Αντιλήψεις περι ομοφυλοφιλίας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εγω νομιζω ετσι το παιζουν ιστορια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    δε φτανει που τουσ αγαπαμε τουσ φερομαστε καλα οπωσ σε ολουσ δηλαδη δεν τουσ ξεχωριζουμε
    αυτοι γιατι θελουν να ξεχωριζουν ενταξει ειναι εξελιγμενοι υποτιθεται και τι εγινε δηλαδη δεν το καταλαβαινω αυτο
    ασ μου πει καποιοσ τι πιστευουν πωσ ειναι η κουλτουρα τουσ να καταλαβω κι εγω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ερωτηση γιατι οι γκευ ειναι τοσο αυστηροι με την εμφανιση;
    οι ''γκέι'' δεν είναι ένα τσουβάλι.Πρόκειται για έναν ετερογενή πληθυσμό.Αντιστοίχως ετερογενής με τον στρέητ πληθυσμό.Η ερώτηση σου νομίζω έχει βάση στερεοτυπικές αντιλήψεις γύρω από τους γκέι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    δηλαδη αμα ειμαι γκευ και παω στο περιπτερα να παρω τσιγαρα κι ο περιπτερασ ειναι ασχημοσ τι θα κανω δε θα παρω τσιγαρα;
    θα τον βρισω στη μαπα;θα αισθανθω καπωσ πειτε μου κι εμενα να ξερω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Παιδιά πμ πως στέλνουμε;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by Panos35 View Post
    οι ''γκέι'' δεν είναι ένα τσουβάλι.Πρόκειται για έναν ετερογενή πληθυσμό.Αντιστοίχως ετερογενής με τον στρέητ πληθυσμό.Η ερώτηση σου νομίζω έχει βάση στερεοτυπικές αντιλήψεις γύρω από τους γκέι.
    δε ξερω ρωταω να μαθω γιατι τετοιο κολλημα με την εμφανιση δηλαδη αυτοι πρεπει να δυσκολευονται πολυ στη ζωη τουσ δεν ειναι ολοι εμφανισιμοι τι νιωθουνε ασ πουμε οταν βλεπεουν εμενα που μαι ασχημοσ ασ πουμε τουσ μετριουσ τουσ ανεχονται;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by Panos35 View Post
    Παιδιά πμ πως στέλνουμε;
    ειναι νωρισ ακομα πρεπει να συμπληρωσεισ πενηντα μυνηματα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Quote Originally Posted by elis View Post
    δε ξερω ρωταω να μαθω γιατι τετοιο κολλημα με την εμφανιση δηλαδη αυτοι πρεπει να δυσκολευονται πολυ στη ζωη τουσ δεν ειναι ολοι εμφανισιμοι τι νιωθουνε ασ πουμε οταν βλεπεουν εμενα που μαι ασχημοσ ασ πουμε τουσ μετριουσ τουσ ανεχονται;
    Δε ξέρω που βασίζεις αυτό το ''κόλλημα'' με την εξωτερική εμφάνιση.Επιμένω πως η αντίληψη σου οτι όλοι οι γκέι ασχολούνται με την εξωτερική εμφάνιση είναι προβληματική.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δευτερη ερωτηση ξερεις τιποτα να ειναι καλο χωρις ηχο κ εικονα? μαλον τα μεγαλυτερα κινητρα για να ασχοληθει καπιος με την εικονα του ειναι να ειναι αυτος που εχει αμφισβητιθει περισσοτερο οι αλλοι απο οτι φαινεται δεν εχουν καπιο λογο να προσεξουν την εμφανιση οσο δεν αμφισβητιθηκαν καν.

  10. #25
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δευτερη ερωτηση ξερεις τιποτα να ειναι καλο χωρις ηχο κ εικονα? μαλον τα μεγαλυτερα κινητρα για να ασχοληθει καπιος με την εικονα του ειναι να ειναι αυτος που εχει αμφισβητιθει περισσοτερο οι αλλοι απο οτι φαινεται δεν εχουν καπιο λογο να προσεξουν την εμφανιση οσο δεν αμφισβητιθηκαν καν.
    Δεν καταλαβαίνω όμως πως αυτό σχετίζεται με την ομοφυλοφιλία.Δηλαδή είναι σα να λέμε a priori πως οι γκέι ασχολούνται με την εξωτερική εμφάνιση τους όλη την ώρα.Δεν είναι λίγο παρακινδυνευμένο να βάζουμε όλο τον γκέι πληθυσμό σε μια ζυγαριά.Προσωπικά παρότι γκέι θα έλεγα οτι ασχολούμαι πολύ λιγότερο με την εξωτερική μου εμφάνιση σε σχέση πχ με τον αδερφό μου ο οποίος είναι στρέητ.Παράδειγμα δίνω απλά.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    μαζι σου κανε με μια ενημερωση με τι ασχολουνται να ξερω κι εγω δεν εχω προβλημα να ακουσω συζητηση κανουμε
    ασ πουμε να σου πω εγω για την δικια μου κατηγορια οσοι εχουν ψυχωση και παιρνουν φαρμακα
    κατι μαλακιεσ κανουμε ολοι κανενασ μασ δε ζει καλα σαν να μη το εχει ολουσ μασ εχει αφησει κουσουρι αλλον λιγοτερο αλλον περισσοτερο
    ειτε κοινωνικα ειτε επαγγελματικα ειτε διαφορα αλλα αυτα γινονται σε οσουσ εχουν ψυχωση στουσ γκευ τι γινεται πεσ μου λιγα πραγματα να μαθω κι εγω ετσι συνοπτικα οπωσ στα ειπα κι εγω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Νομίζω τα είπα elis.Δεν υπάρχει κάποιο ''στάνταρ'' στη συμπεριφορά των γκέι.Είναι τόσο μεγάλο,ετερογενές και πολύπλοκο το γκρουπ που το να το καλουπώσεις βάση συμπεριφοράς απλά το μόνο που καταφέρνει είναι να σε οδηγεί σε ατυχή συμπεράσματα και στερεότυπα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    παντωσ δεν ειναι ολοι με την εμφανιση καποιοι ειναι καποιοι δν ειναι αυτο λεσ
    και αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι μπορουν να κανουν οποιοδηποτε επαγγελμα δεν εχουν προβλημα καποιοι
    να δουλεψουν οτιδηποτε καταλαβα καλα η ειμαι εκτοσ θεματοσ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ειναι δηλαδη αναλογα το ατομο δεν εχει σχεση αν ειναι γκευ η οχι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Quote Originally Posted by elis View Post
    παντωσ δεν ειναι ολοι με την εμφανιση καποιοι ειναι καποιοι δν ειναι αυτο λεσ
    και αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι μπορουν να κανουν οποιοδηποτε επαγγελμα δεν εχουν προβλημα καποιοι
    να δουλεψουν οτιδηποτε καταλαβα καλα η ειμαι εκτοσ θεματοσ;
    Εν μέρη κατάλαβες.Απλά δεν υπάρχει κάτι ''στάνταρ'' για τους γκέι.Έχει και καλούς και κακούς και όμορφους και άσχημους και χοντρούς και αδύνατους και μόδιστρους και νταλικέρηδες και νομοταγείς και εγκληματίες και δεξιούς και αριστερούς.Είναι ένα χάος.Δε μπορεί να καλουπάρεται ένα τόσο ετερογενές γκρουπ ανθρώπων.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Άρνηση ομοφυλοφιλίας
    By just_be in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-12-2015, 15:26
  2. Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας
    By alexandros2014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-09-2014, 03:16
  3. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 14:12
  4. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 14:31
  5. αντιμετώπιση έκφρασης ομοφυλοφιλίας
    By gofast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2007, 10:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •