Μιά και έχουν λυθεί όλα τα άλλα προβλήματα πότε θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε avatars;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200

    Μιά και έχουν λυθεί όλα τα άλλα προβλήματα πότε θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε avatars;

    Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα avatars.

    Σε όλα τα καθώς πρέπει forum όπως και σε εκείνο της Ιστορίας, επιτρέπεται η χρήση avatars.

    Η λιτή χρήση των συμβόλων που χρησιμοποιύνται για παρουσίαστη των κειμένων των μελών, μας περνάει βέβαια σαφώς το νόημα της μετριοπάθειας, χωρίς αυτό όμως να εμποδίζει και τη μετάδοση κάποιας μη λεκτικής επικοινωνίας όπως π.χ.

    Κεφαλαία γράμματα. (κάποιος απάντησε: \"Σταμάτα να ουρλιάζεις!\")

    Επαναλαμβανόμενα λατινικά ερωτηματικά ???

    Πρόσφατα χρησιμοποιηθέντα στοιχεία font για μέγεθος και χρώμα γραμμάτων. Θα αρχίσουν καποιοι να ανεβάζουν τα μεγέθη.

    Τα \"μακάκα\" και \"μλκ\".

    Μήπως αντί να εμποδίζουμε θα έπρεπε να ενθαρρύνουμε την μετάδοση εικόνων μας με ορισμένα avatars;

    Είναι εσωτερική μας ανάγκη να βλέπουμε κάποια εικόνα του συνομιλητή μας, κάποιον που να τον σεβόμαστε και να μην τον βρίζουμε σαν να είναι μια αόρατη παρουσία, αλλιώς την φιγούρα του τη δημιουργεί η φαντασία μας, κατά τρόπο που δεν είναι απόλυτα επιτυχής: π.χ.

    Εγώ φαντάζομαι τον Σούπερ Αντμινιστρέιτορ με έναν γλυκομίλητο εκφωνητή σχολιαστή δημοσιογράφο της ΕΤ3, ενώ είναι αλλιώτικος,

    Τον keep walking με σώμα του ανθρώπου από σήμα σε μπουκάλι ουϊσκι και πρόσωπο σαν του Προέδρου του Τουρκοκυπριακού ψευδοκράτους,

    την Kassi με πολλά κοτσιδάκια στα μαλλιά της, κλπ.

    Νομίζω ότι η χρήση avatars, αν υπάρξει η ποικιλία που υπάρχει σε φόρουμ Ιστορίας και απεικονίζει ιστορικά πρόσωπα και όχι το Pokemon, θα επιτρέψει την καλύτερη έκφρασή μας στο forum (και μην μου πείτε ότι όλα πάνε καλά!)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Θα συμφωνησω και εγώ οτι η χρήση αβαταρς θα επιτρέψει την καλύτερη έκφραση μας στο φόρουμ. Θα πρέπει, πιστεύω, εκτος από τα αβαταρς του σάιτ να υπάρχει και η δυνατοτητα για καποιον να βαλει άβαταρ από το ίντερνετ δικό του, περνώντας τη url της εικόνας που θέλει, αν δεν τον καλύπτουν οι υπάρχουσες επιλογές.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •