ντρέπομαι γι αυτό που έχω γίνει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337

    ντρέπομαι γι αυτό που έχω γίνει

    γεια σας παιδιά. Καποιοι ίσως με έχετε "διαβάσει" στο φόρουμ αγχος γιατί εχω θέματα με αρρωστοφοβίες. Η ζωή μου γενικώς ειναι πολύ ταραγμένη απο αρνητικά και αγχόγονα γεγονότα. Η μαμά μου είχε καρκίνο και έκανε κάποιες θεραπείες. Ειναι καλά προς το παρόν και ελπίζω να συνεχισει και στο μέλλον. Εγω έχω προβληματα με αρρωστοφοβία τα οποία επιδεινώθηκαν στις περιόδους που η μητέρα μου υποτροπίασε. Τωρα τον τελευταίο μήνα έχω ηρεμίσει λίγο. Οχι εντελώς αλλά δεν έχω τόσο έντονο φόβο που να μη μπορώ να σκεφτώ οτιδήποτε άλλο περαν των αρρωστιών. Στα προσωπικά έχω προβλήματα και εκεί καθώς είμαι με ενα παιδί 2,5 χρόνια.Λόγω του επαγγέλματος λείπει. Αισθάνομαι οτι δεν είμαι ευτυχισμένη απο αυτή τη σχέση αλλά αφενός δεν ξέρω αν φταίει και η δική μου κακή ψυχολογία αφετέρου σκέφτομαι οτι αν ήταν η σχέση καλή ίσως να μην ήμουν τόσο "χάλια" ψυχολογικά. Οταν βέβαια είναι κοντά μου περνούσα πολύ όμορφα ώσπου αυτός αρχισε να αλλάζει να γίνεται πιο αδιάφορος απέναντί μου. Εγω τον πίεζα για γάμο γιατί ειμαι και αρκέτα μεγάλη και δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα. Αυτός ομως συνεχεια μου το αναβάλλει απο χρόνο σε χρόνο. Μεσα σε διάστημα 3 μηνών έχουμε χωρίσει 3 φορές. Την τελευταία φορά φάνηκε οτι το εννοεί και εγω έπεσα στα πατώματα ειλικρινά έκλαιγα όλη μέρα και κοιμόμουν με ηρεμιστικά μόνο. Αρχισα πάλι να έχω φοβίες για την υγεία μου γιατί λεω τόση συνεχομενη στεναχώρια καπου θα βγει. Ετσι με κλάματα τον έφερα πάλι πίσω. Εχω μια προσωρινή ανακούφιση όπως ο ναρκομανής που ζητάει τη δόση του αλλά μεσα μου ξέρω οτι δεν θα έχει καλό τέλος αυτή η ιστορία. Τι να κάνω για να βγω απο αυτον τον κυκεώνα; αμα πάω σε ψυχολόγο θα βοηθήσει;

  2. #2
    Γιατι ντρεπεσαι για τον εαυτο σου???δεν εχεις κανει κατι...
    οσο για τη σχεση σου,εισαι σιγουρη οτι θες να προχωρησεις σε γαμο με αυτον τον ανθρωπο η απλα φοβασαι να τον αφηνεις επειδη περναν τα χρονια?
    με το ζορι παντρεια δεν γινεται παντως!!Εαν δεν σε γεμιζει αυτη η σχεση θα ηταν καλυτερο να την τελειωνες και να εφτιαχνες την ζωη σου στο μελλον με εναν ανθρωπο που θα ηταν προθυμος και εκεινος!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    γιατί ενω ξέρω οτι ειναι αδιέξοδη η κατάσταση δεν μπορώ να χωρίσω, εχω προσπαθήσει πολλές φορές. Αλλά πάντα μου λείπει.

  4. #4
    Σοφακι εγω θεωρω την ψυχοθεραπεια καλη οδο.
    Με τον εαυτο σου θα ερθεις αντιμετωπη αλλά ειναι μια καλη αρχη. Ως προς την σχεση δεν μπορω να πω κατι.
    Καλη δυναμη και βρες καλη ψυχοθεραπευτρια :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    μα ήδη τα βάζω με τον εαυτό μου! ο καημένος ο εαυτούλης μου θα σαλτάρει τελείως. Δεν ξέρω καποιον καλό, απο το ιντερνετ ψάχνω.

  6. #6
    Σοφια κανεις δεν υπαρχει φιλος φιλου γνωστος γνωστου που να εχει βοηθηθει ?
    δεν ξερω ρε γαμωτο αν το τυχαιο θα βοηθησει. :(
    Σε καθε περιπτωση εστω αν δεν βρεις καποιον συστημενο δοκιμασε γιατι και ο καλυτερος συντροφος να ναι διπλα μας αν ειμαστε πολυ φοβισμενοι δεν μπορουμε να σταθουμε.
    Ευχομαι οτι καλυτερο !!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    σοφακι μου καιρο εχουμε να τα πουμε ..η μανουλα σου πως ειναι?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by rea View Post
    σοφακι μου καιρο εχουμε να τα πουμε ..η μανουλα σου πως ειναι?
    ολο και καλυτερα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σοφια κανεις δεν υπαρχει φιλος φιλου γνωστος γνωστου που να εχει βοηθηθει ?
    δεν ξερω ρε γαμωτο αν το τυχαιο θα βοηθησει. :(
    Σε καθε περιπτωση εστω αν δεν βρεις καποιον συστημενο δοκιμασε γιατι και ο καλυτερος συντροφος να ναι διπλα μας αν ειμαστε πολυ φοβισμενοι δεν μπορουμε να σταθουμε.
    Ευχομαι οτι καλυτερο !!!
    δυστυχως οχι δεν ξερω κανεναν μονο καποια αλλα ειναι πολυ πιο μακρια απο την περιοχη μου

  10. #10
    Ωιμε, δε πειραζει δοκιμασε στην περιοχη σου μπορει να ναι και τυχερο. Σε καθε περιπτωση μονη σου ή μονο με το ετερον ημισυ δεν ξερω αν θα βγει συνενοηση. Οπως ειπες η ιδια δεν θελεις εν μερει να στρεφεσαι σε εκεινον. Ελπιζω να κλεισεις ραντεβου και να μας πεις ευχαριστα νεα !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ρε σοφακι μου...τι καθεσαι και κλαις και παρακαλας?? απλα καθυστερεις το αναποφευκτο!..αν δεν εχεις οικονομικό θεμα θα βρεις σιγουρα εναν καλο γιατρο στην αθηνα... τσεκαρε στο ιντερνετ και βιογραφικα και ειδικότητες... με τον δικό μου στον πειραια , δεν πήγαν καλα τα πραγματα, δεν στον προτεινω ..αλλα νομιζα οτι κατι ειχες βρει... τι εγινε?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν χρειαζεται να ειναι στην περιοχη μας... δεν ειμαστε μακρυα απο το κεντρο ή τα παραλιακα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    ναι το ξερω αλλα πχ αυτη που ξερω ειναι χαλανδρι και μου ειναι δυσκολο να πηγαινω εκει. Ειδικα οταν δεν εισαι καλα και με το ζορι θες να κανεις κατι το σκεφτεσαι και αυτο

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εχει και πιο κοντα... δες Ν σμυρνη, Π φαληρο που ναι διπλα μας...μεχρι γλυφαδα ... και δες μεχρι κεντρο... οχι πιο πάνω δε λεει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εχει και πιο κοντα... δες Ν σμυρνη, Π φαληρο που ναι διπλα μας...μεχρι γλυφαδα ... και δες μεχρι κεντρο... οχι πιο πάνω δε λεει
    αν γνωριζει καποιος ας στειλει παρακαλω!

Similar Threads

  1. συγγενειςμου εχει γινει σεξουαλικα νοθρως για μια γυναικα!τι ξερετε για αυτο??
    By giorgos panou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 01-06-2013, 01:43
  2. ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΑΠΕΙΡΑ
    By Δέσποινα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 15-07-2012, 06:46
  3. Είναι δυνατό να γίνει κάτι... μετά από αυτό;
    By SupernovaNebula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 77
    Last Post: 03-08-2011, 01:14
  4. Ντρεπομαι, αλλά...
    By bologna78 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 29-09-2009, 11:10
  5. ντρεπομαι για τα συναισθηματα μου
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 10-09-2008, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •