Είναι ψυχικά υγιείς οι επαγγελματίες Ψυχικής Υγείας; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δεν έχεις άδικο Κηπ..Πολλοί ψυχολόγοι και ψυχίατροι είναι άτομα με καταθλιπτική δομή προσωπικότητας......Γι\'αυτό κοιτάω καμιά φορά τον ντόκτορα και λέω ρε πούστη μήπως συνταγογραφεί και κανά λεξοτανίλ για την πάρτη του;Επίσης λέει στον τάδε ασθενή:Έχεις όλα τα καταθλιπτικά συμπτώματα..Τα δικά του,αν λάχει,θα τα δει καμιά μέρα;;;χεχε..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    συμφωνώ και επαυξάνω!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    Εκτός τόπου αναπαύσεως
    Posts
    142
    Στην αμερικάνικη σειρά The Sopranos http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%...BD%CE%BF%CF%82 συναντάτε μια ψυχίατρο η οποία αρχίζει να έχει "Ψ" προβλήματα μετά τις διάφορες συνεδρίες με τον αρχιμαφιόζο Τόνι Σοπράνο.
    Έχει ενδιαφέρο ​να την δείτε..
    Βάλτε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σας, είναι τόσο όμορφο να είστε χαρούμενοι..

    Άβυσσος η ψυχή του διαδικτύου...

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Ektor View Post
    Πάντα είχα αυτή την απορία, δηλαδή πώς μπορεί κάποιος που ασχολείται με τα ψυχικά προβλήματα των άλλων (επαγγελματικά) να μένει ανεπηρέαστος στα τόσα που συναντά καθημερινά και να μη γίνεται και αυτός σιγά σιγά ένας απ΄τους έχοντες ανάγκη ψυχοθεραπείας.
    δε ξερω αλλα αυτο το επαγγελμα γινετε πολυ δυσκολο μερικες φορες αν καπιον τον συμπαθουσα θα μπορουσα να ασχολιθω μαζι του αλλα αν οχι δε θα μπορουσα να το κανω με τιποτα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κανονικα , οι σωστοι ψυχοθεραπευτες , εχουν τον δικο τους ψυχοθεραπευτη .

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κανονικα , οι σωστοι ψυχοθεραπευτες , εχουν τον δικο τους ψυχοθεραπευτη .
    χαχαχαχα καλα το λες

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    Εκτός τόπου αναπαύσεως
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    χαχαχαχα καλα το λες
    Μη γελάς Αλέξανδρε, οι ψυχίατροι και οι ψυχολόγοι δεν έχουν "ψυχοανοσία". Μεγάλο το βάρος να κουβαλάς τα "Ψ" προβλήματα των άλλων και να προσπαθείς να τους βοηθήσεις ή να θεραπεύσεις.
    Βάλτε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σας, είναι τόσο όμορφο να είστε χαρούμενοι..

    Άβυσσος η ψυχή του διαδικτύου...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    χαχαχαχα καλα το λες
    Μη μου πεις οτι δεν ηξερες οτι οι ψυχολογοι κανουν κι αυτοι ψυχοθεραπεια!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Ektor View Post
    Μη γελάς Αλέξανδρε, οι ψυχίατροι και οι ψυχολόγοι δεν έχουν "ψυχοανοσία". Μεγάλο το βάρος να κουβαλάς τα "Ψ" προβλήματα των άλλων και να προσπαθείς να τους βοηθήσεις ή να θεραπεύσεις.
    εγω θα κουβαλαγα ανετα τα προβληματα οσων μου εμιαζαν το εχω κανει πολες φορες κ αυτο με βοηθησε κ πολυ να δω τα πραγματα απο μια αλλη οπτικη γωνια η μεσα απο ενα παρομιο μυαλο εγω θα το εβρισκα πιο ενδιαφερον να μηλισω με καπιον που ειχε το ιδιο ακριβως προβλημα με εμενα αφου μια ζωη ελιωσα το μυαλο μου προσπαθοντας να ειμαι σε θεση να μπορω να τον αναγνωρισω. ειμαι ανθρωπος που μου αρεσει το διαφωρετικο δε μπορω τα ιδια κ τα ιδια επισης δε μπορω να βλεπω τον εαυτο μου ως ενα ακομα που κανει την ιδια ζωη τα ιδια πραγματα κλπκλπ η λεξη το ιδιο μου τη δινει αφανταστα αλλα το να καθομα να ακουω καπιον που δεν τον πιανω δε μπορω να συντονιστω στη συχνοτιτα του μυαλου του δε θα το κανα με οπιοδηποτε ανταλαγμα εγω αυτο πιστευω.. αρα ο καθε ενας απλα αποφασιζει για τη ζωη του κ για το επαγγελμα που θα ακολουθησει δεν τον εβαλε κανενας με το ζορι να το κανει.. για παραδειγμα εγω μια ζωη κουτιαστικα στον υπολογιστη με τις γραφικες τεχνες κ στο τελος εκανα τα ματια μου καλοκαιρινα προσηλωμενος ωρες στην οθονη του υπολογιστη μεχρι που βρηκα ενα τροπο να κοιτω την οθονη χωρις να προσηλονομαι σε αυτη κ ετσι τα ματια μου να αντεχουν περισσοτερο ...

    το θεμα ειναι απλο αλλα δε ξερω αν το εχει καταλαβει καπιος ως τωρα

    οπιος απαρνιεται τη φυση του τα πιστευω του τους ανθρωπους που του τεριαζουν η απαρνιεται τον εαυτο του (συχνα πανε ολα μαζι) στο τελος καταληγει με θεματα ψυχολογικης φυσεως.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    Εκτός τόπου αναπαύσεως
    Posts
    142
    Super vc !!
    Βάλτε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σας, είναι τόσο όμορφο να είστε χαρούμενοι..

    Άβυσσος η ψυχή του διαδικτύου...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •