Εφηβεία ή κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6

    Εφηβεία ή κατάθλιψη

    Γεια σας,, πηγαινω 2ρα γυμνασιου και πιστευω οτι περναω την ποιο δυσκολη φαση της ζωης μου..
    Λοιπον..απο τον νηπειο ειχα μια φιλη αλλα μετα απο τσακωμους και λοιπα πλεον δεν κανουμε μαζι παρεα. Στο σχολειο καθομαι με διαφορα παιδια αλλα δεν ειμαστε πολυ καλοι φιλοι..απλα μιλαμε αρκετα..κολλητες δεν..σχεση οχι ακριβως και ολα πανε χαλια!οι βαθμοι μου δεν ειναι τοσο καλοι..παω επισης ενα αθλημα που μου αρεσει πολυ αλλα εκει τα παω μια χαρα.. Συνεχως νιοθω τοοοσο μονη και μου εχουν περασει διαφορες ιδεες απο το μυαλο..οι γονεις μου με πιεζουν και δεν το καταλαβαινουν οσο και να συζηταω μαζι τους.. να βγαινω 1 φορα την εβδομαδα το θεωρουν λαθος. Ωρες ωρες θελω να κλαψω χωρις να ξερω το γιατι..βγαινει απο μεσα μου..νιωθω απαισια..
    Τι να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Προτεινω να περιμένεις λιγο ακομα .....ισως περνας την φαση σου αν δεις οτι συνεχίζεται αυτο και μετα απο 1 χρονο...μπορεις να ζητησεις να πας σε ψυχολογο
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Αχαμ.. Σε ευχαριστω

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μην ξεχναμε και την εφηβεια!!...καποια ανθρωποι την περασαν πολυ δυσκολα... εγω ακομα χειροτερα..πρεπει να βρεις εναν τροπο να ανοιξεις την ψυχη σου στην οικογενεια σου, κατεμε δεν χρειαζεσαι ψυχολόγο...να μην εισαι μοναχουλα σου χρειαζεσαι!... το αθλημα δεν ειναι ομαδικο, εκει δεν μπορεις να συζητησεις ολα αυτα με καποιον- καποια?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    anon γεια!σε περναω γυρω στα 2 χρονια(παω πρωτη λυκειου)και εχω να σου πω οτι πολλες φορες νιωθω ακριβως τα ιδια πραγματα με εσενα παρολο που εχω φιλες και γενικοτερα τα παω καλα με το σχολειο..αν ζητησεις την γνωμη μου δεν φταιει το οτι δεν εχεις καλες φιλες,απλα η εφηβεια ειναι ο φταιχτης,η οποια δυστυχως ή ευτυχως για μερικους ειναι ευκολη και για αλλους δυσκολη..εγω προσωπικα την περναω δυσκολα,και ετσι μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να παω σε ψυχολογο ο οποιος με βοηθαει αρκετα..βεβαια,οπως ειπωθηκε παραπανω,κανε λιγη υπομονη να δεις ποσο θα διαρκεσει..αν δεις οτι κραταει πολυ και δεις οτι δεν νιωθεις καθολου καλα τοτε σκεψου να πας σε ψυχολογο..τελος,ετσι αυθορμητα,θελω να σου πω οτι αυτα που περνας τωρα εσυ κι εγω και ο οποιοσδηποτε που παιρναει δυσκολη εφηβεια,να ξερεις οτι θα μας ενισχυσουν για την ενηλικη ζωη μας..τουλαχιστον ετσι αναφερει ο ψυχολογος..ελπιζω να βοηθησα! :)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Rea&Fenia σας ευχαριστω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    anon με την "φενια" μιλαμε παρα πολυ στο skype&fb , αν εχεις skype θες να σε βαλουμε στην παρεα????? Facebook λιγο δυσκολο μπρο..
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Phatox..δυστηχως δεν μπαινω σχεδον ποτε στο σκαιπ..αλλα χρεισιμοποιω το φβ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    βρε κουκλα μου εισαι πολυ κοινωνικη μιλασ με ολουσ γιατι διαμαρτυρεσαι
    παπαριεσ θα λετε τι θα λετε οπωσ λεγαμε κι εμεισ για ψαξου λιγο να βρεισ αυτο που θεσ
    μαλλον θα εχεισ καλο χαρακτηρα για να μιλασ με ολουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    anon γεια σου!ανοιξε τα προσωπικα μηνυματα να συννεννοηθουμε :) δεν ειναι δυσκολο..πας στις ρυθμισεις πανω πανω μετα πατας αριστερα ρυθμισεις forum και εκει που λεει προσωπικα μηνυματα πατας messaging on :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    anon λοιπον στειλε μου ενα μηνυμα σε αυτο το email : [email protected] επειδη εμαθα πριν λιγο οτι τα μηνυματα ενεργοποιουνται μετα απο 50 ποστ..μην ντρεπεσαιι

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    elis ισως.. fenia ουτε σε gmail εχω προσβαση :( ..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    anon καποιο προγραμμα που να εχεις προσβαση εκτος απο φβ? :)

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    ask&instagram fenia

Similar Threads

  1. εφηβεια
    By swaggy97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-2013, 10:59
  2. Εφηβεία-Κατάθλιψη
    By Αντώνης1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 21-07-2012, 09:12
  3. Εφηβεία: τι να κάνω?
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 21-01-2011, 23:16
  4. ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ
    By stefanos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-2007, 16:16
  5. εφηβεια
    By stefanos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2007, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •