remeron - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: remeron

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    με τι δοση σε ξεκινησε?
    με 15mg για 5 μερες και 30mg απο κει και μετα

  2. #17
    κρατα ενα ημερολογιο συναισθηματικων διακυμανσεων γιια ενα μηνα, μια φορα τον μηνα πας στον γιατρο σου?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μια φορα στον 1.5 μηνα.ειμαι επαρχια και ειναι Αθηνα αυτη.δε μπορω να πηγαινω συχνοτερα.γιατι να κρατησω ημερολογιο?για να της το δειξω?

  4. #19
    Αν θες, να παρατηρησεις μεσα στο μηνα με το νεο χαπι, αν νιωθεις πχ πιο συχνα χαρουμενη ή εχεις καλυτερο υπνο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by boo View Post
    εχω διαγνωστει με διπολικη και ψυχωση.ειναι επικνδινο να εχω διπολικη και να παιρνω αντικαταθλιπτικο γιατι κανω μανιες.αλλα φοβηθηκε την καταθλιψη μου αυτη τη φορα και μου εγραψε αντκαταθλιπτικο.
    μα η καταθλιψη δεν ειναι μερος της διπολικης?..αχ συγνωμη γμτ δεν ξερω πολλα για αυτα, αλλα υπαρχει τομεας για διπολικη διαταραχη εδω και μέλη με παρομοια προβλήματα που μπορουν να σε βοηθησουν... σου συνιστώ να ανοιξεις εκει ενα θρεντ...οχι για κανεναν αλλον λόγο...αλλα για να είναι πιο σιγουρο οτι θα το δουν τα μελη με θεματα διπολικης διαταραχης...μεσα απο την καρδια μου καλη δυναμη και καλη τυχη:)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by rea View Post
    μα η καταθλιψη δεν ειναι μερος της διπολικης?..αχ συγνωμη γμτ δεν ξερω πολλα για αυτα, αλλα υπαρχει τομεας για διπολικη διαταραχη εδω και μέλη με παρομοια προβλήματα που μπορουν να σε βοηθησουν... σου συνιστώ να ανοιξεις εκει ενα θρεντ...οχι για κανεναν αλλον λόγο...αλλα για να είναι πιο σιγουρο οτι θα το δουν τα μελη με θεματα διπολικης διαταραχης...μεσα απο την καρδια μου καλη δυναμη και καλη τυχη:)
    ναι η καταθλιψη ειναι μερος της διπολικης οπως και η μανια.απλα μερικοι διπολικοι οπως εγω δεν κανει να παιρνουμε αντικαταθλιπτικα γιατι μας προκαλουν μανια. νταξει δε χρειαζεται να ανοιξω τωρα το ιδιο θεμα και αλλου.για το φαρμακο ηθελα να μαθω και ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by boo View Post
    14 μερες ε?μαλιστα..παιρνω 2 αντιψυχωτικα, 2 ισοροπιστες, ακινετον και remeron τωρα
    γιατι τοσα πολλα φαρμακα boo? δεν σε πιανει τιποτα?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    γιατι τοσα πολλα φαρμακα boo? δεν σε πιανει τιποτα?
    παιρνω το κοκτειλ μου γιατι δε μπορουσε να με ισοροπισει τιποτα.διπολικη με μικτακαι επεισοδια και βαρια ψυχωση μαζι..ειχα ηρεμισει καπως αλλα τωρα με επιασε καταθλιψη και προσπαθουμε να την προλαβουμε πριν χειροτερεψει με το remeron.ευχομαι ολα να πανε καλα γιατι η υπομονη μου τελειωνει..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Θεϊκό για υπνωτικό λολ . Πήρα 10 κιλά και κοιμόμουν σαν να μην υπάρχει αύριο. Το αλκοόλ είναι απαγορευτικό σε συνδιασμο με ριμερον μεθας με ένα σφινακι. Παρόλαυτα αν δεν έπαιρνα κιλά δεν θα το έκοβα μάλλον. ... είναι έρωτας να ξαπλώνεις και να σε παίρνει ο ύπνος στα 2 δευτερόλεπτα. Αξέχαστη εμπειρία! Γενικά θεωρώ ότι δεν είναι για πολύ καιρό. .. σαν αντικαταθλιπτικο μου εκανε καλή δουλειά και γρήγορα σε σχέση με άλλα αλλά έγινα τοφαλα και δεν μπορώ να χάσω κιλά τώρα και επίσης αυτό με τον ύπνο είναι λίγο φρικαουτ γτ ξυπνάς και το πρωί ζαμπον και εγώ προσωπικά έβλεπα και φρικαουτ όνειρα. ..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Θεϊκό για υπνωτικό λολ . Πήρα 10 κιλά και κοιμόμουν σαν να μην υπάρχει αύριο. Το αλκοόλ είναι απαγορευτικό σε συνδιασμο με ριμερον μεθας με ένα σφινακι. Παρόλαυτα αν δεν έπαιρνα κιλά δεν θα το έκοβα μάλλον. ... είναι έρωτας να ξαπλώνεις και να σε παίρνει ο ύπνος στα 2 δευτερόλεπτα. Αξέχαστη εμπειρία! Γενικά θεωρώ ότι δεν είναι για πολύ καιρό. .. σαν αντικαταθλιπτικο μου εκανε καλή δουλειά και γρήγορα σε σχέση με άλλα αλλά έγινα τοφαλα και δεν μπορώ να χάσω κιλά τώρα και επίσης αυτό με τον ύπνο είναι λίγο φρικαουτ γτ ξυπνάς και το πρωί ζαμπον και εγώ προσωπικά έβλεπα και φρικαουτ όνειρα. ..
    Το επαιρνα επικουρικα οταν ηθελα να την πεσω και να ξυπνησω σε 2 μερες εκοβα το μισο του μισου ετσι δουλευει αυτο και κοιμομουν αστα να παει στην διπολικη δεν κανει το remeron βασικα ουτε για καταθλθψη μονο αν ηθελες να ναρκωθεις χα χα

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    5
    το remeron το εχω παρει ητα το πρωτο που δοκιμασε ο γιατρος για να δρασει περιμενεις 10-15 μερες εξαλλου όλα τα αντικαταθλιπτικα τοσο κανουν για να δρασουν αλλα να μη ξεχνας ποτε τη δοση σου! οσο για τα κιλα αν δεν τσιμπολογας δε παιρνεις ουτε γραμμαριο... εμενα δε με βοηθησε γιατι ειχα τρελλο αγχος και καναμε αλλη αγωγή. να εμποστευεσαι το γιατρο σου και να ακολουθεις πιστα τις οδηγιες του.. και γυμναστικη το νο1 φαρμακο σε κραταει σε ενεργεια. πηγα πολλες φορες γυμναστικη σερνομενη χωρις να θελω να πω λεξη σε κανεναν αλλα ενιωθα νικη οτι καταφερα να γυμναστω!! υπομονη θελουν τα χαπια και ασχολιες και θα δεις θα περασει...

  12. #27
    Η εμπειρία μου με το remeron που το παίρνω εδώ και 2 χρόνια: Πολύ καλό για τον ύπνο, μέσα σε 1 ωρίτσα το πολύ έχω ταβλιαστεί στο κρεβάτι, αν και ξυπνάω αρκετά δύσκολα, με λίγη θέληση και ένα γερό καφεδάκι είμαι μια χαρά. Στο θέμα της κατάθλιψης όμως του βάζω ένα απόλυτο μηδέν. Δεν είδα καμία διαφορά, και απ'ότι μου είπε ο γιατρός είναι κατασταλτικό φάρμακο, οπότε πέρα απο τον ύπνο και την όρεξη για φαγητό δεν είδα κάποιο άλλο θετικό. Επίσης αν το ρίξεις στα junk food ναι θα βάλεις κιλά, επιπλέον έχω προσέξει οτι το remeron δημιουργεί φούσκωμα και κατακράτηση υγρών οπότε μην τρομάξεις αν δεις την ζυγαριά να σου δείχνει περισσότερα κιλά τόσο γρήγορα. Τελοσπάντων, το καλύτερο αντικαταθλιπτικό θεωρώ ότι είναι το zoloft, τουλάχιστον στην περίπτωση μου έκατσε γάντι! Απο παρενέργειες δεν χρειάζεται να πώ τπτ νομίζω πως γνωρίζεις. Αυτό με το αλκοόλ που ειπώθηκε πιο πάνω προσωπικά δεν το έχω, ίσως αν το παρακάνεις την ίδια στιγμή που πάρεις το χάπι να σε πιάσει υπερβολική υπνηλία. Καλή τύχη!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα παιδια

    θελω να ρωτησω αν εχει συμβει σε καποιον απο εσας ή αν γνωριζετε σχετικα με το εξης..
    παιρνω 3-3.5 χρονια remeron απο τοτε που ανοιξα και το θεμα αυτο.
    εχω να κανω καταθλιψη 2 χρονια.ειμαι ενταξει απο αυτο.
    με κοιμιζει πολυ 13-16 ωρες υπνου βαθυ.
    μερικες φορες χριαζεται να ξυπνησω πρωι και δεν το παιρνω.
    παρατηρω πως αν δεν το παρω δεν κοιμαμαι καθολου.ξαγρυπνη ολη νυχτα.
    σκεφτομουν να πω στο γιατρο να το κοψουμε μιας και ειμαι καλα.
    αλλα με τον υπνο τι θα κανω?
    θα το πηγαινω σερι?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Αν δεν εχεις θεμα με καταθλιψη,,,υπαρχει σεροκελ,ζυπρεξα για υπνο,,,,,ή κανα τσιπουρο

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ευχαριστω για την απαντηση
    οχι εχω 2 -2.5 χρονια να κανω καταθλιψη..
    το θεμα ειναι δικοπο μαχαιρι..ή θα κοιμαμαι 15 ωρες ή δε θα κοιμαμαι καθολου.
    το ζυπρεξα δε με πιανει.το σεροκουελ με κοιμιζει κι αυτο παρα πολυ μου εβγαζε ασταθεια, δε μπορουσα να κανω μια προταση και το σταματησα..
    κατι το ενδιαμεσο δεν υπαρχει?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. remeron
    By iremia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 23-10-2011, 22:19
  2. REMERON
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-2008, 14:09
  3. remeron
    By marirena in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2008, 23:43
  4. remeron
    By ico in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2008, 01:32
  5. remeron
    By christialena in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-2008, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •