θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    7

    θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!

    ΕΙΜΑΙ 28 ΕΤΩΝ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ. ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΡΘΕ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ.ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ. ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΣΤΟΥΣ ΣΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΑΙΡΝΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΟΥΝ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΚΟΠΙΜΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΥΛΙΞΩ.

    ΑΥΤΟΣ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΙΣΩ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ. ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.......
    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ DNA.
    ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΗ, ΑΜΦΕΒΑΛΛΕ ΓΙΑ ΜΑΣ, ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ.

    ΠΩΣ ΝΑ ΕΦΕΡΝΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΕΜΟ?

    ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ.ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΑΦΗΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ. ΔΕΝ ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΓΤΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ. ΝΙΩΘΩ ΑΝΗΜΠΟΡΗ. ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ. ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΣΤΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ? ΝΑ ΜΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΘΕΙ? ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΑΣ? ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΑΠ ΄ΕΞΩ?
    ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ. ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΝΙΩΘΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ? ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΕΤΣΙ??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γιατι δεν του εκανες το χατηρι να κανεις τεστ DNA?
    Καταλαβαινω οτι αυτο σε προσβαλλει σαν ατομο αλλα αν οντως αυτο ηταν το προβλημα του...μια εκρηξη ζηλιας γιατι του \"βαλαν σκεψεις\" γιατι δεν το εκανες?
    Η συμπεριφορα του ηταν απαραδεκτη και δεν το δικαιολογω αλλα μαλλον και εσυ μετα απο τα καινουργια στοιχεια του χαρακτηρα του που βρηκαν στο φως πηρες την αποφαση να μη συνεχισεις.
    Ο τυπος δεν αξιζε για...περισσοτερα...ευτυχως ισως που δεν προχωρησες μαζι του ωστε να τον εχεις σαν πατερα του παιδιου σου για το υπολοιπο διαστημα...μιας και τελικα ηταν ανωριμος να δεχτει τις ευθυνες του.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Γιατι δυστυχως εμπλεξες με εναν ανευθυνο.
    Δυστυχως το επομενο βημα που πρεπει να κανεις οριστικα και αμετακλητα ειναι να χωρισεις και στην συνεχεια να μαζεψεις τις πληγες σου που ελπιζω να ειναι ελαχιστες και να επουλωνονται ευκολα.

    Στην συνεχεια, στησε την ζωη σου απο την αρχη, οπως υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι, απο την αλλη υπαρχουν και πιο υπευθυνοι, ας μην τους τσουβαλιαζουμε ολους λοιπον και ξαναρχινα απο την αρχη.
    Μια εκτρωση ειναι ενα σοβαρο θεμα, οχι ομως και η καταστροφη.

    Ολα καλα λοιπον, αν δεις την νεα οπτικη που ανοιγειται μπροστα σου.






    Ενα μπραβο στους γονεις σου για την σταση τους!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking
    Γιατι δεν του εκανες το χατηρι να κανεις τεστ DNA?

    πλακα κανεις ε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το επεξηγω ποιο κατω Krino...απλως επισημαινω οτι η ζηλια και η καχυποψια ειναι συναισθηματα πολυ ασχημα...αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι ανωριμος οπως το ειπες και εσυ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    7
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ. DNA ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΤΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΠΟΔΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΤΙΚΟ ΓΑΜΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ. ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΩ

    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΤΙ? ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ? ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ. ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ Κ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΥΧΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΟΧΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και καλα εκανες EFI γιατι αποδειχτηκε οτι δεν ηταν ο \"καταλληλος\" ανθρωπος για οικογενεια.Δυστυχως εσυ δεχτηκες ολο το \"φορτιο\" απο αυτην την σχεση...ελπιζω να σου πανε ολα καλα και να βρεις καποιον που πραγματικα να αξιζει.
    Δεν βλεπω να εχεις καμμια ευθυνη εκτος απο το οτι εμπιστευτηκες λαθος ανθρωπο...κατι που συμβαινει και θα συμβαινει σε ολους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking

    Δεν βλεπω να εχεις καμμια ευθυνη εκτος απο το οτι εμπιστευτηκες λαθος ανθρωπο...κατι που συμβαινει και θα συμβαινει σε ολους.

    δεν ειναι σωστο αυτο που λες,
    μια σχεση οταν παει λαθος φταινε και οι δυο, ασχετως αν αλλαζει το ποσοστο και οι λογοι.

    Αν η εφη μεινει με την εντυπωση οτι δεν φταιει σε κατι, θεωρεις την πιθανοτητα να πεσεις σε ενα ακριβως ιδιο τυπο πιθανη η οχι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κοιτα Krino δεν φταινε παντα και οι δυο.
    Το να εμπιστευεσαι ή να μην εμπιστευεσαι καποιον...αν πιασεις τα ακρα ειναι και τα δυο ασχημα.
    Το να εμπιστευεσαι τους παντες γινεσαι πολλες φορες θυμα...αλλα και το να εισαι καχυποπτος με ολους σε οδηγει στην απομονωση.
    Ναι δυστυχως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι αξιοι εμπιστοσυνης και μπορεις ευκολα να ξεγελαστεις και να εμπιστευτεις το λαθος ανθρωπο.
    Θεωρω πιθανο γιατι μου αρεσει να βλεπω την αισιοδοξη πλευρα των πραγματων οτι κερδιζουμε απο τις εμπειριες μας και ελπιζω η EFI να μην πεσει σε καποιο απο τα δυο ακρα...αλλα να αντεπεξερθει καλυτερα και αν μη τι αλλο παντα χρειαζεται και λιγο τυχη.
    Δεν θα ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση εδω για να μην ξεφυγουμε απο το θεμα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Δεν κατάλαβα: αν δηλαδή είχε προηγηθεί ο όποιος γάμος, θα ζητούσε για τα παιδιά που θα γεννιόντουσαν μέσα σε αυτόν τεστ DNA;
    Ο γάμος είναι δηλαδή που εξασφαλίζει την πατρότητα;
    Αν σκεφτόταν έτσι Έφη, σκέψου ότι τελικά γλίτωσες από περισσότερες περιπέτειες.
    Αναρωτιέμαι Έφη, τους γονείς του τους είχες γνωρίσει πριν προκύψει η εγκυμοσύνη, είχες δει το είδος των σχέσεων μέσα στην οικογένειά τους; Αυτό το λέω γιατί είναι ένα σημείο που θα χρειαστεί να προσέξεις στην επόμενη σχέση.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    walker,
    δεν με πιανεις για αυτο πρεπει να γινω πιο αναλυτικος.


    Οι σχεσεις επειδη αποτελουνται απο ανθρωπους υποκεινται σε πολλες διαφοροποιησεις πολλων παραμετρων.
    Στην ουσια ειμαστε ανθρωποι που συναντιομαστε σε τυχαιους χωρους και χρονους.

    Στην ουσια ουτε η εφη φταιει ουτε ο τυπος.
    Απλα συναντηθηκαν λαθος στιγμη.
    Τι θελω να πω??
    οτι ισως σε 5 χρονια ο τυπος να ηταν μια πιο ολοκληρωμενη προσωπικοτητα και να ειχε αλλη συμπεριφορα, αλλη υπευθυνοτητα συνεπως αλλη σταση.
    Αν δεν κατανοηθει αυτο, τοτε δεν κανουμε τιποτα αλλο παρα να βριζουμε ασυστολα περα δωθε χωρις να μπορουμε να ερμηνευσουμε τι συνεβει.
    Και ναι το πιο απλο που μπορει να κανεις καποιος ειναι να επιρρίπτει ευθυνες ετσι ωστε να απολαμβανει τις δικαιοσυνης που δικαιουτε.
    Μονο που το θεμα δεν ειναι ακριβως αυτο, να βρεθει φταιχτης, να στηθει το δικαστηριο, να γινουν οι αγορευσεις και στο τελος να βγει η καταληκτικη αποφαση, οσο του να βρεθουν τα βαθυτερα αιτια στην εκαστοτε φαση.


    Τωρα επι του πρακτεου, τι μπορει να κανει η Χ εφη??
    Πολυ απλα προχωρας με πιο αργα βηματα και δοκιμαζεις οσο μπορεις περισσοτερο την σχεση σου αν οντως μπορει να εκπληρωσει αυτα που εσυ νομιζεις.
    Η εφη προσπαθησε να κανει ενα πολυ σημαντικο βημα αλλα φανηκε εκ του αποτελεσματος οτι δεν ειχαν γινει ολες οι ερευνες που θα επρεπε να αρχισει σε κατι τοσο σοβαρο.
    Το οτι δεν ειχε κανει απο μεριας της, ολες αυτες τις κινησεις ειναι αυτο που εφερε αυτα τα αποτελεσματα.
    Και ειναι σαφες οτι αν ο καθενας δεν μετριαζει τον ενθουσιασμο του, δεν κοιταει και απο τριτο ματι την σχεση του περα απο συναισθηματισμους, θα βρεθει καποια στιγμη προ εκπληξεων οι οποιες μπορει και να γινουν αρκετα οδυνηρες.

    Προσεχουμε για να εχουμε αγαπητοι μου....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εν ολιγεις και συμπληρωματικα,
    μιας και εχω γραψει αρκετες τετιου τυπου απαντησεις,

    εαν δεν κατανοηθει οτι το συναισθημα και η λογικη πρεπει να λειτουργουν αλλοτε μαζι, αλλο χωρια αλλα και με συγκεκριμενη ποσοτητα ανα περιπτωση, δεν υπαρχει περιπτωση να φτιαξει κανεις μια σωστη σχεση που θα εχει ως συστατικα το σεβασμο, την κατανοηση, την συντροφικοτητα και την αλληλεγγυη....
    (οι ρομαντικοι ψωριαρηδες εχουν συνηθίσει να τα βαζουν ολα αυτα σε ενα κουβα και να τον βαφτιζουν αγαπη, μονο που ξεχνανε απο εξω οτι βολευει τον καθενα - αλλη δουλεια αυτο)

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    7
    ΕΧΩ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΟΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 29 ΕΤΩΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ
    ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΕΙΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ ΑΛΛΙΩΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.ΟΧΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ.

    Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΑΧΕΙΟ ΣΥΝΤΑΚΤΟΝ. ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΑΥΤΕΣ. ΕΧΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΤΥΛΙΞΑ.

    ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΜΑΝΑ? ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΕ ΠΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?

    ΕΓΩ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΛΙΣ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΑΠΕΡΡΙΨΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ.

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΟΧΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΣΥΜΒΑΝ.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις, πόσο μάλλον γιατί στο παρελθόν είχα μια όχι ακριβώς ίδια αλλά αρκετά παρόμοια εμπειρία. Το πρόβλημα είναι πως αυτός ο άνθρωπος δεν εμπιστευόταν τις δικές του αποφάσεις, δεν ήταν καταρχήν ξεκάθαρος ως προς τον εαυτό του. Πώς λοιπόν να εμπιστευτεί εσένα;

    Μη σκέφτεσαι ότι τον επηρέασαν οι γονείς του, γιατί παρόλο που η συμπεριφορά τους σίγουρα δεν ήταν φιλική και υποστηρικτική όπως θα ήθελες, η τελική ευθύνη ανήκει σε αυτόν. Εμείς επιλέγουμε από ποιούς επηρεαζόμαστε κι αν απλά πηγαίνουμε με το ρεύμα κακό του κεφαλιού μας.

    Ευτυχώς ξέμπλεξες από αυτή την ιστορία έστω και με αυτό το κόστος. Στην επόμενη σχέση άσε κατά μέρος το θέμα του παιδιού και κοίτα να γνωρίσεις καλά πρώτα μέσα από τη σχέση σας τον τρόπο που λειτουργεί και τη σχέση του με την οικογένεια.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    7
    sas euxaristw para poly gia thn upostiriksi sas
    eilikrina

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •