Αδυνάτισμα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339

    Αδυνάτισμα!

    Χρησιμοποίησε κανείς χάπια για λιποδιάλυση? όπως το ΜΗΛΟΞΥΔΟ? Υπάρχουν παρενέργειες?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    kallia αυτα ειναι αηδίες...τί μηλοξυδο κ ανανας ....σωστή διατροφή κ γυμναστικη εχουν αποτελεσματα κ μονο αυτα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    68
    Υπαρχει κατι αποτελεσματικο: ΟΧΙ ΜΑΣΑ!

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    το μηλοξυδο ειναι λιποδιαλυτικο (ενα απο τα πολλα)και μπορεις να το βαλεις και στην σαλατουλα σου..αλλα διαφωνω καθετα με τα χαπια αδυνατισματος..αν θες τοσο πολυ κατι πινε λεκιθινη που ειναι φυσικο προιον..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Έχει ακολουθήσει κανείς εδώ τη δίαιτα με τη σκόνη Prevent?

  6. #6
    Originally posted by TC
    Έχει ακολουθήσει κανείς εδώ τη δίαιτα με τη σκόνη Prevent?
    ΤC, τι ακριβώς είναι αυτό;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    οταν ημουν Αγγλια ειχα δοκιμασει μια διαιτα με σκονες...δεν με βοηθησε καθολου...(αν εννοεις αυτο που αντικαθιστα γευματα με ενα ροφημα).

    πιστευω εκ του αποτελεσματος ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στη γυμναστικη κ στη διατροφη.Σιγουρα πραγματα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Ναι, αυτό εννοώ, που αντικαθιστάς 2 γεύματα με το ρόφημα και τρώς ένα κανονικό γεύμα την ημέρα.


    Σοφία, συμφωνώ και επαυξάνω για τη γυμναστική και τη διατροφή.
    Αλλά όταν λόγω σωματικών προβλημάτων δεν μπορεί κανείς να κάνει γυμναστική και χρειάζεται να χάσει κάποια κιλά γρήγορα (στην αρχή, μετά να μπει βεβαίως σε πρόγραμμα διατροφής), τιιιιι κάνει;;;

  9. #9
    Kαι γω τη μισώ τη γυμναστική. Eν τω μεταξύ, αντιλαμβάνομαι πως όσο περνούν τα χρόνια, όλο και πιο δύσκολα τα χάνεις τα ...ρημάδια.
    Bέβαια, όλοι οι διαιτολόγοι επιμένουν πως πρέπει να τρώμε πέντε γεύματα την ημέρα για να ενεργοποιείται ο μεταβολισμός....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    αχ... καθόλου δεν τη μισώ τη γυμναστική...
    και μου λείπει πολύ...

    και ναι, όσο περνάν τα χρόνια, τόσο πιο δύσκολο είναι να χάσεις κιλά, ιδιαίτερα όταν η δουλειά σου είναι πολύωρη και καθιστική και δεν μπορείς να πας στο γυμναστήριο ένα 3ωράκι μετά...


    πώς τα χάνουμε λοιπόν... για πείτε κανα μαγικό!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τισι, νομιζω γνωριζεις οτι το μυστικο ειναι το να προσεχεις τι βαζεις στο στομα σου.
    Η γυμναστικη βοηθαει αλλα σε αλλο επιπεδο.
    Το α+ω ειναι να τρως σωστα διατροφικα προιοντα.


    Πιστευω οτι αμα θες να το ψαξεις πιο σοβαρα πρεπει να επισκεφτεις ενα διαιτολογο/διατροφολογο να σου πει στο περιπου τι να αποφυγεις και τι να τρως ελευθερα.
    Χμμμ η αποψη μου ειναι κατοπιν εμπειριας.

    ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Πήγα.
    Απογοητεύτηκα.
    Και από την ίδια και από το σύστημά της.
    Χώρια που ενώ άρχισα να χάνω κάποιο βάρος, δεν έκανα καθόλου καύσεις με αυτά που έτρωγα.
    Τες πα... ψάχνω για μαγικά είπαμε!!! :D

  13. #13
    Originally posted by TC
    Πήγα.
    Απογοητεύτηκα.
    Και από την ίδια και από το σύστημά της.
    Χώρια που ενώ άρχισα να χάνω κάποιο βάρος, δεν έκανα καθόλου καύσεις με αυτά που έτρωγα.
    Τες πα... ψάχνω για μαγικά είπαμε!!! :D
    Kαι γω να σου πω την αλήθεια δεν τους έχω και σε μεγάλη εκτίμιση.
    Ένα \"μαγικό\" ας πούμε, είναι να τρως πολλές πρωτείνες με μαρούλι...

    Eγώ είχα χάσει εφτά κιλά σε 2,5 εβδομάδες έτσι.
    Eίναι βέβαια βλακεία, αλλά ΄\'εχει αποτέλεσμα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    Θεοφανία αυτός δεν είναι και ο λόγος που οι άνθρωποι όσο μεγαλώνουν παίρνουν κιλά και κάνουν κοιλίτσες; πέφτει ο μεταβολισμός σου ΚΑΘΕ χρόνο... μπορείς να πειραματιστείς με διάφορα κομπιουτεράκια...

    TC, όταν έχεις σωματικό πρόβλημα και δεν μ πορείς να ασκηθείς κάνεις απλά διατροφή... τι νομίζεις ότι με την γυμναστική πόσο να κάψεις 300 θερμίδες και πολύ σου λέω; 80% είναι διατροφή 20% γυμναστική.

    Εγώ ήμουν 1,85 και 120 (παχύσαρκος) κιλά πριν 9 μήνες και τώρα έφτασα τα ιδανικά 85 με μηδαμινή γυμναστική... βέβαια τα πρώτα κιλά τα έχασα πολύ γρήγορα λόγω κρίσεως που είχα πάθει και δεν έβαζα μπουκιά στο στόμα μου για δύο ολόκληρες βδομάδες. Με την γυμναστική όμως θα σφίξεις και είναι απαραίτητη απλά στην αρχή που λες εσυ δεν είναι θέμα. Αντιθέτως δεν πρέπει να αρχίζεις πολύ απότομα γιατί ζορίζεις τον οργανισμό σου.

  15. #15
    Originally posted by Manos88
    Θεοφανία αυτός δεν είναι και ο λόγος που οι άνθρωποι όσο μεγαλώνουν παίρνουν κιλά και κάνουν κοιλίτσες; πέφτει ο μεταβολισμός σου ΚΑΘΕ χρόνο... μπορείς να πειραματιστείς με διάφορα κομπιουτεράκια...

    TC, όταν έχεις σωματικό πρόβλημα και δεν μ πορείς να ασκηθείς κάνεις απλά διατροφή... τι νομίζεις ότι με την γυμναστική πόσο να κάψεις 300 θερμίδες και πολύ σου λέω; 80% είναι διατροφή 20% γυμναστική.

    Εγώ ήμουν 1,85 και 120 (παχύσαρκος) κιλά πριν 9 μήνες και τώρα έφτασα τα ιδανικά 85 με μηδαμινή γυμναστική... βέβαια τα πρώτα κιλά τα έχασα πολύ γρήγορα λόγω κρίσεως που είχα πάθει και δεν έβαζα μπουκιά στο στόμα μου για δύο ολόκληρες βδομάδες. Με την γυμναστική όμως θα σφίξεις και είναι απαραίτητη απλά στην αρχή που λες εσυ δεν είναι θέμα. Αντιθέτως δεν πρέπει να αρχίζεις πολύ απότομα γιατί ζορίζεις τον οργανισμό σου.

    Συγχαρητήρια! Mπράβο σου, ειλικρινά, είναι πολύ δύσκολο.
    Eγώ έχω γύρω στα οκτώ κιλά παραπάνω, αλλά επειδή έπαιρνα για δυο μήνες εισπνεόμενη κορτιζόνη για το άσθμα μου, δε λένε να φύγουν με τίποτα.
    Tώρα παίρνω πιο ελαφρύ φάρμακο και είμαι στην προσπάθεια.

    Aυτό που λες με τη διατροφή είναι πολύ σωστό, αλλά πριν λίγο καιρό είχα πάει Παρίσι και επί τρεις μέρες περπατούσαμε όλη μέρα και τρώγαμε σα τα βόδια. Σε πληροφορώ πως όταν γύρισα είχα χάσει δυο κιλά απ το περπάτημα!!!
    Mου έκανε φοβερή εντύπωση γιατί όπως είπα δεν μου αρέσει η γυμναστική.

    Περιττό φυσικά να πω, πως εκτός από ποδήλατο και μηχάνημα για κοιλιακούς, έχω KAI διάδρομο εδώ και ένα χρόνο, στον οποίο έχω ανεβεί-μετρημένες-τέσσερις φορές!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •