ταχυκαρδια στον υπνο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 60 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 16 to 30 of 897
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Περειμένω να κάνεις το Testάκι να μου πεις την ταχύτητα σου για να σου στέλνω ταινίες!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Υπαρχει καποια εξεταση να "βλεπει" κληρονομικες παθησεις στην καρδια?
    Σημερα ειμαι ολη μερα σε πανικο,δεν αντεχω αλλο...Δεν μπορω...Ανυπομονω να παω αυριο στομ ψυχιατρο...
    Για το φυσημα δεν ανησυχω καθολου, για ολα τα αλλα ομως ναι'

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Εγω τις βλεπω απο το popcorn γιατι βαριεμαι να τις κατεβαζω!! Σ' ευχαριστω παντως!!! Στειλε πμ αν εχεις να προτεινεις καμια καλη...μ αρεσεουν οι ταινιες μυστηριου...θελω πολυ μυστηριο!!!
    Pionier vsegda gotov!!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Δε γνωριζω αν υπαρχει εξεταση που να ανιχνευει κληρονομικες καρδιοπαθειες..αλλα οι απλες εξετασεις της καρδιας δειχνουν νομιζω τα παντα...αν υπαρχει δηλαδη προβλημα και τη γενικοτερη κατασταση της καρδιας ως οργανο..αυτα τα ξερω απο τον μπαμπα μου που εψει ψαχτει πααααρα πολυ με καρδιολογικες εξετασεις...στο Ωνασειο οταν τον βλεπουν του παραγγελνουν καφε πρωτα!! Αλλα εχει κολπικη μαρμαρυγη που θεωρητικα ειναι ακινδυνη αλλα αν δεν παιρνεις αντιπυκτικο το τσιμπας το εγκεφαλικο!!! Κι εσυ μου λες για απλες αθωες ταχυκαρδιες??? Εγω να δεις τι ταχυκαρδια εχω...και αρρυθμιες μαζι καθημερινα..εδω και χρονια!!!
    Pionier vsegda gotov!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    γεια σου θεανω με το ωραιο ονομα σου. εγω ειμαι 17 και απο μικρος εχω χαλαρη βαλβιδα στην καρδια ο καρδιολογος μου λεει να μην ανυσηχω δεν ειναι κατι σημαντικο για να τρεξουμε. οταν παω να κοιμηθω εχω ταχυκαρδιες.. χτες το θεμα αλλαξε, η καρδια μου χτυπουσε τοσο αργα που νομιζα οτι θα μεινω στον τοπο. βαζω ετικετα ως αγχωτικο..
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Τωρα μου χει κατσει οτι θα πρθανω αιφνιδια σαν την ξαδερφη μου και τα ξαδερφια του μπαμπα μου... Αθτη η σκεψη δε ξεκολαει απο το μυαλο μου... Αφου εχουμε το ιστορικο αυτο στην οικογενεια θα παω σε εναν καρδιολογο να με ξετιναξει στις εξετασεις... Παντως αυτος που πηγα και του το ειπα ηταμ τελειως χαλαρος και μου ειπε απλα δεν πεθαινουν πλοι απο καρδια...Αλλα δεν με καλυψε και πολυ η απαντηση του...
    madiwasp εμενα μου φαινεται αμα συνεχισω ετσι θα αφισοκολησουν τη μουρη μου σε ολη την πολη και θα γραφουν απο κατω "προσοχη στους ιατρους μην ανοιγετε προκειται για ανιατη περιπτωση τρελας"...
    Phatox εμενα μια ξαδερφη μου που χει βαλει χολντερ εχει 40 σφυγμους ολη μερα...και οταν κοιμαται πεφτουν και αλλο...Αλλα ο καρδιολογος δεν της ειπε οτι ειναι κατι...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Σορυ οχι 40 σφυγμους, 50 εχει τη μερα! Και πιεση πολυ χαμηλη.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Θεανω ειδες που μονη σου κοροιδευεις τον εαυτο σου κατα βαθος και εχεις καταλαβει οτι αυτο ειναι στο μυαλο σου και μονο..? Δεν παθαινεις ετσι στα καλα του καθουμενου ανακοπη βρε κοριτσαρα μου!
    Pionier vsegda gotov!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Ουφ δεν ξερω πραγματικα τι με εχει ποιασει...Δεν το θελω παντως αυτο ειναι το μονο σιγουρο...Απλα δεν μπορω να ξεκολησω το μυαλο μου απο ολα αυτες τις σκεψεις...Νιωθω σαν αρρωστη, σαν να μην εχω ενεργεια να κανω τιποτα και ολη μερα ασχολουμαι με αυτα...
    Παντως θα ρωτησω και κατι τελευταιο γιατι δεν αντεχω...μηπως υπαρχει εξεταση να προβλεπει αν υπαρχει περιπτωση να παθεις ανακοπη? Αυτο αν ειναι κληρονομικο φαινεται καπου? Γιατι εγω μεχρι να μαζεψω λεφτα και να παω σε καρδιολογο θα τρελαθω

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Για να παθεις ανακοπη πρεπει να εχεις προβλημα με την καρδια...δεν σταματαει η καρδουλα μας ενα ωραιο πρωι εται γιατι γουσταρε!!! Θα μου πεις...και οι ηλικιωμενοι πως παθαινουν ανακοπη χωρις να εχουν προβλημα πολλες φορες? και θα σου πω οτι με το γηρας, γερναει και η καρδια και καποια στογμη καπου στα 80+ τσουπ και η ανακοπη!! Σε νεες ηλικιες για να παθεις ανακοπη πρεπει να εχεις χοντρο προβλημα!!! Δε γνωριζω αν υπαρχει εξειδικευμενη εξεταση που να προβλεπει ανακοπη...μου φαινεται λιγο ατοπο...οι απλες εξετασεις δειχνουν αν η καρδια σου ειναι υγιης ή οχι..αν ειναι υγιης συμπερασματικα δεν κινδυνευεις απο ανακοπη!!!
    Pionier vsegda gotov!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Εχεις δικιο Πρεπει μαλλον να ηρεμησω και να ξεκολησω...Παντως φμτον δευτερο γιατρο θα τον "χτυπησω" για να μου φυγει εντελως καθε ιδεα! Πηρα τωρα μια φιλη της μανας μου που εχει γνωστη στο ιποκρατειο να παω εκει, να μην πληρωσω κιολλας...Και μετα θα σταματησω πραγματικα...Ελπιζω να με βοηθησει και ο ψυχιατρος και να πανε ολα καλα!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Υπάρχουν μοριακές εξετάσεις αλλά είναι για Αθηροσκλήρωση βρε!
    Εσένα με ένα Triplex άντε και Holter ξεμπερδεύεις!Δεν υπάρχουν άλλες εξετάσεις!
    Τι να κάνεις?Αξονική Στεφανιογραφία,Σπινθηρογρ� �φημα Μυοκαρδίου με Θάλλιο ή Stress Echo??
    Aυτές είναι εξετάσεις για γέρους!Δεν κολλάνε στην περίπτωση σου!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Πες τα ρε Σταυρο!!! Θεανω βρες αλλη παθηση..να κολλαει με την ηλικια μας τουλαχιστον!
    Pionier vsegda gotov!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Κοιτα θα παω στο γιατρο θα του πω το ιστορικο και τις ενοχλησεις που εχω και ποιες εξετασεις ενδεικνυται να κανω και οποιες μου πει θα γινουν και μετα τελος...
    Αχαχαχαχα ποια παθηση να βρω λες? Το ενδεχομενο να μην εχω κατι πιστευεις δεν παιζει? εμενα σου ειπα μου μυριζεται προβλημα νευρολογικο στη συνεχεια☺

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Κανονισε κακομοιρα μου!! Τα ιδια εκανα κι εγω...ελεγα...ρε μηπως να ριξω καμια μαγνητικη ; σαν να ζαλιζομαι..σαν να μουδιαζουν τα χερια μου......ε και μετα την εριχνα...εται ξεκινησα ακριβως!!! Σταματα το τωρα οσο ειναι νωρις!!
    Pionier vsegda gotov!!!

Page 2 of 60 FirstFirst 12341252 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 20:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 22:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-2011, 00:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 11:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •