Πιστευετε οτι ειμαι ξενερωτος που ψαχνω για καποια ρομαντικη κοπελα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306

    Πιστευετε οτι ειμαι ξενερωτος που ψαχνω για καποια ρομαντικη κοπελα;

    Στις συζητησεις που γινονται στα θεματα καποιο ατομο ειπε οτι ειμαι ξενερωτος επειδη με ενδιαφερει να υπαρχει ρομαντισμος με μια κοπελα και οτι θα ξενερωνε οταν βγαιναμε που τα λεω αυτα.Πιστευετε οτι ισχυει κατι τετοιο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Σημασία έχει τι λέμε εμείς? ή τι νιώθεις εσυ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εγω νοιωθω οτι θελω να βρω μια ρομαντικη κοπελα που να εχουμε αγαπη και ευτυχια.

  4. #4
    Ξενερωτη είναι ίσως η ανασφάλεια που δείχνεις με την ερώτηση σου...έτσι απλά να είναι κάποιος ξενερωτος επειδή ψαχνει μια ρομαντική κοπέλα δεν νομιζω

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εχει σχεση με το αν καπιος ειναι ξενερωτος η οχι εχει σχεση με το προς τα που κλινει περισσοτερο αναλογα με το τι σο'ι' φυση εχει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Συζηταμε και επειδη ετυχε καποιο ατομο να το πει ρωτησα τη γνωμη σας σε αυτο το θεμα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    εννοείται πώς όχι. αρκεί α μην γίνεσαι πολύ μελό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Τροχια εννοειται οτι μιλαμε σε φυσιολογικα ορια ρομαντισμο στη σχεση.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Ιππότηηηη, πάλι τα ίδια; :(
    Πλάκα κάνω :)

    Ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει. Παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας αλλά και η οπτική γωνία που βλέπει τα πράγματα. Αν είσαι σε μια παρέα όμως και η μοναδική σου κουβέντα -και έννοια- είναι το πότε θα βρεις κάποια και πώς ακριβώς την θέλεις τότε είναι λίγο κουραστικό. Σου εξήγησα και πώς το βλέπω στο προηγούμενο θέμα. Σημασία έχει να αρέσεις και στην κοπέλα έτσι όπως είσαι. Άλλες θα ξενερώνουν και κάποιες άλλες θα είναι ακριβώς αυτό που ψάχνουν και αυτό θα τις κάνει να σε εκτιμήσουν περισσότερο ώστε να έρθετε πιο κοντά (και ό,τι ήθελε προκύψει)!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Στην παρεα δεν καθομαι να λεω αυτα τα πραγματα οταν βγαινουμε.Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει καποια ρομαντικη κοπελα ακομα και στις σχεσεις που εκανα ελπιζω καποια να υπαρχει εκει εξω.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Πολλές υπάρχουν. Φτάνει να είσαι τυχερός και να μην το σκέφτεσαι εμμονικά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εχω χασει τον υπνο μου εδω και καιρο επειδη το σκεφτομαι εμμονικα αλλα τον τελευταιο καιρο το παλευω και κοιμαμαι καλυτερα.Οσον αφορα να μου τυχει αυτη η κοπελα μεχρι στιγμης οσες γνωρισα στις σχεσεις δεν ειχαν ρομαντισμο.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το ΓΙΑΤΙ! Τόσο χάλια περνάς μόνος σου ή σκέφτεσαι την ηλικία;
    33 είσαι, όχι 53 :( Και 53 να ήσουν δηλαδή, ποιός ξέρει μωρέ πότε θα ερωτευτεί και τι θα του τύχει; Δεν σου έτυχε μέχρι τώρα, δεν σημαίνει πως δεν θα σου τύχει ποτέ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Βαριεμαι καπως χωρις το ετερον μου ημισι.Απο την αλλη με τις πρωην χωρις ρομαντισμο ηταν απλα μια τυπικη διαδικασια.Οποτε απλα ελπιζω να βρω την κοπελα που θα αγαπιομαστε και να ειμαστε ευτυχισμενοι.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα για μένα και γι' αυτό σε ρώτησα και στο προηγούμενα θέμα αν οι φίλοι σου σε καλύπτουν συναισθηματικά και αν όταν είσαι μόνος νιώθεις μοναξιά και θες συνεχώς παρέα για να είσαι "εντάξει". Με μια σου λέξη τώρα τα είπες όλα. "Βαριέμαι". Δεν ξέρω πώς το έχεις στο μυαλό σου ρε ιππότη αλλά μια σχέση δεν θα σε κάνει να "μην βαριέσαι". Δεν θα ζείτε ο ένας για τον άλλον, είστε 2 διαφορετικοί ανθρώποι με διαφορετικά (ή και κοινά!) ενδιαφέροντα που απλά θα τα μοιράζεστε για να ομορφαίνετε τις ζωές σας. Αν μπαίνεις σε μια σχέση απλά για να μην βαριέσαι και αν περιμένεις πως η κοπέλα σου ΠΑΝΤΑ θα είναι διατεθειμένη να κάνει τα πάντα για να καλύψει τις δικές σου ανάγκες, κάτι δεν πάει καλά... Το πρόβλημα στο οποίο θα έπρεπε να εστιάζεις είναι ότι δεν ξέρεις τι θα έκανες για να ξέφευγες από αυτές τις σκέψεις και για να σταματούσες να νιώθεις άδειος ώστε να καταλήγεις να πιστεύεις πως η "μαγική λύση" είναι μια σχέση... Αυτά είναι που σε κάνουν να νιώθεις έτσι. Το θέμα είναι ότι και το άλλο σου μισό να γνωρίσεις αύριο, αν δεν είσαι καλά και δεν έχεις τη δική σου ζωή αλλά κρεμιέσαι από αυτήν για να μη νιώθεις βαρεμάρα ή δεν ξέρω κι' εγώ τι άλλο, θα τη χαλάσεις την σχέση έτσι κι' αλλιώς. Ούτε εσύ θα άντεχες τέτοιο βάρος από κάποια που μόλις γνώρισες αν βάλεις τον εαυτό σου στην θέση της και αν το δεις λίγο μακροπρόθεσμα.

    Κόιταξε λίγο μέσα σου, ψάξε τους λόγους, βρες ενδιαφέροντα, αγάπα ΚΑΙ την μοναξιά σου και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει έτσι κι' αλλιώς. Σου εύχομαι πάντως να βρεις την κοπέλα που ψάχνεις αλλά κυρίως να πάψεις να νιώθεις μοναξιές για να τις χαρείς και λίγο τώρα που μπορείς! Αυτά από μένα. Δεν έχω να πω κάτι άλλο, παίζει να σ' έχω κουράσει ήδη αρκετά! :ρ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. πιστευετε σε καποια ανωτερη δυναμη
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 87
    Last Post: 20-12-2015, 06:34
  2. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:55
  3. Replies: 5
    Last Post: 22-09-2014, 05:31
  4. ψαχνω κοπελα
    By ektoplasm in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-08-2011, 05:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •