Οταν η κατα8λιψη σου παιρνει ο,τι αγαπας-Βοη8εια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34

    Οταν η κατα8λιψη σου παιρνει ο,τι αγαπας-Βοη8εια..

    Καλησπερα κι απο μενα.Μπηκα στο φορουμ για βοη8εια.Σας διαβαζα και ποιο παλια.Και εβρισκα καποια παρηγορια διαβαζωντας τις ιστοριες σας.

    Εχω προβλημα και συγχωρηστε με απο την αρχη γιατι απο τη στενοχωρια μου αυτη τη στιγμη που σας μιλαω ισως να μην μπορω να εκφραστω καλα.

    αν μπορειτε βοη8ηστε με ..δεν μπορει καποιος αλλος..

    Το προβλημα μου και η ιστορια μου ειναι η εξης..Ειμαι μια κοπελλα 39 χρονων και εχω μια σχεση με μια αλλη κοπελλα,36 χρονων.Ειμαστε 2 συνειδητοποιημενα ατομα ξερουμε τι 8ελουμε και ειμαστε μαζι περιπου 3 χρονια.
    Ελπιζω να μην σας ξενισει το γεγονος η σας σοκαρει μια σχεση του ιδιου φυλου,προσπα8ηστε να μας αντιμετωπισετε σαν ενα φυσιολογικο ζευγαρι.Το λεω οχι για να δικαιολογη8ω αλλα για να με .μας..,χρησιμοποιω και πλη8υντικο γιατι μιλαω για μας..

    Η κοπελλα μου..ο αν8ρωπος μου λοιπον πασχει απο κατα8λιψη.. και δεν ξερω ποια τι να κανω.8α ι8ελα να σας περιγραψω πως ειμαστε μαζι να σας διηγη8ω τη ζωη μας για να μπορεσετε να μας καταλαβετε και να μας βοι8ησετε..
    Λοιπον γνωρισα αυτη την κοπελλα πριν 3 χρονια περιπου.η γνωριμια μας εγινε τυχαια στο ιντερνετ οπου μπαιναμε σ ενα σιτε και μιλουσαμε.Καμια απο τις 2 δεν ι8ελε σχεση..απλα μιλουσαμε ανταλασαμε αποψεις ..και λιγο καιρο μετα ειδαμε οτι μας αρεσε ,ειχαμε πολλα κοινα,τα ιδια 8ελω,και τισ ιδιες ευαισ8ησιες..Και ερωτευ8ηκαμε..Απο την αρχη σχεδον μου ειπε οτι πασχει απο κατα8λιψη.Δεν μου το εκρυψε..Δεν με πειραξε..δεν ηξερα βεβαια μεχρι τοτε ακριβως τι ειναι..ειχα την εντυπωση οτι ηταν κατι ποιο απλο απ οτι ειναι..της ειπα οκ δεν με πειραζει 8α κοιταξουμε να το λυσουμε.
    Μιλησαμε,γνωριστηκαμε,ερωτ ευτικαμε,αγαπη8ηκαμε βα8ια και αλη8ινα..και ειμαστε μαζι εδω και 3 χρονια.

    Ο αν8ρωπος μου ειχε περασει πολλα..και γω βεβαια..ολοι εχουμε τις προσωπικες μας ιστοριες..Και βρισκοταν στο εξωτερικο..ειχε παει για δουλεια...γιατι στην Ελλαδα ειχε ατυχιες και εφυγε εκει Εψαχνε δουλεια οταν γνωριστικαμε..εγω απο την πλευρα μου δεν ειχα στα8ερη δουλεια ...Αφου ειμασταν μαζι και αποφασισαμε να μεινουμε και να ενωσουμε τις ζωες μας..επρεπε καποια να μεινει εκει που ηταν η αλλη.Κ αποφασισαμε να παω εγω εκει γιατι ο αν8ρωπος μου μπορουσε να βρει δουλεια.

    Ο αν8ρωπος μου ειχε πα8ει πρωτη φορα κατα8λιψη γυρω στα 24,λογω επαγγελματικης αποτυχιας που δεν εφταιγε. Αυτο την πειραξε ,συν αργοτερα μια αρρωστια της μητερας της οχι τιποτα σοβαρο την εριξε.Αυτο καταλαβαινω ηταν η αρχη.Κληρονομικο δεν υπαρχει απ οτι εχει πει.

    Επισκεφτηκε γιατρο στην επαεχια που ηταν ,της εδωσε seropram 8υμαμαι καλα,και μαζι μετη δικη της προσπα8εια..βοη8η8ικε.Γνωριζ ωντας και μενα που ημουν στα παντα κοντα της εγινε ακομα καλυτερα.Πηρε το γιατρο τηλ. ειπε ειναι πολυ καλα ερωτευμενη,και της ειπε να τα σταματησει σταδιακα.Ολα αυτα στο τηλ χωρις να τη δει.Εμεις μια χαρα με σχεδια και ονειρα για το μελλον.Μετα 2 μηνες ομως χωρισ αγωγη αρχισε να πεφτει..Αλλαξαν τα παντα..δεν η8ελε τιποτα ουτε να μεινοθμε μαζι , δεν μ αγαπυσε τιποτα..Τρελλα8ηκα .. ειχα παει .Αρνητικη στα παντα..δεν με η8ελε..εγω εχασα τον κοσμο δεν μπορουσα να το πιστευσω..ειχε και κριση πανικου.Για καποιο καιρο μιλουσαμε απλα κα8ε μερα..μιλουσα ηπια μετα αρχισα να χανω την ψυχραιμια μου,εχω μιλισει καλα, ασχημα..τα παντα..Αρχισα να διαβαζω στο Ιντερνετ τα παντα για την κατα8λιψη..τρελλα8ηκα..την παρακαλαω να παμε σε γιατρο αποφασιζει να παει σε καποιον που τις συστησε μια φιλη της. (ολο αυτον τον καιρο ειναι εξωτερικο εγω ακομα ελλαδα αλλα μιλαμε κα8ημερινα ωρες ολοκληρες..)Δεν 8ελει να με δει,τελικα παω στο γιατρο μαζι της..8ελει και δεν 8ελει..της κραταω το χερι...κανω κουραγιο 8α περασει της λεω...Λεει και στο γιατρο φυσικα για τη σχεσι μας..Ο γιατρος ηλι8ιος,ακουει οτι ειναι στο εξωτερικο της γραφει την ιδια συνταγη και την διωχνει λεγοντας να βρει γιατρο εκει που ειναι.Φευγει πισω,παιρνει τα φαρμακα τα ιδια,συνερχεται λιγοτην ξαναφερνω πισω παμε μαζι..φυσικα τοσο καιρο παντα μαζι της στο τηλ.συνεχεια..μιλουσαμε για οτι η8ελε..(μαλωναμε κι ολας πολλες φορες δεν αντεχα..μου ελεγε δε σε 8ελω αλλα απο την αλλη μετον τροπο της βοη8α με).Την παω στο γιατρο την βλεπει μενει ευχαριστημενη απ αυτον τον εμπιστευτηκε..μας δινει ΕFFEXOR,αρχιζει να τα παιρνει..ολα πανε καλα..πολυ καλα.

    μενουμε μαζι..ολα καλα ,εχει δουλεια ..δυσκολα για μενα αλλα ειμαι μαζι της προσπα8ουμε..γενικα καλα μαζι..
    Με τον καιρο η αγαπη μας ειναι ολο και ποιο μεγαλη και ουσιαστικη..την αγαπαω ποιο πολυ απο κα8ε τι..το ιδιο κι αυτη.με τον καιρο ομως μαλωναμε..αυτη ποιο ευαισ8ητη τα επαιρνε μετρητοις...ειχε δικιο εγω φταιω..της ελεγα δεν μαλωνω μ αυτην αλλα αν8ρωπος ειμαι σπαω..καυγαδιζαμε για πραγματα που αμελουσε..ι δεν την ενοιαζαν και γω 8εωροθσα σημαντικα..ενω ο αν8ρωπος μου η8ελε να ειναι χαλαρος..
    Τωρα ειναι αργα..δεν αλλαζει

    Μετα απο ενα χρονο που παιρνει ΕFFEXOR μετα απο πολυ αγαπη ,πολλους καυγαδες που εφταιγα εγω πιεστηκε πολυ και επα8ε παλι κριση.Ολο το διαστημα εγς φροντιζα σχεδον τα παντα ,επειδη ημουν ποιο δυναμικη..κι επειδη ο αν8ρωπος μου αμελουσε,ξεχνουσε,και ηταν γενικα ποιο χαλαρος..(αιτια καυγαδων κι αυτο ..ΦΤΑΙΩΩ δεν ηξεραα)
    Αγαπη ομως υπηρχε και παραπολυ..ετρεμα για αυτην ,την φροντιζα

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    συγγνωμη που γραφω πολυ...8α γινω ποιο συντομη.

    Και αλλαξαν τα παντα,μεσα σε μια μερα μου ειπε δεν με αγαπαει ποια...οτι πιεστηκε με τουσ καυγαδες,και δεν νις8ει τιποτα ποια..με βλεπει σαν φιλη.και 8ελει να ειμαι καλα..οτι εκανε μποθν μεσα της με τους καυγαδες...
    Ζητησα συγγνωμη υποσχε8ηκα δεν 8α κσανασυμβει...τιποτα...μενου με μαζι,εχει τρεισ μηνεσ αυτο που συμβαινει,της λεψ να προσπα8ησουμε, με ακουει αλλεσ φορες λεει ναι να προσπα8ησουμε,μετα λεει δεν μπορω να προσπα8ησω δεν νιω8ω τιποτα ποια για σενα,στενοχωριεται 8ελει να ειμαι καλα...ολο το διαστημα που επα8ε κριση την φροντιζα, μαγιρευα,γιατι δεν ειχε δια8εση,,δεχεται τις περιποιησεις μου αλλα μεχρι εκει..τιποτα αλλο.

    την πει8ω να ερ8ουμε ελλαδα να κσαναπαμε στο γιατρο μας δεχεται ι κατασταση της χειροτερευει..το μονο στα8ερο δεν μ αγαπαει και δεν με 8ελει...ερχομαστε παμε στο γιατρο της προσ8ετει στο ΕFFEXOR και το LAMICTAL..Aρχιζει να το παιρνει ..

    Της λεω σου υποσχομαι πςσ δεν 8α σε ξαναστενοχωρησω και να κσερεισ 8α ειμαι μαζι σου σε οτι χρειαστεις κι αν 8ελεις βοι8εια να μου τη ζητησεις..8α ειμαι εδω..οπως παντα..

    ...παει στη δουλεια,δεν μου λεει τιποτα ποιαπαρα μονο τυπικα,την ρωτησα πως νιω8ει μετ καινουργιο φαρμακο μου λεει παρα πολυ καλα μου εφυγε το αγχος..ειμαι καλα..και λεω ωραια..εσενα ομως δεν σε 8ελω..δεν νιω8ω τιποτα...της λεω ασ κανουμε υπομονη να περασει 8ελει χρονο..μου λεει ειμαι πολυ καλα αλλα πλεον δεν αισ8ανομαι τιποτα και δυσκολα 8α επανελ8ουν τα αισ8ηματα μου...την πρωτη φορα μου ελεγε 8α επανελ8ουν και να κανω υπομονη...


    Μαλιστα πριν παμε στο γιατρο σε μια συζητηση μας μου ειπε οτι τωρα δεν ειμαι καλα δε σε 8ελω,αν γινω καλα και δεν σε 8ελω παλι τι 8α κανεις? Της λεω γινε καλα και 8α το δουμε τοτε..
    μου ειχε πει επισης οτι φοβαται ,φοβαται να ξαναειναι μαζι μου...επειδη μαλωναμε μαλλον...
    Τελικα το εχει αποφασισει δεν κανει καμια προσπα8εια..το μονο στα8ερο ειναι οτι δεν με 8ελει..

    Ειμαι σπιτι μας...μου μιλαει σαν μια ξενη σαν να ειμαι μια καρεκλα μεσα στο χωρο...ενα επιπλο...δεν το παραδεχεται λεει 8ελω να ειμαι χαλαρη ,,δεν 8ελω παλι να με νοιαζει τιποτα..και κανενας..οσο ποιο χαλαρη μπορω τις εκανα μια μικρι κουβεντα ..και λεω οκ ..πες δεν ειμαι εγω 8α μεινεις μονη στη ζωη..?δεν 8ελεισ αν γινεισ καλα να ξανακανεις σχεση με μενα η αλλη?
    απαν τηση υπο8ετικα μιλωντας..ισως να ξανακανω...οχι με σενα δεν το βλεπω ισως με αλλη..λεψ για να εχεισ μια καινουργια εμπειρεια επειδι εμενα με ξερεις?
    και μου λεει ναι


    τι να πω ποια?τωρα δεν 8ελω τιποτα..εφυγε επαγγελματικο ταξιδι και ουτε καν νοιαστηκε...οταν της ειπα αν 8α με παρει καποιο τηλ μου ειπε ισως..και λεω δεν σε νοιαζει για μενα?Απαντηση οχι...

    Ποτε ο αν8ρωπος μου δεν ηταν ετσι...εχω να κανω με εναν αλλο αν8ρωπο....αγνωριστο...με πληγωνει συνεχεια και δεν την νοιαζει...και γω εδω διαβαζω τα παντα για την κατα8λιψη...προαπα8ω να λεω μιλαει ι ασ8ενεια και οχι η ιδια...στεκομαι διπλα της χωρις να μιλαω ..να μαλωνω παιζω ενα ολοκληρο 8εατρο...και κοντευω να καταρευσω..την προσεχω αλλα νομιζω οτι δεν 8α αντεξω πολυ ακομα....

    Μεχρι χτες ι μια για την αλλη ειμασταν ολη η ζωη.σημερα ειμαι ενας εχ8ρος...που μας αγαπαω και τις 2 εγω....
    Και ξερω απ οτι καταλαβα οτι προσπα8ει με κα8ε τροπο να με διωξει..ισως για να μην υποφερω λεω ισως γιατι ποια εχω απελπιστει...
    Βοη8ηστε μας....

    Υ.Γ ξερω οτι αυτα που γραφω φαινονται εγωιστικα...αλλα την αγαπαω πανω και περα απο κα8ε τι..
    Και ξερω πολυ καλα οτι και ο αν8ρωπος μου μεχρι πριν λιγο καιρο πριν το επεισοδιο μ αγαπουσε οσο τιποτα...οι 2 μας πορευομαστε στη ζωη με αγαπη...τωρα...

    Βοη8ηστε με να κανω το σωστο....δεν εχω πολλεσ αντοχες ακομα...καταρεω και δεν το δειχνω...

    Τελικα το εχει αποφασισει δεν κανει καμια προσπα8εια..το μονο στα8ερο ειναι οτι δεν με 8ελει..

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Και παλι συγνωμη για το τοσο μεγαλο γραμμα...Και ευχαριστω οσους 8α κανουν την υπομονη να το διαβασουν...και ισως 8ελησει να βοη8ησει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    241
    Μαρία δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η κατάθλιψη σου πέρνει κάτι ... Η εικόνα που σχηματίζω από αυτά που γράφεις (προσωπική μου άποψη και πρόχειρη) είναι ότι μάλλον η φίλη σου χρησιμοποίησε την κατάθλιψη γιατί τη βόλεψε σε ορισμένα θέματα και εσένα γιατί τη βόλεψες σε άλλα ... Ίαως να κάνω μεγάλο λάθος, αυτό όμως μου πέρασε από το μυαλό.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Αλεξη ευχαριστω για την απαντηση..αλλα οχι ισως και γω οπως τα γραφω να μην εκφραζομαι καλα λογω της στενοχωριας μου..

    Ο αν8ρωπος μου δεν ειναι τετοιος χαρακτηρας..ειμαστε μαζι 3 χρονια και ειμαι ισως απο τους καλυτερους αν8ωπους που εχω γνωρισει κι οχι γιατι ειμαστε μαζι.

    Αγαπαει τουσ αν8ρωπουσ εχει εναν πολυ ευαισ8ητο χαρακτηρα..ηρεμη και χαμηλων τονων..με πολυ χιουμορ και δια8εση να βοη8ησει τον οποιονδηποτε χωρισ κανενα αντα
    λαγμα..και το εχει κανει πολλες φορες..
    Οσο για μενα αυτο που της προσφερα ηταν μονο αγαπη...δεν εχω κατι αλλο...

    Κι οταν εγραψα η κατα8λιψη την παιρνει εννοουσα οτι βλεπωντας την να υποφερει...και να ποναει...και να αλλαζει..ειδα οτι δεν ηταν αυτη,αλλα η ασ8ενεια..

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Ημουν παντα διπλα της οταν πονουσε ,οταν ειχε πονοκεφαλο,οταν πονουσε το στομαχι της,οταν δεν μπορουσε να κοιμι8ει,οταν ειχε αγχος..να την προσεχω να την φροντιζω,να τρεμω στην ιδεα δεν ειναι καλα,και να χαιρομαι σαν μωρο οταν την εβλεπα να μην εχει αγχος..και να μιλαει ανεμελα..ημουν διπλα της οταν φοβοταν..οσο διπλα μπορεισςνα εισαι..γιατι μονη περναει το μαρτυριο της..

    Φταιω.. που δεν ημουν καλυτερη...φταιω και τωρα δεν κσερω τι να κανω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    241
    Ίσως να έβγαλα βεβιασμένο συμπέρασμα και συγνώμη γι αυτό. Τι ενοείς να ήσουνα καλύτερη; Σε τι πιστεύεις ότι φταις;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Δεν πειραζει αλεξη..εγω γνωριζω ποια ειναι λογικο να κανεις τετοια σκεψη ετσι οπως τα γραφω..φταιω σε παρα πολλα..γιατι ενω ειναι ευαισ8ητη,κι ενω ειχαμε περασει μια κατα8λιψη..μαλωναμε..μεσα στη ζωη μαλωνεις κι ολας..
    Δεν ειχα καταλαβει οτι πολλεσ απο τις αντιδρασεις και τη συμπεριφορα της ειναι λογω αγχους...οτι διαχειριζοταν τα πραγματα ποιο χαλαρα...και πολλες φορες εγω το εβλεπα ως αναισ8ησια..Οτι ηταν χαλαρη δεν εμπαινε σε συζητησεις,αφηνε τα πραγματα να κυλανε..τα αφηνε πανω μου...δεν επαιρνε πρωτοβουλιες...και με ειχε κουρασει απιστευτα να ειναι ολα πανω μου..εγω κανονιζα για τα παντα και πολλες φορες απλα ακολου8ουσε...αν διαβαζε αυτα που γραφω τωρα..8α ειχε αντιρησεις 8α ελεγε εγω κανω πραγματα κι εσυ δεν μ αφηνεις..και της ελεγα παντα δεν 8ελω να σου λεω τι να κανεις..8ελω και συ να ερ8εις και να μου πεις 8α κανουμε αυτο εκεινο...προσπα8ουσε να το κανει...ολο αυτο εμενα με εκνευριζε...και μαλωναμε..αλλες φορες ελεγα κανε οτι 8ες δεν 8α ξαναπω τιποτα..και οι καυγαδες στοιχισαν..μιλησα πολλεσ φορες ασχημα...και δεν 8α με συγχωρησω γι αυτο..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    241
    Πιστεύεις ότι δεν είχες δικαίωμα να επιθυμείς πράγματα, να κουράζεσαι; ή ακόμη και να κάνεις και λάθη;
    Τώρα για ποιόν λόγο δεν επιθυμεί να έχετε σχέση;

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Αλεξη,ολοι κανουμε λα8η,επι8υμουσα πολλα..και μου εδινε και πολλα..τωρα το βλεπω ποιο ξεκα8αρα..εκανα λα8η που δεν επρεπε και δεν ειχα το δικαιωμα να κανω...γιατι ηξερα οτι ηταν ευαισ8ητη..κα8ε καυγα μας τον επαιρνε μετροιτης..τον εβαζε μεσα της κατι που αργησα να καταλαβω..η κατα8λιψη που ειχε,εχει,δεν εχει τωρα ποια δεν ξερω τι να πω..επρεπε να με κανει να ειμαι ακομα ποιο προσεκτικη,αλλα δεν ηξερα ,μαζι της την μα8αινω κα8ε μερα...και ηταν τεραστιο λα8ος μου..την πιεζα χωρις να το καταλαβαινω..αργοτερα μου ελεγε με πιεζεις..και της ελεγα δεν το κανω επιτηδες..νιω8ω πιεση μου λεει...δεν το ξανακανω..αλλα ολο αυτο συσωρευτηκε μεσα της...τωρα που εκανε μπουμ μου λεει οτι ηταν απο την πιεση.Να σκεφτεις οτι ειμαι διπλα της,δεν με 8ελει ποια γιατι πιεστηκε,δεν με αγαπαει ποια,φοβαται να ξανααισ8αν8ει οπως πριν,δεν 8ελει να προσπα8ησει για μας.,απο φοβο,αλλα παρ ολα αυτα ..που μου εχει πει...μαζι μου πηγε στο γιατρο..με ακουει οταν τι ρωταω πως νιω8ει με τα φαρμακα..μ αφηνει να της πιανω το χερι και να την πηγαινω στο τρενο..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    ...μου λεει οτι δεν 8ελει να νιω8ει κανενα απολυτως συναισ8ημα,να μην την νοιαζει για τιποτα..οτιδηποτε περιεχει συναισ8ημα την αγχωνει απιστευτα λεει..δεν 8ελει να νιω8ει το παραμικρο που 8α την αγχωσει...8ελει να σκεφτεται μονο για τον εαυτο της και τιποτα αλλο..και οπωσδηποτε τιποτα που να περιεχει συναισ8ημα...οσο γιασχεση ουτε καν 8ελει να ξανακουσει..δεν 8ελει παλι καμια σχεση..και να σκεφτεισ οτι ελεγε οτι ηταν ο ποιο ευτυχισμενος αν8ρωπος πανω στη γη..μονο που ειμαστε μαζι...και τωρα ενας αλλος αν8ρωπος...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    241
    Αναφέρεις αρκετούς λόγους για τους οποίους δε θέλει να είστε μαζί, αυτή την περίοδο τουλάχιστον. Εσύ ποια στάση σκέφτεσαι να κρατήσεις;

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    ειλικρινα τα εχω χαμενα...δεν ξερω τι να κανω ποια..μενουμε στο ιδιο σπιτι, το σπιτι μας,,ειμαστε ζευγαρι..τωρα 8ελει να μενουμε μαζι σαν φιλες..αν μου λεει να κανω οτι 8ελω..αν 8ελω να μεινω να μεινω δεν την ενοχλει,αν 8ελω παλι να φυγω να φυγω αρκει να ειμαι καλα λεει..αυτη 8α δει τι 8α κανει ...δεν 8ελω να την αφησω...δεν μπορω ,τι σημασια εχει ποια τι 8ελω εγω?απο την αλλη ομως δεχεται να κοιμομαστε μαζι, οχι σαν ζευγαρι..ετσι κι αλλιως ενα κρεβατι εχουμε(πικρο χιουμορ ηταν αυτο) μην το παρεξηγησετε ,...δεν ...δεν ξερω τι να πω...ειναι τοσα πολλα να με ρωταει τι ρουχα να βαλει στη δουλεια, να ακουει τη γνωμη μου ,ειπαμε να γραψουμε σ ενα τετραδιο πως ειναι κα8ε μερα...να 8υμομαστε τιε μεταβολες τις στη δια8εση,τι να πω...τα εχω χαμενα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    241
    φαίνεται ότι έχει θέση ορισμένα όρια στη σχέση σας και το θέμα είναι ποια στάση θέλεις εσύ να κρατήσεις σ\' αυτά. Εκείνη δικαιούται να έχει επιθυμίες, άγχη, κατάθλιψη, εσύ δεν έχεις δικαίωμα να έχεις αισθήματα και επιθυμίες;

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Εγω 8ελω βοη8εια ..το μονο που εχω ειναι η αγαπη μου για κεινη...ολα τα αισ8ηματα μου και οι επι8υμιες μου ειναι δικα της..περιεχουν εκεινη...8ελω να γινει καλα..δεν ξερω πως να φερ8ω,ξερω απ οτι εχω διαβασει οτι πρεπει να κανω υπομονη..ποση?απο που να πιαστω..καταρεω...ξερω πως πρεπει να ειμαι δυνατη για να γινει καλα,να ειμαι εκει οταν με χρειαστει,ειναι ο αν8ρωπος μου...δεν εισαι με καποιον μονο στα καλα,εισαι και στα δυσκολα ..μου λεει καταμουτρα δεν με σκεφτεται...εδω ενα φιλο ενα συγκατοικο αφηνεις μονο και παλι κατι του λες..δεν σκεφτεται τιποτα...με πληγωνει συνεχεια..και γω προσπα8ω να ειμαι ψυχραιμη ..και να περιμενω..Κατι που αν ηταν καλα πριν το επισοδειο δεν 8α εκανε ποτε...δεν ξερω πως να φερ8ω...το μονο ποθ νιω8ω ειναι απεραντος πονος μην με 8εωρησετε τρελλη η ρομαντικη παρακαλω...μονο πειτε μου τι να κανω...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •