προβλημα η οχι ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46

    προβλημα η οχι ;

    Εχω γραψει σε αλλο τοπικ σχετικα με το προβλημα μου, τωρα αντιμετωπιζω καποιο αλλο προβλημα μεσω αυτου.
    Για να υπενθυμισω λιγο τα γεγονοτα πριν κανα 6μηνο με ζωρισε η κοπελα μου μετα απο 5 χρονια σχεσης και ο λογος ηταν οτι βαρεθηκε καο αλλες αηδιες δικαιολογιες που ολοι πολυ ξερουμε λενε οταν εχουν χεσμενη την φωλια τους. Το προβλημα που διμιουργητε πλεον ειναι οτι με την αδερφη μου συνομιληκες ηταν φιλες γενικα θα ελεγα τα λεγανε αρκετα. Μετα τον χωρισμο μου φυσικα η αδερφξ μου πηρε το μερος μου γιατι μου λεει να σε χωρισει απο ενα μηνυμα και δεν το αξιζες αυτο και λοιπα τα οποια ειναι αληθεια δεν εχω κανει τιποτα κακο απεναντι της και αυτη με χωρισε απο ενα μηνυμα και χωρις δικαιολογια.
    Το θεμα ειναι οτι καθε φορα που δυναντιομαστε αλλαζει δρομο η κανει οτι δεν με ειδε και λοιπα..
    Πριν λιγο καιρο εμαθα οτι με πουστικους τροπους αρχιζει και πλησιαζει την αδερφη μου και το παιζει καλη και βλεπω οτι σιγα σιγα βγαινουν τα λενε και μαλιστα μετα απο εντονο καυγα με την αδερφη μου πηρε και το μερος της γιατι μου ειπε οτι απλα της τελειωσες και οτι πλεον πρεπει να ξεκολησω απο την κακια μου γιαυτην την κοπελα ... Παμε καλα ρε παιδια 2 μηνες στο νοσκομειο ψυχολογικα κατεστραμενος μετα ακονα μεχρι τωρα δεν μπορω να συγχωρεσω αυτο που μου εκανε αυτη η κοπελα καθε μερα σπιτι μου γνωριμιες με τους γονεις και γενικα πολυ σοβαρα πραγματα μεχρι που ξαφνικα με ενα μηνυμα τα εσβησε ολα και παει να βγει και απο πανω τωρα...
    Ρε παιδια πειτε εγω ειμαι λαθος γιατι παω να τρελαθω νομιζω οτι με τρωει η αδικια μεχρι και απο το ιδιο το αιμα μου...
    Τελικα εφοσον εδειξε ποια ειναι με κοροιδεψε και εμενα και την οικογενεια μου θα επρεπε η αδερφη μου να της μιλαει ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    η αληθεια ειναι πως εχετε δικιο κ οι δυο.κ εσυ να μη θες η αδερφη σου να εχει φιλια με καποια που σου εκανε κακο.κ η αδερφη σου ομως εχει δικιο να μη θελει να χασει μια φιλη επειδη χωρισε με τον αδερφο της.αν το δεις απο τη μερια σου ειναι εσχατη προδοσια.αν το δεις ομως απο τη μερια της κοπελας απλα της τελειωσες κ σε χωρισε.δεν ειχε σκοπο να σε βλαψει.απλα να μην ειστε μαζι ζητησε.τωρα αυτο πυο λες για χωρισμο με μηνυμα οντως εχεις ενα δικιο αλλα κ αυτο παρεξηγημενη κουβεντα ειναι

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου ...
    Εγω τι πρεπει να κανω σκεφτομαι με οποιο κοστος οτι στο μελλον μπορει να υπερεαστει η αδερφη μου πολυ περισσοτερο και δεν ξερω πως θα καταληξη ..
    Το θεμα ειναι οτι πρεπει να ληξει αλλα πως ;
    Η κοπελα αυτη μπροστα γελαει και απο πισω σε εκμεταλευτεταο χωρις οριο το εχω νιωσει απο αυτην απλα επειδη την αγαπουσα και ειχα δωσει τα παντα σε αυτην στην κυριολεξια δςν το εβλεπα τοτε...
    Και στο τελος εδειξε ποια ηταν .. Τι αλλο να περιμςνω να την φερει και στην αδερφη μου... Οχι ρε γαμωτο μας βρηκε ευαισθητους καλους και μας εκμεταλευεται.. Πρεπει να σταματησει αυτο αλλα η αδερφη μου δεν καταλαβαινει οσο και να την εξηγω..

  4. #4
    Έμενα η γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς καν. Αν συνέχεια την κατηγορείς στην αδερφή σου, νομίζω γίνεται χειρότερο και βγαίνεις εσύ ο κακός στο τέλος.
    Άφησε την αδερφή σου να κάνει παρέα αν θέλει και θα καταλάβει μόνη της ότι η κοπέλα δεν αξίζει.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Ε ρε παιδια τι κακο ειναι αυτο παμε να βοηθησουμε και δεν καταλαβαινουν προτειμουν να την πατανε πρωτα και μετα να βαζουν μυαλο..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    πρόσεχε μην βάζει λόγια στην αδερφή σου και παίζοντας το καλή την στρέψει εναντίον σου. επίσης είναι πολύ ύποπτο για μένα που ξαναπλησίασε την αδερφή σου. Όπως και να το κάνουμε τα είχες με αυτήν την κοπέλα τόσα χρόνια, με τι σκοπό την πλησιαζει πάλι ; έντάξει εγω γενικά είμαι καχύποπτη σε κάτι τέτοια.. η αδερφή σου θα έπρεπε να μην επιδιώξει πολλές επαφές μαζί της κατά τη γνώμη μου,για να μην βρεθεί στη μέση.. από κει και πέρα, αφού έγινε αυτό και τώρα βγαίνουν κανονικά, προσπάθησε να εξηγήσεις πάλι όποτε μπορέσεις με ήρεμο τρόπο και με επιχειρήματα γιατί φοβάσαι και σου κινεί τις υποψίες αυτή η επαφή που έχει με την πρώην σου και από κει και πέρα, άστην να πράξει όπως νομίζει.. εσυ πάντως θα την έχεις προειδοποιήσει.

  7. #7
    Καλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα σε πρώτη φάση να μην τα βάζεις με την αδερφη σου γιατί είναι αίμα σου και ίσως βλέπει τα πράγματα με άλλο μάτι και πιο αντικειμενικα. Δεν θέλω να σε απογοήτευσω η να γίνω σκληρός μαζί σου αλλά μπορεί να συμβεί στον καθένα μας να αντιληφθεί ένα πρωί που ξύπνησε ότι δεν αισθάνεται πλέον κάτι όμορφο για τον δικό του /της και να πει ως εδώ, δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. Για εμένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την βγάλεις από το μυαλό σου και δεν θα σου πω ότι είναι δύσκολο κτλ ξέρω ότι είναι αλλά πρέπει να την βγάλεις αφού σου έκανε κακό αυτό το πλάσμα. Δεύτερον αν πάρεις ένα χαρτί και ένα στυλό και γράψεις το προβλημα και από κάτω τις πιθανές λύσεις και τέλος ποια θα διαλέξεις ως καλύτερη είναι απλά αυτή να απομάκρυνθεις από αυτήν και να την βγάλεις από το μυαλό σου. Υπάρχουν άνθρωποι που παίζουν με τα συναισθήματα μας!!! Αλλά αν θέλεις να είσαι εσύ ο κυρίαρχος του εαυτού σου προσπάθησε να βρεις κάποιο άλλο μωρό να κάνεις κάτι ή να απασχόλησε με ότι καλύτερο νομίζεις για να μην βάζεις δαίμονες μέσα στο μυαλό σου. Για την αδερφη σου δεν έχω να πω κάτι σίγουρα σαγαπαει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ξερω αν συνεβει μονο σε μενα παντως ετριξε λιγο ο εγκεφαλος μου μεχρι να καταλαβω τι γραφεις.
    αλλα ειναι συχνο φαινομενο καπιος που τα χαμε να μιαζει με καπιο συγγενη μας ετσι δεν ειναι περιεργο να τεριαζουν κ ολας

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    πρόσεχε μην βάζει λόγια στην αδερφή σου και παίζοντας το καλή την στρέψει εναντίον σου. επίσης είναι πολύ ύποπτο για μένα που ξαναπλησίασε την αδερφή σου. Όπως και να το κάνουμε τα είχες με αυτήν την κοπέλα τόσα χρόνια, με τι σκοπό την πλησιαζει πάλι ; έντάξει εγω γενικά είμαι καχύποπτη σε κάτι τέτοια.. η αδερφή σου θα έπρεπε να μην επιδιώξει πολλές επαφές μαζί της κατά τη γνώμη μου,για να μην βρεθεί στη μέση.. από κει και πέρα, αφού έγινε αυτό και τώρα βγαίνουν κανονικά, προσπάθησε να εξηγήσεις πάλι όποτε μπορέσεις με ήρεμο τρόπο και με επιχειρήματα γιατί φοβάσαι και σου κινεί τις υποψίες αυτή η επαφή που έχει με την πρώην σου και από κει και πέρα, άστην να πράξει όπως νομίζει.. εσυ πάντως θα την έχεις προειδοποιήσει.
    Ο μεγαλυτερο; μου φοβος αυτος ειναι και γιαυτο μαλωσα φοβαμαι μην την παρει με το μερος της.

    Εσυ τι πιστευεις δηλαδη οτι γυρισε ;δεν γυρισε για μενα απλα στην αδερφη μου μιλαει τωρα γιατι γιατι ισως καποτε ηταν φιλες

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by Thomdimi View Post
    Καλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα σε πρώτη φάση να μην τα βάζεις με την αδερφη σου γιατί είναι αίμα σου και ίσως βλέπει τα πράγματα με άλλο μάτι και πιο αντικειμενικα. Δεν θέλω να σε απογοήτευσω η να γίνω σκληρός μαζί σου αλλά μπορεί να συμβεί στον καθένα μας να αντιληφθεί ένα πρωί που ξύπνησε ότι δεν αισθάνεται πλέον κάτι όμορφο για τον δικό του /της και να πει ως εδώ, δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. Για εμένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την βγάλεις από το μυαλό σου και δεν θα σου πω ότι είναι δύσκολο κτλ ξέρω ότι είναι αλλά πρέπει να την βγάλεις αφού σου έκανε κακό αυτό το πλάσμα. Δεύτερον αν πάρεις ένα χαρτί και ένα στυλό και γράψεις το προβλημα και από κάτω τις πιθανές λύσεις και τέλος ποια θα διαλέξεις ως καλύτερη είναι απλά αυτή να απομάκρυνθεις από αυτήν και να την βγάλεις από το μυαλό σου. Υπάρχουν άνθρωποι που παίζουν με τα συναισθήματα μας!!! Αλλά αν θέλεις να είσαι εσύ ο κυρίαρχος του εαυτού σου προσπάθησε να βρεις κάποιο άλλο μωρό να κάνεις κάτι ή να απασχόλησε με ότι καλύτερο νομίζεις για να μην βάζεις δαίμονες μέσα στο μυαλό σου. Για την αδερφη σου δεν έχω να πω κάτι σίγουρα σαγαπαει.
    Ναι η αληθεια ειναι οτι ακομα ποναω η καρδια μου εχει σπασει πραγματικα και ακομα τα κομματια της δεν τα εχω καταφερει να τα μαζεψω.
    Μετα απο αυτο το συμβαν εχουν μπει οραγματικα δαιμονες μεσα και καθς φορα την σκεφτομαι ονειρευομαι και λοιπα.
    Δεν ξερω ποιο ειναι το μυστικο που βγαζεις απο την ζωη σου τοσα χρονια αναμνησεις και εναν ανθρωπο που στηριξες ολα τα σου τα αισθηματα και τα ονειρα σου...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε ξερω αν συνεβει μονο σε μενα παντως ετριξε λιγο ο εγκεφαλος μου μεχρι να καταλαβω τι γραφεις.
    αλλα ειναι συχνο φαινομενο καπιος που τα χαμε να μιαζει με καπιο συγγενη μας ετσι δεν ειναι περιεργο να τεριαζουν κ ολας
    Αυτο ακριβως με ειπε η αδερφη μου , οταν την ρωτησα πες μου οταν την βλεπεις δεν βλεπεις την προδωσια που εκανε στο αδερφο σου ;
    Η απαντηση της ηταν οτι καποτε υπηρξε μελος της οικογενειας..
    Μολις το ακουσα αυτο την ειπα ενταξει περασαμε ωραια και λοιπα αλλα τωρα μετα απο αυτο το κακο που γνωριζεις οτι με εκανε δεν αλλαξες γνωμη γοαυτην ; και φυσικα ειπς ναι αλλα οχι να την ξεκοψω.. Την ρωτησα τι εχει να κερδισει αππ αυτη την κοπελα και δεν μου απαντησε...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Οτι και να ρωτάς δεν έχει νοημα πλέον και δεν θα μάθει και ποτε γτ ακριβώς ξαναπλησίασε την αδερφη σου παρα μονο αν τα ξαναβρείτε πραγμα που καλυτερα να σου λειπεται
    Εσυ δεν είσαι αυτός που θα σωσεις την αδερφη σου.....μονο να την προειδοποιήσεις μπορεις και ξέρεις καλα οτι οτι προσπάθειες και να κανεις να της αλλάξει τα μυαλά διαφορα δεν θα δεις, να το ξέρεις.....αν θέλει να κάνει παρέα μαυτην τι σε νοιάζει εσένα εσυ επιλεγεις τις φιλες της?
    Τέλος, χεστην και προχωρά παρακάτω!!! Μην της δίνεις αξία διότι πολυασχολεισαι αποτι βλέπω και δεν αξίζει, χάνεις τα χρόνια σου κριμα ειναι....επισης δεν σε σκότωσε ούτε σε έβλαψε για να λες οτι σε έκανε χαλια.....εκανε αυτο που ένιωθε απλά στο είπε με λάθος τρόπο....επιλογη ειναι όταν δεν μας αρέσει σε μια σχεση να μην καθόμαστε με το ζόρι...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Ναι δυστηχως ακομα ασχολουμαι ολο και κατι θα μου την θυμιζει αλλα εστω αν θελω να τα ξαναβρουμε αυτην αν ηθελε δεν θα εστελνε ενα μηνυνα να δω τι κανω ; η εστω αν χει εγωισμο παλι εγω θα κανω κινησει ; τοτε που ειχα κανει κινηση στην αρχη του χωρισμου της ειχα πει οταν χρειαατει κατι να μου πει και λοιπα αλλα προφανως δεν με χρειαζεται και νε αυτην την σκεπτικη ελεγα να μην κανω καμια κινηση επανασυνδεσης...
    Αν και η αδερφη μου ειπε οτι ρωταει για μενα οταν την βρισκει αλλα τι να το κανω αυτο ; γιατι δεν ρωταει εμενα τι φοβαται ; πραγματικα δεν μοορω να καταλαβω ..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Ναι δυστηχως ακομα ασχολουμαι ολο και κατι θα μου την θυμιζει αλλα εστω αν θελω να τα ξαναβρουμε αυτην αν ηθελε δεν θα εστελνε ενα μηνυνα να δω τι κανω ; η εστω αν χει εγωισμο παλι εγω θα κανω κινησει ; τοτε που ειχα κανει κινηση στην αρχη του χωρισμου της ειχα πει οταν χρειαατει κατι να μου πει και λοιπα αλλα προφανως δεν με χρειαζεται και νε αυτην την σκεπτικη ελεγα να μην κανω καμια κινηση επανασυνδεσης...
    Αν και η αδερφη μου ειπε οτι ρωταει για μενα οταν την βρισκει αλλα τι να το κανω αυτο ; γιατι δεν ρωταει εμενα τι φοβαται ; πραγματικα δεν μοορω να καταλαβω ..

Similar Threads

  1. Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 51
    Last Post: 18-01-2015, 00:11
  2. Πρόβλημα με π.μ.
    By betelgeuse in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2013, 20:11
  3. Το προβλημα μου...!
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2011, 23:14
  4. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ
    By OPTIMUS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 17-08-2011, 15:19
  5. U2U ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    By mr.blond in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2010, 18:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •