Απο τι καθοριζεται μια καλη σχεση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306

    Απο τι καθοριζεται μια καλη σχεση;

    Νομιζετε για να βρειτε μια καλη σχεση καθοριζετε απο κοινες παρεες,ειναι θεμα ενστικτου,ειναι θεμα τυχης η ειναι θεμα προγραμματισμου στα μερη που συχναζεις;Ποιες μεταβλητες καθοριζουν μια ωραια σχεση;

  2. #2
    ιπποτη. Παρατηρησα απο τα γραφομενα σου οτι ψαχνεις "Ρομαντικη σχεση" με αμοιβαια αγαπη, οπως εγραψες.

    Αν κοιταξεις γυρω σου, οι περισσοτεροι ανθρωποι κουβαλανε την ιστορια τους, τον πονο τους, τα ονειρα τους.

    Λες, δεν εχεις νιωσει ποτε κατι περισσοτερο απο συμπαθεια και ερωτικη ελξη, αρα ή επιλεγεις ασυνειδητα κοπελες που δεν σου κανουν κλικ ή κατι αλλο παιζει και δε ν ι ω θ ε ι ς.

    Οσα και να διαβασεις απεχουν απο το "πραγματικο" -γνωριζω εκεινην, βιωνω εκεινην, νιωθω για εκεινην.

    Που σε βοηθαει ακριβως η ερωτηματολογια ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Πιστευω οτι δεν εχω βρει την καταλληλη σχεση.Μου αρεσαν οι κοπελες για αυτο εκανα σχεση μαζι τους αλλα μεχρι εκει ακομα και μηνες μετα καψουρα,ερωτας η αγαπη δεν υπηρχαν.Με βοηθαει με τις συμβουλες σας σε καθε θεμα μου να λυσω καποιες αποριες που εχω και να βρω την κοπελα που να αγαπιομαστε.

  4. #4
    Σε ευχαριστω για την απαντηση, αν και κατα την γνωμη μου, στα θεματα σχεσεων-συναισθηματων ο καθενας μας ειναι απο μονος του ενα βιβλιο.

    Δεν υπηρξε απο καμια συντροφο σου εκδηλωση καψουρας ???
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Απο τη μερια τους σε καποιες κοπελες υπηρχε καψουρα ισως και ερωτας αφου εδειχναν σημαδια ζηλιας αλλα αυτο δεν ειναι ακομα χειροτερο αν δεν νοιωσω αυτα τα συναισθηματα και εγω για αυτες τις κοπελες;Δεν μπορω να λυσω αναπαντητα ερωτηματα και για αυτο ζηταω τις συμβουλες σας με αρκετα θεματα που ελπιζω να μην εξοργιζουν τους υπευθυνους εδω.Ειναι οι αποριες που εχω σε σημαντικα θεματα.Εγω σε ευχαριστω και σενα και ολους οσους λενε χρησιμες αποψεις σε οσα γραφω στα θεματα.

  6. #6
    Κοιτα, σαν ανθρωπος τι τυπος εισαι?
    Εσωστρεφης? εχεις κανει ποτε χρηση ουσιων ? Τα συναισθηματα σου αγγιζουν ποτε κατι εντονο ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Ειμαι κοινωνικο ατομο δεν εχω παρει ποτε ουσιες εδω και φαρμακα και κρυωμενος να ειμαι σπανια παιρνω.Ρομαντικος και εκδηλωτικος ειμαι στις σχεσεις μου.Απλα με ενδιαφερει να νοιωσω ερωτα η αγαπη με καποια κοπελα σε μια σχεση.

  8. #8
    Τι ζωδιο εισαι αν επιτρεπεται?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Δεν τα πιστευω τα ζωδια αλλα ειμαι υδροχοος.

  10. #10
    ΟΚ, δεν ειναι και το πιο ευκολο να ζωδιο στο να συνδεεται συναισθηματικα και βαθια by the way
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Μου ετυχαν παραξενα πραγματα στις σχεσεις.Τρεις πρωην κοπελες μου στους τρεις μηνες στους τεσσερις μηνες και στο μισο μηνα σχεσης με πιεζαν να τις παντρευτω μια ζηταγε και παιδι εκεινη τη στιγμη οταν ειπα οτι χρειαζεται τουλαχιστον ενας χρονος σχεσης για κατι τετοιο και μια αλλη κοπελα στους μηνες σχεσης μου ελεγε για παιδι.Ειμαι υπερμαχος του γαμου και των παιδιων αρκει να βρω την κοπελα να αγαπιομαστε να ειμαστε ευτυχισμενοι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Για μενα η καλη σχεση βασιζετε στην εμπιστοσύνη εγω αν και 18 εδω κανει μονο δυο σχεσεις η μια κρατησε 3 χρονια και η δευτερη ειναι3 χρονια μεχρι τωρα ...και στις δυο σχεσεις μου πιστευω οτι κρατησαν/ κρατανε ακομα λογω της εμπιστοσύνης πχ δεν υπαρχει ο φοβος της απιστιας .
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εμπιστοσυνη και στις σχεσεις μου υπηρχαν.33 χρονων ειμαι.Περναγαμε καλα στις σχεσεις απλα ακομα και μετα απο καποιους μηνες απλα μου αρεσαν οι κοπελες δεν ενοιωθα ουτε καψουρα ουτε ερωτα ουτε αγαπη σε καποια απο τις σχεσεις.Ετσι επειδη δεν μου αρεσει να κοροιδευω ουτε να περναω απλα την ωρα μου κοιταω μπροστα και ελπιζω να βρω μια κοπελα να αγαπιομαστε να εχουμε μια καλη σχεση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Τοτε αυτο δεν ηταν δικο προβλυμα αλλα προβλημα των συντροφων σου δλδ εγω προσπαθω και επιδιωκω καθε φορα που συνατιομαστε να ειναι σαν πρωτη φορα ωστε να μην χανετε το ενδιαφερον πχ εγωωειμαι καθαρος κυνηγος δλδ μου αρεσει να κνω την πρωτη κινηση αλλα να μου το παιζουν και λιγο δυσκολοι εγω αυτο το φανερωνω στις σχεσεις μου και με αφηνουν να το.κανω
    Αν εχεις βρει εσενα τι ου αρεσει τοτε μπορεις να το λες ωστε να μην χανετε το ενδιαφερον σου αν οχι ψαξε το να το βρεις
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εμενα με ενδιαφερει να υπαρχει ρομαντισμος και συναισθηματα που να πηγαζουν απο την καρδια στη σχεση με καποια κοπελα.Οποτε δεν υπηρχε η χημεια με αυτες τις κοπελες να τα νοιωσω αυτα.Ετσι μου φαινοντουσαν νεροβραστες σχεσεις που κρατουσαν καποιους μηνες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ποσοστο αναπηριας και πως καθοριζεται.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 25-12-2015, 22:21
  2. Φλερτ για μια καλη σχεση.
    By ippotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 21-11-2015, 01:27
  3. Πως αντιδρας οταν δεν βρισκεις μια καλη σχεση;
    By ippotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2015, 20:57
  4. Καλή χρονιά!!
    By redwood in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 02-01-2015, 11:52
  5. Καλη Χρονιά!!!
    By Miss Despoina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 10:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •