θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by marina38
    Μη σκέφτεσαι ότι τον επηρέασαν οι γονείς του, γιατί παρόλο που η συμπεριφορά τους σίγουρα δεν ήταν φιλική και υποστηρικτική όπως θα ήθελες, η τελική ευθύνη ανήκει σε αυτόν. Εμείς επιλέγουμε από ποιούς επηρεαζόμαστε κι αν απλά πηγαίνουμε με το ρεύμα κακό του κεφαλιού μας.
    Ορθόν.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μπόρεσες όμως να στηριχτείς στους γονείς σου κι αυτό είναι σημαντικό άλλοι ούτε αυτό μπορούν να έχουν. Τι να έκανες με έναν άνθρωπο που στα 29 του δεν μπορεί να αναλάβει τις ευθύνες του και ρίχνει ευθύνες αλλού; άλλο σχέση κι αλλο γάμος εκεί πια ξεκαθαρίζει το τοπίο ποιος αξίζει και ποιος όχι.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by EFI View Post
    ΕΙΜΑΙ 28 ΕΤΩΝ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ. ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΡΘΕ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ.ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ. ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΣΤΟΥΣ ΣΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΑΙΡΝΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΟΥΝ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΚΟΠΙΜΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΥΛΙΞΩ.

    ΑΥΤΟΣ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΙΣΩ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ. ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.......
    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ DNA.
    ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΗ, ΑΜΦΕΒΑΛΛΕ ΓΙΑ ΜΑΣ, ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ.

    ΠΩΣ ΝΑ ΕΦΕΡΝΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΕΜΟ?

    ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ.ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΑΦΗΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ. ΔΕΝ ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΓΤΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ. ΝΙΩΘΩ ΑΝΗΜΠΟΡΗ. ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ. ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΣΤΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ? ΝΑ ΜΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΘΕΙ? ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΑΣ? ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΑΠ ΄ΕΞΩ?
    ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ. ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΝΙΩΘΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ? ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΕΤΣΙ??

    Εφή θα γίνω λίγο κακιά , αυτος οκ αποδείχθηκε ανωριμος αν οχι μαλακας αλλα και σε σενα βρε κοριτσακι διακρινω την ιδια ανωριμοτητα. Τι σημαινει προσπαθουσαμε για παιδι και αν θα εμενα εγκυος θα παντρευομασταν; Απο οτι μας ειπες ουτε στρατιωτικο δεν ειχε κανει και εν πασει περιπτωση για πιο λογο ειχατε αποφασισει να κανετε παιδι; Θα ολοκληρωνε την αγαπη σας; είχε χτυπησει το βιολογικο σου ρολοι και ηθελες να γινεις μανα; ησασταν ετοιμοι; οικονομικα ; συναισθηματικα; δεν νομιζω απο οσα γραφεις ουτε τους γονεις του δεν γνωριζες . Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη α να κανουμε παιδι και να παντρευτούμε α δεν παντρευομαστε ριχνω το παιδι . Η ολη ιστορια πιο πολυ μου θυμιζει 17χρονα και όχι μια ωριμη γυναικα 28 ετων. Συγνωμη αν σε στεναχωρω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •