Λετε να παντρευτω ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 206
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    ..τώρα τα υπόλοιπα του στυλ την θέλω ετσι και αλλίως και να μην κάνει τόυτο και εκείνο δείχνουν ότι ακόμα δεν είσαι έτοιμος για γάμο.


    Λες , ε ? μου περασε απ το μυαλο , αλλα αμα βρω καμμια και μου την δωσει κατακεφαλα , την πηρα !!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    καλα είναι να ζουμε το παρων..και εγω αυτης της αποψης είμαι.. αλλα σκεψου και λιγο το μελλον αν παρεις μια 30αρα που λες και την παντρευτείς (άλλο για μια 4μηνη σχεση)... σκεψου πως θα είναι η ζωη σου σε 10 χρονια αυτή 40αρα στα ντουζενια της και εσυ συνταξιούχος 65αρης...
    url]

    Η αληθεια ειναι οτι το 25 , ειναι on the high side lightly , αντε 20 , ακατεβατα . Οχι αλλο discount .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    σε ευχαριστώ για την εμπιστοσυνη. για μενα ολα χρειαζονται....τι να την κανεις την ομορφια οταν κουβαλαει ηλιθιοτητα και κενο; αυτο λεω...

    Ελκυστικη , αλλα ηλιθια και κενη , δεν παιζει ........

  4. #19
    Μακ, ξεκινα το dating...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ασκησεις επι χαρτου μου φαινονται αυτα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει καποια ενδιαφερομενη.
    Επισης,εσυ τι προσφερεις και εχεις τοσες απαιτησεις?
    ααααχαχαχαχαχαχαχαχχαχααα α
    με κουφανες μαγκ μεσημεριατικο :)

    ακριβως αυτη η εκφραση μου ηρθε στο μυαλο, με προλαβε ο αλαφροτετοιος.
    τι νοημα εχει να προβληματιζεσαι απ την κικη και την κοκο ποια να διαλεξεις, αν δεν υπαρχουν???

    αντι να σπαζοκεφαλιαζεις, περιμενε νακκανουν ουρα οι υποψηφιες και διαλεξε εναμεσα τους οποια σου ταιριαζει καλυτερα.
    αν συμφωνησουμε μεταξυ μας να παντρευτεις την μις υφηλιο και να εχει 5 ντοκτορα και ψυχη διαμαντι, εχει καμια σημασια, αν αυτη δεν ενδιαφερεται?

    βρε τες πρωτα και το συζηταμε.

    μια αλλη ιδεα ειναι να απευθυνθεις σε γραφειο συνοικεσιων. ισως εχουν καποια του γουστου σου.

  6. #21
    Μπες σε dating site να πειραματιστείς, φάση έχει και έχεις και την δυνατοτητα να διαλέξεις ανάμεσα σε πολλές ^_^

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ελκυστικη , αλλα ηλιθια και κενη , δεν παιζει ........
    εξυπνη και να μπλεξει με 50αρι δεν παιζει, εκτος αν το κανει για καμια βιζα ή για τα φραγκα σουγκαρ νταντη...;) και αν θες μπορω να στο εξηγησω..

  9. #24
    Mac εγω λεω ναι να παντρευτεις! η μοναξια ειναι ασχημο πραγμα αλλα να προσεχεις! να βρεις μια ομορφη συντροφο αλλα να εχει και ομορφο εσωτερικο κοσμο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    εγω παντωσ ενα εχω να δηλωσω ανθρωπο δε θαυμαζω με καμια παναγια
    δε πα να ναι θεομουνο με απειρα λεφτα δε πανανε ο σουπερ εμποροσ
    χωμενοσ μεσα στα κονε δε πα να ναι το σουπερ καλο παιδι
    δε πανανε ο θεοσ ο ιδιοσ και να με αρχισει τα μαγικα
    για να το πω απλα εγω θα τον μιλησω κανονικα να αγαπησω μπορω να φοβηθω μπορω να θαυμασω με καμια παναγια απλα δε μου βγαινει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    άμα είσαι καλοδιατηρημένος όπως λες είναι κατανοητό να ψάχνεις κάτι "αντάξιό" σου.. και επειδή εμείς οι γυναίκες από ότι βλεπω γύρω μου μετά από μια ηλικία σπάμε πιο΄εύκολα, είναι λογικό οι γυναίκες μικρότερης ηλικίας να είναι στα μάτια σου πιο ελκυστικές. Από κει και πέρα αυτή η "απαίτηση" που έχεις σε κάνει πολύ πιο επιλεκτικό και αυτή είναι η παγίδα. Πάντως καλά κάνεις που δεν το κυνηγάς ιδιαίτερα, αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει, αρκει να εξετάσεις πάλι το τι θές ακριβώς από μια γυναίκα, γιατί ωραία αυτά που λές στην θεωρία, αλλα στην πραγματικότητα, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να είναι εύκολο να βρεις μια γυναίκα που να τα πληρεί όλα αυτά..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    130
    Μαζί σου είμαι φίλε για τη διαφορά ηλικίας. Εγώ είμαι 44, πολύ δύσκολα με φαντάζομαι με κάποια συνομήλική μου. Μια δεκαετία νομίζω πως είναι απαραίτητη, ίσως και παραπάνω, για την 20ετία και βάλε και αν πρόκειται για οικογένεια ίσως να είναι λίγο διαφορετικά, δεν ξέρω, από την άποψη ο ένας 60 ο άλλος 40, για το κέρατο θα φοβόμουν αλλά απ' την άλλη αυτό παίζει όποια κι αν είναι η διαφορά ηλικίας..

  13. #28
    Quote Originally Posted by tak71 View Post
    Μαζί σου είμαι φίλε για τη διαφορά ηλικίας. Εγώ είμαι 44, πολύ δύσκολα με φαντάζομαι με κάποια συνομήλική μου. Μια δεκαετία νομίζω πως είναι απαραίτητη, ίσως και παραπάνω, για την 20ετία και βάλε και αν πρόκειται για οικογένεια ίσως να είναι λίγο διαφορετικά, δεν ξέρω, από την άποψη ο ένας 60 ο άλλος 40, για το κέρατο θα φοβόμουν αλλά απ' την άλλη αυτό παίζει όποια κι αν είναι η διαφορά ηλικίας..
    Ποιος έχει περισσότερες πιθανότητες για κέρατο; ο 60άρης από την 40άρα ή ο 35άρης από την 30άρα;
    το χάσμα είναι τεράστιο σε αυτές τις μεγάλες διαφορές ηλικίας.Όσο μεγαλώνεις αλλάζεις και αυτά που μπορείς να προσφέρεις σε μια πολύ νεότερη/ο σου λιγοστεύουν.
    Μπορεί να γίνω λίγο 'σκληρή΄αλλά ο 50άρης και η 30άρα μπορεί να περάσουν <<καλά>> για κάμποσο καιρό,ας μην υπάρχουν αυταπάτες για κάτι παραπάνω όμως...αλλά ακόμα και αν προκύψει οικογένεια και παιδιά 'η όμορφη νέα' να είσαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή ότι θα στην κάνει! Όλες οι γυναίκες μπορεί γοητευτούμε από έναν ελκυστικό μεγάλο άνδρα...αλλά έπειτα σκέφτεσαι και την συνέχεια η οποία δεν είναι τόσο ευχάριστη...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Δεν είναι κακό να έχεις απαιτήσεις αλλά τα πάντα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Και αφού ζητάς πολλά (όμορφη, γυμνασμένη, έξυπνη και κατά πολύ νεότερή σου) θα πρέπει να σκεφτείς τι προσφέρεις εσύ παραπάνω από έναν 30-35άρη ώστε μια γυναίκα σε αυτή την ηλικία να προτιμήσει εσένα και όχι αυτόν. Αν έχεις διάθεση να γίνει χορηγός και ουσιαστικά αυτό που να της προσφέρεις να είναι η οικονομική ασφάλεια τότε ναι έχεις ελπίδες με ένα συγκεκριμένο τύπο γυναικών. Απλά πιστεύω ότι πρέπει να είσαι συνειδητοποιημένος για τους λόγους που θα σε επιλέξει μία γυναίκα 20-25 χρόνια νεότερη.

    Επίσης από αυτά που λες ούτε εγώ πιστεύω ότι θέλεις πραγματικά να παντρευτείς. Το ότι οι άλλοι σου λένε να μη μείνεις μαγκούφης δεν είναι επαρκής λόγος. Και επίσης απαιτήσεις τύπου όχι σόγια σημαίνουν ότι δεν είσαι διατεθειμένος να βάλεις νερό στο κρασί σου. Δηλαδή φαίνεται σα να μη σε νοιάζει να βρεις τον άνθρωπό σου (για τον οποίο θα ανεχόσουν σόγια κλπ). Είναι σα να θεωρείς τον εαυτό σου τόσο μεγάλο κελεπούρι που πρέπει να σου προσφέρουν πολλά για να περάσεις την κουλούρα και σίγουρα αυτό δεν είναι η σωστή προσέγγιση για να ξεκινήσεις μια σοβαρή σχέση που ισως καταλήξει σε γάμο. Αν νιώθεις τις σχέσεις και τους γάμους σαν θηλιά στο λαιμό σου τότε μην προχωράς σε κάτι τέτοιο, γιατί να παιδευτείς και να παιδέψεις;

  15. #30
    Καλά ρε φίλε αλήθεια τώρα έφτασες 54 και ακόμα το μυαλό σου γυρνάει στις πιτσιρικες; Η μάλλον να το θέσω αλλιώς, με τόσα χρόνια εμπειρίας ακόμα ψάχνεις αυτό το καλό μωρό με το τέλειο σώμα που να μην λέει ούτε γκουκ ούτε μουκ; Στην περίπτωση σου ναι θα διάλεγα να παντρευτω γιατί στην ζωή μόνο η γυναίκα σου / άνδρας σου θα είναι αυτός που θα σε φροντίσει. Φίλοι δεν υπάρχουν και κακά τα ψέμματα όμως η κοινωνία έχει αποξενωθει. Τι και αν πεθάνεις και αν έχεις προβλήματα οικονομικά η όχι κάνεις δεν νοιάζεται. Με έναν σύντροφο όμως με θέληση υπομονή συζήτηση διάλογο αγάπη όλα ξεπερνιουνται. Κοίτα να βρεις καμία σωστή γυναίκα με μυαλό και χαρίσματα όπως ειλικρινια ταπεινωτητα αγάπη και άσε τα κωλαρακια και τα άλλα από έξω.
    (γράφω τόσο κυνικα σαν να σε ξέρω, σορρυ για το ύφος μου αλλά σαν αδερφό μου σε νιώθω και σε αυτό το φόρουμ δεν υπάρχει Φράγμος. Σου μιλάω σαν αδερφός, κάθε άποψη σεβαστή

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν θα παντρευτώ.
    By marian_m in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 97
    Last Post: 21-12-2015, 07:47
  2. Εγώ πότε θα παντρευτώ;;;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 06-06-2014, 17:19
  3. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ;
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 16-05-2010, 18:38
  4. Να τον παντρευτώ ?
    By alexloukoumaki in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 85
    Last Post: 24-01-2009, 01:19
  5. να τον παντρευτω????
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 22-09-2008, 22:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •