;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: ;;;

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by dauphne View Post
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου fleur... Fleur τι δουλειά κάνεις; Εγώ είμαι νοσηλεύτρια
    οποτε εσυ πρεπει να εισαι 100% συγκεντρωμενη. εγω δουλευω σε μια εταιρεία που διοργανώνει επαγγελματικά συνεδρια κλπ. γραμματειακή υποστήριξη.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Εγώ η αλήθεια είναι πως έχω ένα πρόβλημα με το γράψιμο. Αν γράψω, ελέγχω μετά για πολλές ώρες να δω αν είναι σωστό. Για αυτό έχω χαθεί λιγάκι. Γιατί αυτήν την περίοδο έχει ενταθεί και με δυσκολεύει. Σας παρακολουθώ όμως και βλέπω την πορεία σας σε καθημερινή βάση.
    και αυτό ενα ειδος "κολληματος" είναι το ψιλοεχω και εγω αλλά με την ορθογραφία πιο πολύ. απο την αλλη γατε εδω οτι και αν γραψεις και οπως το γραψεις κανεις δεν θα σε παρεξηγησει οποτε ξεκινα απο εδω..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by psy me View Post
    παιδιά,ήθελα και εγώ να να αναφερθώ σε μια αμφιβολία μου...(αν και έχω διαγνωστεί με ιψδ,αλλά ο ένας μου είπε ότι δεν είναι σίγουρος κιόλας). Έχω σχεδόν όλα τα συμπτώματα,αλλά ήθελα να ρωτήσω αν είναι σύμπτωμα της ιψδ να είστε σε έναν μόνιμο εσωτερικό μονόλογο; Εγώ αυτό το κάνω συνέχεια σε βαθμό να λέω "φτάνει" γιατί αρχίζω και εκνευρίζομαι. Επίσης,σκέφτομαι κάτι το λέω και μετά το επαναλαμβάνω 2-3 φορές.Αυτά τα έχετε και εσείς;

    Όσο για τα φάρμακα να σας πω ότι και εγώ τα φοβάμαι.Και όσο χαζό κι άν ακούγεται ένας από τους λόγους που δεν τα πήρα ήταν επειδή δεν ήθελα να βάλω κιλά,γιατί δε θα χώραγα στα ρούχα μου και θα έπρεπε να πάρω άλλα....καλά και άλλοι λόγοι φυσικά αλλά σας γράφω τον πιο πρακτικό.
    ολοι μας κανουμε εσωτερικους διαλογους. εμενα μου κολλανε σκεψεις με ασθενειες, και ατελειωτες επισκεψεις σε γιατρους-εξετασεις για να αποκλεισω το συγκεκριμενο που μου εχει κολλησει. καταλαβα οτι εχω θεμα οταν πια καταντησα να διασταυρωνω αποψεις γιατρων γιατι πιστευα οτι ο πρωτος εκανε λαθος.
    Πσι οσο για τα κιλα δεν ισχυει για ολα τα φαρμακα. εμενα πχ τα λαντοζ μου εκοψαν την ορεξη παρα πολυ και εχασα κιολας. ηταν παραλληλα και το μονιμο στρες οποτε δεν κατεβαινε μπουκια. μετα πρεπει απλα να προσεχεις γιατι οταν φτιαχνει η διαθεση ανοιγει και η ορεξη για φαγητο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Το ξέρω Fleur μου και έχεις δίκιο. Το προσπαθώ λιγάκι, να σήμερα κάτι έγραψα, αλλά μετά για 20 λεπτά το τσέκαρα συνεχώς. Πφφ.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #20
    Fleur όντως πρέπει να είμαι συγκεντρωμένη 100%, για αυτό και έγινα από τις καλύτερες νοσηλεύτριες. Να φανταστείς δούλεψα 13 χρόνια στα Επείγοντα και τώρα είμαι σε βαρύ χειρουργικό τμήμα. Κάτι είναι και αυτό ε;;;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Το ξέρω Fleur μου και έχεις δίκιο. Το προσπαθώ λιγάκι, να σήμερα κάτι έγραψα, αλλά μετά για 20 λεπτά το τσέκαρα συνεχώς. Πφφ.
    σιγα σιγα. μην τρελαινεσαι...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by dauphne View Post
    Fleur όντως πρέπει να είμαι συγκεντρωμένη 100%, για αυτό και έγινα από τις καλύτερες νοσηλεύτριες. Να φανταστείς δούλεψα 13 χρόνια στα Επείγοντα και τώρα είμαι σε βαρύ χειρουργικό τμήμα. Κάτι είναι και αυτό ε;;;
    φυσικα.είμαι σιγουρη. γιατι οταν γνωρισουμε τις αδυναμιες μας τις πολεμαμε. αχρειαστη να μας εισαι θα σε εχω υποψη

  8. #23
    Χαχαχαχαχα... Ναι αχρείαστη...

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    35
    psy me ισχύει αυτό που λες και για τον εσωτερικό μονόλογο και για την επανάληψη των σκέψεων 2-3 φορές.. κι εγώ το κάνω πολλές φορές.. να επαναλαμβάνω την σκέψη μου 3 φορές, είναι πολύ κουραστικό κι εκνευριστικό! :/

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •