σχεση μετα την απατη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30

    σχεση μετα την απατη

    γεια σας. με λενε στελλα και ειμαι 18 χρονων. τα εχω με το αγορι μου 2 χρονια... τον αγαπαω με ολη την εννοια της λεξης..δεν συγκρινεται με κανεναν κ ειναι υπεροχος..αυτα τα δυο χρονια δεν τον ειχα απατησει ποτε,μαλιστα ημουν πολυ συγκρατημενη κ πιστη,εριχνα ακυρα σε παρα πολλους,ακομη και σε απωθημενα.. τωρα αυτος,εδω και κατι μηνες δεν εχει χρονο για εμενα,γιατι διαβαζει για τις πανελληνιες,με αποτελεσμα να δημιουργουνται συνεχως εντασεις και παραπονα απο μερους μου,και δικαιολογημενα γιατι δεν μιλαμε καθολου ουτε απο τηλεφωνο ουτε απο μηνυματα,παρα μονο βγαινουμε για κανα δυωρο μια φορα την εβδομαδα. εδω και καποιους μηνες λοιπον νιωθω παραμελημενη και στεναχωρημενη.. νιωθω οτι με γραφει λοιπον,οτι δεν ειμαι καθολου σημαντικη στη ζωη του, οτι δεν τον νοιαζω, οτι δεν τον ενδιαφερει τιποτα σε σχεση με τη σχεση μας, κ σκεφτομουν εδω και τρεις μηνες να τον απατησω..αλλα δεν το εκανα! γιατι τον αγαπαω.. συνεχεια ειχα εγκρατεια κ υπομονη αλλα καποια στιγμη τελειωσε αυτη η υπομονη κ σε μια φαση που δεν μιλαγαμε για μερες, ετυχε σημερα να μου ζητησει καποιος να βγουμε,κι εγω απο αντιδραση βγηκα, και απλα φιληθηκαμε καποιες φορες,τιποτα παραπανω! τωρα το αγορι μου ηταν γλυκος μαζι μου,κ βρηκε (μετα απο πολυ καιρο) χρονο να μιλησουμε.. μου ελεγε οτι με αγαπαει και τετοια και εγω νιωθω τοσες τυψεις.. απ τη μια το σκεφτομουν καιρο να τον απατησω γιατι με εγραφε αλλα απ την αλλη...σκεφτομαι μελλον μαζι του..ειναι και ο πρωτος μου..οταν βρισκει χρονο ειναι παντα υπεροχος μαζι μου.. ειναι λιγοι μηνες μεχρι τις πανελληνιες και θα μπορουσα να αντεξω...αλλα δεν το εκανα..νιωθω χαλια.. οι επιλογες μου ειναι να του το πω η να το κρατησω κρυφο... αν του το πω δεν ξερω τι θα γινει..αυτος ειναι πιστος 100% και δεν ξερω πως θα αντιδρασει..μπορει να με χωρισει..δεν θελω να τον χασω για μια βλακεια μου.. κ αν το κρατησω κρυφο απλα θα με βασανιζουν τυψεις για καιρο.. το οποιο δεν αντεχω..με ξερω και θα μου γινει εμμονη.. πιστευετε οτι υπαρχει σχεση μετα την απατη? δηλαδη να τα ξεχασουμε ολα και να προχωρησουμε μπροστα... σκεφτομαι να του το πω μετα τις πανελληνιες για να ειναι πιο ηρεμος...γιατι και για την απατη εφταιγε και εκεινος... αν ηταν ολα καλα στη σχεση μας δεν θα το εκανα ποτε,οπως δεν το ειχα κανει 2 χρονια τωρα. καθε αποψη ειναι δεκτη,μονο δεν θελω να με κρινετε,γιατι πραγματικα δεν πιστευω να το πω (αμεσα τουλαχιστον) πουθενα αλλου,μονο εδω...οποτε ειστε οι μονοι που θα μου δωσετε συμβουλες σε αυτο το θεμα..ευχαριστω εκ των πρωτερων για τα σχολια κ για το χρονο σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου. Καταρχήν δεν πρέπει σε καμμιά περίπτωση να το πεις τωρα στο αγόρι σου γιατι είναι σε μια δύσκολη φάση και μπορεί να αναστατωθεί χειρότερα. Να σε ρωτήσω κατι αλλο, εσύ τέλειωσες το σχολείο ή δίνεις και συ φέτος;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    εγω είμαι απολυτος στις σχεσεις μου δεν εχω απατησει ποτε καμια και θελω να πιστευω (τρομαρα μου) ότι δεν εχω απατηθει!

    μην του πεις τιποτα αν θες να ειστε μαζι... αλλα ειστε πολύ νεοι ακομα και σιγουρα θα θελετε και άλλες εμπειριες

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ...τελικα καλά λένε οι παλιες.."κεράτωνε τον αντρα σου και μαγια μην του κάνεις"... πως το κανουν αυτο και αλλαζουν ετσι μετα το κέρατο που ουτε καν ξερουν οτι το έφαγαν? η απάντηση-νομιζω- σε αυτο είναι μία...χαλάρωσες και εσυ..σταμάτησες να πιεζεις και να μουρμουρας...σαφως και πρεπει να ερθεις σε 2η μοιρα οι πανελληνιες πρέπει να ειναι η πρωτη και απολυτη δεν θελει πολυ μυαλό να το καταλάβεις οτι εδω παιζεται και κρίνετε η ζωή του και το μέλλον του!...και σαφως δεν θα τολμησεις να διανοηθεις να του το πεις όλο αυτό τωρα...οχι για να τα πας εσυ καλα με την συνειδηση σου να καταστρεψεις μια δουλεια τόσων χρόνων...

    δεν σε κατηγορω για το κέρατο... αλίμονο 18 χρονων παιδακι εισαι...αν δεν "κανεις λάθη" τωρα που ειναι νωρίς πότε θα τα κάνεις...όταν γινεις μανα με παιδια..οπως τα κάνουν τωρα οι 40ρες που καταπιέστηκαν στα νιατα τους...και δεν με νοιαζει τι θα σου πουν οι άλλοι ... εγω δεν πιστευω πως είναι υγειες να μην κοιταξεις αλλου ...διάολε...ανθρωποι είμαστε με ανασφάλειες και με πάθη... ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο ...

    αλλα δεν συμφωνω καθόλου με τις υστερίες σου στο θεμα χρόνου ... εχει πανελληνιες ο σκοπος ειναι ιερος αρα το βουλώνουμε και περιμένουμε στωικά να τελειωσει ολο αυτο και μετα βλέπουμε... το πως θα χειριστεις απο κει και πέρα την μοναξια σου ειναι δικο σου θεμα και δεν εχει κανενας δικαίωμα να σε κρινει.. και οποιος το κανει ... στα @@ σου!!να θυμασαι πάντα υπάρχουν συνεπειες ..και η εξαπάτηση ειναι μια τεχνική που θέλει ποοολυ προσοχη... δεν χωράνε περιθωρια λάθους..αν σε πάρει χαμπάρι κανεις ...αν μιλήσει ο τυπάκος που βγηκατε πουθενα για όλο αυτο... game over!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Χαχαχα!!! :)
    Όμορφοι νεανικοί έρωτες,με πταίσματα που εκείνη την εποχή τα θεωρείς τα μεγαλύτερα προβλήματα του κόσμου.
    Στέλλα σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και μακάρι αυτά να είναι τα προβλήματά σου μια ζωή :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχαχα... στα 16 μου ηθελα να χαρακωθω οταν εμαθα οτι ο λευτερης τα εφτειαξε με την δημητρα...αλλα φοβομουν μην πονεσω...ιιισα που γρατζουνιστηκα και σηκωνα το μανικι επιδεικτικα να το δουν οι φιλες μου ...ποσο με κατεστρεψε αυτη η αιωνια αγαπη!..ποοολυ γελιο!!!!
    -τι ειναι αυτο?
    - αφηστε με ησυχη!!!!...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30
    kerasi ειμαι πρωτοετης φοιτητρια! αλλα αυτος ειναι συνομιλικος μου.
    και στους υπολοιπους..ισως φανει περιεργο αλλα ναι σε τοσο μικρη ηλικια νιωθω πως ειναι σοβαρη σχεση. το βλεπουμε σοβαρα μαζι. θελω πολυ να 'χουμε μελλον! γι αυτο ανησυχω που βγηκα με τον αλλον. επισης rea ωραια απαντηση! παρηγορητικη :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    κοιτα καταρχην να μη σε κρινουμε γιατι δεν ειμαστε αναμαρτητοι αλλα χαιρομαι που καταλαβες πως η απιστια ειναι κατι κακο.προσεξε με ''το ενιωσες πλεον''.καποτε το ακουγες κ το πιστευες.τωρα το ενιωσες.το θεμα ειναι καταρχην να παρεις λιγο χρονο να αναρωτηθεις γιατι το εκανες?

    δε σε κρινω αλλα δεν ηταν στιγμιαιο λαθος.ηταν επανειλλημενα φιλια.κ δε σε παραμελησε για ασημαντο λογο.για τις πανελληνιες σε παραμελησε.αρα μηπως θες κ αλλες εμπειριες?δικιο θα εχεις αν ισχυει γιατι εισαι μικρη αλλα οφειλεις να μη παιζεις με τον αλλον.χωρισε τον κ κανε τη ζωη σου.δε θελω αν σε απογοητευσω αλλα στο μελλον με πολλες υποχρεωσεις θα παραμελειται ο ενας τον αλλον πολυ.τοτε τι θα κανεις?

    αν παντως ηταν οντως περαστικη φαση (που εγω προσωπικα δε το πιστευω) θα σου ελεγα εννοειται πως να κανεις υπομονη ωσπου να τελειωσει τις εξετασεις κ μετα να πραξεις.μη του διαλυσεις κ τη ζωη επειδη γουσταρες να πας με αλλον.στη συνεχεια κ αφου φυσικα εχεις καταληξει πως θες να ειστε μαζι μετρα τι εχει περισσοτερη σημασια για σενα.η σχεη η η ηρεμια σου?αν ειναι η σχεση κρυψτο κ ζησε με τις τυψεις.με τον καιρο θα φυγουν πιστεψε με.αν μετραει η ηρεμια σου πρετοιμασου κ πες τα.προσωπικα ποτε δεν ειδα να βγει σε καλο η εξομολογηση του κερατου.ειτε θα τον σκληρυνει κ αντιο σχεση ειτε θα ανταποδωσει κ αντιο σχεση.

    προς το παρον βρε γιατι το εκανες εσυ αυτο κ μετα βλεπεις τι θα κανεις με τον συντροφο σου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Μην νιώθεις ενοχές! !!! Οι ενοχές μου έφαγαν την ψυχή . Όχι ενοχές κάνουν τρελά και μέσα μας . Ειδικά για τόσο χαζό λόγο. Ότι είναι πίσω μας δεν μπορεί να εμποδίσει το μπροστά μας . Κάνε ότι δεν έγινε . Στέλνω θετική ενεργεια

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30
    soking τη μερα που το εκανα ειχαμε "μαλωσει"..δεν μιλιομασταν και ενω εχουμε τσακωθει κι αλλες φορες,αυτη τη φορα βγηκα με τον αλλον..ενιωσα οτι τελειωσε ολη αυτη η υπομονη κ οτι οσο κι αν πιεζεται απο τις πανελληνιες δεν πρεπει να ξεσπαει πανω μου.. τελος παντων,τωρα τα βρηκαμε..και πολυ μαλιστα..ηταν τοσο γλυκος μαζι μου,χωρις να ξερει βεβαια για τη βολτα μου με τον αλλον. στην απιστια οδηγηθηκα γιατι ειχα βαρεθει ολο αυτο...να τσακωνομαστε συνεχεια επειδη πιεζεται αυτος κ μετα να με παραμελει. και μετα παλι γλυκος κ.ο.κ.. το μετανιωσα λιγο μετα τη στιγμη που βγηκα με τον αλλον..μαλιστα μου προτεινε να συνεχισουμε και ειπα οτι δεν θελω,και οτι καλυτερα να μην ξαναμιλησουμε. το μετανιωνω και τωρα γιατι ακριβως ηταν κατι περαστικο... μαλλον ηταν απο αντιδραση αν και δεν ειμαι τετοια κοπελα. ολοι κανουμε λαθη ομως καποιες φορες. και κατι αλλο, οταν βγηκα με τον αλλον,εκτιμησα περισσοτερο το αγορι μου. εχω κατι σταθερο,καποιον που με αγαπαει και παω να το διαλυσω..δεν ειμαι τελεια και αυτος αξιζει καποια τελεια.. παντως παρα το λαθος μου, θελω πολυ να τον κρατησω..οποτε λεω να μην του το πω,και απο δω και περα να ειμαι σωστη.. και cicada οσον αφορα τις τυψεις,παντα ειχα και παντα θα εχω,ειναι του χαρακτηρα μου να ειμαι πολυ συναισθηματικη..καλως η κακως. θα φυγουν αν του το πω αλλα ρισκαρω να τον χασω,και δεν θελω,ειδικα για κατι που δεν σημαινε τιποτα για εμενα! σκεφτομαι ισως να του το πω οταν τελειωσει τις εξετασεις, που θα ειναι ηρεμα τα πραγματα,ως κατι ασημαντο και μικρο σε σχεση με αυτο που εχουμε μεταξυ μας,πραγμα που ισχυει, απλα επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης μαζι του. παντως να χωρισω,δεν προκειται..τον αγαπαω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ενα θα σου πω εγω σιγουρα απο τη ζωη βγαλμενο ο κερατασ το μαθαινει παντα τελευταιοσ
    αδημονω να μαθω τα κερατιατικα μου ασχετο αλλα κολλαει και με τη δικια σου περιπτωση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Συγνώμη βρε παιδιά που την είδατε την απάτη!?????????????? Μια φορά βγήκε η κοπέλα και απλά αντάλλαξαν κάποια φιλιά! Δεν το λες απάτη αυτό!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    όταν δεν έχουμε εμπειρίες είναι εύκολο να κάνουμε κάθη και μετά τα μετανοιώνουμε. δεν σε κατηγορώ. έκανες ένα λάθος,παραδέχτηκες στον εαυτό σου ότι δεν ήταν σωστή αντίδραση από μέρους σου,πήρες το μάθημα σου και τέλος. μην τιμωρεις από δω και πέρα τον εαυτό σου για αυτό που έκανες, μην έχεις τύψεις, δεν σε οδηγούν πουθενά παρα μόνο σε περισσότερα λάθη και ανασφάλειες.
    θα σου πρότινα να μη του πεις τίποτα όχι μόνο τώρα που είναι κρίσιμο για αυτόν αυτός ο χρόνος αλλα ούτε μετά τια πανελλήνιες από την στιγμή που λες ότι ήταν για σένα κάτι περαστικο και θελεις ακόμη να είσαι μαζί του και εκτίμησες αυτό που έχετε.
    Γιατί εσύ τώρα το σκέφτεσαι έτσι και το θεωρείς κάτι μικρό,αλλα αυτός πολύ πίθανό να μην το πάρει καθόλου έτσι, να τσακωθείτε και να χωρίσετε με πολύ άσχημο τρόπο γιατί θα λέει ότι τον πρόδοσες. Άμα έχει αισθήματα για σενα θα το πάρει πολύ σοβαρα αυτό που έκανες. Εσύ πως θα αντιδρουσες αν σου έλεγε ότι φιλήθηκε με άλλη αλλα τότε ειχα παράπονα απο εσένα και τώρα όμως είναι κάτι ασήμαντο και να συνεχίσετε σα να μη συμβαίνει τίποτε ; Δεν είναι κάτι που το λες εύκολα ,ούτε κάτι που και ο άλλος μπορεί να διαχειριστεί εύκολα. Οκ , εσύ τον ξέρεις καλύτερα,μπορεί να το πάρει χαλαρά αλλα θα σου έγεγα να μην το ρισκάρεις.
    Απλά ευχαριστήσου τη σχέση σου με το αγόρι σου όσο κρατήσει και από την στιγμή που το θεωρείς τόσο ασήμαντο αυτό που έγινε με τον άλλο όπως λες, μην δημιουργήσεις θεμα εκεί που δεν υπάρχει !

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Συγνώμη βρε παιδιά που την είδατε την απάτη!?????????????? Μια φορά βγήκε η κοπέλα και απλά αντάλλαξαν κάποια φιλιά! Δεν το λες απάτη αυτό!!!!
    ναι ισως δεν είναι απατη.. αλλα φαντασου να σου ελεγε ο/η σύντροφος σου...''να μωρο μου ξερεις βγηκα με καποιον τις προαλλες και μονο που δεν συνουσιαστηκαμε αληθεια σου λεω απλα φιλιομασταν'' πως θα αντιδρουσες??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εμενα μου το ειπε αυτο μια καποτε και δεν την ειπα τιποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.
    By pngts in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 08-11-2015, 16:11
  2. Σχέση μετά από διαζύγιο
    By Aelia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 15-10-2013, 13:45
  3. Ζηταει χρονο μετα απο σχεση
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-2012, 13:46
  4. SM και μετά vanilla σχέση και γάμος
    By Yposxesi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-07-2010, 16:23
  5. χωρισμος μετα απο πολυχρονη σχεση-αραβωνα
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 246
    Last Post: 21-02-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •