ταχυκαρδια στον υπνο - Page 50
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 50 of 60 FirstFirst ... 404849505152 ... LastLast
Results 736 to 750 of 897
  1. #736
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    163
    Ναι..κγω εναν ολοκληρο χρονο εκανα να το παρω αποφαση..εκλεγα..χτυπιομουν ..κ αφου τα πηρα μετανιωσα π δε τα ειχα αρχισει νωριτερα..βεβαια τη δευτερη φορα π πηρα θεραπεια..σαν πρωταρα παλι..παλι δεν ηθελα..κ παλι κλαματα..τρελααα..

  2. #737
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Αμα τα ξεκινησω τα φαρμακα σταθερα θα τα παιρνω, εγω μιλαω για δυο μερουλες μονο για να μπορεσω να πιω κατι παραπανω...
    Λες να πειραζει? Δεν ρωτησα και τον γιατρο ισως πρεπει να τον παρω ενα τηλεφωνο...Αμα φυσικα τελικα αποφασισω να τα παρω...Δεν ειναι οτι τα φοβαμαι παντως (αλλωστε επειδη ρωτησα ο ψυχιατρος με διαβεβαιωσε πως δεν δημιουργουν κανενα προβλημα σε κανενα οργανο και πως που λεει ο λογος και μια ζωη να τα παιρνεις δεν παθαινεις κατι), απλα σκεφτομαι οτι ακομα ειμαι πολυ μικρη για να μπαινω σε αυτες τις διαδικασιες...Σκεφτομαι και την ψυχολογο που ειχα παει και μου ειχε πει να μην μπλεξω με φαρμακα καλυτερα, ε και καταλαβαινεις...Με εχει ποιασει μια απελπισια να μην ξερω τι να κανω...Υπαρχουν και στιγμες πλεον που ειμαι καλα, ενω πριν 2 εβδομαδες ας πουμε ημουν ολη την ημερα χαλια, οποτε λεω μηπως να το παλεψω μονη μου καλυτερα ...Αλλα μετα παλι κατι με ποιανει και λεω απο αυριο χαχχαχα...Ακομα και σε αυτο το θεμα παντως ειμαι ανικανη να παρω μια αποφαση και να την τηρησω...

  3. #738
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Καλημέρα!
    Δεν πειράζει σίγουρα απλά δε θα χει κανένα νόημα να τα πάρεις για δυο μέρες με διακοπή..
    Ετσι κι αλλιώς σε κανα μήνα θα δείς διαφορά..Τα φάρμακα δεν θεραπεύουν οριστικά,καταλαγιάζουν τα συμπτώματα πυροσβεστικά όπως κάνουν τα παυσίπονα στην ουσία,
    μέχρι ν ανακτήσει ο αργανισμός τις δυνάμεις του πάλι,και να μπορέσει το άτομο να σπάσει τον φαύλο κύκλο που τον μπλοκάρει..
    Πολλοί άνθρωποι που σταμάτησαν τα φάρμακα χωρίς να έχουν λύσει τα εσωτερικά τους μετά τη διακοπή της θεραπέιας σιγά σιγά ξαναυποτροπίασαν.
    ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ NA λυθούν όλα απ τη ρίζα τους..

  4. #739
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    καλημέρα στην όμορφη παρέα!!! Μη σκάτε για τίποτα, όλα όσα νιώθουμε είναι απολύτως φυσιολογικά!! Έχουμε αποκτήσει φοβίες με τα ψυχοσωματικά που μας επισκέπτονται καθημερινά και αρχίζουμε να ψάχνουμε και να τρελαινόμαστε μέχρι κ με βασικές λειτουργίες του οργανισμού μας! Χαλαρώστε κι απλά δεχθείτε όλα τα ψυχοσωματικά χωρίς άγχος κ φόβο...όσο μας φοβίζουν, τόσο γιγαντώνονται!!! Όλα θα περάσουν και θα τα θυμόμαστε σαν ένα κακό όνειρο!!!

  5. #740
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    Σε δύο ώρες μπαίνω στο λεωφορείο για 4ωρο δρομολόγιο, εαν επιζήσω θα γράψω το βράδυ από το πατρικό ...

    Καλημέρα σε όλους, να έχετε μια ήσυχη και ηρεμη μέρα!

  6. #741
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    και το σκεφτόμουν σήμερα οτι καιρό έχουν να εμφανισθούν οι έκτακτές μου...μόλις σημειώθηκε μιαααα...τι να σου κάνουν κι αυτές με τόσο άγχος που με έχω φορτώσει απο τις φοβίες μου...αλλά πάλι παρατήρησα οτι ήμουν καμπουριασμένη και τα είχα συμπιέσει όλα απο κοιλιά κλπ...οπότε μάλλον πρέπει να χω και κάτι ψιλά απο διαφραγματοκήλη!! Το μόνο παρήγορο είναι οτι δεν εμφανίζονται με την ίφια έμφαση όπως παλιά...αυτό το "ΓΚΝΤΟΥΠ-ΓΚΝΤΟΥΠ" που εδώ το έκανα...στα Γιάννενα τ'ακούγανε!! χαχαχ

  7. #742
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Καλό κι ευχάριστο ταξίδι JimZe!!! καλό δρόμο να έχεις!!

  8. #743
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Καλημερα παιδια μου!
    Μανο εννοειται πως θα κανω και ψυχοθεραπεια αλλωστε αυτο ακριβως μου προτεινε και ο ψυχιατρος, αφου μου ειπε πως μονο με τα φαρμακα οταν τα κοψω θα ξαναγυρισω στα ιδια...
    Jimze καλο ταξιδι ολα θα πανε καλα και μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!
    Βιβιανακι χαχαχα και εμενα ετσι ακριβως ηταν οι εκτακτες μου...Πολυ δυνατες ρε παιδι μου...Παντως και εγω τωρα εχω παρα πολλες ημερες να παθω και τουλαχιστον φαινεται πως γλιτωσα απο αυτο το συμπτωμα...Ελπιζω οριστικα...

  9. #744
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    Και εγώ έκανα μια ήπια έκτακτη το πρωί που καθόμουν... Μετά τις 3 απανωτές χθεσινές, μια ίσον καμία. Ευχαριστώ παιδιά να'στε καλά, μια χαρά θα΄ναι.

  10. #745
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    χαχαχα...Έρε τις άτιμες!!! δε μας σκιάζει φοβέρα καμιά παιδιά!!! Οι περισσότεροι έχουν απλώς οι δικές μας είναι πιο τσαούσες και τις νιώθουμε!!! χαχαχα

  11. #746
    Γεια σε ολους!!! Να εχουμε μια καλη & γιορτινη εβδομαδα!!!
    Εγω παιδια ξυπναω δυο τρεις φορες κατα τη διαρκεια του βραδιου (συγκεκριμενες ωρες). Εσεις εχετε αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα; (τα ψυχοσωματικα τα αγνοω οσο μπορω και προχωρούν καλώς)

  12. #747
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Παιδια ειμαι στα σεμιναρια κ με πιασε τρελο σφιξιμο που ανεβαινε στο λαιμο...πολυ ασχημο συναισθημα... :-( αντε παλι φοβος...δεν ξερω αν το χει νιωσει κανεις...πφφφφ

  13. #748
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    Κλασσικο συμπτωμα εμενα κιολας καποιες φορες με γαργαλαει κιολας στο λαιμο και μου ρχεται να βηξω... Ελα βρε Βιβιαν μια χαρα ηρεμησε εγω ειμαι στριμωγμενος στη θεση σε ασφυκτικα γεματο λεωφορειο και δεν εχω παθει τπτ ευτυχως απορω δηλαδη με την ηρεμια που εχω... Μην τρομαζεις με τα ψυχοσωματικα αγνοησετο και θα φυγει..

    Ζυγακι φυσικα! Εγω αυτο το παθαινα κατα τη διαρκεια της εξεταστικης λογω αγχους... Μαλιστα μια περιοδο για 1 βδομαδα ειχα τρομερες αυπνιες, για να με πιασει ο υπνος εβγαινα 1ωρα το βραδυ και εκανα βολτες...

  14. #749
    Quote Originally Posted by JimZe View Post
    Κλασσικο συμπτωμα εμενα κιολας καποιες φορες με γαργαλαει κιολας στο λαιμο και μου ρχεται να βηξω... Ελα βρε Βιβιαν μια χαρα ηρεμησε εγω ειμαι στριμωγμενος στη θεση σε ασφυκτικα γεματο λεωφορειο και δεν εχω παθει τπτ ευτυχως απορω δηλαδη με την ηρεμια που εχω... Μην τρομαζεις με τα ψυχοσωματικα αγνοησετο και θα φυγει..

    Ζυγακι φυσικα! Εγω αυτο το παθαινα κατα τη διαρκεια της εξεταστικης λογω αγχους... Μαλιστα μιανοεριοδο για 1 βδομαδα ειχα τρομερες αυπνιες, για να με πιασει ο υπνος εβγαινα 1ωρα το βραδυ και εκανα βολτες...
    Πώς το αντιμετώπισες;; Καλα και εγω πριν 2 μήνες που ειχαν ξεκινησει τα ψυχοσωματικα και ειχα τρομαξει δεν μπορουσα να κοιμηθω. Τωρα ξυπναω ενδιαμεσα και ξανακοιμαμαι αλλα δεν ειναι μονοκοματο!

  15. #750
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    Quote Originally Posted by zugaki View Post
    Πώς το αντιμετώπισες;; Καλα και εγω πριν 2 μήνες που ειχαν ξεκινησει τα ψυχοσωματικα και ειχα τρομαξει δεν μπορουσα να κοιμηθω. Τωρα ξυπναω ενδιαμεσα και ξανακοιμαμαι αλλα δεν ειναι μονοκοματο!
    4 στις 7 μερες θα ξυπνησω και εγω μια φορα μεστο βραδυ για αγνωστη αιτια και μετα ξανακοιμαμαι κανονικα μεχρι το πρωι... Περιοδοι αγχους ειναι, τοτε με το που ειχε τελιωσε η εξεταστικη απλα μετα χωρις να κανω τπτ επανηλθα

Page 50 of 60 FirstFirst ... 404849505152 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 19:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 21:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-06-2011, 23:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •