;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: ;;;

  1. #1

    ;;;

    Μα που εξαφανιστήκατε όλοι; Γάτε, Μαρουλιώ και οι υπόλοιποι;;; Ελπίζω τουλάχιστον να είστε καλά...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εδω ειμαστε. ο καθενας με τα δικά του θέματα αλλά εδω. εγω για καποιο λογο κοιμαμαι αρκετα νωρις σημερα ευτυχως δεν ξυπνησα και αντιστοιχα νωρις. εσυ πως πας;

  3. #3
    Fleur καλημέρα. Προσπαθώ και γω, είμαι ήδη καλύτερα. Αύριο θα πάω σε ψυχολόγο για να ξεκινήσω ΓΣΘ κάτι που δεν έχω κάνει ως τώρα. Είναι η τελευταία μου ελπίδα...Στη δουλειά είμαι τώρα, ευτυχώς σήμερα είναι χαλαρά. Χθες ζαλιζόμουν επειδή αυξήσαμε τα φάρμακα και μου ρίχνουν την πίεση. Κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο. Μόνο δουλειά και σπίτι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    κι εγω, υποχρεωτικα δουλεια (ευτυχως που υπαρχει και αυτή) και σπίτι. περιμενω να δω με το εφεξορ αλλα νομιζω οτι αιθανομαι καλυτερα. (αν εξαιρεσεις τον πονολαιμο που με ταλαιπωρει τις τελευταιες μερες). σου ριχνουν την πιεση τα φαρμακα;; πεστο στον γιατρο σου παντως αν συνεχιστει. εννοεις οτι θα ξεκινησεις Γνωσιακη; εγω δεν ξερω αν τελικα ειμαι τωρα σε φαση, γιατι πηγαινω και το μυαλο μου ειναι σε πιθανες ασθενειες ακομα...τζαμπα δηλαδη κοπος

  5. #5
    Πραγματικά ευτυχώς που υπάρχει η δουλειά!!! Ειδικά όταν υποτροπιάζω ποτέ δεν σταματώ τη δουλειά και ακόμη όταν οι ιδεοληψίες μου πάνε κι έρχονται όπως και τα ψυχοσωματικά.... Για τη ΓΣΘ θα σε ενημερώσω πως πάει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Παιδια ολοι εσεις ποτε καταπαβατε οτι εχετε OCD? Το ξερατε απο παντα το ανακαλυψατε ποιο μετα ? Μονοι σας η με την βοηθεια ειδικου?( ρωταω γτ προσφατα μπηκα στο κλαμπ σας)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εγω ειχα διαγνωστεί με ΓΑΔ όμως κατοπιν και μονη αλλα και με βοηθεια καταλαβα ocd. είναι δυσκολη κατασταση. παιρνεις αγωγή;
    Δαφνη εχεις δικιο. γιατι και εγω στην δουλεια κανω τον καραγκιοζη οσο καταφερνω να ξεκολλαω απο τις σκεψεις..

  8. #8
    Εγώ μόνη μου το βρήκα και μάλιστα δεν το δεχόταν ο τότε γιατρός μου. Μιλάμε για 20 χρόνια πριν... Πριν 6 χρόνια βρήκα σωστή γιατρό και φυσικά σωστή θεραπεία. Και γω fleur το ίδιο κάνω, αλλά κάποιες φορές από την εσωτερική ένταση βάζω και καμιά φωνή, όχι τίποτα σπουδαίο βέβαια...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω δεν παιρνω αγωγη γτ πολυ απλα φοβαμε τα φαρμακα ολα τα φαρμακα ακομα και το ντεπον δλδ το παιρνω σε πολυυυυ ακραιες περιπτωσεις...
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    κανεις μας δεν θελει τα φαρμακα πιστεψε με αλλα οταν επηρρεαζεται η καθημερινοτητα σου και δεν μπορει να ξεκολλησει το μυαλο σου απο συνεχεις σκεψεις και δεν μπορεις να κανεις οχι μονο δουλεια αλλα να παρεις αποφαση να πλυνεις τα πιατα, το παιρνεις αποφαση. τα χαπια δεν λυνουν κατι,απλα σε κανουν πιο συντομα λειτουργικο και κυριως σε κανουν να δεις οτι ειναι καθαρα ψυχολογικο αυτο που εχεις και να το διαχειριστείς αναλογα ειτε μονος είτε με ψυχοθεραπεία.

  11. #11
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου fleur... Fleur τι δουλειά κάνεις; Εγώ είμαι νοσηλεύτρια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Το συζητησα αυτο με την ψυχολογο μου και ο μονος λογος που με αφησε να μην παρω τ χαπια ειναι.επειδη εχω ισχυρη πειθαρχία πχ φοβαμε απιστευτα τις μελλισες γτ εδω αλλεργια αν ομως θελω να περασω μεσα απο ενα δρομο γεματο μελισσες θα το.κανω αλλα με φοβο οπως πχ στο να κλεινω την πορτα θα την κλεισω μονο μια φορα και μετα απλα θα βρασω στο σουμι σκεφτοντας αν οντως την εκλεισα η όχιαλλα δεν θα την ξανα ελενξω...
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Εγώ η αλήθεια είναι πως έχω ένα πρόβλημα με το γράψιμο. Αν γράψω, ελέγχω μετά για πολλές ώρες να δω αν είναι σωστό. Για αυτό έχω χαθεί λιγάκι. Γιατί αυτήν την περίοδο έχει ενταθεί και με δυσκολεύει. Σας παρακολουθώ όμως και βλέπω την πορεία σας σε καθημερινή βάση.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    παιδιά,ήθελα και εγώ να να αναφερθώ σε μια αμφιβολία μου...(αν και έχω διαγνωστεί με ιψδ,αλλά ο ένας μου είπε ότι δεν είναι σίγουρος κιόλας). Έχω σχεδόν όλα τα συμπτώματα,αλλά ήθελα να ρωτήσω αν είναι σύμπτωμα της ιψδ να είστε σε έναν μόνιμο εσωτερικό μονόλογο; Εγώ αυτό το κάνω συνέχεια σε βαθμό να λέω "φτάνει" γιατί αρχίζω και εκνευρίζομαι. Επίσης,σκέφτομαι κάτι το λέω και μετά το επαναλαμβάνω 2-3 φορές.Αυτά τα έχετε και εσείς;

    Όσο για τα φάρμακα να σας πω ότι και εγώ τα φοβάμαι.Και όσο χαζό κι άν ακούγεται ένας από τους λόγους που δεν τα πήρα ήταν επειδή δεν ήθελα να βάλω κιλά,γιατί δε θα χώραγα στα ρούχα μου και θα έπρεπε να πάρω άλλα....καλά και άλλοι λόγοι φυσικά αλλά σας γράφω τον πιο πρακτικό.

  15. #15
    Psy me και μένα μου συμβαίνει αυτό που λες με τους μονολόγους. Ησυχία δεν βρίσκω... Γάτε μου δεν πειράζει, ας μην γράψεις προκειμένου να είσαι καλά...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •