ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

    καλησπερα! θελω να γραψω και εγω τον πονο μου γιατι δεν αντεχω αλλο! με λενε Θαναση,ειμαι 18 χρονων και ειμαι φοιτητης. το θεμα που με απασχολει ειναι κυριως ερωτικο.ειμαι 18 χρονων και ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα κοπελα. και αυτο διοτι ειμαι δειλος και δεν μπορω να προσεγγισω καποια που μου αρεσει.θεωρω τον εαυτο μου ασχημο και πιστευω πως δεν αξιζω να εχω μια κοπελα διπλα μου. πιστευω πως οσα χρονια και αν περασουν καμια δεν θα με γυρισει να με κοιταξει.γι αυτο και εγω εχω αποφασισει να αυτοκτονησω γιατι δεν αντεχω αλλο,δεν μπορω!αυτοκτονικες τασεις εχω εδω και τρια χρονια αλλα μερα με τη μερα η κατασταση χειροτερευει.τις προηγουμενες φορες που ειχα στο μυαλο μου την αυτοκτονια ολο κατι με αποθαρρυνε: κατι ο πονος που θα αισθανομουν,κατι ο πονος που θα ενιωθε η μητερα μου οποτε το αφησα. ακομα και στην αυτοκτονια ειμαι δειλος!αλλα οπως προειπα η κατασταση εχει ξεφυγει.δεν θελω να βγω απο το σπιτι,ουτε να συναντησω τους μετρημενους στα δαχτυλα του ενος χεριου φιλους μου.μεσα στις επομενες μερες θα εγκαταλειψω αυτο τον κοσμο,εχω βρει τον τροπο να πεθανω ανωδυνα.οσον αφορα την οικογενεια μου ζηταω ενα μεγαλο ΣΥΓΓΝΩΜΗ αλλα κανεις δεν μπορει να βρεθει στη θεση μου!!! ΣΥΓΓΝΩΜΗ!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    καταρχασ το να κολησεισ γκομενα δεν ειναι θεμα δειλιασ η οχι
    δεκαοχτω εισαι ακομα παιδι καταρχασ και ασχημοσ να εισαι που δεν εισαι στην πορεια τησ ζωησ
    αμα δουλευεισ κλπ και μαθαινεισ πραγματα γινεσαι γοητευτικοσ και μετα θα εχεισ οποια θελεισ
    οι γυναικεσ στην ηλικια σου κοιτανε μονο την εμφανιση μετα μαθαινουν και κοιτανε αλλα πραγματα
    μη νομιζεισ οτι οτι γινεται τωρα θα γινεται παντα μη νομιζεισ οτι αμα το βαλεισ στοχο δεν μπορεισ να εχεισ οποια θελεισ
    οι γυναικεσ αμα εισαι αντρασ πεφτουνε ευκολα χωρισ να κανεισ κατι ιδιαιτερο
    δηλαδη πχ τωρα εσυ αμα δεν εχεισ τι να κανεισ και πασ στρατο και δυναμωσεισ λιγακι στη συμπεριφορα σου τσουπ θα γινονται τα κονε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ευκολα ενοω αλλα πρεπει να εχεισ εμπειριεσ καταλαβαινουν αυτεσ κατευθειαν αμα εχεισ εμπειριεσ και εμπειρια ειναι και η δουλεια και ο στρατοσ και γενικα ολα τα πραγματα που κανεισ κατσε και ασχολησου με κατι μαθε κατι να μιλασ γι αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΔΕΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΝΔΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΧΡΟΝΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ 23-24 Ή ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΦΙΛΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΑΝΕ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    να πασ στρατο οποτε θεσ μπορεισ μετα τα δεκαοχτω να δεισ τι γινεται εισαι ακομα πολυ μικροσ
    και πρεπει να μαθεισ και απο αντρεσ και απο γυναικεσ αποδεξου το γεγονοσ οτι εισαι ακομα παιδι
    απο θεμα μυαλου και να κοψεισ τισ χαζομαρεσ εσεισ οι νεολαιοι νομιζετε τα ξερετε ολα και στην πραγματικοτητα δεν ξερετε τιποτα θα σου βαλω κι ενα τραγουδακι και κανε οτι θεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    και φυσικα εμει οι παλαιοτεροι δε θεωρουμε τροπο προσεγγισησ το ιντερνετ
    αμα εσεισ το θεωρειτε ειστε μακρυα νυχτωμενοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    το ιντερνετ αμα θεσ να μαθεισ ειναι παιχνιδακι για τη νεολαια εσεισ μπερδευτηκατε και ρυθμισατε τη ζωη σασ με αυτο
    αντε να δουμε ποτε θα ξυπνησετε για την ωρα καλα κοιμαστε να εχουμε εμεισ δουλεια κοιμηθειτε κι αλλο ελευθερα ο υπνοσ ειναι δωρεαν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Ηρεμισε φιλε, εγω ειμαι 24 και δεν ειχα κοπελα ποτε, δεν εχω ακουμπησει ουτε φιλησει ποτε κοπελα στη ζωη μου, αλλα ποτε δεν σκεφτηκα την αυτοκτονια γιαυτο το λογο!
    Ο λογος ? Η κοινωνικη φοβια. Μακαρι η κοπελα να ηταν το μοναδικο προβλημα για τη ζωη μου, αλλα εχω σοβαρα θεματα και με παρεες αλλα και με το να βρω δουλεια.
    Ωστοσο ομως δεν το βαζω κατω, κανε τα πραγματα που σ'αρεσουν και οσο λιγοτερο το κυνηγας, τοσο πιο πολυ θα σε κυνηγαει και αυτο. Αν ασχολεισαι μ'αυτο ολη την ωρα φυσικα και θα τρελαθεις στο τελος και θα σου γινει εμμονη ιδεα.

    Αμα αυτοκτονησεις το σιγουρο ειναι πως δεν θα βρεις κοπελα νεκρος. Απλα σταματα να ασχολεισαι μαυτο το θεμα, αν θεωρεις πως εισαι ασχημος κανε κατι με την εμφανιση σου τοτε. Η κοπελα δεν ειναι το παν σ'αυτη τη ζωη, δεν ειναι ο βασικος γνωμονας που οριζει το ποσο πετυχημενη ειναι η ζωη του καθενος. Αν νομιζεις πως επειδη δεν βρισκεις κοπελα εισαι ενα τιποτα, εχεις χασει την μπαλα. Βαλε στοχους για τον εαυτο σου και σπασε τα προσωπικα σου ορια.

    Σκεψου αυτο, ο ερωτας και η αγαπη για το αλλο φυλο, δεν ειναι τιποτα αλλο απο τον βιολογικο μας χημικο προγραμματισμο για αναπαραγωγη και διαιωνιση του ειδους. Χαλαρωσε και κανε αλλα πραγματα και αυτο θα ερθει μονο του, μη σκεφτεσαι τα σεναρια για το πως θα ερθει. Τροποι υπαρχουν, προσπαθησε στα chat room, ειχα καποιες επιτυχιες μαυτα κ ραντεβου, ασχετως που δεν προχωρησα ποτε λογω της φοβιας.

    Κλεινοντας θα ηθελα να προσθεσω και κατι ακομα, η αυτοκτονια ειναι εγωιστικη πραξη. Αν φυγεις απ αυτο τον κοσμο, θα προκαλεσεις μεγαλη θλιψη στους δικου σου και θα φερεις τα πανω κατω σε ανθρωπους που δεν εχεις ιδεα το ποσο πολυ μπορει να εκτιμανε την υπαρξη σου. Δεν το αξιζουν αυτο. Αν δεν σκεφτεσαι τον εαυτο σου, τοτε σκεψου αυτους και μην το κανεις γιαυτους. Αφου εχεις βρει αυτο το κουραγιο να βαλει τελος, σημαινει πως ακομα εχεις δυναμη εστω και γιαυτο. Χρησιμοποιησε καπου αλλου αυτη τη δυναμη και κυνηγησε οποιο αλλο ονειρο σου εχει μεινει!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εσυ με την κοινωνικη φοβια θα σου πω δυο πραγματα κι αμα θεσ ακουσ
    η κοινωνικη φοβια βελτιωενται η φευγει αν παρεισ αντικαταθλιπτικα
    αν κανεισ ψυχοθεραπεια αν κανεισ πολυ γυμναστικη με σεξ
    με εκθεση δηλαδη αν γυρνασ ολη μερα και μιλασ στο τελοσ θα τα πεισ καλα
    με τα ξενυχτια δε ξερω τι γινεται και με το αλκοολ δηλαδη εγω οταν ξενυχτουσα κι επινα την αλλη μερα ημουνα καλυτερα
    και με γυμναστικη βελτιωνεται σιγουρα χωρισ συμπληρωματα γενικα εγω πιστευω ειναι απλο προβλημα γιατι σε δυσκολευει τοσο πολυ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    stefamw σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου! αλλα ρε φιλε και η δουλεια,οι παρεες και η οικογενεια δεν αντικαθιστουν το κενο που εχω μεσα μου. και σε αυτη την ηλικια που ειμαι η επιθυμια για το αλλο φυλο ειναι εντονοτερη απο οτι ημουν στα 14 ή στα 15. ωστοσο θα προσπαθησω να ακολουθησω αυτο που ειπες,οτι δηλαδη να σταματησω να το σκεφτομαι τοσο πολυ. αλλα δεν νομιζω να εχει αποτελεσματα,δυστυχως ή ευτυχως την εχω παρει την αποφαση μου.

  12. #12
    Θαναση, για να γραφεις σημαινει οτι χρειαζεσαι ενα χερι να σε πιασει και να μην σε μηδενισεις στην πραξη.
    Κατανοω οτι αυτο το ΚΕΝΟ σε εχει εξαντλησει.
    Σε παρακαλω να απευθυνθεις στους γονεις σου, να τους πεις οτι εχεις αναγκη να μ ι λ η σ ε ι ς.
    Ξεκινα με ψυχοθεραπεια.
    Δεν σε γνωριζω ΑΛΛΑ γνωριζω την αντιληψη και την συναισθηματικη εξαντληση που οδηγει σε αυτη την αναγκη.
    Ως ψυχη που περασα απο αυτο Σε παρακαλω μην σε εγκαταλειψεις.

    Δεν εχεις καποιο συναισθηματικο αντιβαρο για να ισσοροπησεις. Δεν θα ειναι ετσι για παντα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Δεν ζηταμε βοηθεια μονο αν εχουμε πυρετο, ή εχουμε σπασει ενα χερι.
    Ζηταμε βοηθεια και οταν σπαει η ψυχη μας.
    Μην σκεφτεις τι θα σου πουν ή τι θα προκαλεσεις -την γνωμη τους δλδ-

    Βαλε ενα κουραγιο ακομα και δωσε στον εαυτο σου την ευκαιρια να απευθυνθει στον ειδικο ιατρο που θα μπορει να καταλαβει.

    Μην εγκαταλειψεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εσυ με την κοινωνικη φοβια θα σου πω δυο πραγματα κι αμα θεσ ακουσ
    η κοινωνικη φοβια βελτιωενται η φευγει αν παρεισ αντικαταθλιπτικα
    αν κανεισ ψυχοθεραπεια αν κανεισ πολυ γυμναστικη με σεξ
    με εκθεση δηλαδη αν γυρνασ ολη μερα και μιλασ στο τελοσ θα τα πεισ καλα
    με τα ξενυχτια δε ξερω τι γινεται και με το αλκοολ δηλαδη εγω οταν ξενυχτουσα κι επινα την αλλη μερα ημουνα καλυτερα
    και με γυμναστικη βελτιωνεται σιγουρα χωρισ συμπληρωματα γενικα εγω πιστευω ειναι απλο προβλημα γιατι σε δυσκολευει τοσο πολυ
    Τα γνωριζω ολα αυτα, αλλα τη γυμναστικη με σεξ που λες τι εννοεις ? Να παρω το ποδηλατο, να κανω μπολικα χιλιομετρα και να καταληξω σε "studio" για πληρωμενο σεξ ? Γιατι οπως εγραψα πριν δεν εχω κανει τιποτα ποτε με κοπελα. Η εντονη αεροβικη γυμναστικη βοηθαει για 1-2 ωρες μετα το περας της ασκησης, μετα επανερχονται ολα τα συμπτωματα. Οσο για τα αντικαταθλιπτικα, δεν ειναι θεραπεια, αλλα συμπτωματικη θεραπεια που αμα πιασει, καποια στιγμη δεν θα πιανει αλλο, θα χρειαστει αλλαγη αγωγης και αν δεν πιασει ουτε αυτη, ετοιμασου για τους χειροτερους εφιαλτες απο τα συμπτωματα στερησης. Δεν το θεωρω θεραπεια αυτο, κανα ηρεμιστικο που και που αμα τυχει και πρεπει να βγω εξω το πινω, αλλα ως εκει.

    @Thanasis ειναι μια φαση που θα περασει. Εχω περασει ατελειωτες νυχτες ευχομενος να μην ξαναξυπνησω ή να με χτυπησει κανα αυτοκινητο να τελειωνω. Εχω περασει ατελειωτες ωρες προσευχομενος να βγαλω καρκινο και να πεθανω, αλλα μετα την καταιγιδα ερχεται η λιακαδα. Η καταθλιψη ή τελος παντων αυτες οι σκεψεις που σε απασχολουν θα κανουν το κυκλο τους και θα περασουν. Καποια μερα δεν θα σε ενοχλει τοσο. Και το να βαλεις τελος δεν ειναι τοσο ευκολο οσο νομιζεις. Τι και αν πεθανεις και ξαναγεννηθεις για παραδειγμα στην αφρικη σε καποιο σημειο που θα πρεπει να περπατας χιλιομετρα καθε μερα για να γεμισεις μια λεκανη νερο ? Εκτιμησε τα οσα εχεις και κανε οτι μπορεις μ'αυτα που εχεις.
    Στην μαυρη περιοδο που αντιμετωπιζα τις παραπανω σκεψεις και ευχες, μου ετυχε να παω σε μια παραλια για μπανιο με οικογενειακους φιλους και να δω καποια ατομα να κανουν βουτιες στη θαλασσα απο ψηλους βραχους. Πηγα και γω να το κανω, και σε πληροφορω το σκεφτομουν επι κανα 20 λεπτο πριν τελικα βουτηξω...απο υψος 10 μετρων για να πεσω στην βαθια θαλασσα. Αυτο που θελω να πω, παρ'οτι θεωρουσα πως ημουν τελειωμενος, κατι με σταματουσε απο το να πηδηξω, ισως το ενστικτο της επιβιωσης ?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Constantly curious στους γονεις μου δεν θελω να απευθυνθω,δεν θελω να τους μιλησω για αυτο το θεμα. ωστοσο ισως παω σε καποιο ψυχολογο μηπως και μου δωσει λυση. αλλα τι να κανει και αυτος? η εξωτερικη εμφανιση παραμενει ιδια και δυστυχως σημερα οι περισσοτερες κοιτανε μονο αυτο

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  2. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 03-09-2015, 23:14
  3. θέλω να πεθάνω........
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 16-08-2012, 20:29
  4. Θέλω να πεθάνω
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 03-06-2012, 02:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •