Αντιλήψεις περι ομοφυλοφιλίας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ελις γιατι τρολαρεις?...πως γινεται σε βλακωδη θεματα να εισαι σοβαρος και σε μια ηρεμη συζητηση να κανεις σαν μαιμουδακι?

  2. #32
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ειναι δηλαδη αναλογα το ατομο δεν εχει σχεση αν ειναι γκευ η οχι
    Ε,ναι προφανώς.Αυτό εννοώ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    με ενδιαφερει το θεμα δεν το ξερω και θελω να μαθω και βαζω μερικεσ ηλιθιεσ αποριεσ
    για να με ενημερωσει καποιοσ αλλα εσεισ δε ξερετε να μιλατε με φαινεται
    πεσ μου ρε ρεα εσυ που συνενοουμαστε πωσ σκεφτονται αυτοι κι ειναι ολοι κολημενοι με την εμφανιση
    και με εχουν σπασει τα νευρα ειναι αναλογα το ατομο η οχι αυτο θελω να μαθω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Quote Originally Posted by Panos35 View Post
    Ε,ναι προφανώς.Αυτό εννοώ.
    δεν ενοειτε τιποτα ο γραπτοσ λογοσ μεταφραζεται οπωσ θελει ο καθενασ οτι θεσ να πεισ θα το λεσ οπωσ θελεισ με οποιο τροπο θεσ αλλα μπορει να ενοοω αλλα εγω κι εσυ αλλα τελοσ παντων καλωσ ηρθεσ κατα τα αλλα κουβεντα κανουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    ενταξει αυτο ηθελα να μαθω οτι ειναι αναλογα το ατομο ετσι τα ξερα κι εγω τα γραμματα οποτε ειμαι ενταξει νομιζω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Quote Originally Posted by elis View Post
    πεσ μου ρε ρεα εσυ που συνενοουμαστε πωσ σκεφτονται αυτοι κι ειναι ολοι κολημενοι με την εμφανιση
    χαχα έχεις πλάκα φίλε μου.Μόλις σου είπα πως δεν είμαστε όλοι κολλημένοι με την εμφάνιση.Προσωπικά εγώ δίνω μικρή σημασία σε αυτή στους ερωτικούς συντρόφους μου,αρκεί πχ να με ιντριγκάρει ο άλλος ως άνθρωπος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    ενταξει εγω ηθελα να μαθω αν ειναι αναλογα το ατομο γιατι κανω διαφορεσ παρεεσ και θελω να ξερω αν ειμαι ενταξει εγω
    δεν ηθελα να μαθω για σενα εγω με αυτα που μου ειπατε δηλαδη οτι ειναι αναλογα το ατομο ειμαι καλυμενοσ
    ευχαριστω για την πληροφορια να ηρεμησω κι εγω θελω μη νομιζεισ οτι εγω ειμαι καλα τελοσ παντων καλη περιηγηση
    εδω γυρω θα ειμαστε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    λοιπον ακου ελις γιατι δεν θα την βγαλουμε αλλιως την ακρη... τα τσουβαλια γκέη ειναι πιο καλοντυμενα απο τα τσουβαλια ελις γιατι δεν ειναι τοσο σαβοροπηδηκ@υλες οσο εσεις..για να αρεσουνε σε αυτους που θελουνε πρεπει να προσεχουν τον εαυτο τους..ενω εσεις γιανα αρεσετε σε αυτες που θελετε πρεπει απλα να ειστε αρτιμελεις ... αν και αυτο ακομα παζαρευεται!!
    υπάρχουν και αλλα τσουβαλια που επισης ειναι πιο καλοντυμένα απο τα δικα σας ... λέγονται ανθρωποι με αυτοσεβασμο..!!!...
    καμια αλλη απορια εχεις??

  9. #39
    χαχα πολύ παραστατική η ρέα

  10. #40
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    33
    Quote Originally Posted by rea View Post
    για μενα ειναι ενα θεμα που δεν θα επρεπε καν να ειναι θεμα...
    Κι ομως! Το οτι ολοι οι ανθρωποι αξιζουν σεβασμο και δικαιωατα ειναι το αυτονοητο, αλλα αυτο δεν εχει να κανει με την επιστημονικη ερευνα. Απο τη στιγμη που ζουμε στην Ελλαδα του 2015 και όχι στην Ολλανδία του 2015, το θεμα τιθεται απο μονο του, αγκιζοντας τομεις οπως τα ατομικα δικαιωματα και η θρησκεια! Τώρα, το γιατι το κουράζω, ειναι απλα θεμα του χαρακτηρα μου να αναρωτιεμαι για διαφορα φαινομενα, να τα ψαχνω και να τα αποδομω για να δω αν συμφωνω ή οχι :) αυτο ειναι δικο μου χαρακτηριστικό και δεν εχει να κανει με το αν ειμαι γκει ή οχι, ούτε χρειαζεται να σκεπτονται ολοι σαν εενα. Αν εσυ πιστευεις οτι το θεμα δεν υπαρχει, τοσο το καλυτερο για σενα :)

    Οπως ειπε ο Panos35, οι θρησκειες, η κοινωνια, τα στεροτυπα κοκ, αφησαν επι χιλιετιες το στιγμα τους πανω στο θεμα κα σημερα (κατα τη γνωμη μου) διανυουμε μια μεταβατικη περιοδο, μεσα στην οποια πολλες φορες καλουμαστε να παρουμε θεση. Με συνεπεια πολλες φορες να μας κατηγορήσουν είτε οτι θεμε να τα ισοπεδωσουμε ολα (αν εχουμε προοδευτικες αποψεις) είτε οτι ειμαστε φασιστες (αν εχουμε συντηρητικές αποψεις). Οπως ειπα, σε αυτες τις συζητησεις παιζει πολλη ημιμαθεια, η οποια ειναι πολλες φορες χρωματισμενη απο πολιτικοθρησκευτικές ιδεολογίες.

    Νομιζω οτι τωρα που επαναπροσδιοριζονται εννοιες οπως η ηθική και η σεξουαλικοτητα, εγω προσωπικα ειμαι λιγο σκεπτικιστης κατα ποσο τα πραγματα προχωρανε ομαλα ή κατα ποσο προχωρανε βασει ατζέντας ή πολιτικής ορθότητας. Μετα απο χιλιετιες καταπιεσης, νομιζω οτι τωρα το ζητημα της ομοφυλοφιλιας "ξεσπαει" πιο εντονα απο ο,τι το χωνευει ο κοσμος. Οι "υποστηρικτες" (ας το πω ετσι) των ομοφυλοφιλων χαριν πολιτικης ορθοτητας κανουν λες και ζουν ξερω γω το... 2055!

  11. #41
    Quote Originally Posted by Firfirikos View Post
    Οι "υποστηρικτες" (ας το πω ετσι) των ομοφυλοφιλων χαριν πολιτικης ορθοτητας κανουν λες και ζουν ξερω γω το... 2055!
    Προσωπικά συμφωνώ με την πολιτική ορθότητα.Όχι σε σημείο υστερίας μεν αλλά τη θεωρώ σημαντική ειδικά για θέματα όπου η άγνοια φέρει μεγάλο βάρος και τα θύματα διακρίσεων είναι στη δίνη της ομοφοβίας.Άρα ναι πολιτική ορθότητα,ακτιβισμός και συνεχής αγώνας για επιμόρφωση.Θα χρειαστούν αιώνες μέχρι η ομοφυλοφιλία παγκοσμίως να είναι κοινωνική ''νόρμα'' ,τώρα είμαστε στο ξεκίνημα της κοινωνικής κανονικοποίησης της και ορθώς πρέπει να είμαστε επαγρύπνηση.
    Last edited by Panos35; 09-12-2015 at 03:08.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    panos35 σε διαβασα στις αποψεις σου κ θεωρω τιμη μου να μιλησω με ενα ατομο που δειχνει να ειναι ανοιχτομυαλο κ να εχει σεβασμο στις αποψεις των αλλων.ομως εδω θα τα χαλασουμε.μιλας για ομοφοβια κ κοινωνικη νορμα.συγνωμη αλλα κ εσεις οι γκευ βαλατε το χερακι σας να γινετε η κατακραυγη του κοσμου.σκεψου σαν ουδετερος στην ερωτηση του προτυπου του γκευ που εχει καποιος στο μυαλο του.συνηθως προκειται για μια ''φτερου'' ξεφτιλα να κυκλοφορει (βλ εγκεφαλικα αναπηρους σαν τον γαββαλα που ντυθηκε αρχαιος ελληνας να παει σε ταβερνες να φαει) κ ακομη χειροτερα τοσο λυσσα για πεος που πληρωνει ακομη αλλοδαπους η πρεζακια για να το εχει(βλ τον εξαιρετικο στο επαγγελμα του κ αξιοπρεπη εμφανισιακα σεργιανοπουλο).ελαχιστοι ειναι πλεον ετσι το αναγνωριζω.ομως παλια η πλειοψηφια ηταν ετσι κ δυστυχως εμεινε το στιγμα του προτυπου.προσωπικη μου εμπειρια.καποτε σε μια νυχτα τρελη με καποιες ουσιες εκανα σεξ με γκευ.το απολαυσα.ομως οταν τελειωσαμε αρχισε να μου λεει πως στη πολη του (ηταν τουριστας στα μερη μου) ντυνεται γυναικα κ ποσο ομορφη ειναι κτλ.κ τον ρωτησα γιατι?ηταν πολυ ομορφος ,πολυ θηλυπρεπης αντρας κ σιγουρα θα ειχε ευκολο κρεβατι κ αρκετη περαση.γιατι να ξεφτιλιζεται ετσι?οποτε σιγουρα απαραδεκτη κ κατακριτεα η ομοφοβια αλλα εσεις ευθυνεστε εν πολλοις για τη κατακραυγη που βιωνετε.δεν αναφερομαι καν σε ξεφτιλοπανηγυρακια τυπου gay parade.αυτο δεν ειναι αγωνας.ειναι αυτοεξεφτελισμος.αγωνας ειναι να σπασεις τα γραφεια μιας εταιριας που απελυσε καποιον μονο κ μονο επειδη ειναι γκευ.ξερω πως τα ακους εσυ τωρα για ολους κ πως τσουβαλιαζω μεγαλο ποσοστο ανθρωπων ομως αν θες να σε σεβονται πρεπει πρωτα να σεβεσαι τον εαυτο σου.κ σε αυτο πολλοι υστερειτε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by soking View Post
    panos35 σε διαβασα στις αποψεις σου κ θεωρω τιμη μου να μιλησω με ενα ατομο που δειχνει να ειναι ανοιχτομυαλο κ να εχει σεβασμο στις αποψεις των αλλων.ομως εδω θα τα χαλασουμε.μιλας για ομοφοβια κ κοινωνικη νορμα.συγνωμη αλλα κ εσεις οι γκευ βαλατε το χερακι σας να γινετε η κατακραυγη του κοσμου.σκεψου σαν ουδετερος στην ερωτηση του προτυπου του γκευ που εχει καποιος στο μυαλο του.συνηθως προκειται για μια ''φτερου'' ξεφτιλα να κυκλοφορει (βλ εγκεφαλικα αναπηρους σαν τον γαββαλα που ντυθηκε αρχαιος ελληνας να παει σε ταβερνες να φαει) κ ακομη χειροτερα τοσο λυσσα για πεος που πληρωνει ακομη αλλοδαπους η πρεζακια για να το εχει(βλ τον εξαιρετικο στο επαγγελμα του κ αξιοπρεπη εμφανισιακα σεργιανοπουλο).ελαχιστοι ειναι πλεον ετσι το αναγνωριζω.ομως παλια η πλειοψηφια ηταν ετσι κ δυστυχως εμεινε το στιγμα του προτυπου.προσωπικη μου εμπειρια.καποτε σε μια νυχτα τρελη με καποιες ουσιες εκανα σεξ με γκευ.το απολαυσα.ομως οταν τελειωσαμε αρχισε να μου λεει πως στη πολη του (ηταν τουριστας στα μερη μου) ντυνεται γυναικα κ ποσο ομορφη ειναι κτλ.κ τον ρωτησα γιατι?ηταν πολυ ομορφος ,πολυ θηλυπρεπης αντρας κ σιγουρα θα ειχε ευκολο κρεβατι κ αρκετη περαση.γιατι να ξεφτιλιζεται ετσι?οποτε σιγουρα απαραδεκτη κ κατακριτεα η ομοφοβια αλλα εσεις ευθυνεστε εν πολλοις για τη κατακραυγη που βιωνετε.δεν αναφερομαι καν σε ξεφτιλοπανηγυρακια τυπου gay parade.αυτο δεν ειναι αγωνας.ειναι αυτοεξεφτελισμος.αγωνας ειναι να σπασεις τα γραφεια μιας εταιριας που απελυσε καποιον μονο κ μονο επειδη ειναι γκευ.ξερω πως τα ακους εσυ τωρα για ολους κ πως τσουβαλιαζω μεγαλο ποσοστο ανθρωπων ομως αν θες να σε σεβονται πρεπει πρωτα να σεβεσαι τον εαυτο σου.κ σε αυτο πολλοι υστερειτε.
    Like...!!!

  14. #44
    Quote Originally Posted by soking View Post
    panos35 σε διαβασα στις αποψεις σου κ θεωρω τιμη μου να μιλησω με ενα ατομο που δειχνει να ειναι ανοιχτομυαλο κ να εχει σεβασμο στις αποψεις των αλλων.ομως εδω θα τα χαλασουμε.μιλας για ομοφοβια κ κοινωνικη νορμα.συγνωμη αλλα κ εσεις οι γκευ βαλατε το χερακι σας να γινετε η κατακραυγη του κοσμου.σκεψου σαν ουδετερος στην ερωτηση του προτυπου του γκευ που εχει καποιος στο μυαλο του.συνηθως προκειται για μια ''φτερου'' ξεφτιλα να κυκλοφορει (βλ εγκεφαλικα αναπηρους σαν τον γαββαλα που ντυθηκε αρχαιος ελληνας να παει σε ταβερνες να φαει) κ ακομη χειροτερα τοσο λυσσα για πεος που πληρωνει ακομη αλλοδαπους η πρεζακια για να το εχει(βλ τον εξαιρετικο στο επαγγελμα του κ αξιοπρεπη εμφανισιακα σεργιανοπουλο).ελαχιστοι ειναι πλεον ετσι το αναγνωριζω.ομως παλια η πλειοψηφια ηταν ετσι κ δυστυχως εμεινε το στιγμα του προτυπου.προσωπικη μου εμπειρια.καποτε σε μια νυχτα τρελη με καποιες ουσιες εκανα σεξ με γκευ.το απολαυσα.ομως οταν τελειωσαμε αρχισε να μου λεει πως στη πολη του (ηταν τουριστας στα μερη μου) ντυνεται γυναικα κ ποσο ομορφη ειναι κτλ.κ τον ρωτησα γιατι?ηταν πολυ ομορφος ,πολυ θηλυπρεπης αντρας κ σιγουρα θα ειχε ευκολο κρεβατι κ αρκετη περαση.γιατι να ξεφτιλιζεται ετσι?οποτε σιγουρα απαραδεκτη κ κατακριτεα η ομοφοβια αλλα εσεις ευθυνεστε εν πολλοις για τη κατακραυγη που βιωνετε.δεν αναφερομαι καν σε ξεφτιλοπανηγυρακια τυπου gay parade.αυτο δεν ειναι αγωνας.ειναι αυτοεξεφτελισμος.αγωνας ειναι να σπασεις τα γραφεια μιας εταιριας που απελυσε καποιον μονο κ μονο επειδη ειναι γκευ.ξερω πως τα ακους εσυ τωρα για ολους κ πως τσουβαλιαζω μεγαλο ποσοστο ανθρωπων ομως αν θες να σε σεβονται πρεπει πρωτα να σεβεσαι τον εαυτο σου.κ σε αυτο πολλοι υστερειτε.
    Kοίτα άλλο το επι τούτου trash και άλλο πχ το gay parade.Το πρώτο με γαβάλαδες και δεν συμμαζεύεται είναι άλλο πράγμα και δεν αφορά την γκέι κοινότητα.Οκ ο άνθρωπος θέλει να είναι μέσα στο τρας και στο star system.Αναφορικά με το gay pride όμως θα σου πω το ίδιο που προτείνω σε όλους που είναι κριτικοί απέναντι του.Πήγαινε μια βόλτα και εσύ το καλοκαίρι.Βιώσε το από κοντά και πιστεύω θα αναθεωρήσεις σε σχέση με τα όσα σας πασάρουν τα media.Είναι μια γιορτή όπου ειδικά στην Αθήνα απέχει παρασάγκας από όσα σας παραμυθιάζουν κάποια media.Είσαι ευπρόσδεκτος/η και θέλουμε πραγματικά όσο γινέται περισσότερους στρέητ συμπολίτες μας να στέκονται αλληλέγγυοι στο pride.

  15. #45
    Eπίσης βλέπω μπερδεύεις τον σεξουαλικό προσανατολισμό με την ταυτότητα φύλου.Προφανώς αυτός με τον οποίο έκανες σεξ ήταν προς το τρανς φάση ή έστω παρενδυσία.Αυτό διαφέρει από τον σεξουαλικό προσανατολισμό.Φυσικά και αποτελούν μέρος της ευρύτερης κοινότητας οι τρανς και μάλιστα είναι εκείνο το γκρουπ το οποίο δέχεται συστηματικά τις χειρότερες διακρίσεις στην κοινότητα απλά πληροφοριακά υπογραμίζω τη διαφορά.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Άρνηση ομοφυλοφιλίας
    By just_be in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-12-2015, 16:26
  2. Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας
    By alexandros2014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-09-2014, 04:16
  3. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 15:12
  4. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 15:31
  5. αντιμετώπιση έκφρασης ομοφυλοφιλίας
    By gofast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2007, 11:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •