Λετε να παντρευτω ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 206
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Evil View Post
    Μπες σε dating site να πειραματιστείς, φάση έχει και έχεις και την δυνατοτητα να διαλέξεις ανάμεσα σε πολλές ^_^


    Ειχα μπει , δεν βρηκα ουτε μια να πλησιαζει στο ανεκτο !!! και βγηκα , φυσικα .

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by melissa View Post

    Επίσης από αυτά που λες ούτε εγώ πιστεύω ότι θέλεις πραγματικά να παντρευτείς. Το ότι οι άλλοι σου λένε να μη μείνεις μαγκούφης δεν είναι επαρκής λόγος. Και επίσης απαιτήσεις τύπου όχι σόγια σημαίνουν ότι δεν είσαι διατεθειμένος να βάλεις νερό στο κρασί σου. Δηλαδή φαίνεται σα να μη σε νοιάζει να βρεις τον άνθρωπό σου (για τον οποίο θα ανεχόσουν σόγια κλπ). Είναι σα να θεωρείς τον εαυτό σου τόσο μεγάλο κελεπούρι που πρέπει να σου προσφέρουν πολλά για να περάσεις την κουλούρα και σίγουρα αυτό δεν είναι η σωστή προσέγγιση για να ξεκινήσεις μια σοβαρή σχέση που ισως καταλήξει σε γάμο. Αν νιώθεις τις σχέσεις και τους γάμους σαν θηλιά στο λαιμό σου τότε μην προχωράς σε κάτι τέτοιο, γιατί να παιδευτείς και να παιδέψεις;
    Οχι , καλε melissa , δεν σκοπευω ' ναγορασω ' μια γυναικα , ουτε να κανω τον σπονσορα . Σιγουρα ενδιαφερομαι για γαμο , αλλα αμα κρινω απο τις πρωην μου , ειδε 2 η fleur , χωρις φιγουρες και πολλα χρηματα , κατι πρεπει εχω και με συμπαθει το αλλο φυλο , δεν ξερω τι , μιας και ειμαι μετριος , αλλα γυμνασμενος αρκετα και πολυ επικοινωνιακος και κοινωνικος . ενταξει , οχι 30αρα , στα high 30s να ειναι . Τωρα αν ειμαι εξυπνος , χαζος , ηλιθιος , κοινωνικα ακαλλιεργητος , δεν μπορω να πω . Δεν θεωρω τον εαυτο μου μεγαλο καλεπουρι , αλλα σιγουρα εχω μερικα προσοντα σαν ανθρωπος επιθυμητα , αλλα οχι και κελεπουρι , θαμουν βλαξ αλαζων , να πιστευα κατι τετοιο . Μια αναλογη με μενα θελω , αλλα οχι αναγκασστικα ομορφη , τυπου να ειναι με αυτοπεποιθηση , κι εγω εχω αυτοπεποιθηση , αν δειχνει νεα , οπως εγω , δεν εχω κανενα προβλημα ,, αλλα με τις γυναικες , νομιζω οτι δεν ειναι δικαιος ο χρονος , ειναι πιο επιεικης με τους αντρες , αλλα ξερω 44 αρα , την πρωην μου , που σκιζει και τωρα , αλλα παντα προσεχε τον εαυτο της . Καλα γονιδια .

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Thomdimi View Post
    Καλά ρε φίλε αλήθεια τώρα έφτασες 54 και ακόμα το μυαλό σου γυρνάει στις πιτσιρικες; Η μάλλον να το θέσω αλλιώς, με τόσα χρόνια εμπειρίας ακόμα ψάχνεις αυτό το καλό μωρό με το τέλειο σώμα που να μην λέει ούτε γκουκ ούτε μουκ; Στην περίπτωση σου ναι θα διάλεγα να παντρευτω γιατί στην ζωή μόνο η γυναίκα σου / άνδρας σου θα είναι αυτός που θα σε φροντίσει. Φίλοι δεν υπάρχουν και κακά τα ψέμματα όμως η κοινωνία έχει αποξενωθει. Τι και αν πεθάνεις και αν έχεις προβλήματα οικονομικά η όχι κάνεις δεν νοιάζεται. Με έναν σύντροφο όμως με θέληση υπομονή συζήτηση διάλογο αγάπη όλα ξεπερνιουνται. Κοίτα να βρεις καμία σωστή γυναίκα με μυαλό και χαρίσματα όπως ειλικρινια ταπεινωτητα αγάπη και άσε τα κωλαρακια και τα άλλα από έξω.
    (γράφω τόσο κυνικα σαν να σε ξέρω, σορρυ για το ύφος μου αλλά σαν αδερφό μου σε νιώθω και σε αυτό το φόρουμ δεν υπάρχει Φράγμος. Σου μιλάω σαν αδερφός, κάθε άποψη σεβαστή
    Σεβομαιτην αποψη σου , thomdimi , αλλα εμφανως διαφερει απο την δικη μου , δεν εχεις καταλαβει τι ειδους γυναικα ψαχνω . Αλλη κοσμοθεωρια εχεις αγαπητη . Σε ολα σχεδον . Το ναναλυσω που διαφερουμε , θα μου παρει μιση σελιδα !! αστο , ειμαι αλλιως .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Ποιος έχει περισσότερες πιθανότητες για κέρατο; ο 60άρης από την 40άρα ή ο 35άρης από την 30άρα;
    το χάσμα είναι τεράστιο σε αυτές τις μεγάλες διαφορές ηλικίας.Όσο μεγαλώνεις αλλάζεις και αυτά που μπορείς να προσφέρεις σε μια πολύ νεότερη/ο σου λιγοστεύουν.
    Μπορεί να γίνω λίγο 'σκληρή΄αλλά ο 50άρης και η 30άρα μπορεί να περάσουν <<καλά>> για κάμποσο καιρό,ας μην υπάρχουν αυταπάτες για κάτι παραπάνω όμως...αλλά ακόμα και αν προκύψει οικογένεια και παιδιά 'η όμορφη νέα' να είσαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή ότι θα στην κάνει! Όλες οι γυναίκες μπορεί γοητευτούμε από έναν ελκυστικό μεγάλο άνδρα...αλλά έπειτα σκέφτεσαι και την συνέχεια η οποία δεν είναι τόσο ευχάριστη...
    Εξαρταται ,εξαρταται απ τον ανθρωπο . Δεν υπαρχουν στερεοτυπα .

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εξυπνη και να μπλεξει με 50αρι δεν παιζει, εκτος αν το κανει για καμια βιζα ή για τα φραγκα σουγκαρ νταντη...;) και αν θες μπορω να στο εξηγησω..
    Καταλαβαινω ρεα , δεν ηλθα απο αλλο πλανητη , αλλα δεν ψαχνω γιασ τετοια , τις΄' κοβω ' απο χιλιομετρο .

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ααααχαχαχαχαχαχαχαχχαχααα α
    με κουφανες μαγκ μεσημεριατικο :)

    ακριβως αυτη η εκφραση μου ηρθε στο μυαλο, με προλαβε ο αλαφροτετοιος.
    τι νοημα εχει να προβληματιζεσαι απ την κικη και την κοκο ποια να διαλεξεις, αν δεν υπαρχουν???

    αντι να σπαζοκεφαλιαζεις, περιμενε νακκανουν ουρα οι υποψηφιες και διαλεξε εναμεσα τους οποια σου ταιριαζει καλυτερα.
    αν συμφωνησουμε μεταξυ μας να παντρευτεις την μις υφηλιο και να εχει 5 ντοκτορα και ψυχη διαμαντι, εχει καμια σημασια, αν αυτη δεν ενδιαφερεται?

    βρε τες πρωτα και το συζηταμε.

    μια αλλη ιδεα ειναι να απευθυνθεις σε γραφειο συνοικεσιων. ισως εχουν καποια του γουστου σου.
    Ρεμ , δεν με γνωριζεις , δεν ξερεις το στυλ μου . Οτι θα βρω , θα βρω , ποτε δεν εμεινα χωρις , εκτος της περιοδου κτθλψης . Τωρα το να καθομαι να λεω , ειμαι ετσι κι αλλιως , τι νοημα θα ειχε , δεν ψαχνω καμμια απο το φορουμ .

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by tak71 View Post
    Μαζί σου είμαι φίλε για τη διαφορά ηλικίας. Εγώ είμαι 44, πολύ δύσκολα με φαντάζομαι με κάποια συνομήλική μου. Μια δεκαετία νομίζω πως είναι απαραίτητη, ίσως και παραπάνω, για την 20ετία και βάλε και αν πρόκειται για οικογένεια ίσως να είναι λίγο διαφορετικά, δεν ξέρω, από την άποψη ο ένας 60 ο άλλος 40, για το κέρατο θα φοβόμουν αλλά απ' την άλλη αυτό παίζει όποια κι αν είναι η διαφορά ηλικίας..

    Δεν με φοβιζει το κερατο , να σου πω το γιατι . Εδινα παντα την αλλη τον χωρο της , δεν περιορισα ποτε καμμια , δεν ζηλεψα ποτε , ουτε λιγο . Αν και θα εξεντλησω την καλη μου κριση στο με ποια εχω να κανω , το κερατο , δεν ειναι οτι χειροτερο για μενα . Το χειροτερο ειναι να σε πρηζει η αλλη , να γκρινιαζει , να σου σπαει τα νευρα , πραματα που ουτε διανοοουμαι να κανω . Και να ανεχτω .

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Mac εγω λεω ναι να παντρευτεις! η μοναξια ειναι ασχημο πραγμα αλλα να προσεχεις! να βρεις μια ομορφη συντροφο αλλα να εχει και ομορφο εσωτερικο κοσμο.

    Ενταξει , bullet , ξερω οτι θελεις το καλυτερο για αυτους που συμπαθεις . Κι εγω σε συμπαθω . Καταλαβαινεις ποολλα απο τα γραφομενα του αλλου , ενιοτε .

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Μακ, ξεκινα το dating...

    Σε 2 μηνες C.C. που θα παω 84 κιλα , τα ιδανικα μου , και την φορμα μου να βρω , να προσαρμοστω και στον εξω κοσμο εκ νεου , εσυ καταλαβαινεις .

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εξυπνη και να μπλεξει με 50αρι δεν παιζει, εκτος αν το κανει για καμια βιζα ή για τα φραγκα σουγκαρ νταντη...;) και αν θες μπορω να στο εξηγησω..


    Εγω σουπα να σου στειλω φωτο , ειμαι 5 χρονια νεοτερος και λιγο παχουλος , αλλα εσυ δεν θες . Συμπαθης ειμαι μονον , οχι ωραιος .

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ικ
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    άμα είσαι καλοδιατηρημένος όπως λες είναι κατανοητό να ψάχνεις κάτι "αντάξιό" σου.. και επειδή εμείς οι γυναίκες από ότι βλεπω γύρω μου μετά από μια ηλικία σπάμε πιο΄εύκολα, είναι λογικό οι γυναίκες μικρότερης ηλικίας να είναι στα μάτια σου πιο ελκυστικές. Από κει και πέρα αυτή η "απαίτηση" που έχεις σε κάνει πολύ πιο επιλεκτικό και αυτή είναι η παγίδα. Πάντως καλά κάνεις που δεν το κυνηγάς ιδιαίτερα, αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει, αρκει να εξετάσεις πάλι το τι θές ακριβώς από μια γυναίκα, γιατί ωραία αυτά που λές στην θεωρία, αλλα στην πραγματικότητα, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να είναι εύκολο να βρεις μια γυναίκα που να τα πληρεί όλα αυτά..
    Αμα εχεις πιστη , δεν ανησυχεις , ολα σουρχονται , αυτο μεχει μαθει η πειρα της ζωης μου . Στην πραξη . Αμα αρχιζεις κι αμφιβαλλεις , αστα να πανε . Εγω , ειτε βρω . ειτε δεν βρω , το ιδιο μου κανει . Μερικοι ανθρωποι περνανε καλα και μονοι τους , για να μην εχω φρικαρει 8 χρονια απομονωσης καταθλιψης , μαλλον δεν θα φρικαρω ποτε.........και εκτιμησα πραματα που δεν εκτιμουσα προ καταθλιψης .

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να σας πει η Fleur , τι σοι ηταν οι πρωην μου , αυτο κατι λεει . Ε, FLEUR ?

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω σουπα να σου στειλω φωτο , ειμαι 5 χρονια νεοτερος και λιγο παχουλος , αλλα εσυ δεν θες . Συμπαθης ειμαι μονον , οχι ωραιος .
    ...χαχαχα..καλημερα sugar dady!!!...αμ δεν ηξερα οτι με ειχες στις υποψηφειες νυφες..γιαυτο ηθελες να μου στειλεις φωτο πονηρούλη??

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ...χαχαχα..καλημερα sugar dady!!!...αμ δεν ηξερα οτι με ειχες στις υποψηφειες νυφες..γιαυτο ηθελες να μου στειλεις φωτο πονηρούλη??
    Πλακιτσα , ε , ρεα ? να σου στειλω μια φωτο , κι ας μην ειναι η καλυτερη μου , δεν ξερω πως να φορτωνω φωτω , να παρεις μια ιδεα βρε παιδι . Αμα θες και μια που ειμαι απο την μεση και ανω γυμνος , γυμνασμενος εννοω , οχι ξεβρακωτος .

    Εχω λαβει φωτο , αλλα αυτην την καχυποψια , με το που λεω 'ΦΩΤΟ ' , δεν την καταλαβαινω . Τι θα σας στειλω , καναν ιο ? δεν ξερω απ αυτα .

    Αμα θελει και η BULLET να της στειλω ,την συμπαθω , εμεις της παλιας γενιας , λειτουργουμε διαφορετικα , δεν μας αρεσει το απροσωπο . Και της Fleur .
    Δεν θα δειτε καναν κουκλο , ουτως η αλλεως .

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    αντε ρε με το καλο και εγω κουμπαρος αν κανετε πολιτικο

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν θα παντρευτώ.
    By marian_m in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 97
    Last Post: 21-12-2015, 07:47
  2. Εγώ πότε θα παντρευτώ;;;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 06-06-2014, 17:19
  3. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ;
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 16-05-2010, 18:38
  4. Να τον παντρευτώ ?
    By alexloukoumaki in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 85
    Last Post: 24-01-2009, 01:19
  5. να τον παντρευτω????
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 22-09-2008, 22:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •