φιλος η κατι παραπανω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    φιλος η κατι παραπανω

    Ειναι γνωστο το προβλημα που διαβαζω συχνα εδω . Με βλεπει σαν φιλο-η , οχι κατι παραπανω . Πιστευει κανεις-μια , οτι μπορει καποια-ος μπορει να δει ενα ατομο ως φιλο-η , και να παγιωθει η κατασταση αυτη , ανεπιστρεπτι ? πιστευω οτι καποιος πρωτα πρεπει να ειναι φιλος , και μετα οτιδηποτε αλλο ,. Αν εξακολουθει η αλλη πλευρα να σε βλεπει σαν φιλο-η , απλως δεν σε γουσταρει , η υπαρχουν οντως σχεσεις που παραμενουν στην φιλια ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    egv pisteyv oti mporei na meinoyn sth φιλια για διαφορουσ λογουσ
    και μπορει να εξελιχθει σε σχεση για διαφορουσ λογουσ το σιγουρο ειναι οτι αν καθεσαι
    και τον ακουσ τον αλλο για καιρο κατι σου δινει σα φιλοσ το οποιο δεν ειναι αρκετο για σενα
    μπορει ομωσ στην πορεια τησ ζωησ να το εκτιμησεισ και να γινει σχεση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Συμφωνω , elis , οι φιλιες καμμια φορα εξελισονται σε σχεσεις , εκτος αν υπαρχει πολυ μεγαλη ηλικιακη διαφορα .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Πιστεύω πως άμα σε δει φιλικά από την αρχή, πολύ δύσκολο να αλλάξει αυτό στην πορεία. Αν όμως από την αρχή της/του άρεσες έστω κ λίγο στην συνέχεια είναι πιο εύκολο να σε δεί αλλιώς.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εγώ νομίζω ότι κατι σε ελκύει σαυτον τον ανθρωπο εξαρχής. στην πορεία ξεκαθαρίζεις τι είναι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    εγώ νομίζω ότι κατι σε ελκύει σαυτον τον ανθρωπο εξαρχής. στην πορεία ξεκαθαρίζεις τι είναι.


    Κι εγω αυτο νομιζω , fleur . Υπαρχει υποβοσκουσα ελξη . Τουλαχιστον απο την μια πλευρα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    τουλαχιστον. συνηθως και απο τις δυο απλα για καποιο λογο απο την μια δεν εξελισσεται :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπορει κι αυτο ........τελικα υπαρχει φιλια αντρα-γυναικας , μακροπροθεσμη ?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εχει τυχει με φιλο να κανω ερωτικη σχεση και φυσικα η φιλία πήγε για βρουβες. μπορω να κρατησω φιλία καθαρα κ μονο φιλία για πολλααα χρονια αλλα συνηθως με εκοβαν αφου οι σχεσεις τους δεν ενιωθαν ανετα με αυτην την φιλία...οχι οτι φταινε αυτες... απλα δεν ειναι ευκολο ενας αντρας να εχει κολητη οταν κανει σχεση...εδω με το ζορι εχετε κολητους οταν εχετε δεσμο... οχι όλοι βεβαια ...αλλα οι περισσοτεροι αποσο εχω καταλάβει...

  10. #10
    Εγω πιστευω στην φιλια ανεξαρτητως φυλου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω εχω φιλη 30 χρονια , χωρις να προκυψει κατι , αντε μια φορα που κατι ψιλοεγινε , αλλα το κοψαμε , και συνεχιστηκε η φιλια κανονικα . Και ταξιδια εχουμε παει , και βραδιες εχουμε περασει συζητωντας , τωρα ειναι παντρεμενη μεναν πολυ ωραιο φιλο μου , ωραια κοπελα , αλλα δεν με ηλκυε .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μπορει κι αυτο ........τελικα υπαρχει φιλια αντρα-γυναικας , μακροπροθεσμη ?
    νομιζω γίνεται, αν δεν υπαρχει προβλημα απο την σχεση του ενος ή του αλλου. και ειναι τα πραγματα ξεκαθαρα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ε κοιτα ...υπάρχουν βασικα και καποια ορια για να διατηρησεις μια φιλία σε επιπεδο φιλίας..δηλαδη δεν ειναι σαν να εχεις φιλη ο αντρας φιλος... δεν μπορω να κυκλοφορησω με τα εσωρουχα μπροστα του για παραδειγμα.. ουτε να κοιμηθω στο ιδιο κρεβατι μαζι του...ουτε να κατσω στα ποδια του..κατι που με φιλες δεν εχεις θεμα να το κανεις ...με το αλλο φυλλο πρεπει να σαι πιο προσεκτικη με καποια πραγματα... γιατι οπως και να το κανεις ειναι ανδρας!!
    απο εκει και περα εγω γενκα δεν καταλαβαινω γιατι μετα τον δεσμο οι φιλίες μπαινουν στο περιθωριο...ο ανθρωπος πρεπει γενικα να εχει μια ολοκληρωμενη ζωη σε όλους τους τομεις...μου κανει λίγο κομπλεξικο.
    κατανταμε οι εργενηδες να κανουν παρεα μονο με εργενηδες και οι δεσμευμενοι μονο με δεσμευμενους... ταμπελες κανονικες ακομα και στην απλή παρεα!
    γουσταρω τα ζευγαρια που ειναι ακομπλεξαριστα σε αυτο και αν το προσεξεις ειναι και τα πιο υγιή

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εχεις απολυτο δικιο ρεα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αγαπητη ρεα , δεν εννοω να κυκλοφορει η φιλη-ος με τα εσωρουχα !! η φιλια εχει καποια ορια . Δεν εχω παρατηρησει με εναν δεσμο , οι φιλοι - ες να μπαινουν τοσο πολυ στο περιθωριο , μπορω να κανω παρεα με ζευγαρια , αλλα αν υπαρχει γαμος στη μεση , και ιδιως παιδια , εκει δυσκολευουν τα πραματα για μενα , που δεν ειμαι παντρεμενος , ουτε εχω παιδια , αλλαζουν τα ενδιαφεροντα εντελως , εκτος λιγων εξαιρεσεων . Με τον κολλητο μου , επι 35 χρονια , εχουμε την ιδια επικοινωνια οπως και πριν παντρευτει και κανει παιδια , αλλα τον θεωρω εξαιρεση , εχουμε διαφορετικα ενδιαφεροντα ομως . Κακα τα ψεμματα , απομονωνεσαι , ως ανυπαντρος .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πολλά παραπάνω κιλά
    By redballoon in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 29-08-2011, 04:11
  2. μπερδεμα με γνωστη ; ή κατι παραπανω ;
    By greek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2011, 05:28
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ''ΚΑΜΕΝΗ''
    By BrokeN_DoLL in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 88
    Last Post: 02-06-2011, 17:02
  4. Ήθελα πολλά και μου ήρθαν παραπάνω
    By maria3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 17-04-2011, 14:15
  5. ο φιλος μου κατι επαθε
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-02-2010, 01:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •