σχεση μετα την απατη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    οτιδήποτε ερωτικό έχει να κάνει με 3ο άτομο για μένα είναι μια μορφή απιστίας. η κλασικη σχέση από μόνη της εμπεριέχει συναισθήματα κτητικότητας και αποκλέιστικότητας σε κάποιον βαθμό. Το βαθμό τον καθορίζουν τά άτομα της σχέσης, αλλα δεν είναι μόνο η ερωτική πράξη απιστία.
    το φιλί που δώσατε ήταν μια μορφή ψυχικής απάτης, όχι επειδή ήθελες κάτι σαρκικό , αφου δεν επετρεψες να γίνει κάτι παραπάνω αλλα επειδή το πήρες πιο συναισθηματικά σαν "εκδίκηση" προς την συμπεριφορά του αγοριού σου.
    από κει και περα κάθε ανθρωπος εχει διαφορετικα στανταρ και αποψεις για το θεμα της απατης και ο καθενας εχει διαφορετικο βαθμο ανεκτικότητας σε κάτι τέτοιο.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30
    papa αληθεια ειναι πολυ παρηγορητικες τετοιες απαντησεις.με κανουν να νιωθω καλυτερα κι οντως πιστευω οτι δεν ηταν απατη..απλα ενα λαθος

    noumac,δεν με συμφερει αυτο που θα πω,αλλα αν με κερατωνε θα τον χωριζα,η τουλαχιστον αυτη την αποψη ειχα πριν..τωρα απλα καταλαβα πως ολοι κανουμε λαθη...οπως και να χει στη θεση του θα πληγωνομουν,και δεν θελω να τον πληγωσω

    troxia δικιο εχεις,λογικα δεν θα του το πω..τον ξερω και θα τον πειραξει ασχημα..γιατι δυσκολα εμπιστευεται κοπελα.. τελος παντων, οταν λες οτιδηποτε ερωτικο με 3ο ατομο ειναι απιστια, πιστευεις οτι και το εγκεφαλικο κερατο ειναι?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εμενα παντωσ οταν ημουν στην ηλικια σου γνωρισα καποια καλα κοριτσια
    που κατι τησ ειχανε πει και ερχοτανε μαζι μου και μετα τισ ελεγαν κατι αλλο
    και με απατουσανε με κερατωνανε κλπ αν θεσ να εισαι καλα στη ζωη σου
    μην το κανεισ αυτο οι γυναικεσ ειστε οτι ακουσετε αυτεσ ειστε καλο κακο δε ξερω
    αλλα οτι ακουσετε καλα να παθετε που δεν μπορειτε να ζησετε δεν ειναι μυαλα αυτα που εχετε
    και ειστε ολεσ προβληματικεσ με καναν την καρδια περιβολι απειρεσ φορεσ
    κι ετσι πλεον δεν ασχολουμαι αλλα βγαλτε ακρη τι κανετε και γιατι ειστε ετσι
    γιατι ολεσ μετα τα εικοσιπεντε δε μπορειτε να ζησετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    τα μυαλα σασ ειναι προβληματικα θελετε παντα τον καλυτερο καλα να παθετε
    απο τον ενα στον αλλο και ουσια μηδεν ειστε αδεισ και κενεσ μεσα σασ
    το ξερω αυτο αλλα γιατι δεν μπορω να καταλαβω γινεσται ετσι
    επισησ με οποιον αντρα κατσετε ετσι γινεστε οι μαλακιεσ που κανετε παντωσ δεν ωφελουν κανενα ουτε τουσ εαυτου σασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    ak123 ναι. όταν είσαι με έναν άνθρωπο και στέλνεις μνμτα με άλλον και φλερτάρετε ή κάνεις κάτι με το αγόρι σου και σκέφτεσαι τον άλλο , το θεωρώ ένα είδους συναισθηματικής απάτης.
    αλλα έτσι το βλέπω εγώ που στην σχέση μου έχουμε έντονο το στοιχείο της αποκλειστικότητας, άλλοι δεν το βλέπουν έτσι.
    πάντως όσο πιο λίγες εμπειρίες και όσο πιο μικρός ηλικιακα είναι καποιος τοσο πιο επιρρεπης είναι σε κατι τετοιο, σημασια εχει να μαθαινει από τις πραξεις του και να εξελίσσετε σιγα σιγα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    papa αληθεια ειναι πολυ παρηγορητικες τετοιες απαντησεις.με κανουν να νιωθω καλυτερα κι οντως πιστευω οτι δεν ηταν απατη..απλα ενα λαθος


    εχεις αναγκη να σε παρηγορησουν καποιοι?δε το καταλαβαινεις αλλα δεν εκανες κανενα εγκλημα.αλλα δεν ειναι κ λιγο αυτο που εκανες.το θεμα ειναι πως συνεβη.τελειωσε αν μεσα σου τελειωσε.τοσο απλα.εγω κερατωσα την κοπελα μου με αντρα.δεν ειμαι αξιος να σε κρινω.αλλα κ κανεις δεν ειναι καταλαβε το.εγω ειχα τυψεις ενα διαστημα κ με τον καιρο μου φυγε.δεν αφησα να επηρεασει τη σχεση μου.καποιος\α σου γραφει να μη πεις κουβεντα εφοσον αυτο που συνεβη για σενα δε σημαινε κατι.συμφωνω απολυτα.αν το πεις ξεχνα τον.ειτε θα φυγει τωρα ειτε θα σου κανει τη σχεησ χαλια κ θα φυγεις εσυ.ασε που πιθανοτατα να στο ανταποδωσει απο αντρικο εγωισμο.μονο φροντισε να μην εχει γινει γνωστο κ το μαθει απο καποιον καλοθελητη (συνηθως συμβαινει απο καποια ''κολλητη'' πυο παριστανει τη φιλη αλλα δε χαιρεται με την ευτυχια σου)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ναι ισως δεν είναι απατη.. αλλα φαντασου να σου ελεγε ο/η σύντροφος σου...''να μωρο μου ξερεις βγηκα με καποιον τις προαλλες και μονο που δεν συνουσιαστηκαμε αληθεια σου λεω απλα φιλιομασταν'' πως θα αντιδρουσες??
    χαχαχα!!! είσαι απίστευτη/ος!!! Πολύ ωραίο! εντάξει όπως το γράφεις δεν θα μου άρεσε καθόλου!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Κι εγώ συμφωνώ με soking, μην πεις τίποτα, θα το ξεχάσεις με το χρόνο, είστε μικροί ακόμα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εγω δεν μπορω να καταλαβω το αλλο καθε γυναικα εχει καποιεσ κατακτησεισ
    ειναι ψημενη εχει μυαλο συνηθωσ αρκετο αντεχεται τα παντα απο πλευρασ δυσκολιων
    και επρεπε ολεσ να ζειτε ζωαρεσ και ανταυτου συμβιβαζεστε με μαλακιεσ γιατι κοιμασται ορθιεσ
    δεν εχετε αμυνεσ δεν εχετε μυαλο τι παει λαθοσ ο πιο επιτυχημενοσ αντρα στον κοσμο εχει μια γυναικα διπλα του που του τα τρωει
    για ποιο λογο δεν κανετε κουμαντο τον κοσμο θελω να μου πειτε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω δεν μπορω να καταλαβω το αλλο καθε γυναικα εχει καποιεσ κατακτησεισ
    ειναι ψημενη εχει μυαλο συνηθωσ αρκετο αντεχεται τα παντα απο πλευρασ δυσκολιων
    και επρεπε ολεσ να ζειτε ζωαρεσ και ανταυτου συμβιβαζεστε με μαλακιεσ γιατι κοιμασται ορθιεσ
    δεν εχετε αμυνεσ δεν εχετε μυαλο τι παει λαθοσ ο πιο επιτυχημενοσ αντρα στον κοσμο εχει μια γυναικα διπλα του που του τα τρωει
    για ποιο λογο δεν κανετε κουμαντο τον κοσμο θελω να μου πειτε
    Οι γυναίκες που τρώνε τα χρήματα των αντρών είναι κατά την άποψη μου ελευθέρων ηθών

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    οχι εγω δεν το λεω για να τισ κρινω το λεω εγκεφαλικα δηλαδη αυτοσ εχει το σουπερ μυαλο
    τα σουπερ κονε την σουπερ δυναμη τα παντα σουπερ κι αλλη ειναι ακομα πιο σουπερ και του τα τρωει και το ξερει και το δεχεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30
    ας μην τις βαζουμε ολες στο ιδιο τσουβαλι λεω...και σχετικα με το αλλο θεμα, μαλλον δεν θα του το πω..αφου δεν σημαινει κατι για μενα! πηρα 4-5 καλες γνωμες απο σας που με βοηθησαν πολυ να τα δω πιο καθαρα και σας ευχαριστω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.
    By pngts in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 08-11-2015, 16:11
  2. Σχέση μετά από διαζύγιο
    By Aelia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 15-10-2013, 13:45
  3. Ζηταει χρονο μετα απο σχεση
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-2012, 13:46
  4. SM και μετά vanilla σχέση και γάμος
    By Yposxesi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-07-2010, 16:23
  5. χωρισμος μετα απο πολυχρονη σχεση-αραβωνα
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 246
    Last Post: 21-02-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •