ταχυκαρδια στον υπνο - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 60 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 61 to 75 of 897
  1. #61
    Καλησπέρα, διάβασα τις εμπειρίες σας! Τίποτα παιδιά, δεν αξίζει να χαλιόμαστε έτσι! Πρέπει πρώτα να πείσουμε τον εαυτό μας ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα καρδιάς και ας αισθανόμαστε διάφορα.
    Είναι κρίμα να χάνουμε τις μέρες μας έτσι, είμαστε πολύ νέοι.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Γι'αυτο αυριο θα ξυπνησεις το πρωι,θα ντυθεις,θα ετοιμαστεις και θα βγεις εξω νσ δωσεις βιογραφικα,να καθισεις να πιεις κ ενα καφε και προς θεου μολις ξυπνησεις μην ξανσπεις το "σημερα ειμαι καλα κ δε θα με πιασουν αυτα" γτ αυτο υποσυνειδητα σε αγχωνει γτ αφουγκραζεσαι τον εαυτο να δεις ειναι ετσι ή τελικα κατι με ταλσιπωρει κ σημερα?? Και τσουπ να σου οι φοβιεεεες!!! Θα ετοιμαστεις,κοιταχτεις στον καθρεφτη,θα σου κλεισεις κσι το ματι και θα πεις " ετοιμη κουκλα,φυγαμε!!!!"

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Θα προσπαθησω να το κανω και ελπιζω να ποιασει αληθεια!!! Αλλα ρε γαμωτο με φοβιζει που δεν εχω ορεξη να ετοιμαστω...Παλι περιποιουμουν παρα πολυ τον εαυτο μου...Τωρα φοραω οτι βρω μπροστα μου και βγαινω εξω...Προχτες μαλιστα εβγαλα το σκυλο με τη πυτζαμα (ευτυχως φορουσα απο πανω μακρυ μπουφαν και δε φαινοταν τελειως) γιατι βαριομουν να ντυθω...φοβαμαι μη μου το γυρισει και σε καμια καταθλιψη και εχουμε αλλα...Για αυτο πρεπει να παρω δραστικα μετρα ξεκινοντας απο αυριο!μη σου πω και απο σημερα...θελει μια φιλη μου να παμε στο μολ πιο μετα, θα ντυθω πιο καλα και θα παω...ο φιλος μου ολη την ωρα μου λεει απο κουκλα εγινες πανουκλα.αχχχχαχα
    Θα με χωρισει στο τελος μου φαινεται...Αν και νιωθω πως δε με νοιαζει τοσο να πω την αληθεια, πιστευω οτι αμα γινει αυτο τελικα θα με τσουξει...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Zugaki ολες τις αλλες φοβιες που ειχα τις ξεπερασα σχεδον γιατι εκανα τις αντιστοιχες εξετασεις εβλεπα οτι ημοθν καλα και μου περνουσε...Αλλα αυτο τωρα ειναι κατι αλλο (λογω του ιστορικου)...δε μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου οτι η ξαδε3φη μου πηγε για εξετασεις της ειπαν οτι ειναι μια χαρα και μετα πεθανε;(μου χει κολησει αυτο το πραγμα...Αλλα οντως γενικα δεν αξιζει να χανουμε τις μερες μας ετσι, και αν ειναι να παθουμε κατι θα το παθουμε δυστυχως ειτε το σκεφτομαστε ολη μερα ειτε δεν το σκεφτομαστε καθολου...

  5. #65
    Δεν είναι στο χέρι μας ακριβώς! Έκανες τις εξετάσεις σου και είσαι μια χαρά! Το μόνο που καταφέρνουμε είναι να μαυρίζουμε τις μέρες μας με φόβους.
    Να πας στο mall, τώρα που είναι και όλα στολισμένα θα αλλάξει η διάθεσή σου! Δε ξαναγυρνάνε πίσω οι στιγμές, μην τις αφήνεις ανεκμετάλλευτες.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Θα παω και ελπιζω να περασω καλα...εχω πολυ αναγκη λιγες εστω στιγμες ξεγνοιασιας και χωρις να σκεφτομαι απολυτως τιποτα αρνητικο...
    Αλλα αυτο που σκεφτομαι ωρες ωρες και αναρωτιεμαι ειναι μηπως τελικα φοβομαστε ολοι εμεις να ζησουμε?

  7. #67
    Φοβόμαστε και βρίσκουμε πάντα κάτι να μας απασχολεί και να μας διαλύει την καθημερινότητα.
    Εγώ πιστεύω πως με προσευχή και πίστη στο Θεό, όλες αυτές οι φοβίες ξεπερνιούνται.

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    αγαπητά μέλη του φορουμ

    εγώ και κάποια άλλα μέλη του φόρουμ, έχουμε υποστεί ενα φίμωμα ..μια φασιστική στάση από την διαχείριση του αποφασίζομεν και διατάζομαι. Μας αφαίρεσαν ένα θέμα , χωρις να μας εξηγήσουν τον λόγο της αφαίρεσης. Απο το πρωί περιμένουμε μια απάντηση ..αλλά μεχρι τώρα τίποτα. εχω στείλει πμ σε ολους τους διαχειριστές και μέιλ στο κεντρικό του φόρουμ εδω και ώρες. εκτος από εμενα που πάσχω από κατάθλιψη, τα υπόλοιπα μέλη πάσχουν από ΓΑΔ... και το συγκεκριμένο θέμα είχε σημασία και για την αποφόρτιση μας και την εκτόνωση μας.
    Σίγουρα κάποια μέλη καταλαβαίνετε τη σημασία της αξίας μιας καλημέρας ή μιας καλησπέρας, οταν μας καταβάλλουν τοσο σημαντικά προβλήματα και πόσο μπορεί αυτή η συναναστροφή να μας ωφελείσει και οταν μας την στερούν τόσο βίαια και αυταρχικά πόσο μπορεί να επιβαρύνει την ήδη βεβαρυμένη καταστασή μας!

    παρακαλώ θερμά όλα τα μέλη που μας βοήθησαν με την υποστηριξή τους να το κάνουν και τώρα. Δεν είμαστε στάνη με άβουλα πρόβατα, ειμαστε ευαίσθητοι άνθρωποι και έχουμε δικαιώματα και αξιούμε καλύτερη συμπεριφορά απο την διαχείρηση και σεβασμο!
    δεν είναι η πρώτη φορά που γινομαι μάρτυρας καταχρηστικής συμπεριφορας απο τους διαχειριστές ... σε εμένα και σε άλλα μελη. αυτοί οι άνθρωποι πληρώνονται για να μας επιμελούν και οχι για να μας απαξιώνουν να μας ειρωνευονται και να μας φιμώνουν..και όσο το επιτρέπουμε θα συμβαίνει!..σήμερα είμαι εγω...αύριο θα είσαι εσύ..και αν δεν διεκδηκίσουμε ΤΩΡΑ την αξιοπρέπεια μας και την θέση μας εδω μεσα ... τότε θα είμαστε αξιοι αυτής της συνέχειας που συνειδητά επιτρέψαμε.

    για όσους δεν με γνωρίζετε είμαι η Ρέα ..αγοραφοβική καταθλιπτική και αυτό το φόρουμ είναι το 2ο σπίτι μου, οπως και το δικό σας...ειναι καιρός λοιπόν να τακτοποιήσουμε κάποια πράγματα...ή τουλάχιστον να προσπαθησουμε...οτι συνεπειες και αν έχει αυτο! Βοήθηστε μας να επανορθωσουμε αυτήν την αδικία , δείχνοντας στους διαχειρηστές οτι είμαστε ΟΜΑΔΑ !!..είμαστε ενωμένοι !! και ειμαστε η αξία αυτου του φόρουμ.. και απαιτουμε σεβασμό!!
    ......let be.....

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Αγαπητη Ρεα ασφαλως σε καταλαβαινω και εχεις απολυτο δικιο, καθως δεν υπηρχε κανενας λογος να σβηστει ενα θεμα στο οποιο ο καθενας απο εσας εξεφραζε τα προβληματα και τις ανησυχιες του...Και εγω αυτην την περιοδο περναω αρκετα δυσκολα και μπαινω εδω και ξεχνιεμαι και ασφαλως αμα καποιος προσπαθουσε να με φιμωσει η μου εσβηνε το θεμα, θα με πειραζε παρα πολυ...Αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο που μπορω να κανα ασφαλως και να βοηθησω...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Zugaki εγω φοβαμαι μηπως επαναπαυομαι με ολα αυτα και αναβαλω πραγματα τα οποια πρεπει να γινουν, οπως το να βρω μια δουλεια, επειδη αισθανομαι αρρωστη...Αναβλητικοτητα παντως παντα ειχα...
    Δεν ξερω αμα το σκεφτεις παντως εχει μια λογικη...Επειδη βαριεμαι να δουλεψω (και αυτο το ελεγα απο πριν) ισως το μυαλο μου τα εχει δημιουργησει ολα αυτα...τελικα μαλλον εχω αρκετα θεματα απο οτι φαινεται

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by θεανω View Post
    Αγαπητη Ρεα ασφαλως σε καταλαβαινω και εχεις απολυτο δικιο, καθως δεν υπηρχε κανενας λογος να σβηστει ενα θεμα στο οποιο ο καθενας απο εσας εξεφραζε τα προβληματα και τις ανησυχιες του...Και εγω αυτην την περιοδο περναω αρκετα δυσκολα και μπαινω εδω και ξεχνιεμαι και ασφαλως αμα καποιος προσπαθουσε να με φιμωσει η μου εσβηνε το θεμα, θα με πειραζε παρα πολυ...Αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο που μπορω να κανα ασφαλως και να βοηθησω...
    σε ευχαριστω θεανω!..ειλικρινα δεν εχω αλλα λογια...με παρηγορει αφανταστα η σταση σου!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Θεανώ...ακόμα δε βγήκες για ψώνια?? Εγώ αυτή τη στιγγμή δουλεύω και έχω και τον μετεωρισμό στο έντερο μου έχει σπάσει τα νεύρα...και πια η φάση...μετεωρίζεται αυτό που είναι κοντά στην καρδιά...πφφφ...λες και άλλη δουλειά δεν είχα...αυτό μόνο μου έλειπε!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Ρέα λυπάμαι πολύ για τη στάση των διαχειριστών! Έχεις τα χίλια δίκια και ελπίζω να φτιάξει η κατάσταση και απλά να πρόκειται για παρεξήγηση που ουδεμία σχέση έχει με την φίμωση και την απαξίωση της θεματικής ενότητας.

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    σε ευχαριστω βιβιαν...ακομα δεν εχουμε βρει ακρη...πάλι ειχαμε μια απαξιωτικη αντιδραση των διαχειρηστων και μετα πάλι σιωπή

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Επεστρεψα μολις απο το mall...Εφυγα βιαστικα πριν για αυτο σεν απαντησα...rea ελπιζω να λυθει πραγματικα το οποιο προβλημα...
    Λοιπον ειχα καινουριο ψυχοσωματικο στο εμπορικο, αλλα προσπαθησα να το αγνοησω...Γενικα περασα καλα και ψωνισα και κατι πα******κιαΥπηρξαν καποιες στιγμες που το μυαλο μου πηγαινε στο γνωστο θεμα και στο καινουριο συμπτωμα αλλα το προσπερνουσα η τουλαχιστον το προσπαθουσα!
    Vivian για το εντερο δεν σου εχει δωσει κατι?γιατι εμενα μου ειχε δωσει ενα σωρο φαρμακα...

Page 5 of 60 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 19:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 21:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-06-2011, 23:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •