ταχυκαρδια στον υπνο - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 60 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 897
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Θυροειδη εχω κανει παλι προσφατα δεν εχω...Σιδηρο δε θυμαμαι φανταζομαι ομως θα εχω κανει...
    Σκαιπ ηθελα να κανω απλα μετα χαλασε το λαπτοπ μου και το αφησα...
    Να σημειωσω βεβαια πως απο το χολντερ μου φανηκαν μονο φλεβοκομβικες ταχυκαρδιες και ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω καθολου...Δεν εδειξε τιποτα αλλο ουτε εκτακτες που παθαινω συχνα η αρρυθμιες...Παντως η αμφιβολια ασφαλως και εξακολουθει και με τρωει και επεται και αλλη επισκεψη σε καρδιολογο...Θα προσπαθησω να κανω παντως οσα μου ειπες...ευχαριστω

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Καλά μιλάμε μας έκανε μια yoga σήμερα...άλλο πράγμα!! κόμπος δεθήκαμε!! και ούτε λόγος για άγχος και ταχυπαλμίες...άλλος άνθρωπος, ενέργεια και διάθεση στο full, κορίτσια μη το αργείτε άλλο!!

  3. #153
    Πως αποφορτιζεται ρε παιδια το νευρικο συστημα; απο εκει προερχονται εχεις δικιο! Θεωρω την ασκηση το πιο σημαντικο! Εγω τουλαχιστον μολις λιγο κουνηθω εντονα αισθανομαι ενα ρευμα σ ολο το κορμι και ηρεμω

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Ένα θα σας πω και φαντάζομαι οτι θα με καταλάβουν όσοι κάνουν έκτακτες συστολές!! εδώ και λίγο καιρό...νιώθω λίγο αυτό το σφίξιμο που σε πιάνει όταν πας να κάνεις έκτακτη αλλά τελικα δεν κάνεις...απλώς εκείνη την ώρα σου κόβεται για λιγο η ανάσα και για δευτερόλεπτο νιώθεις αυτή τη γλυκιά δυσφορία...αυτό να ξέρετε μου είπε ο γαστρεντερολόγος δημιουργείται και απο μια ψιλοπαλινδρομισουλα όπως ακόμα και οι έκτακτες κάποιες φορές δημιουργούνται απο αυτή!

  5. #155
    Για πες λεπτομερειες viviann! Πως αισθανεσαι τωρα;

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Α ηθελα να αναφερω οτι εκτος απο ταχυκαρδιες και εκτακτες εχω και πονους στην πλατη, κουραζομαι και λαχανιαζω ευκολα και βαρος στο στηθος Για ολα αυτα μου ειπε ο γιατρος αγχος...Αγχωθηκα παλι μηπως πρεπει να το ψαξω παραπανω...τωρα εβγαλα μια βολτα το σκυλι στο τετραγωνο και τα εφτυσα...και εποιασα τους παλμους και πρεπει να φτασα τους 150...απο 5 λεπτα περπατημα...Μετα τι γυμναστικη μου λετε να κανω?

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    zugaki μια χαρά περίφημα αισθάνομαι αν εξαιρέσεις οτι κι εγω όπως και η θεανώ νιώθω πόνο στην πλάτη, βάρος στο στήθος με ενοχληματα μπροστα στο στερνο-καρδια και αριστερα στο στήθος κατω απο τη μασχάλη. Είναι συσωρευμένο άγχος και το πιστεύω γτ θυμάμαι οτι αυτό το αίσθημα το είχα και πέρυσι όταν στρεσσαριζομουν πολύ αλλά δεν έδινα σημασία...έκανα κ ένα τσιγαρο κι όλα καλάααα!! Αυτό που είπα πριν zugaki είναι σαν ένα ανεπαίσθητο σφιξιματάκι σου κοβει μερικώς την αναπνοή και κάπως έτσι γίνετι και στην έκτακτη...απλά στην έκτακτη νιώθεις και το πετάρισμα της καρδιάς.

  8. #158
    Εγω δεν εχω αισθανθει αυτες τις εκτακτες που λετε! Το μονο που αισθανομαι ειναι αισθημα παλμων και πιο γρηγορους παλμους και καμια φορα σα να πεταριζουν διαφορα σημεια στο σωμα αλλα αυτο δε μ ενοχλει. Παντως οντως το νοιωθεις οτι ειναι συσσωρευμενο αγχος

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Κοριτσια τωρα μου κολησε οτι εχω στεφανιαια νοσοουφ...
    Και εγω νιωθω τους παλμους μου πολλες φορες και τους ακουω απο το αριστερο αυτι και μου σπανε τα νευρα

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    χαχαχα...αχ βρε θεανώ!!! Ηρέμησε πουλάκι μου λίγο!!! τίποτα δεν έχεις...στεφανιαία εχουν μετα τα 50-60...δεν δύναται να έχεις εσυ!!! Δηλαδή και να το ρποσπαθήσεις...δεν γίνεται!!! Zugaki οχι εσύ νιώθεις απλά συσπάσεις μυών...τελείως διαφορετικό απο τις έκτακτες! Βέβαια και τα δύο είναι αποτέλεσμα άγχους!! ΑΑΑ, εγώ έχω κι ένα ανεπαίσθητο γουργουρητό στον οισοφάγο...ούτε γατί να μην ήμουν...κι αυτό φυσικά προέρχεται απο την παλινδρόμηση !!

  11. #161
    Το θεμα ειναι πως θα αποφορτισουμε το ολο συστημα απο το αγχος

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Αχαχαχαχα... οταν με το καλο μου περασουν ολα αυτα θα μπαινω εδω να βλεπω τι εγραφα και να γελαω...
    Παντως εγω εκανα και γαστροσκοπηση και δεν μου βρηκε παλινδρομηση...Οποτε οι εκτακτες μου και οτι νιωθω δεν προερχονται απο το στομαχι...
    Οσο για το πως θα αποφορτιστουμε απο το αγχος...Με γυμναστικη καμια γιογκα η πιλατες, δεν ξερω αμα βοηθησει καμια βιταμινη, καλη διατροφη, οχι καφεδες και τσιγαρα και αν παλι δεν ποιασουν ολα αυτα ισως καποια φαρμακευτικη αγωγη για λιγο καιρο

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Με υπομονή, επιμονή και προσπάθεια! Εσείς τι ακριβώς νιώθετε?? εκτός απο ταχθπαλμία,κάποια δυσφορία,κάποιο πόνο, περίεργα στο μέρος της καρδιάς?? τι?

  14. #164
    Εμενα το βασικο ειναι η ταχυπαλμια, αντε καμια φορα μια δυσφορια στην πλατη

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    αυτό είναι όλο?? Μη το πεις ούτε του παπά!! Μακάρι κι εμείς να ξεπεράσουμε όλα τα υπόλοιπα κ ας έχουμε μόνο αυτά!

Page 11 of 60 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 19:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 21:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-06-2011, 23:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •