πως αντιμετωπιζετε μια απορριψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εχω ριξει και εχω φαει μπολικη απόρριψη... μπα δεν με απασχολει καθόλου η απορριψη αυτου του ειδους..κανα δυο μερες θα με προβληματισει και μετα ντιλιτ.. και νεξτ πλιζ...για κατι πιο σοβαρο καραμπινατος ερωτας οκ ...να πέσω στα πατωματα και να κοπανηθω ανηλεα...αλλα για το ραντεβουδακι γιατι?
    με ξενερωνει η απορριψη...ισως λόγο φυλλου εχουμε μαθει στο κυνηγητό και οτιδηποτε λιγοτερο μας κανει οτι δεν ειναι αρκετα αντρας ο αλλος...

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω σου μιλαω για αποριψεισ απο προσεγγιση δε σου μιλαω για αποριψη μετα απο σχεση
    αυτο χαιρω πολυ με βαρεθηκεσ σε βαρεθηκα δε ταιριαξαμε και τελοσ αλλα στη προσεγγιση
    μπορουσαμε να το κανουμε κουβεντα αληθινη πιστευω κι οχι να λεμε μαλακιεσ και να ανταλαζουμε ηχουσ
    τελοσ παντων εγω πιστευω οτι εχετε προβλημα ειμαι σιγουροσ γι αυτο δεν μπορειτε να μιλησετε κανονικα
    να κανετε μια κουβεντα απλη με ενα αγνωστο που θελει να σασ γνωρισει γιατι του αρεσατε
    Νννννννναι , και εγώ για απορρίψεις μετα απο προσέγγιση μιλάω αλλά τώρα για κάποιο λογο εχεις φορτώσει και προφανώς δεν μπορει να γινει καμμια κουβεντα.Κατα τα αλλα εγώ προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να κανω μια απλή κουβεντα με καποιον αγνωστο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,696
    εγω μια ζωη φορτωμενοσ ειμαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Ακουστε και μια μεγαλυτερη σας παιδακια αν σας απορριψουν δεν δειχνετε οτι σας πειραξε και απλα και χαλαρα ξαναχτυπατε μετα απο λιγες μερες σαν να μην σας εχει αποριψει και αν παλι αποριφυειτε ξαναπροσπαθητε ξανα αργοτερα αυτο αρεσει στις γυναικες

    Kι εγω συμφωνω , ως μεγαλυτερος , οτι μια απορριψη , σε γνωριμια παντα , ειναι ενδειξη οτι πρεπει να μεταβαλλεις την τακτικη προσεγγισης , αμα την θες πολυ την αλλη, αλλα και παλι δεν υπαρχει εγγυηση οτι η οποιαδηποτε τακτικη θα ' πιασει ' , μερικες φορες δεν εισαι του γουστου της , και ματαιοπονεις . Κανεις δεν παιρνει καλα μια απορριψη , και οπωσδηποτε ειναι ενα πληγμα στον εγωισμο σου , αν η αυτοπεποιθηση σου εχει γερα θεμελια . Αν αιφνης , αρχιζουν κατα συρροην οι απορριψεις , πρεπει να σκεφτεις οτι κατι δεν παει καλα με σενα . Παντως ειναι αδυνατον να αρεσεις σε ολους -ες , και αυτο πρεπει να το εχεις κατα νου . Αλλιως χανεις τον χρονο σου .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rita-2 View Post
    Μόνο μια.......??????


    Γιατι καλε , ποσες εχεις φαει ? η εχεις ριξει ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω αμα ηταν γκομενα θα συνεχιζα να την κολαω
    αμα ηταν αντρασ χεστηκα
    Elis , για γυναικες μιλαω !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αναλογως το απο που την λαμβανω, κατα κυριο λογο αν με "καιει" κατι και απορριφθω το παιρνω βαρια, δυσκολα, μουλαρωνω.
    Διαφορετικα το εκλογικευω και προχωρω.

    Βγαινεις με καποιον , σου αρεσει , τον βρισκεις ελκυστικο , σοβαρο , ενδιαφεροντα , αλλα δεν επικοινωνει μαζι σου ξανα . Το εκλογικευεις ? και πως ?

  8. #23
    Η απόρριψη πονάει αρκετές φορές.Τσαλακώνει τον ''εγωισμό'' μας.Όταν όμως καταφέρνουμε να την διαχειριζόμαστε στις σωστές διαστάσεις της τότε μπορεί να βοηθήσει να μάθουμε κάποια πράγματα για την ανθρώπινη φύση και τον εαυτό μας.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Ακουστε και μια μεγαλυτερη σας παιδακια αν σας απορριψουν δεν δειχνετε οτι σας πειραξε και απλα και χαλαρα ξαναχτυπατε μετα απο λιγες μερες σαν να μην σας εχει αποριψει και αν παλι αποριφυειτε ξαναπροσπαθητε ξανα αργοτερα αυτο αρεσει στις γυναικες
    Κι εγώ γυναίκα είμαι και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που περιγράφεις, 1ον νιώθω σαν να με γράφουνε και 2ον μου φαίνεται πιεστική αυτή η συμπεριφορά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Δεν νομίζω πραγματικά πως παίζει μεγάλο ρόλο το φύλο στο πως διαχειριζόμαστε την απόρριψη.Είναι καθαρά προσωπική η διαχείριση που γίνεται νομίζω.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Αγαπητέ Μακ, ο άνθρωπος σαν άνθρωπος δεν δέχεται εύκολα την απόρριψη λόγο της φύσεως του αν θες, αλλά κυρίως λόγο του εγωισμού του. Σύμφωνα με την γνώμη μου πάντα, πιστεύω πως όσο πιο μεγάλο εγωισμό έχεις τόσο πιο πολύ πονάει μια απόρριψη.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο αληθευει , αλλα οσο πιο μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου , πιο ευκολα μεταθετεις την ευθυνη στην κακογουστια του αλλου , τον κανεις και σκουπιδι οτι δεν ειναι ικανος να εκτιμησει τιποτα αξιας σε αυτη την ζωη , και τον λες αξιολυπητο , καλυτερο , ε ?
    Last edited by Macgyver; 09-12-2015 at 21:27.

  13. #28
    :D το ζητημα που βλεπω εγω πανω σε αυτο ειναι οτι δεν κραταει για πολυ η απο-μυθοποιηση του απεναντι, αν δε, εχεις δαγκωσει τη λαμαρινα, η εξιδανικευση-περιφρονηση γινεται πινγκ πονγκ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Ακουστε και μια μεγαλυτερη σας παιδακια αν σας απορριψουν δεν δειχνετε οτι σας πειραξε και απλα και χαλαρα ξαναχτυπατε μετα απο λιγες μερες σαν να μην σας εχει αποριψει και αν παλι αποριφυειτε ξαναπροσπαθητε ξανα αργοτερα αυτο αρεσει στις γυναικες
    ενταξει, αυτο ισχυει μονο για γυναικες, κι απο τις γυναικες, μονο γι αυτες που κανουν ναζια...
    γι αυτες που δεν κανουν ναζια και την εννοουν την απορριψη, ειναι πολυ πιεστικο και ανεπιθυμητο να εχουν καποιον επιμονο που εκανε οτι δεν ακουσε, να τις κυνηγα.

    για τους ανδρες, επισης δεν ισχυει. αν τους αποδεχτεις, η εστω και τους διεκδικησεις και γουσταρουν, το δειχνουν και ζητανε συνεχεια. αν αρχισεις να κυνηγας ενω δεχεσαι αρνησεις, αναβολες και δικαιολογιες, απλα δεν σε γουσταρει, μην το ψαχνεις παραπανω... :rolleyes:

    προσωπικα μιλωντας, την αρνηση/απορριψη την εχω αντιληφθει μονο επειδη δεν με διεκδικησε καποιος που μπορει να γουσταρα και (θεωρησα οτι) του το εδειξα. δεν εχω κυνηγησει ποτε ανδρα γιατι δεν μου αρεσει, ουτε μ αρεσουν οι ανδρες που θελουν να τους κυνηγουν κι αν δεχτω απορριψη, θα στεναχωρεθω αλλα θα φυγω οχι αμεσα, αλλα προχθες, γιατι θα ξενερωσω αφορητα.;)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    :D το ζητημα που βλεπω εγω πανω σε αυτο ειναι οτι δεν κραταει για πολυ η απο-μυθοποιηση του απεναντι, αν δε, εχεις δαγκωσει τη λαμαρινα, η εξιδανικευση-περιφρονηση γινεται πινγκ πονγκ.

    Δεν αναφερομαισε περιπτωσεις που εχεις δαγκωσει την λαμαρινα , εκει υποφερεις . Σε μια απλη απορριψη αναφερομαι , που δινεις τον καλυτερο εαυτο σου , και ομως απορριπτεσαι .

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αυτο-απόρριψη.
    By Μαντζουράνα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-2014, 19:21
  2. απόρριψη και ενοχή
    By iasmi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 14-11-2013, 11:22
  3. Απορριψη..
    By zoemartani in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-2011, 00:23
  4. Πως αντιμετωπιζετε το ψεμα μεσα στην οικογενεια?
    By maria43 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-2011, 10:33
  5. Απορριψη....
    By πεγκυ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 21-10-2010, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •