πως αντιμετωπιζετε μια απορριψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    πως αντιμετωπιζετε μια απορριψη

    Τωρα αληθεια , ειλικρινεια . Βγαινετε απαξ με καποιον -αν , αρκετη ωρα , ωστε να δει αρκετες πλευρες του εαυτου σας , και δεν φαινεται διατεθειμενος-η να ξαναβγη μαζι σας . Εσας ομως σας αρεσει , και αρκετα μαλιστα !! . Ας πουμε οτι γνωριζετε καλα οτι δεν υπαρχει τριτο προσωπο .
    Λετε οτι δεν μπορω ναρεσω σε ολους .
    Το λετε , αλλα παρολαυτα , ψιλοκλονιζεται η αυτοπεποιθηση σας .
    Κλονιζεται η αυτοπεποιθηση σας .
    Ψαχνετε να βρητε τι μπορει να μην του αρεσε σε σας .
    Κανετε αναδρομη στα μειονεκτηματα , που πιστευετε οτι εχετε .
    Αναστατωνεστε καπως .
    Προσπαθειτε πιο επιμονα να τον-ην κανετε να ξαναβγη , ριχνοντας το στο χιουμορ .
    Λετε απο μεσα σας , αν μου εδινε την ευκαιρια να τον-ην συναναστραφω , θα αλλαζε γνωμη .
    Ειναι μυστηριος , περιεργος , λετε ( τα ριχνετε σε αυτον-ην )
    Εκνευριζεστε που δεν σας εδωσε 2η ευκαιρια . Αν και για μενα αρκει η πρωτη ( τον θεματοθετη )
    Τι σοι γουστα εχει αυτος ο ανθρωπος , λετε .( αυτος φταιει παλι )
    Εχει χαμηλο επιπεδο και δεν του αρεσω ( παλι τα ριχνετε σε αυτον-ην ) .
    Το αποδεχεστε , αλλα εχει πληγει αρκετα ο εγωισμος σας .
    Τον σνομπαρετε εις διπλουν . Αντε ρε που σουδωσα και σημασια , σκεφτεστε .
    Το αποδεχεστε , και πατε αλλου . Αλλα με κομμενα λιγααακι τα φτερα .
    Το αποδεχεστε , σαν μην τρεχει τιποτα . Next please !!!!

    Δεν λεω τωρα πως θαντιδρουσα , στο τελος θα το πω . Μην προιδεασω καποιον -αν .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εγω αμα ηταν γκομενα θα συνεχιζα να την κολαω
    αμα ηταν αντρασ χεστηκα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    νομιζω τις απορριψεις οχι δεν τις παιρνω καλά...ισως να ειμαι εγωιστρια ίσως να νομιζω οτι ο αλλος δεν ειδε αυτο που ήθελα να του δειξω. απο την αλλη μετα που το σκεφτομαι ψυχραιμα σκεφτομαι οτι αφου "δεν το είδε" δεν ήθελε κατι τετοιο ή δεν θα το δει ποτε ή δεν ήμουν αυτο που εψαχνε...ή δεν συμπίπτουν τα θελω μας εκεινη την χρονικη περιοδο. οσο και αν με ενοχλει παω παρακατω

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    θεσσαλια
    Posts
    97
    Μόνο μια.......??????

  5. #5
    Αναλογως το απο που την λαμβανω, κατα κυριο λογο αν με "καιει" κατι και απορριφθω το παιρνω βαρια, δυσκολα, μουλαρωνω.
    Διαφορετικα το εκλογικευω και προχωρω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Quote Originally Posted by rita-2 View Post
    Μόνο μια.......??????
    συμφωνω μονο μια;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    έχω σκεφτεί,έχω εφαρμόσει και εχω περάσει από οοοοοοολα τα στάδια και αντιδράσεις που περιγράφεις,αλλά πάντα κατι μενει μέσα μου να με τρώει.Δυστυχώς δεν εχω μαθει ακομα να αντιμετωπίζω καλά την απόρριψη...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    νομιζω τις απορριψεις οχι δεν τις παιρνω καλά...ισως να ειμαι εγωιστρια ίσως να νομιζω οτι ο αλλος δεν ειδε αυτο που ήθελα να του δειξω. απο την αλλη μετα που το σκεφτομαι ψυχραιμα σκεφτομαι οτι αφου "δεν το είδε" δεν ήθελε κατι τετοιο ή δεν θα το δει ποτε ή δεν ήμουν αυτο που εψαχνε...ή δεν συμπίπτουν τα θελω μας εκεινη την χρονικη περιοδο. οσο και αν με ενοχλει παω παρακατω
    εσυ που σαι γκομενα ρε φλερ τι μαλακια ειναι αυτο με το να του δειξω δεν μπορειτε να το πειτε ευγενικα εγω οταν μου δειχνουνε παντωσ κανω οτι δεν καταλαβαινω αυτο ελειπε μια να μου δειξει την μουρακλα τησ και να την αφησω στην ησυχια τησ μετα
    τι μαλακια ειναι αυτη τι τροποσ επικοινωνιασ μαλακισμενοσ τελειωσ ειναι αυτοσ εγω ειμαι απο αυτουσ που δεν καταλαβαινουν
    θελω και να μου το δειξεισ και να μου το πεισ ευγενικα παντα που τα βρηκατε αυτα και τα κανετε δηλαδη θα ξινισει η αλλη τα μουτρα τησ
    θα μπει σε αυτη ολη τη διαδικασια αντι να κατσει να εξηγησει με λογια και πολυ ωραια και πολυ συντομα γιατι δε γουσταρει
    αυτη τη ξιναδα δεν την καταλαβα ποτε αυτη τη μαλακια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εσυ που σαι γκομενα ρε φλερ τι μαλακια ειναι αυτο με το να του δειξω δεν μπορειτε να το πειτε ευγενικα εγω οταν μου δειχνουνε παντωσ κανω οτι δεν καταλαβαινω αυτο ελειπε μια να μου δειξει την μουρακλα τησ και να την αφησω στην ησυχια τησ μετα
    τι μαλακια ειναι αυτη τι τροποσ επικοινωνιασ μαλακισμενοσ τελειωσ ειναι αυτοσ εγω ειμαι απο αυτουσ που δεν καταλαβαινουν
    θελω και να μου το δειξεισ και να μου το πεισ ευγενικα παντα που τα βρηκατε αυτα και τα κανετε δηλαδη θα ξινισει η αλλη τα μουτρα τησ
    θα μπει σε αυτη ολη τη διαδικασια αντι να κατσει να εξηγησει με λογια και πολυ ωραια και πολυ συντομα γιατι δε γουσταρει
    αυτη τη ξιναδα δεν την καταλαβα ποτε αυτη τη μαλακια
    Νομιζω ελις παρεξηγησες εντελώς αυτο που ηθελε να πει η fleur

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ξινιζετε τισ μουρακλεσ σασ και χεστηκαμε εμεισ τωρα επειδη ξυνισατε
    που ζειτε ποτε θα μαθετε να μιλατε να εξηγειτε ευγενικα τι θελετε και τι δε θελετε
    αλλα ειστε ολεσ προβληματικεσ γι αυτο τα κανετε αυτα θα πετυχετε κανενα τρελαμενο
    τελειωσ και θα τρεχετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Quote Originally Posted by iliotropio View Post
    Νομιζω ελις παρεξηγησες εντελώς αυτο που ηθελε να πει η fleur
    δεν παρεξηγησα καθολου ολεσ μου δειχνουνε καμια δε μιλαει να εξηγησει
    πεσ ρε παιδι μου δεν ειμαι του γουστουσ σου πεσ κατι σε οσεσ εχω μιλησει και πιστεψε με ειναι πολλεσ
    ολεσ την ιδια μαλακια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by elis View Post
    δεν παρεξηγησα καθολου ολεσ μου δειχνουνε καμια δε μιλαει να εξηγησει
    πεσ ρε παιδι μου δεν ειμαι του γουστουσ σου πεσ κατι σε οσεσ εχω μιλησει και πιστεψε με ειναι πολλεσ
    ολεσ την ιδια μαλακια
    Παιδακι μου, η fleur μιλάει για απορριψη ΑΠΟ ΑΝΤΡΕΣ προς το πρόσωπό της ,οχι το αναποδο που λες εσυ!!!Εσυ μιλάς για την απορριψη που τρως απο γυναικες οι οποιες αντι να σε χυλοπιτιασουν κατευθειαν , να σου εξηγησουν κλπ , το παιζουν ιστορια ,δε μιλανε και ουτω καθεξης...σωστα?Προφανως θα δειξει το πρόσωπό της ΜΙΛΩΝΤΑΣ και απο τα λόγια της θα ΦΑΝΕΙ ποια ειναι,τι θελει κλπ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by elis View Post
    δεν παρεξηγησα καθολου ολεσ μου δειχνουνε καμια δε μιλαει να εξηγησει
    πεσ ρε παιδι μου δεν ειμαι του γουστουσ σου πεσ κατι σε οσεσ εχω μιλησει και πιστεψε με ειναι πολλεσ
    ολεσ την ιδια μαλακια
    Ακουστε και μια μεγαλυτερη σας παιδακια αν σας απορριψουν δεν δειχνετε οτι σας πειραξε και απλα και χαλαρα ξαναχτυπατε μετα απο λιγες μερες σαν να μην σας εχει αποριψει και αν παλι αποριφυειτε ξαναπροσπαθητε ξανα αργοτερα αυτο αρεσει στις γυναικες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εγω σου μιλαω για αποριψεισ απο προσεγγιση δε σου μιλαω για αποριψη μετα απο σχεση
    αυτο χαιρω πολυ με βαρεθηκεσ σε βαρεθηκα δε ταιριαξαμε και τελοσ αλλα στη προσεγγιση
    μπορουσαμε να το κανουμε κουβεντα αληθινη πιστευω κι οχι να λεμε μαλακιεσ και να ανταλαζουμε ηχουσ
    τελοσ παντων εγω πιστευω οτι εχετε προβλημα ειμαι σιγουροσ γι αυτο δεν μπορειτε να μιλησετε κανονικα
    να κανετε μια κουβεντα απλη με ενα αγνωστο που θελει να σασ γνωρισει γιατι του αρεσατε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    και δε λεμε και μεισ οτι ειμαστε σουπερ ηρεμοι οταν σασ πλησιαζουμε αλλα μια κουβεντα θα μπορουσαμε να την κανουμε καπωσ
    κι οχι να ανταλαζουμε ηχουσ τελοσ παντων τωρα ειναι αργα λεμε για τουσ νεουσ τωρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αυτο-απόρριψη.
    By Μαντζουράνα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-2014, 20:21
  2. απόρριψη και ενοχή
    By iasmi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 14-11-2013, 12:22
  3. Απορριψη..
    By zoemartani in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-2011, 01:23
  4. Πως αντιμετωπιζετε το ψεμα μεσα στην οικογενεια?
    By maria43 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-2011, 11:33
  5. Απορριψη....
    By πεγκυ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 21-10-2010, 12:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •