ταχυκαρδια στον υπνο - Page 60
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 60 of 60 FirstFirst ... 1050585960
Results 886 to 897 of 897
  1. #886
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Το θέμα είναι αν δεν είναι τπτ να το αποδώσεις κ εσύ στο άγχος όχι μόνο ο γιατρός
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  2. #887
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Το θέμα είναι αν δεν είναι τπτ να το αποδώσεις κ εσύ στο άγχος όχι μόνο ο γιατρός
    Ειμαι σε μια φάση που ούτε και εγω ξερω με σιγουριά. Αυτο δείχνει κατι αλλο. Τρωω και γίνομαι κόκκινος αλλα όχι σε όλο το πρόσωπο. Δεν ειναι ομοιόμορφο ειναι σαν χάρτης να στο πω ετσι. Κοκκινίζουν οι κρόταφοι τα ζυγωματικά και τα μάγουλα αλλα ειναι σαν λεκέδες και ειναι κόκκινοι προς το σκούρο όμως! Τωρα αν το άγχος μπορεί να το προκαλέσει αυτο δε ξερω πολλα έχουν δει τα μάτια μας και έχουν ακούσει! Τα πάντα προκαλεί το άτιμο αλλα θελει ψάξιμο πρώτα σε γιατρούς. Εγω τωρα δυστιχως δεν εχω την πολυτέλεια να τρέξω σε γιατρούς. Ακομα δεν δουλεύω και δεν μπορώ να παω. Μεσα του μηνα θα παω Γερμανία οδικώς και εκει θα δω έναν έλληνα γιατρο που ειναι δερματολόγος και εχει και τα παιδιά του που ειναι γιατροί παθολόγοι και θα κανω εκει τις εξετάσεις μου με την κάρτα. Εδω δεν μπορώ να παω στα έκτακτα σε νοσοκομείο και να πω οτι έβγαλα αυτα τα σημαδια μετα το φαι. Δε θα μου κανουν τιποτα απολύτως! Εδω με 150 παλμούς πηγα και δεν έκαναν κατι θα κανουν επειδή κοκκινισα; Κανω υπομονή μολις παω να επισκεφτώ τον συγκεκριμένο γιατρο και ίσως με βοηθήσει γιατι ειναι παρά πολυ καλός! Μιλαμε εχει τεράστια ουρα και αναμονή στο ιατρείο του αλλα αξίζει! Παλιά που ζούσα εκει με είχε βοηθήσει παρά πολυ και οτι και να είχα με έφτιαχνε! Και τον πατέρα μου αυτος τον έσωσε γιατι ο καρδιολόγος του του ειπε να παει σε μια βδομάδα να κανει στεφανιογραφία και αυτος ο Έλληνας του έβγαλε χαρτί να φύγει αμέσως εισαγωγή και μολις πήγε του είπαν οτι στο Τσακ τον προλάβανε να μη πάθει το έμφραγμα! Και ειναι μονο 47 χρόνων! Τελος παντων. Υπομονή προς το παρόν γιατι ειναι δύσκολα τωρα ολα και ο θεός βοηθός! Ευχαριστω για το ενδιαφέρον! Και αν γράφω εδω το κανω για να ηρεμήσω συζητώντας με άλλους που έχουν είτε τα ίδια είτε παρόμοια με μενα. Να ειστε ολοι καλα!

  3. #888
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Εγώ το μεσημέρι είπια εναν δυνατό καφέ και το απόγευμα καθώς έπαιζα στο κινητό ένιωσα σαν να έχασα της αισθήσης μου για μια στιγμή δεν ξέρω πως να το περιγράψω..ήταν για πολύ λίγο.φοβήθηκα πολύ αλλα έχω κάνει της εξετάσης..και τώρα που γράφω νιώθω αυτήν την αίσθηση..να κόψω τον καφέ;; ειναι αυτος ο λόγος που ένιωσα κάτι τέτοιο;;;και επίσης η παλμή μου είναι χαμηλή τώρα..και φοβάμαι οτι έχω πρόβλημα...εχετε νιώσει αυτήν τιν αίσθηση;;εγώ ακόμα και τώρα που γράφω την νιώθω που και που, ειναι ψευδαίσθηση;; η να πάω στα επείγοντα!!

  4. #889
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Δεν θα ψάξω τπτ στο ιντερνετ αυτο ειναι σίγουρο αλλα λετε να μου έπεσε απλός η πίεση εκείνη τιν στιγμή;;και τωρα που το νιώθω σε στιγμές τι ειναι ;;

  5. #890
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Έτρωγα και ξαφνικά μου κόπηκε η όρεξη ένιωσα λες και θα ξεράσω η θα λιποθύμησω, ένιωσα μια αδυναμία στο σαγόνι και η η καρδία μου χτυπούσε γρήγορα κοκκίνισμα στο πρόσωπο ...τι φάση ρε φίλε εκει που πήγα να φάω να χαλαρώσω

  6. #891
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Maritf09 View Post
    Εγώ το μεσημέρι είπια εναν δυνατό καφέ και το απόγευμα καθώς έπαιζα στο κινητό ένιωσα σαν να έχασα της αισθήσης μου για μια στιγμή δεν ξέρω πως να το περιγράψω..ήταν για πολύ λίγο.φοβήθηκα πολύ αλλα έχω κάνει της εξετάσης..και τώρα που γράφω νιώθω αυτήν την αίσθηση..να κόψω τον καφέ;; ειναι αυτος ο λόγος που ένιωσα κάτι τέτοιο;;;και επίσης η παλμή μου είναι χαμηλή τώρα..και φοβάμαι οτι έχω πρόβλημα...εχετε νιώσει αυτήν τιν αίσθηση;;εγώ ακόμα και τώρα που γράφω την νιώθω που και που, ειναι ψευδαίσθηση;; η να πάω στα επείγοντα!!
    δεν θα πας πουθενά. Πού είναι το πρόβλημα αν έχεις "χαμηλούς παλμούς"? Προτιμάς να χτυπάει η καρδιά σου σαν πυροβόλο? Κάθεσαι και γράφεις όλο αυτό το κατεβατό που σημαίνει οτι ο εγκέφαλος οξυγονώνεται σωστά, άρα η καρδιά χτυπάει καλά. Έπιασε και απότομα κρύο, οπότε λίγο η ψύχρα, λίγο το άγχος σου μπορεί να σε έκαναν παροδικά να αισθανθείς αδυναμία. Έφαγες σωστό μεσημεριανό? Κοιμάσαι τουλάχιστον 7,5 ώρες το βράδυ?

  7. #892
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Κοιμάμαι μια χαρά το βράδυ 8 ώρες,οπως είπα βγήκα για καφέ το μεσημέρι με κατι παιδια είπιαμε καφε και ήρθα και έφαγα κανα δίο τοστάκια και νερό εχω πιει άφθονο..εκει που είμουν σ το κινιτο τσουυπ σαν να έχασα της αίσθησης για μια στιγμή..και η παλμή μου ηταν σε φαση μια υψηλή μια χαμηλή.και τωρα που έφαγα ένιωσα αυτα τα συμπτώματα που ανέφερα.Φοβήθηκα πολιιι αλλα δεν είπα τπτ στους γονείς μου δεν θέλω να τους αναστατώσω .Και σκέφτηκα οτι αυτές η έκτακτες που έχω μαζί με την απότομη ζάλη να συνδέονται με πρόβλημα στην καρδιά. Δεν ξέρω τι να κάνω.νιώθω πολλαα ρε συ

  8. #893
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Μορεί και τα βιντεοπαιχνίδια γτ παίζω πολλες ωρες τιν ημερα να μου προκάλεσε αυτο δεν ξερω.....

  9. #894
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Maritf09 View Post
    Κοιμάμαι μια χαρά το βράδυ 8 ώρες,οπως είπα βγήκα για καφέ το μεσημέρι με κατι παιδια είπιαμε καφε και ήρθα και έφαγα κανα δίο τοστάκια και νερό εχω πιει άφθονο..εκει που είμουν σ το κινιτο τσουυπ σαν να έχασα της αίσθησης για μια στιγμή..και η παλμή μου ηταν σε φαση μια υψηλή μια χαμηλή.και τωρα που έφαγα ένιωσα αυτα τα συμπτώματα που ανέφερα.Φοβήθηκα πολιιι αλλα δεν είπα τπτ στους γονείς μου δεν θέλω να τους αναστατώσω .Και σκέφτηκα οτι αυτές η έκτακτες που έχω μαζί με την απότομη ζάλη να συνδέονται με πρόβλημα στην καρδιά. Δεν ξέρω τι να κάνω.νιώθω πολλαα ρε συ
    έχεις βγάλει όλη μέρα με αυτό το τσουχτερό κρύο με 2 τοστάκια και έναν καφέ? Τεσπά μην αγχώνεσαι, και εγώ στην ηλικία σου πολλές φορές με έπιαναν έκτακτες συνεχόμενες για μισή ώρα, μάλλον πρέπει να είχα και ζάλη αλλά έφτασα τα 46

  10. #895
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Εγώ έχασα της εσθήσης μου δεν είναι οτι ζαλίστηκα..η μπορεί να νώμιζω; δεν ξέρω πάντως το οφήλω στον καφέ και στη διατροφή τι να πω.Λέω να ξαπλώσω σε λίγο να κοιμοιθώ νωρίς απόψε.Και να μιν το ξαναπάθω, θα κόψω καφέ σίγουρα.

  11. #896
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    45
    Νικόλα έχεις instagram η facebook να σου γράφω καμια φορα απο εκει αμα δεν εχεις θεμα;γτ μόνο εσυ απαντάς απο εδώ inatagram:
    Facebook:
    Last edited by Maritf09; 04-12-2019 at 21:53. Reason: Δεν θελω να ειναι

  12. #897
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    οκ! διέγραψε το μήνυμα σου ή κάντο edit και διέγραψε τα ονόματα των προφιλ σου μιας και αναφέρεις προσωπικά θέματα

Page 60 of 60 FirstFirst ... 1050585960

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 20:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 22:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-2011, 00:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 11:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •