Υπαρχουν δυο ειδη ερωτικης ελξης;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306

    Υπαρχουν δυο ειδη ερωτικης ελξης;

    Στις συζητησεις με εσας στις προσωπικες μου αναζητησεις ανακαλυψα κατι που μου ειχε φανει ασημαντο τοτε αλλα πρεπει να ειναι το κλειδι οσων λεω.Στις σχεσεις μου οπως σας εχω πει δεν ενοιωσα συναισθηματα για καποια απο τις κοπελες ακομα και μετα απο καποιους μηνες σχεσης απλα μου αρεσαν.Υπηρχαν ομως καποια στιγμη δυο κοπελες που ειχαμε φλερτ λιγων ημερων που οσα ενοιωσα πλησιαζαν πολυ αυτο που λεμε καψουρα ισως και να ειναι καψουρα.Τη μια τη σκεφτομουν για αρκετες μερες ακομα εντονα καθε στιγμη ενω την αλλη κοπελα με μολις δυο μερες φλερτ με μονο μια αγκαλια και μερικα φιλια την σκεφτομουν μερα νυχτα συνεχως για 8 μηνες.Μου κανει εντυπωση πως γινεται σχεσεις αρκετων μηνων και να μην νοιωθω συναισθηματα για αυτες ενω σε αυτες τις δυο κοπελες να με κανουν να αισθανομαι αυτα.Σχηματιζω στο νου μου τα φλερτ με αυτες και η ελξη ηταν ιδια αλλα ενοιωθα πολλα περισσοτερα αισθηματα για αυτες με εκαναν να τα νοιωσω.Υπαρχουν δυο ειδη ελξης;Ενα ειδος που απλα σου αρεσει καποια κοπελα και ενα αλλο ειδος που σου αρεσει αναλογα καποια κοπελα και σε κανει να νοιωθεις συναισθηματα και ας ειναι φλερτ λιγων ημερων;Πως το εξηγειτε αυτο;Πως μπορεις να ξεχωρισεις απο την αρχη αυτα τα ειδη ελξης που μοιαζουν ιδια αλλα στην πραγματικοτητα απεχουν πολυ αφου στο δευτερο ειδος ελξης σου δημιουργει συναισθηματα και τη σκεφτεσαι συνεχως ολη την ωρα απο το πρωι ως το βραδυ καθημερινα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    ;Πως μπορεις να ξεχωρισεις απο την αρχη αυτα τα ειδη ελξης που μοιαζουν ιδια αλλα στην πραγματικοτητα απεχουν πολυ αφου στο δευτερο ειδος ελξης σου δημιουργει συναισθηματα και τη σκεφτεσαι συνεχως ολη την ωρα απο το πρωι ως το βραδυ καθημερινα;


    Θα πρεπει να σκαφτεσαι την μια το πρωι και την αλλη το βραδυ . Αμα δεις οτι δεν γινεται , ρωτα εναν φιλο σου .


    Σορυ βρε ιπποτη για το αστειακι , αλλα πραματικα , ανοιγεις παρεμεμφερη θεματα συνεχως . Δικαιωμα σου βεβαια , αλλα σε εξυπηρετει τοσος προβληματισμος ? δεστο πιο χαλαρα , η γνωμη μου . Ειλικρινως , δεν πολυκαταλαβα το θεμα που ανοιξες . Εξ ου και το αστειακι , δεν σε ειρωνευομαι , απλα με πετυχες ευδιαθετο !!
    Last edited by Macgyver; 24-11-2015 at 01:04.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ....οτι με αυτες που ειχες σχεση δεν ενιωθες τιποτα αλλα για καμια ξεπέτα μια χαρα...!!..οκ ...που ειναι το 2ο ειδος ερωτικης ελξης?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Μιλαω πολυ σοβαρα.Τα φλερτ σημαινει οτι υπηρχαν αυτες οι κοπελες που προσπαθησα για σχεση υπηρξε καποια ελξη αναμεσα μας αλλα υπηρχαν μονο αγκαλιες και φιλια δεν το επιδιωξα να ειναι μεχρι εκει αρα δεν μπορεις να το πεις ξεπετα πρωτον επειδη δεν ειχα τετοιο σκοπο και δευτερο επειδη με τις συγκεκριμενες δεν καναμε ερωτα ουτε στα φλερτ με αλλες κοπελες ενοιωθα αναλογα οπως με αυτες.Οσον αφορα να σκεφτομαι αλλη το πρωι αλλη το βραδυ δεν το βρισκω καλη ιδεα επειδη τα συναισθηματα αγαπης πρεπει να ειναι για την κοπελα που ειστε μαζι σε μια καλη σχεση.
    Καταλαβαινω σας κουρασα με τα πολλα θεματα μου προσπαθω να ξεδιαλυνω καποια πραγματα στο μυαλο μου αλλα αφου σας ζαλισα δεν υπαρχει λογος να πω κατι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    αυτεσ που σου δημιουργουσαν συναισθηματα σε θελανε μαλλον αλλα εσυ αιτο
    οι αλλεσ απλα τισ αρεσεσ τι δεν καταλαβαινεισ ειναι απλο
    να σου δωσω και μια συμβουλη δηλαδη αμα νιωθεισ συναισθηματα
    καποιοι μπορουν να λειτουργησουν καποιοι δεν μπορουν ειναι πωσ τον βιωνεισ το συναισθημα
    και πωσ λειτουργεισ εγω οταν ερωτευομαι τα ποδια μου περνουν φωτια και πιστεψε με
    μαλλον μονοσ μου ερωτευομαι χωρισ καμια βοηθεια επειδη θελω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Μήπως θα είχες την ευγενή καλοσύνη να μην ανοίγεις κάθε μέρα και από ένα θέμα τουλάχιστον; Εχω μπει σε όλα σου τα θέματα και ουσιαστικά δεν διατυπώνεις κάτι καινούργιο απλά θέλεις να μιλήσεις για το πώς έβλεπες τις κοπέλες σου. Σεβαστό αλλά το να ανοίγεις κάθε μέρα και άλλο θέμα δεν εξυπηρετεί κάπου το φόρουμ (προσωπική μου άποψη πάντα). Η δικιά μου συβουλή για όλα σου τα θέματα είναι: περισσότερα έργα και λιγότερες φιλοσοφίες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Σε οσες κοπελες φλερταραμε ειτε ειχαμε σχεση για καποιους μηνες εκανα οτι καλυτερο μπορουσα και ισα ισα περασαμε μαζι καλα.Τα θεματα μου εστιαζουν σε συγκεκριμενα ζητηματα ερωτηματων οσα λεω εγιναν και πραξη δεν ηταν φιλοσοφιες.Με ενδιαφερει να βρω την κοπελα να αγαπιομαστε και να ειμαστε μια ζωη μαζι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    να ψαξεισ να την βρεισ αυτεσ θελαν κατι αλλο απο αυτο που τισ παρουσιασεσ
    γι αυτο λεμε καλυτερα να εισαι ο εαυτο σου κι αστεσ αυτεσ να κανουν κουμαντο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Δειχνω τον εαυτο μου σε καθε σχεση μου.Με ενδιαφερει να τυχω μια γλυκια και ρομαντικη κοπελα να εχουμε αγαπη και ευτυχια στη σχεση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Υπάρχει η σχεση και η χημεια η σχεση μπορει να εχει χημεια μεσα της αλλα οχι παντα ενω οταν υπαρχει χημεια καταπασα πιθανοτητα υπαρχει και σχεση τις περισσοτερες φορες οχι παντα στην συγκεκριμενη περιπτωση εσυ ειχες χημεια με αυτες τις κοπελες σε τραβηξαν κοντα τους το πως και το γτ δεν τι ξερω μπορεις οκως να το βρεις εσυ αν σκεφτεις τι ειχαν κοινο και τι ειχαν παραπανω σε σχεση με τις αλλες σχεσεις σου ...
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Μου εβγαζαν αυτες οι δυο κοπελες ρομαντισμο απο την πρωτη στιγμη ας ελπιζω να βρω μια κοπελα να νοιωθω ετσι και να εχουμε σχεση που να υπαρχει αγαπη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Ισως σε καταλαβαν - ενοιοσαν απο την πρωτη στιγμη......να βρεις μην ανχωνεσε καθολου
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Ευχαριστω πολυ και εγω ελπιζω να τη βρω τα καλυτερα ευχομαι και σε σενα.

Similar Threads

  1. Είδη αγάπης
    By ΙΟΥΛΙΤΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 16-04-2014, 19:21
  2. Είδη σχιζοφρένειας
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 15-01-2012, 23:18
  3. το μυστικο..ο νομος της ελξης
    By lola in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 22-12-2009, 17:34
  4. Σχετικά με την δημιουργία έλξης του αντίθετου φύλου.
    By arthuros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 20-06-2007, 00:36
  5. The secret (Το μυστικό της έλξης)
    By raphsssodos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-01-2007, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •