Ήμουν απλά μωρό..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    11

    Ήμουν απλά μωρό..

    στην ηλικια των 2μιση χρονων,οταν οι γονεις μου ειχαν χωρισει,η μαμα μου ειχε μια σχεση με εναν..αυτος μετα απο λιγο καιρο αρχισε να με δερνει..και ημουν ενα μωρο..απλα μονο στην σκεψη τρελενομαι! δεν μπορω να καταλαβω ακομα το γιατι! ποτε μου δεν πειραξα κανεναν και ποσο μαλλον τοτε, κοντα 3 χρονων παιδακι..
    απλα μαλλον του αρεσε τοσο να με βλεπει να ποναω..επι 2 χρονια με χτυπουσε συνεχεια και χωρις φυσικα καποιον λογο. φανταστειτε οτι τα θυμαμαι διοτι μου εχουν μεινει οι σκηνες χαραγμενες στο μυαλο μου και ειναι λες και το βλεπω συνεχεια μπροστα μου..επισης δεν ηταν μονο αυτο..αλλα μου ειχε βαλει και χερι.αυτο παλι;
    3 χρονων μωρο πως μπορεις να το κανεις αυτο;; ειλικρινα πως μπορεις,με τι καρδια; δεν ξερω πραγματικα με τι συναισθηση μου εκανε κατι τετοιο..εγω απλα το μονο που θυμαμαι απο αυτο το γεγονος ειναι την αφη του απο κατω μου...και μα το θεο συχαινομαι τη ζωη μου οσο τιποτα αλλο..νοιωθω βρωμικη..νοιωθω οτι ειμαι βρωμικη,επειδη μ'αγγιξε,με ακουμπησε,τολμησε να με αγγιξει,δεν μπορω να το διανοηθω..
    συχαινομαι την ζωη μου.. και εχω φτασει τωρα στο σημειο να βλεπω αντρες και να μην μπορω να τους κοιταξω,να τους απεχθανομαι οσο τιποτα..μου αφησε μεγαλο τραυμα αυτος ο ανθρωπος και πιστευω θα το κουβαλαω μια ζωη μεσα μου..μου εχει μεινει σαν εικονα,σαν σκεψη,σαν πραξη..απλα συχαινομαι. τους συχαινομαι ολους τους.
    επεσα σε καταθλιψη,πηγαινα σε ψυχολογο,τιποτα.
    η ζωη μου ολη εχει καταστραφει απο τοτε.απλα δεν μπορω να προχωρησω μπροστα,κοιταω το παρελθον,και ολοι μου λενε οτι πρεπει να προχωρας μπροστα,δεν εχει νοημα να κοιτας τα πισω.
    ναι,μα με το παρελθον σου ζεις.απο κει θυμασαι.δεν γινεται απλα να κανεις μια διαγραφη και ολα τελειωσαν,ειναι οτι πιο δυσκολο οταν εχει τραυματιστει το μεσα σου. οταν η ψυχη σου ειναι τραυματισμενη και σπασμενη σε χιλιαδες μικροοσκοπικα κομματια..και εσυ απλα προσπαθεις να ζησεις με αυτα..και δυσκολευεσαι και σκεφτεσαι οτι ισως δεν αξιζεις αρκετα,στην ουσια λες 'δεν αξιζω τιποτα,ειμαι ενα τιποτα' και ευχεσαι απλα μεσα σου να πεθανεις και να ηρεμησεις απο ολα αυτα που σε κανουν να εισαι ετσι.
    εγω πιστευα κατα πολυ οτι δεν αξιζω τιποτα,γενικα ειμαι ενα ατομο που δεν αγαπαω τον εαυτο μου,και ξερω οτι αυτο ειναι λαθος μου.γιατι αμα δεν αγαπας τον εαυτο σου,δεν θα σ'αγαπησουν οι αλλοι. πρεπει να σεβεσαι και να αγαπας το εγω σου. μονο εσυ μπορεις να σου δωσεις δυναμη,και να σηκωθεις στα ποδια σου ξανα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    στα τελευταία που λες εχεις δικιο. ειχα και εγω τραυματικες εμπειριες απο 2 ετων που εχασα τη μητερα μου. εμενα ο εγκεφαλος μου επελεξε να μην θυμαμαι τιποτα...πληρης αποκλεισμος. φυσικα και εχεις δικιο να σκεφτεσαι ετσι αλλα πιστευω οτι μια ψυχοθεραπεια ισως σε βοηθουσε....ξερω οτι σου μενουν οταν εισαι παιδακι στο μυαλο κινησεις, λεξεις τα παντα...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    11
    λυπαμαι πολυ..
    ναι δυστυχως μου εχουν μεινει,ολα
    εκανα ψυχοθεραπεια,απλα σταματησα για ενα διαστημα,λεω να ξανααρχισω ομως.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    να ξαναρχίσεις το συντομοτερο. ειναι κριμα να βασανιζεσαι για την "αρρωστια" αλλων ανθρωπων

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εγω δεν καταλαβα... σε κακοποιούσε ο πατριος σου? και οι γονεις σου που ηταν σε όλο αυτο? και ποσο διήρκησε και ...πως τα θυμασαι???? δεν γινετε να εχεις μνημες απο τα 2 σου.... .. ΓΙΝΕΤΕ???...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από την διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης
    Last edited by betelgeuse; 19-11-2015 at 19:54.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχα..τι ειπες πάλι λουλουδι μου?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ο οργανισμοσ σου ολοσ εχει ανακαμψει απο αυτο το γεγονοσ οτι και να γινε οτι και να γινε
    και συ απλα να μην πω τι κανεισ οπωσ πολλοι εδω μεσα ιατρικα να στο πω αλλιωσ δεν εχεισ τιποτα
    απο αυτο το γεγονοσ και ρωτα οποιο γιατρο θελεισ τωρα αν εσυ επιλεγεισ να τα σκεφτεσαι
    και να πονασ πιστεψε με ειναι επιλογη σου παρε φαρμακα να σκεφτεσαι αλλα αν θελεισ να ζησεισ καλυτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ... μα τελικα θα μου πει κανεις αν γινετε να εχεις μνημες απο τα 2-3 σου? αληθεια μου κανει εντυπωση

  10. #10
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ... μα τελικα θα μου πει κανεις αν γινετε να εχεις μνημες απο τα 2-3 σου? αληθεια μου κανει εντυπωση
    Νομίζω, στην ηλικία των 2 ετών έχεις μνήμες. Εγώ θυμάμαι διάφορα από τότε που ήμουν 1,5. Εξάλλου, και καθαρές μνήμες να μην έχεις, αποτυπώνονται εντονα συναισθήματα στην βρεφική ηλικία. Αν πάρουμε υπόψιν και αυτά που λένε οι ψυχολόγοι για τα στάδια της βρεφικής ηλίας που σημαδευουν για πάντα τον άνθρωπο (στοματικό, πρωκτικό, γενετήσιο).

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ...απιστευτο δεν ειχα ιδεα!!...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    μαλακιεσ ειναι ολα αυτα που λενε οι γιατροι και ολοι σασ η ζωη εχει ενα νομο απαραβατο
    και συνοψιζεται στο εξησ ποσα χρονια τον κλεν τον πεθαμενο δεν μπορουμε να τον κλαιμε μια ζωη τον πεθαμενο
    ειναι επιλογη σου να κλαισ τον πεθαμενο μια ζωη και ειναι επιλογη σου να κανεισ την πεθαμενη
    τωρα γιατι βρεστα με ενα γιατρο αμα εσυ θελεισ να κανεισ τη χαρη του μαλακα και να μη ζησεισ
    ειναι απλα επιλογη σου στη ζωη ολων μασ γινονται μαλακιεσ σε αλλουσ μικρεσ σε αλλουσ μεγαλεσ
    οποιοσ θελει αποσυρεται και το παιζει αρρωστοσ οποιοσ θελει ζει και ζει καλα
    αυτα ειναι νομοι τησ ζωησ πολυ ισχυροι και ειναι η αληθεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    και φυσικα οποιοσ θελει παει και πεθαινει
    εγω πηρα μια αποφαση καποτε θα ζησω κι ασ ζησω και με τον κωλο
    αλλα πρεπει και σεισ να χαλαρωσετε γιατι δε θελω να γινω εγκληματιασ γιατι κατα εκει το πατε
    το λοιπον εγω το ειπα στον εαυτο μου και το αποδυκνυω χαλαρωστε κι εσεισ να μαστε ολοι καλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    11
    ne ginete..oso mwro ke an eise su menoun ola osa su kanan bam.. o pateras mou profanws ke eixe guneka den emene mazi mas afu eixan xwrisei me thn mana mu..h mana mu pali kapoies fores htan brosta..apla fovotan giafto den ekane tipota..mega lathos..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εγω δεν καταλαβα... σε κακοποιούσε ο πατριος σου? και οι γονεις σου που ηταν σε όλο αυτο? και ποσο διήρκησε και ...πως τα θυμασαι???? δεν γινετε να εχεις μνημες απο τα 2 σου.... .. ΓΙΝΕΤΕ???...
    ne ginete dioti oso xronwn ke na eise su menoun ola osa su kanun bam..ke htan megalo sok ke ta duo gia emena..
    h mana mu kapoies fores htan brosta..fovotan omws giafto ke den ekane kati..mega lathos..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμένοι με μωρό
    By Ariscop in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-10-2012, 14:45
  2. ΑΣΤΑ ΛΑ ΒΙΣΤΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!
    By LOOLOONEES in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 03-01-2011, 14:08
  3. ΑΣΤΑ ΛΑ ΒΙΣΤΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!
    By LOOLOONEES in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 03-01-2011, 12:10
  4. Μωρό 12 μηνών
    By Ευαγγελια in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 05-08-2009, 20:04
  5. βία απέναντι σε όλους και στο μωρό αδελφάκι μας
    By katerina12605 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 05-04-2008, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •