Βοήθεια σε Εργασία Ψυχολογίας (SOS)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2

    Βοήθεια σε Εργασία Ψυχολογίας (SOS)

    Καλησπέρα σας...
    Σπουδάζω παιδαγωγικά και εχω μια εργασία στο μαθημα Κοινωνικης Ψυχολογιας
    με θέμα \'\'Νοοτροπία & Συμπεριφορά : Γέννηση & Δυναμική της Συμπεριφοράς\'\'
    και δεν μπορω να βρω πουθενα πληροφοριες...

    οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν χρησιμη..
    σας ευχαριστω εκ των προτερων...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Αλεξανδρα ψαξτο στα Αγγλικα στο google και σε journals οπως το Journal of social psychology and personality. Δυστυχως στα περισοοτερα αρθρα θα πρεπει να εχεις λογαριασμο για να μπορεις να τα διαβασεις αλλα αν θελεις καποια αρθρα θα μπορουσα να σου στειλω εγω με email, εχω λογαριασμο μεσω του πανεπιστημιου μου οποτε ειναι ευκολο.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    adieukrinisth...
    Posts
    2
    Αλεξάνδρα, επίσης αν πας στη φιλοσοφική, στο σπουδαστήριο της ψυχολογίας 5ο όροφο, θα έχεις πρόσβαση σε πολλές ηλεκτρονικές βάσεις κ από εκεί σε fulltext άρθρα. Με την ανάλογη αναζήτηση θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις. Επίσης μπορείς να βρεις στη βιβλιοθήκη μας αρκετά τεύχη απο το Journal of social psychology.Υπάρχει συνήθως εκεί μια κυρία που θα μπορέσει να σε βοηθήσει σε οτιδήποτε θέλεις!Καλή επιτυχία!:)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2
    παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας...
    το κομματι μου στην εργασια ειναι η εισαγωγη της και βρηκα ενα αρθρο στο findarticles.com με τις λεξεις attitude and behavior και εκανα την μεταφραση...

    Βonnie1 θα το εκτιμουσα παρα πολυ αν μου εστελνες καποιες πληροφοριες...
    Εξαλλου οποιαδηποτε παραπανω πληροφορια δεν βλαπτει...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Αλεξανδρα να βοηθησω μετα χαρας αλλα δεν ξερω που εχει πεσει το βαρος θεωρητικα στην παραδοση. Αλλο το τι υπαρχει αλλο ποιες θεωριες διδαχτηκατε. Για την κοινωνικη ψυχολογια σημαντικος επι του θεματος ειναι ο Bandura και το Social learning theory και ο Vygotsky που ριχνει επισης το βαρος στην κοινωνικη διασταση της συμπεριφορας. Πες μου τι εχει συζητηθει στις διαλεξεις και μπορω να σου πω που να συγκεντρωθεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •