Πως γινεται οταν υπαρχει ερωτας η αγαπη να μην κρατανε οι σχεσεις για μια ζωη;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306

    Πως γινεται οταν υπαρχει ερωτας η αγαπη να μην κρατανε οι σχεσεις για μια ζωη;

    Ο ερωτας και η αγαπη ειναι τα υπερτατα συναισθηματα σε μια σχεση.Για να υπαρξουν σημαινει οτι δημιουργουνται εντονα αμοιβαια αισθηματα απο τις καρδιες.Τοτε θα επρεπε να κραταει αυτη η σχεση με νυχια και με δοντια και απο εσας και απο το ετερον σας ημισι αφου σημαινει οτι ειστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο αρα πρεπει ο αντρας και η γυναικα στη σχεση αυτη να ειναι ευτυχισμενοι να παντρευτουν και να κανουν μαζι παιδια.Ειναι κατι πανω απο δυσκολιες και εμποδια.Να περνατε ωραια σε μια σχεση που αγαπιεστε και αισθανεστε υπεροχα.
    Last edited by ippotis; 22-11-2015 at 21:58.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Σας ενδιαφερει και εσας να υπαρχει ερωτας και αγαπη στη σχεση που κανετε;Αυτο σκεφτεστε απο την πρωτη στιγμη που εχετε τη σχεση;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    O ερωτας δεν κραταει για μια ζωη.. Μια σχεση σαφως ξεκιναει απο ερωτα (εκτος και αν ειναι κανενα προξενιο :P ) και εν συνεχεια απο τον ερωτα μπορει να γεννηθει η αγαπη. Το για παντα ακουγεται ουτοπικο για την εποχη μας ισως γιατι δεν συμβιβαζομαστε οπως εκαναν οι παλαιοτερες γενιες .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Να σε ρωτησω κατι επειδη φαινεται να γνωριζεις.Εχω κανει 15 σχεσεις και απλα μου αρεσαν ως κοπελες αλλα μεχρι εκει και στον ερωτικο τομεα ερχομασταν πιο κοντα δεν ενοιωσα για αυτες ουτε καψουρα,ουτε ερωτα,ουτε αγαπη ακομα και μετα απο μερικους μηνες.Τι πιστευεις οτι γινεται;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Δεν γνωριζω τιποτα :P
    Τι να σου πω ισως δεν ετυχε να καψουρευτεις.. Τωρα οσον αφορα την αγαπη ειναι ενα πιο βαθυ συναισθημα που ερχεται με τον καιρο και τις καταστασεις που βιωνεις με τον ανθρωπο σου και οχι απο ενα κρεβατι. Τι ηλικια εχεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εδω ουτε καψουρα δεν ενοιωσα για καποια απο τις σχεσεις μου ποσο μαλλον να βρω την κοπελα που να εχουμε αγαπη.33 χρονων ειμαι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Ενταξει ειναι καπως περιεργο να μην εχεις καψουρευτει ποτε στην ηλικια που εισαι.. και σιγουρα δεν ειμαι ειδικος εγω για να σου πω γιατι δεν σου εχει συμβει. Δλδ με οσες κοπελες ησουν δεν ενιωσες ποτε ερωτευμενος? Να την σκεφτεσαι ολη μερα , να την βλεπεις και να παθαινεις κοκομπλοκα , να χαμογελας ολη μερα σαν χαζος ? :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Δυο φορες μου εχει τυχει κατι τετοιο αλλα ηταν απλα φλερτακι.Μαλιστα τη μια απο αυτο το φλερτ που ειχαμε απλα μια αγκαλια και ενα φιλι και την ηξερα 2 μερες ολες και ολες και μετα εφυγε γιατι κρατουσε απο αλλο μερος και θα επεστρεφε εκει την σκεφτομουν μερα νυχτα 8 μηνες.Ακου και την πλακα μετα απο ενα μηνα αφου ειχε φυγει και αποφασισα να μην εχω επικοινωνια μαζι της γιατι με χαλαγε αυτο να τη σκεφτομαι ενω ειχαμε απλα ενα φλερτακι και μετα ειχε παει στην πολη της ετυχε να κανω σχεση για μερικους μηνες με μια αλλη κοπελα και ακομα και οταν καναμε ερωτα με αυτη σκεφτομουν αυτη που ειχε φυγει για τον τοπο της.Οσες σχεσεις εκανα μεχρι στιγμης απλα μου αρεσαν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Το οτι καψουρευτηκα δυο φορες καποιες κοπελες που ειχαμε φλερτ μερικων ημερων ενω τις αλλες κοπελες που ειχαμε σχεση για αρκετους μηνες και ειχαμε κανει και ερωτα απλα μου αρεσαν ειναι κατι που μου κανει εντυπωση.Ειναι αυτο που μου βγαζει η καθε κοπελα ωστε να νοιωσω τετοια συναισθηματα.

Similar Threads

  1. ερωτας αγαπη σεβασμος...
    By ντολορ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 15-09-2015, 19:23
  2. Αγαπη ή ερωτας?
    By Deleted-member-18-05-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 18-02-2015, 17:44
  3. ερωτας η΄ αγαπη?
    By ellina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 04-02-2013, 03:34
  4. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 22:33
  5. \'Ερωτας ή αγάπη ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2008, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •