Κόμπλεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: Κόμπλεξ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150

    Κόμπλεξ

    Έχω τεράστιο κόμπλεξ με την εμφάνιση μου, σε σημείο να αποφεύγω μερικές φορές να με κοιτάξω στον καθρέφτη.
    Αυτό το κόμπλεξ επηρεάζει όχι μόνο την ψυχολογία μου αλλά γενικότερα τον χαρακτήρα μου.
    Είμαι ντροπαλή και ιδιαίτερα με το άλλο φίλο.
    Για αυτό δεν έχω κάνει και τίποτα με αγόρι έως τώρα.Ας πούμε μπορεί κάποιος να με προσεγγισει και εγώ να απιμακρυνθω ,φοβούμενη την απόρριψη στην συνεχεία, μήπως τον απογοητευσω.
    Να φανταστείτε εχω τόσο μεγάλο κόμπλεξ που όταν είμαι σε μέρη με πολλά άτομα φαντάζομαι ότι είμαι κάποια άλλη.
    Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω και νιωθω ότι έχω εγκλωβιστεί μέσα σε κάτι που μισώ σχεδόν
    Είναι ένα από τα αίτια που με εμποδίζουν να χαρώ και με γεμίζουν θλίψη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι ακριβως σε ενοχλει επανω σου, δηλαδη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ακριβως σε ενοχλει επανω σου, δηλαδη?
    Τα πάντα όλα.
    Το σώμα 1,65 ύψος 63 κιλά καθόλου στήθος
    Το ότι φοραω γυαλιά για αστιγματισμό
    Το ντύσιμο μου
    Τα μαλιά
    Το πρόσωπο
    όλα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχα...τι ηθελες και ρωτησες ρεμεντη μου?... τι δεν σε ενοχλει επρεπε να ρωτησεις!... λονλη μου ποσο χρονων εισαι κορίτσι μου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κιο εγω φοραγα γυαλια , κι εκανα λειζερ . 1.65 ειναι ενταξει , 5 κιλα να χασεις , ενταξει . Για το στηθος , οταν εχεις χρηματα , κανεις μια προσθετικη . Εχω φιλες που εχουν κανει . Τα αλλα δεν ξερω , πλην του ντυσιματος , που με λιγα χρηματα , ντυνεσαι πλεον .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχα...τι ηθελες και ρωτησες ρεμεντη μου?... τι δεν σε ενοχλει επρεπε να ρωτησεις!... λονλη μου ποσο χρονων εισαι κορίτσι μου?
    Χαχαχα
    18 είμαιι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κιο εγω φοραγα γυαλια , κι εκανα λειζερ . 1.65 ειναι ενταξει , 5 κιλα να χασεις , ενταξει . Για το στηθος , οταν εχεις χρηματα , κανεις μια προσθετικη . Εχω φιλες που εχουν κανει . Τα αλλα δεν ξερω , πλην του ντυσιματος , που με λιγα χρηματα , ντυνεσαι πλεον .
    Το λέιζερ θέλει 2.500 €
    Ή προσθετική δεν ξέρω πάντως ακριβή πρέπει να είναι.
    Οκ αν βρω δική μου δουλειά και δεν εξαρταμαι από τους γονείς μου, όπως τώρα αν μπορέσω να τα κάνω αυτά εννοείται πως θα τα κάνω.
    Αλλά μέχρι να βρω δουλειά δική μου και αν βρω και ποτέ δηλαδή.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ρε μακ για ονομα του θεου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι καθεσαι και λες στο κοριτσι!!!!! πες μου οτι κανεις πλακα σε παρακαλω!!!!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    λοιπον λονλη μου ...ειλικρινα πιστευω πως ο μακ αστειευοταν γιατι μονο ετσι μπορω να δεχτω αυτην την σταση!...
    στα 18 μας όλες μας εχουμε ανασφαλειες για την εμφανηση μας ειναι απολυτως φυσιολογικο ... ειδικα σε μια κοινωνια που πλασαρει την πλαστικη παραμορφωμένη κονσερβα ως ιδανικο μετρο εμφανησης και με αυτον τν τροπο εκμεταλευεται τα αφελη ...λογω ηλικίας κοριτσακια σε καταναλωτικο πανδαιμόνιο... όλα τα προτυπα ομορφιας που σου πλασαρουν ειναι απλα για να σου αδειασουν το πορτοφόλι και ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!
    μην γινεσαι θυμα αυτης της ανοητης προπαγανδας και κοιτα καλυτερα γυρω σου...δες στην πραγματικοτητα τι συμβαινει...

    οπως και εσυ εχεις εναν συγκεκριμενο τυπο στους ανδρες που σου αρεσουν ετσι και ο καθε ενας μας..στα κιλα σου εισαι ΚΑΝΟΝΙΚΗ.. αν σου αρεσει το σωμα σου εισαι ΙΔΑΝΙΚΗ οσα κιλα και ενα εισαι!..ειμαι περιπου οχτακοσια κιλα και οι εκαστοτε ερωτικοι μου συντροφοι απολαμβανουν πλήρως τις υπέροχες ερωτικες μου καμπυλες... το ιδιο και εγω ...αρα ειμαι ιδανικη!! χαχαχα
    το οτι δεν εχεις στηθος...δεν ηταν ποτε προβλημα για φιλες μου με μικρο καπ.. δεν ειμαστε κρεατα αγαπη μου και σε οποιον αρεσουμε ΟΠΩΣ ειμαστε σε οποιον οχι να πάει να πηδαει αγελαδες!! σε διαβεβαιω γιατι το εχω συζητησει απειρες φορες με φιλους το θεμα ...οι περισσοτεροι ανδρες προτιμουν το φυσικο στηθος απο το πλαστικο και ειναι λογικο ...πως θα τους αρεσε να χωναμε σιλικονη στο μοριο τους και να το παραμορφωναμε! το πλαστικο ειναι πλαστικο ακομα και σαν αισθηση και σαν αισθητικη ... εχουμε καταντησει μεταλλαγμενες και ακομα δεν εχω καταλαβει ποιο το νοημα !!!

    κατσε μπροστα στον καθρευτη σου... δοκιμασε χτενυσματα, μακιγιαζ ρουχα υφος ποζες οπως οταν ημασταν μικρες και παιζαμε με κουκλες...απολαυσε το..ολες κρυβουμε αυτο το κοριτσακι μεσα μας!! και κρατα ότι σου αρεσει ΕΣΕΝΑ!!
    στη ιστορια της ανθρωπότητας... οι μονες γυναικες που ηταν πραγματικα ποθητες ...ηταν αυτες που αγαπουσαν τον εαυτο τους .. το εξω τους!!... και το εξω ξεκιναει απο μεσα... εδω που τα λέμε και για τους ανδρες το ιδιο ισχυει...!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ρε μακ για ονομα του θεου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι καθεσαι και λες στο κοριτσι!!!!! πες μου οτι κανεις πλακα σε παρακαλω!!!!!

    Γιατι , τι ειπα ? το λειζερ , οταν τοκανα , εκανε 1200 ευρω . Αλλωστε δεν ηξερα οτι ειναι 18 , ειναι μια δυσκολη ηλικια , εχω την ανηψια μου , 18 , και εχει τεραστες ανασφαλειες , ενω ειναι ωραιο κοριτσι . Νομιζα οτι ηταν σαφως μεγαλυτερη η κοπελα .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by rea View Post
    λοιπον λονλη μου ...ειλικρινα πιστευω πως ο μακ αστειευοταν γιατι μονο ετσι μπορω να δεχτω αυτην την σταση!...
    στα 18 μας όλες μας εχουμε ανασφαλειες για την εμφανηση μας ειναι απολυτως φυσιολογικο ... ειδικα σε μια κοινωνια που πλασαρει την πλαστικη παραμορφωμένη κονσερβα ως ιδανικο μετρο εμφανησης και με αυτον τν τροπο εκμεταλευεται τα αφελη ...λογω ηλικίας κοριτσακια σε καταναλωτικο πανδαιμόνιο... όλα τα προτυπα ομορφιας που σου πλασαρουν ειναι απλα για να σου αδειασουν το πορτοφόλι και ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!
    μην γινεσαι θυμα αυτης της ανοητης προπαγανδας και κοιτα καλυτερα γυρω σου...δες στην πραγματικοτητα τι συμβαινει...

    οπως και εσυ εχεις εναν συγκεκριμενο τυπο στους ανδρες που σου αρεσουν ετσι και ο καθε ενας μας..στα κιλα σου εισαι ΚΑΝΟΝΙΚΗ.. αν σου αρεσει το σωμα σου εισαι ΙΔΑΝΙΚΗ οσα κιλα και ενα εισαι!..ειμαι περιπου οχτακοσια κιλα και οι εκαστοτε ερωτικοι μου συντροφοι απολαμβανουν πλήρως τις υπέροχες ερωτικες μου καμπυλες... το ιδιο και εγω ...αρα ειμαι ιδανικη!! χαχαχα
    το οτι δεν εχεις στηθος...δεν ηταν ποτε προβλημα για φιλες μου με μικρο καπ.. δεν ειμαστε κρεατα αγαπη μου και σε οποιον αρεσουμε ΟΠΩΣ ειμαστε σε οποιον οχι να πάει να πηδαει αγελαδες!! σε διαβεβαιω γιατι το εχω συζητησει απειρες φορες με φιλους το θεμα ...οι περισσοτεροι ανδρες προτιμουν το φυσικο στηθος απο το πλαστικο και ειναι λογικο ...πως θα τους αρεσε να χωναμε σιλικονη στο μοριο τους και να το παραμορφωναμε! το πλαστικο ειναι πλαστικο ακομα και σαν αισθηση και σαν αισθητικη ... εχουμε καταντησει μεταλλαγμενες και ακομα δεν εχω καταλαβει ποιο το νοημα !!!

    κατσε μπροστα στον καθρευτη σου... δοκιμασε χτενυσματα, μακιγιαζ ρουχα υφος ποζες οπως οταν ημασταν μικρες και παιζαμε με κουκλες...απολαυσε το..ολες κρυβουμε αυτο το κοριτσακι μεσα μας!! και κρατα ότι σου αρεσει ΕΣΕΝΑ!!
    στη ιστορια της ανθρωπότητας... οι μονες γυναικες που ηταν πραγματικα ποθητες ...ηταν αυτες που αγαπουσαν τον εαυτο τους .. το εξω τους!!... και το εξω ξεκιναει απο μεσα... εδω που τα λέμε και για τους ανδρες το ιδιο ισχυει...!!!
    Εγώ δεν είμαι εντελώς κατά των πλαστικών επεμβάσεων.Εάν κάποιος αντιμετωπίζει σοβαρό αισθητικό πρόβλημα.
    Το λέιζερ στα μάτια δεν είναι τίποτα.
    Απλά είναι ακριβό και για εμένα χλομό το βλέπω.
    Φακούς δεν μπορώ να βάλω άρα είμαι αναγκασμένη να φοραω γυαλιά.
    Για το σώμα άρχισα δίαιτα.Στο στήθος λύση δεν έχει εκτώς από την πλαστική κάτι το οποίο δεν θεωρώ κακό. Αν είχα χρήματα θα έκανα.
    Γενικώς για να γίνω όπως θέλω πρέπει να γίνω ανεξάρτητη και δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα.
    Άρα και ή ψυχολογία και όλα θα μείνουν όπως έχουν.
    Να με δεχτώ όπως είμαι είναι πιο δύσκολο από το να με αλλάξω

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι , τι ειπα ? το λειζερ , οταν τοκανα , εκανε 1200 ευρω . Αλλωστε δεν ηξερα οτι ειναι 18 , ειναι μια δυσκολη ηλικια , εχω την ανηψια μου , 18 , και εχει τεραστες ανασφαλειες , ενω ειναι ωραιο κοριτσι . Νομιζα οτι ηταν σαφως μεγαλυτερη η κοπελα .
    ...γιατι τι ειπες?... οκ αν δεν το καταλαβαινεις δεν εχει νοημα να στο εξηγησω ..δεν εχει σχεση η ηλικια της πάντως ...κριμα μακ... πραγματικα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by rea View Post
    λοιπον λονλη μου ...ειλικρινα πιστευω πως ο μακ αστειευοταν γιατι μονο ετσι μπορω να δεχτω αυτην την σταση!...
    στα 18 μας όλες μας εχουμε ανασφαλειες για την εμφανηση μας ειναι απολυτως φυσιολογικο ... ειδικα σε μια κοινωνια που πλασαρει την πλαστικη παραμορφωμένη κονσερβα ως ιδανικο μετρο εμφανησης και με αυτον τν τροπο εκμεταλευεται τα αφελη ...λογω ηλικίας κοριτσακια σε καταναλωτικο πανδαιμόνιο... όλα τα προτυπα ομορφιας που σου πλασαρουν ειναι απλα για να σου αδειασουν το πορτοφόλι και ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!
    μην γινεσαι θυμα αυτης της ανοητης προπαγανδας και κοιτα καλυτερα γυρω σου...δες στην πραγματικοτητα τι συμβαινει...

    οπως και εσυ εχεις εναν συγκεκριμενο τυπο στους ανδρες που σου αρεσουν ετσι και ο καθε ενας μας..στα κιλα σου εισαι ΚΑΝΟΝΙΚΗ.. αν σου αρεσει το σωμα σου εισαι ΙΔΑΝΙΚΗ οσα κιλα και ενα εισαι!..ειμαι περιπου οχτακοσια κιλα και οι εκαστοτε ερωτικοι μου συντροφοι απολαμβανουν πλήρως τις υπέροχες ερωτικες μου καμπυλες... το ιδιο και εγω ...αρα ειμαι ιδανικη!! χαχαχα
    το οτι δεν εχεις στηθος...δεν ηταν ποτε προβλημα για φιλες μου με μικρο καπ.. δεν ειμαστε κρεατα αγαπη μου και σε οποιον αρεσουμε ΟΠΩΣ ειμαστε σε οποιον οχι να πάει να πηδαει αγελαδες!! σε διαβεβαιω γιατι το εχω συζητησει απειρες φορες με φιλους το θεμα ...οι περισσοτεροι ανδρες προτιμουν το φυσικο στηθος απο το πλαστικο και ειναι λογικο ...πως θα τους αρεσε να χωναμε σιλικονη στο μοριο τους και να το παραμορφωναμε! το πλαστικο ειναι πλαστικο ακομα και σαν αισθηση και σαν αισθητικη ... εχουμε καταντησει μεταλλαγμενες και ακομα δεν εχω καταλαβει ποιο το νοημα !!!

    κατσε μπροστα στον καθρευτη σου... δοκιμασε χτενυσματα, μακιγιαζ ρουχα υφος ποζες οπως οταν ημασταν μικρες και παιζαμε με κουκλες...απολαυσε το..ολες κρυβουμε αυτο το κοριτσακι μεσα μας!! και κρατα ότι σου αρεσει ΕΣΕΝΑ!!
    στη ιστορια της ανθρωπότητας... οι μονες γυναικες που ηταν πραγματικα ποθητες ...ηταν αυτες που αγαπουσαν τον εαυτο τους .. το εξω τους!!... και το εξω ξεκιναει απο μεσα... εδω που τα λέμε και για τους ανδρες το ιδιο ισχυει...!!!
    Εγώ δεν είμαι εντελώς κατά των πλαστικών επεμβάσεων.Εάν κάποιος αντιμετωπίζει σοβαρό αισθητικό πρόβλημα.
    Το λέιζερ στα μάτια δεν είναι τίποτα.
    Απλά είναι ακριβό και για εμένα χλομό το βλέπω.
    Φακούς δεν μπορώ να βάλω άρα είμαι αναγκασμένη να φοραω γυαλιά.
    Για το σώμα άρχισα δίαιτα.Στο στήθος λύση δεν έχει εκτώς από την πλαστική κάτι το οποίο δεν θεωρώ κακό. Αν είχα χρήματα θα έκανα.
    Γενικώς για να γίνω όπως θέλω πρέπει να γίνω ανεξάρτητη και δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα.
    Άρα και ή ψυχολογία και όλα θα μείνουν όπως έχουν.
    Να με δεχτώ όπως είμαι είναι πιο δύσκολο από το να με αλλάξω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αγαπητη Ρεα , εμενα μαρεσουν οι αδυνατες , το στηθος δεν μενοχλει ιδιαιτερα , αλλα αν ενοχλει την ιδια ... . Αν αυτο το θεωρεις κακο , εγω δεν το θεωρω . Κι εγω που ειμαι 54 , προσεχω τρομερα τον εαυτο μου . Εχουμε αλλα στανταρντς , προφανως , δεν υπαρχει λογος διαφωνιας .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Rea με ενθάρρυνες και μένα...πολυ με τα λογια σου...!! Αυτα πρεπει ν βλέπουμε..την πραγματικοτητα. Ειμαι 22 κ 1,68/69 με 62 κιλά
    και ενω ξερω οτι έχω ωραίο σωμα και κανονικό
    με θεωρώ χοντρή σε κάποια σημεια...και δν μου αρεσω κ πολυ..κ εχω μια ανασφάλεια
    επειδη δν ειμαι αδύνατη όπως πολλές ακομα κ συτά τα σημεία. Αστα

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κόμπλεξ κατωτερότητας
    By cafe_demek in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 04-11-2015, 23:45
  2. Κόμπλεξ ή αρρώστια?
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 36
    Last Post: 28-04-2015, 16:10
  3. κομπλεξ με το facebook
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2012, 14:48
  4. Ανασφαλεια...κομπλεξ???
    By Jimmy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 05-09-2011, 13:26
  5. ΚΟΜΠΛΕΞ!!!!!!!!!!!!!!!!
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 254
    Last Post: 30-08-2011, 23:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •