Last Post: 10-07-2011, 22:24
  4. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2010, 23:09
  5. Σεξουαλική παρενόχληση ...τέλος.
    By erwtokritos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-09-2006, 22:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •