ταχυκαρδια στον υπνο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 60 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 897
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by θεανω View Post
    Κοιτα θα παω στο γιατρο θα του πω το ιστορικο και τις ενοχλησεις που εχω και ποιες εξετασεις ενδεικνυται να κανω και οποιες μου πει θα γινουν και μετα τελος...
    Αχαχαχαχα ποια παθηση να βρω λες? Το ενδεχομενο να μην εχω κατι πιστευεις δεν παιζει? εμενα σου ειπα μου μυριζεται προβλημα νευρολογικο στη συνεχεια☺
    Βρες κάτι καλύτερο βρε συ...Νευρολογικές ας πούμε ????Για βάλε τα χέρια σου μπροστά σου τεντωμένα,με τα δάχτυλα ανοιχτά!Τρέμουν καθόλου???
    Πρέπει να ξεκολλήσεις από την καρδιά!Και ή πάθηση...με πάθηση περνάει!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Χαχαχχαχαα!!!!! Για να ξεχασει μια καρδια να μην ποναει αλλο πια πρεπει αλλου να παει!!
    Pionier vsegda gotov!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Οτι αλλο και να βγαλω πιστευω αυτο με την καρδια δε θα μου φυγει ευκολα γιατι οπως ανεφερα υπαρχει το ιστορικο...Και πιστευω συχνα το μυαλο μου θα πηγαινει εκει...
    Αλλα προς το παρον οντως πρεπει να ξεκολησω απο αυτο και να βρω κατι αλλο.Γιατι απο ολες τις αρρωστιες που περασα αυτη ειναι η πιο βασανιστικη.αχαχαχα...
    Παντως βλεπω τον εαυτο μου τωρα και δεν με αναγνωριζω...
    Δε μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που με φοβιζει τοσο πολυ...
    Η ιδεα του θανατου, καποιας αρρωστιας η κατι αλλο? Τι ειναι αυτο που γενικα φοβαται περισσοτερο ενας νοσοφοβικος?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Καθε φορα πουβθα κολλας με μια καινουρια παθηση θα την περνας χειροτερα απο την προηγουμενη! Εμενα τουλαχιστον αυτο μου συμβαινει!
    Pionier vsegda gotov!!!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Nομιζω παντως χειροτερα απο οτι ειμαι τωρα δε μπορω να γινω...Δεν ξερω κιολλας αλλα τωρα νιωθω οτι εχω ποιασει πατο και δεν παει παρακατω...
    Εσυ απο ποιες αρρωστιες εχεις περασει? μου ειπες τωρα εχεις νευρολογικα αλλα πριν?
    Απο τι ξεκινησε ολο αυτο?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Παρε το χαπι.Ειναι το πιο ελαφρυ στην κατηγορια.Δε θα σου κανει τιποτα κακο.Μπλοκαρει την αδρεναλινη και κατεβαζει λιγο τους παλμους.Το εχω παρει αλλα πηγα σε πιο δυνατα γιατι δε με επιανε ακομα και σε μεγαλουτσικη δοση.Εγω το παιρνω για αρρυθμιες.Το παιρνουν ποlλοι τραγουδιστες πριν βγουν στη σκηνη.Μη φοβασαι.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    οσο για την ξαδερφη σου(λυπαμαι)ειχε προωλημα στην καρδια.Ισως καποια καναλοπαθεια που ειναι δυσκολο να φανει.Δε παθενει καποιος κοιλιακη ταχυκαρδια αν η καρδια του ειναι νορμαλ.Ειναι πολυ σπανιο.Και να παθει θα ειναι μη εμμενουσα,δηλαδη θα σταματαει μονη της σε λιγοτερο απο μισο λεπτο.Και παλι και να κρατησει πιο πολυ μπορεις να πας στο νοσοκομειο να σε αναταξουν.Η ξαδερφη σου κατα πασα πιθανοτητα ειχε καποια καρδιοπαθεια σοβρησ μορφης.Αυτο που εχεις εσυ μαλλον ειναι απο στρεςς(φλεβοκομβικη ταχυκαρδια).Και εγς το παθενω

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Ξεκινησε με την καρδια..νομιζα ακριβως οτι κι εσυ..αλλα δεν κρατησε πολυ η φοβια για την καρδια..μετα το γυρισα σε καρκινους..ειχα βγαλει κατι στη γλωσσα και ετρεχα στους γιατρους νομιζοντας οτι εχω καρκινο...μετα επιασα τις νευρολογικες...σκληρυνση κατα πλακας..als..παρκινσον...μεχρι και αλτσχαιμερ νομιζα οτι εχω...
    Pionier vsegda gotov!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by θεανω View Post
    Nομιζω παντως χειροτερα απο οτι ειμαι τωρα δε μπορω να γινω...Δεν ξερω κιολλας αλλα τωρα νιωθω οτι εχω ποιασει πατο και δεν παει παρακατω...
    Εσυ απο ποιες αρρωστιες εχεις περασει? μου ειπες τωρα εχεις νευρολογικα αλλα πριν?
    Απο τι ξεκινησε ολο αυτο?
    Φίλη Θεανώ και εγώ έτσι έλεγα κάποτε.Αλλα υπάρχει πολύ χειρότερο στάδιο..Αυτό που έχεις για μένα είναι "αστείο" .. Είμαι 23 και αν σου πω την ιστορία μου θα κλάψεις(που λέει ο λόγος).

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Johnc μπορεις να μου πεις αμα θες...για αυτο ειμαστε εδω για να πρηζουμε (με την καλη εννοια) ο ενας τον αλλον με τα προβληματα μας και να βλεπουμε πως δεν ειμαστε μονοι σε ολο αυτο...
    Οσο για την ξαδερφη μου αμα διαβασες ολα τα μνμ θα ειδες πως δεν ξερω ακριβως τι ειχε...Παντως τις κοιλιακες ταχυκαρδιες τις παθαινε οταν ηταν μικρη και τοτε ειχαν γινει ολα με τα νοσοκομεια τους γιατρους και ειχε παει και Γαλλια...Απο τοτε και για 15 χρονια περιπου που εζησε ειχε καποιες αρρυθμιες (μππρει και πιο σοβαρες απο αυτες που παθαινει ενας μεσος ανθρωπος απο το αγχος κτλπ) και επαιρνε μισο χαπακι και απλα παρακολουθουνταν απο τον γιατρο της...Εντωμεταξυ ειχαν πεθανει και δυο πρωτα ξαδερφια του μπαμπα μου απο καρδια κατω απο τα 30 και μπορει για αυτο να την παρακολουθουσε και ο γιατρος τοσα χρονια και να ηταν περισσοτερο θορυβημενος...Τι να πω...Παντως σου ειπα απο αυτα που γνωριζω ειναι πως με τιποτα δεν περιμεναν οι γιατροι αυτην την εξελιξη και ο γιατρος της επεσε απο τα συννεφα μολις το ακουσε και χτυπιοταν μη μπορωντας να καταλαβει πως εγινε...Σοβαρη καρδιοπαθεια δε νομιζω να ειχε δε θα φαινοταν? Παντως απο οσα ξερω οταν ειχε παει Γαλλια προσπαθησαν να βρουν ποιο "κομματι" της καρδιας ειναι χαλασμενο και τα κανει ολα αυτα και δεν μπορεσαν...κατι τετοιο μου εχει πει ο μπαμπας μου...
    madiwasp και εσυ μπολικες ε?������ δεν εχεις αφησει και καμια χαχαχχα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Ναι Θεανω μου!!! Και ποιος ξερει ποσα ακομα κολληματα θα φαω στο μελλον!!! Πρεπει να σταματησει αυτη η κατασταση με καποιον τροπο..
    Pionier vsegda gotov!!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Θα σταματησει μολις πας σε ειδικο! Ειδες και εγω θα παω αυριο σε ψυχιατρο, οποτε θεωρω πως μπορεις και εσυ να κανεις μια καλη αρχη για τον εαυτο σου... Και εγω δεν εχω πεισθει πως τα τοσα συμπτωματα που εχω ειναι ψυχοσωματικα και μου φαινεται περιεργο τιποτα απο ολα αυτα να μην ειναι παθολογικο αλλα δε μπορω να κανω κατι αλλο...Αφου με διαβεβαιωνουν ολοι οι γιατροι ηρθε η ωρα να παω και στον πλεον καταλληλο...Θα χτυπησω βεβαια και δευτερο καρδιολογο που σου λεγααυτπ σιγουρακι! Εκτος αμα με μεταπεισει ο ψυχιατρος...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Θελω να μου πεις αυριο πως πηγε η συνεδρια...αν νιωσεις διαφορα...εστω λιγο καλυτερα..μπας και παρω κι εγω μπρος και αποφασισω να παω!
    Pionier vsegda gotov!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Εννοειται θα σου πω... Αλλα ασχετα απο εμενα πρεπει να πας και εσυ ετσι και αλλιως... Εμενα μπορει να μην μου ταιριαξει για παραδειγμα ο συγκεκριμενος να μην μου κανει κλικ και να μη νιωσω διαφορα, η να ειμαι ανιατη περιπτωση να μην νιωσω τιποτα και αυτος να μη μπορει να με αναλαβει (πολυ πιθανο χαχαχα)...τεσπα περα απο την πλακα να κλεισεις ραντεβου με εναν ωποσδηποτε!Ειμαι σιγουρη πως θα σε βοηθησει παρα πολυ... Και μην εισαι αρνητικη με τα φαρμακα...αμα χρειαστει παρεις για λιγο καιρο θα τα παρεις και μετα θα εισαι περδικι...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Τωρα και να θελω δεν μπορω γιατι ειμαι εγκυος και απαγορευεται ακομα και το παυσιπονο που λεει ο λογος...εχω παρει στο παρελθον ενα ηρεμιστικο για τις συσπασεις που ειχα και μπορω να πω εγινα χειροτερα μετα...μου το ειχε δωσει ενας νευρολογος-ψυχιατρος που κατ' εμε ηταν πανηλιθιος...αλλα γενικα ειμαι κατα των φαρμακων που δινουν οι ψυχιατροι..τα φαρμακα σαν φαρμακα δεν με πειραζουν...αλλα οχι απο τα 25 μας ηρεμιστικα!!! Αργοτετα θα αναγκαστουμε να το ριξουμε στα ναρκωτικα αν συνεχισουμε ετσι!! Πρεπει να σκληρυνουμε λιγο και να το παλεψουμε, οσο μπορουμε βεβαια, με δουλεια με τον εαυτο μας!
    Pionier vsegda gotov!!!

Page 3 of 60 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 20:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 22:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-2011, 00:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 11:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •