............τόσο χάλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549

    ............τόσο χάλια

    Βλέπω το βάθμο μου τη δεύτερη φορά που έδωσα πανελλήνιες ! Παρά την προσπαθειά μου έστω κ τρισήμιση μήνες 6, 22 ! Βλέπω και τις σχολές που είχα δηλώσει κατενθουσιασμένη με τις επιλογές μου νοσηλευτική , κοινωνική εργασία κ παιδαγωγικό προσχολικής εκπαίδευσης ! Και μου ρχετε να κόψω τις φλέβες μου ! Σκέφτομαι που κατάντησα να μην έχω δουλειά ευκαιρίες και πως θα γίνω κουζινόγατα στη λάντζα ! Σκέφτομαι ότι πλεον δεν έχω τα περιθώρεια να ξαναδώσω πανελλήνιες ! Σκέφτομαι ότι την πρώτη φορά που έδωσα θυμάμαι ότι ήμουν ένα πτώμα της κούρασης γιατί έτρεχα να κάνω πολλά διαφορετικά πράγματα είχα και ενδιαφέροντα τρομάρα μου ! Τώρα δεν έχω ... δεν έχω δεν με ενδιαφέρει τίποτα δεν έχω όρεξη για τίποτα .. δεν την παλεύω μια ! Δυο συνταγές σου είπαν να μάθεις και κανεις έτσι άκουσα όχι ! απλώς δεν είμαι αυτό που φανταζόμουνα . είμαι μια l oo s e r .... σε όλα μου ! Looser με τη βούλα ! Θέλω να πεθάνω ... χωρίς να το καταλάβω στον ύπνο μου ... δεν αντέχω άλλο...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Πρώτα από όλα σκεψου τι θα ήθελες από την ζωή σου και βάλε στόχους. Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμη ,δώσε και τρίτη φορά, δεν τρέχει κάτι. Μην ακούς τι σου λένε οι άλλοι!
    Τα δικά σου όνειρα είναι αυτά που μετραν αυτήν την στιγμή το δικό σου μέλλον, ή δική σου ευτυχία
    Εγώ πρωσοπικα γνωρίζω αρκετούς που έχουν δώσει και τρίτη φορά. Μην τα βάζεις κάτω δώσε μια ακόμη ευκαιρία στον εαυτο σου μην αυτοχαρακτηριζεσαι έτσι χωρίς να έχεις προσπαθήσει πραγματικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    εγω παντα αποτυγχανω στη ζωη μου αμα θεσ να μαθεισ κι ακομα ζω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    και φυσικα δεν πιστευω οτι βοηθαω κανενα με αυτα που λεω ετσι να εξηγουμαστε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Lonely Heart View Post
    Πρώτα από όλα σκεψου τι θα ήθελες από την ζωή σου και βάλε στόχους. Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμη ,δώσε και τρίτη φορά, δεν τρέχει κάτι. Μην ακούς τι σου λένε οι άλλοι!
    Τα δικά σου όνειρα είναι αυτά που μετραν αυτήν την στιγμή το δικό σου μέλλον, ή δική σου ευτυχία
    Εγώ πρωσοπικα γνωρίζω αρκετούς που έχουν δώσει και τρίτη φορά. Μην τα βάζεις κάτω δώσε μια ακόμη ευκαιρία στον εαυτο σου μην αυτοχαρακτηριζεσαι έτσι χωρίς να έχεις προσπαθήσει πραγματικα.
    Και εγώ ξέρω άτομα που έδιναν μέχρι να περάσουν κάπου Lonely ...αλλά τουλάχιστον μέχρι τα 26 τους στα 30 κ μετά υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις τελειώσει με σπουδές και να ασχολείσαι μ ένα επάγγελμα ... ένα παιδί με μαθησιακές δυσκολίες κουράζεται διπλά από τους άλλους δεν είναι κακός μαθητής .. θέλει να μάθει αλλά παίρνει μεγάλες απογοητεύσεις και σε μ ένα συμβαίνει να τα παρατάω ... δεν ξέρω τι στόχους να βάλω από δω και πέρα μ αυτή την κατάσταση ... το ψάχνω και ελπίζω να το βρω ... εξακολουθώντας να νοιώθω looser .. ξέρω ότι ως ένα βαθμό αυτό είναι άδικο γιατί άλλοι είναι πιο τυχεροί στη ζωή τους από πλευράς επαγγελματικής αποκαταστασης του περιμένει λ.χ. το μαγαζί του μπαμπά ... ενώ εγώ ότι κάνω αυτό πρέπει να λουστώ κ να παλέψω ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    Και εγώ ξέρω άτομα που έδιναν μέχρι να περάσουν κάπου Lonely ...αλλά τουλάχιστον μέχρι τα 26 τους στα 30 κ μετά υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις τελειώσει με σπουδές και να ασχολείσαι μ ένα επάγγελμα ... ένα παιδί με μαθησιακές δυσκολίες κουράζεται διπλά από τους άλλους δεν είναι κακός μαθητής .. θέλει να μάθει αλλά παίρνει μεγάλες απογοητεύσεις και σε μ ένα συμβαίνει να τα παρατάω ... δεν ξέρω τι στόχους να βάλω από δω και πέρα μ αυτή την κατάσταση ... το ψάχνω και ελπίζω να το βρω ... εξακολουθώντας να νοιώθω looser .. ξέρω ότι ως ένα βαθμό αυτό είναι άδικο γιατί άλλοι είναι πιο τυχεροί στη ζωή τους από πλευράς επαγγελματικής αποκαταστασης του περιμένει λ.χ. το μαγαζί του μπαμπά ... ενώ εγώ ότι κάνω αυτό πρέπει να λουστώ κ να παλέψω ..
    Ή αλήθεια είναι ότι δεν είχα υπόψην μου την ηλικία σου.
    Αλλά και πάλι δεν είναι μόνο οι εξετάσεις.
    Μπορείς να ασχοληθεις και με κάτι άλλο.
    Σκέψου σε τι έχεις κλίση.
    Εγώ ας πούμε έχω ως εναλλακτική την καλών τεχνών. Που εκεί δείνεις εξετάσεις στην σχολή όχι πανελλήνιες. Αν και στην ηλικία σου ξέρω άνθρωπο που έδωσε και πέρασε. Όταν πραγματικά θέλεις κάτι το πετυχαινεις, αρκεί να παλεψεις για αυτό. Είσαι νέα ακόμη. Βάλλε πρωτεραιότητες στην ζωή σου. Τι είναι πιο σημαντικό για εσένα αυτήν την στιγμή.... Να σπουδσσεις, να βρεις δουλειά, να κάνεις οικογένεια;
    Μην αφήνεις άλλο χρόνο να περάσει.

Similar Threads

  1. Τόσο μόνος....τόσο αποτυχημένος-ΚΑΜΙΑ ελπίδα!
    By Λεκτικό πυροτέχνασμα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 26-08-2015, 00:30
  2. γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με..
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 280
    Last Post: 02-06-2014, 15:52
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  4. Νιωθω χάλια
    By lora in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 21-09-2009, 18:40
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •