μπερδεμενη σεξουαλικα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4

    μπερδεμενη σεξουαλικα..

    γεια σας.ειμαι καινουριο μέλος,εψαξα να βρω καποιο θεμα με "προβλημα" παρομοιο με το δικο μου αλλα δεν βρηκα κατι..

    λοιπόν από τον τίτλο θα καταλάβατε ίσως περι τινος πρόκειται..μεγάλωσα σε μια κλασσική οικογένεια όπου πάντα αναφερόταν στους ομοφυλόφιλους σαν ανώμαλους κάπως..από μικρή,απ'όσο με θυμάμαι δλδ πάντα όταν έβλεπα φωτογραφησεις αισθησιακες γυναικείες κάτι πάθαινα και δεν το καταλάβαινα και το χέρι πήγαινε από μόνο του..

    μεγαλώνοντας έκανα παρέα με αγόρια αλλά τα χρόνια περνούσαν κ εγω τελειωσα το σχολείο χωρις να κάνω κάποια σχέση με αγόρι.στο πανεπιστήμιο έχω δοκιμάσει κ σχέσεις κ άλλες καταστάσεις με κάποιους, χωρίς όμως να μου αρέσει η διαδικασία του σεξ..κ μάλιστα την πρωτη φορά μου ένιωσα σαν να βιασθηκα,παρ'ολο που ήταν με το αγόρι που τα είχαμε μήνες και ελεγα μου αρεζε.απλα όταν βλεπω ενα αντρικο σωμα δεν διαιγειρομαι σεξουαλικα,παρ'όλα αυτα αν βρεθω στο κρεβάτι με κάποιον αναβω.θυμαμαι συμμαθητριες μου να λενε για τους κωλους των αγοριων κ γω να ξερω ολων των κοριτσιων οπως και τα στηθη τους γιατι αυτα πρόσεχα πάντα.. :(

    νιωθω πως ειμαι καπου στη μέση και πως σεξουαλικά διεγείρομαι απο το γυναικείο σώμα..αλλά όταν είναι για κάποια σχέση θελω με αγόρι..

    στον υπνο μου δεν εχω δει ποτε να το κανω με καποιον εχω δει ομως διαφορα με φιλες μου...το καλοκαιρι ειναι το χειροτερο μου.τα ματια μου ξεφευγουν και κοιταω γυναικες μαλλον με περιεργο τροπο γιατι μερικες με εχουν καταλαβει..και στην παραλια προσεχω τα γυναικες με τα μαγιω και φανταζομαι διαφορα..οι αντρες περνανε απαρατηρητοι..αλλα σχολιαζω πολλες φορες επειδη ειμαι με φίλες.οταν βρισκομαι στο κρεβατι με εναν αντρα θελω να μου κανει πραγματα η να το κανουμε αλλα αρνουμαι να προβω εγω σε καποια ενεργεια..δεν μου βγαινει..δεν μου αρεσει..

    οταν με αγγιζει ενας αντρας δεν αισθανομαι κ πολλα αν με πιασει καμια φιλη μου νιωθω να με διαπερνα κατι.το βλεπω σαν καταρα και λεω μακαρι να ενιωθα και εγω οπως τα αλλα κοριτσια οταν βλεπουν καποιον κ τους αρεσει..

    νιωθω μπερδεμενη νομιζω πως ισως αυτη ειναι κ η αιτια αλλων προβληματων μου κ πως επειδη μπηκαν κ σε μενα καπως οι ιδεεσ απο τους γονεισ για ομοφυλοφιλια νιωθω να συγκρουομαι με τον εαυτο μου.

    τα αγόρια που εχω κανει κατι κατα καιρους το νιωθουν οτι δεν τους θελω κ απομακρύνονται,αλλα τι να κάνω;σκεφτομαι το ενδεχομενο κ του ενδιαμεσου οπως το λεω,bisexual,αλλα δεν ξερω..

    ολα αυτα δεν τα ξερει κανεις κ μου ερχεται περιεργο που τα εγραψα εδω αλλα δεν ηξερα τι να κανω..σας ευχαριστω κ μονο που το διαβασατε..σορρυ που εγραψα ισως πολλα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Αγαπητη μου,
    η εξερευνευση της σεξουαλικης μας ταυτοτητας ειναι ενα θεμα το οποιο καταρχην θα αρχισει απο σενα και θα τελειωσει με εσενα.

    Θα προτεινα καταρχην να χαλαρωσεις και να βγαλεις απο τις σκεψεις σου αυτες τις ιστοριες των γονιων σου (ειναι πλεον συνηθες οι γονεις να εχουν μαυρα μεσανυχτα σε τετοια ζητηματα).
    Ισως εισαι ΒΙ αλλα το γεγονος οτι δεν σου αρεσε η διυσδηση δειχνει μια ταση να διεγειρεσαι μονο με γυναικες.


    Για αρχη παντως εχω μερικες ερωτησεις,
    εχεις κανει μια ολοκληρωμενη επαφη με γυναικα που θα σου αρεσε ερωτικα?
    εχεις αναρωτηθει τι ειναι αυτο που σε μπλοκαρει / απωθει η επαφη με τους αντρες???


    Καλα εκανες και εγραψες εδω, ειμαι σιγουρος οτι θα παρεις αρκετες ενδιαφερον απαντησεις.
    Σε καθε περιπτωση να θυμασαι οτι αυτο που εχει σημασια ειναι να ανιχνευσεις σωστα και με σαφηνεια τα σεξουαλικα σου θελω ετσι ωστε να το ευχαριστιεσαι οπως σου νομιζεις εσυ καλυτερα.
    Τελος να εχεις κατα νου οτι αυτο που μας εμποδιζει να ευχαριστηθουμε το σεξ ειναι συνηθως η βιομηχανια ενοχων για οτι και οπως κανουμε. Ειναι σημαντικο αυτο το κομματι να το βαλεις στη παντα μεχρι να ξεκαθαρισεις τι ακριβως συμβαινει.




    Καλη συνεχεια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    εγω προσωπικα ειναι πολλες οι φορες που φαντασιωνομαι με γυναικα και πιστευω οτι αν υπαρξει περιπτωση να με πλησιασει καποια και να ελκυομαι κ εγω μπορει να το δοκιμασω...το σεξ ειναι ενα πειραμα κατ\'εμέ!!η κοινωνια μας δεν αποδεχεται τους ομοφυλοφιλους και πραγματικα και εεγω ενοχλουμαι καποιες στιγμες με την ακραια συμπεριφορα...(με τις κραγμενες κοινως)...απλα την σεξουαλικη σου ταυτοτητα την καθοριζεις εσυ κ μονο εσυ...δεν θα βαλουμε και τροχονομο στο αυτο μας στο κατω κατω..

    ο κρινο απο πανω εκανε μια σωστη ερωτηση...ειχες ποτε επαφη ερωτικη με κοπελα??αν οχι μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα...προσπαθησε το κ ετσι θα καταλαβεις ποιο φυλο σε ελκυει περισσοτερο...το οτι φαντασιωνεσαι και εχεις αυτες τις αντιδρασεις δεν σημαινει και αυτοματα κατι...θελει ψαξιμο το θεμα!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4
    οχι δεν ειχα ποτε ολοκληρωμενη επαφη με γυναικα,αν τοχα κανει νομιζω θα μουχε λυθει το θέμα :P

    δεν μπορω να προσδιορισω το τι με χαλαει με τους αντρες,τοχω καπως στο μυαλο μου σαν να με εξουσιαζουν εκεινη την ωρα κ αρνουμαι να τους κανω οτιδηποτε :( νιωθω σαν να κανω καταναγκαστικο έργο :( κ στην διεισδυση ειναι σαν να μην νιωθω καν οτι μπαινουν εκεινη την ωρα..ισως εχω παει με λαθος αντρες,δεν ξερω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    πραγματικα μπορει να ειναι κ αυτο που λες..λαθος αντρεσ..αλλα δεν ξερω πως αλλιως θα μπορεσω να σε βοηθησω...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4
    μετα απο πολυ καιρο επανερχομαι..οχι δεν εχω δοκιμαει κατι κ νομιζω πως δεν θα βρω την δυναμη ποτε μου να το κανω και πως απλως θα συμβιβαστω οπως κανουν τοσοι αλλοι ανθρωποι.. :(
    αρχισαν και οι γονεις τα : αντε πρεπει να βρεις καποιον..αλλες αρχισαν να αρραβωνιαζονται..τι τα λενε αυτα?ελεος.τους λεω εγω δεν προκειται να βρω ποτε καποιον κ τετοια,μπας κ το ψιλοκαταλαβουν αλλα λενε εμ αμα δεν βγεις να γνωρισεις κοσμο,πως;ολο με τις φιλες σου..

    αλλα απτην αλλη λεω θα ζοριστω εγω σε μια πιθανον σχεση και θα τραβαω και τον αλλο στον βουρκο μαζι μου?κριμα ειναι..

    μηπως ομως τελικα ολα αυτα ειναι αποτελεσμα πιθανης ανοργασμικότητας μου;γιατι οταν δλδ διεισδυει καποιος να μην νιωθω τπτ,η ισως ειναι κ αυτο πουπε ενας φιλος μου για τις κλειτοριδικες..

    ωρες ωρες ζηλευω ολες τις κοπελες που νιωθουν αυτο το κατι μολις βλεπουν εναν αντρα και που εγω ποτε δεν θα μπορεσω να το νιωσω..αυτη την επιθυμια..οταν αρχιζω να γνωριζω καποιον πιο πολυ και να δενομαστε φιλικα,αρχιζω να σκεφτομαι,μηπως να τα εφτιαχνα μαζι του;αραγε θα με θελει;αρχιζω να το σκεφτομαι,μου καρφωνεται στο μυαλο,μετα πειθομαι πως μου αρεσει η τον θελω,ενω ξερω πως στην αληθεια δεν τον θελω..δεν τον ποθω,σαν αντρα..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    νομιζω οτι δεν ελαβες υποψη την απαντηση που σου εδω και εγω και η πεννυ,


    το σεξ ειναι ενα θεμα προς εξερευνηση και πειραματισμους.
    Ιδιως οταν καποιος ειναι αυτο που λεμε, μπερδεμενος.
    Δεν βλεπω κατι κακο, να αρχιζεις σιγα σιγα να ξεμπερδευεις το κουβαρι.
    Αρχισε να εχεις επαφες με το γυναικειο φυλο, πειραματισου να δεις πως αισθανεσαι.
    Οτι συμπερασμα και αν βγαλεις θα το συζητησεις με τον εαυτο σου (η και εδω αν θες) μετα.
    Πιο πριν δεν εχει φοβερο νοημα η κουβεντα.

    Για την διεισδηση η κατασταση ειναι πιο περιπλοκη νομιζω στις γυναικες και δεν ειναι ειμαι αρκετα αρμοδιος να μιλησω.
    Απλα πιστευω οτι ολα περνανε απο φιλτρα του εγκεφαλου, ακομα και αυτο.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    Γεια σου Wrongy,
    αν θέλεις την προσωπική μου γνώμη, νομίζω ότι το μόνο πρόβλημα στην περίπτωση σου είναι ακριβώς ότι σκέφτεσαι πάρα πολύ το συγκεκριμένο ζήτημα, ότι ανησυχείς πάρα πολύ για το τι είσαι ή τι δεν είσαι. Αφέσου ελεύθερη, μην το αφήνεις να σου γίνει έμμονη ιδέα. Αν πραγματικά βλέπεις ερωτικά τις γυναίκες, δοκίμασέ το. Δοκίμασέ το όμως χωρίς να νιώθεις ενοχές, χωρίς εκείνη την ώρα να σκέφτεσαι ότι \"δεν πρέπει\", \"ότι δεν είναι σωστό\", \"ότι αυτά είναι ανωμαλίες\" και άλλα τέτοια ωραία που μας έχει \"περάσει\" η δήθεν ηθική κοινωνία μας. Με την προϋποθέση ότι θα το κάνεις χωρίς ενοχές, μπορεί να ανακαλύψεις ότι δεν σου αρέσει και υπάρχει μία περίπτωση να δεις ότι αυτή η εμμονή με το γυναικείο φύλο έκανε δυσλειτουργική τις μέχρι τώρα σεξουαλικές σου εμπειρίες με τους άντρες (λέω μπορεί - δεν σημαίνει ότι οπωσδήποτε τα δύο συνδέονται). Μπορεί απ\' την άλλη, να ανακαλύψεις ότι αυτό σε εκφράζει. Σε αυτή την περίπτωση μην πανικοβληθείς αλλά αφέσου σε αυτό που κάνει εσένα ευτυχισμένη, αυτό που σε κάνει να νιώθεις γεμάτη. Επίσης, το να σου αρέσουν οι γυναίκες δεν σημαίνει σώνει και καλά ότι δεν θα ξανακάνεις ποτέ σχέση με άντρα. Ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή. Όλα αυτά στα λέω από προσωπική εμπειρία. Μέχρι κάποια ηλικία είχα κάνει σχέσεις αποκλειστικά με άντρες. Μετά πειραματίστηκα και με το ίδιο φύλο και είδα ότι αυτό με εκφράζει περισσότερο. τα τελευταία 2 χρόνια οι σχέσεις μου ήταν μόνο με γυναίκες. Κι ενώ στην αρχή υπέθεσα ότι μπορεί να μου βγουν τίποτα ενοχές στην πορεία, πίστεψέ με, αυτό είναι το μόνο κομμάτι της ζωής με το οποίο αισθάνομαι απολύτως καλά. Το βρίσκω απολύτως φυσιολογικό. ταυτόχρονα, δεν έχω διαγράψει τους άντρες απ\' τη ζωή μου. Είμαι ανοιχτή σε οποιονδήποτε άνθρωπο μου κάνει κλικ με την προσωπικότητά του ή με οτιδήποτε άλλο.
    Ελπίζω να βρεις αυτό που σου ταιριάζει και είμαι εδώ αν θέλεις να ρωτήσεις οτιδήποτε :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    υπάρχει και ο όρος ασεξουαλικός...δεν ξέρω πολλά, ένα ψάξιμο ίσως βοηθούσε.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3
    γεια σασ νομιζω οτι εχω το ιδιο προβλημα.εχω σχεση 5 χρονια με αντρα.νομιζω οτι ειμαι ερωτευμενη με τη κολλητη μου.μου ερχεται να βαλω τα κλαματα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3
    ειμαι 30.πριν απο αρκετα χρονια ειχα κανει ψυχοθεραπεια και στο κομματι αυτο νομιζα και τωρα αυτο νομιζω οτι απλα δεν ειχε βρεθει ενασ ανθρωποσ στο δρομο μου που να μου φερθει ομορφα.βεβαια υπηρχε και το προβλημα τησ σεξουαλικησ παρενοχλησησ σε σημειο προ βιασμου με αποτελεσμα να ειμαι πολυ μαζεμενη με τουσ αντρεσ.στη σχεση που εχω τωρα ολα πηγαιναν καλα μεχρι που αρχισαν τα προβληματα μη κανεισ αυτο μη κανεισ εκεινο αρχισε η πιεση αρχισα οι γρινιεσ κατι που δεν αντεχω με αποτελεσμα να κοβω πραγματα του εαυτου μου για να καλυπτω ανασφαλειεσ αλλων.το να κανεισ υποχωρησεισ στη σχεση δεν ειναι κακο αλαλ δε μπορω να κοβω συνεχωσ.στισ γκρινιεσ αυτεσ λοιπον εκει που νομιζα οτι ολα πανε καλα ξαφνικα συνειδητοποιω οτι περναω καλυτερα με τη φιλη μου παρα με τον φιλο μου.δεν εχω παει με γυναικα ποτε.ξερω επισησ οτι και με το φιλο μου πριν αρκετο διαστημα περναγα αρκετα καλα και δεν ειχα την παραμικρη αμφιβολια γι αυτο.και εχω φτα σει σε σημειο τωρα που απλα δεν ξερω τι φταιει.εχω πιεστει?οντωσ θελω κατι αλλο απο αυτο που ηδη εχω?και δεν το εχω συνειδητοποιησει?ελπιζω να μη σασ μπερδεψα αλλα πιστεψτε με εχω μπερδευτει παρα πολυ.

  12. #12
    Νικόλ .....όλες περνάμε καλύτερα με τις φίλες μας όταν μας απογοητεύει ο εκάστοτε.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι σου αρέσουν τα κορίτσια.
    Ένας τρόπος είναι να σκεφτείς αν εκτός από την τρυφερότητα, την αγαπη και την ασφάλεια που νιώθεις με τη φίλη σου, θα μπορούσες να πας και στο κρεβάτι μαζί της....
    Από εκεί ξεκίνα....

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3
    ειλικρινα δε ξερω.μια ετσι μια αλλιωσ....

  14. #14
    νικόλ........αν δεν μας πεις περισσότερα, δεν θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Νικολ,


    βασικα εφοσον εχεις κανει σεξ με αντρα (και ενιωσες ενα στοιχειωδη οργασμο) ειναι σαφες οτι δεν εισαι λεσβια.
    Με αυτο το δεδομενο παμε παρακατω.

    Υπαρχει ενα ενδεχωμενο να εισαι ΒΙ αλλα μεχρι εκει.
    Αυτο σημαινει οτι περνας καλα και με τα δυο φυλα, ομως ο κυριος προσανατολισμος σου ειναι οι αντρες.
    Απο τα λιγα που εχεις γραψει, δινεις να καταλαβω οτι απλως εισαι με λαθος προσωπο.
    Ενδεχωμενα η καλη επαφη με την φιλη σου να ειναι απλα και μονο συναισθηματικη.

    Δεν ξερω αν θα σε ενδιεφερε να ανακαλυψεις μια αλλη πτυχη του ερωτα, εννοω με γυναικες.
    Αν θες πες περισσοτερα πανω σε αυτα που σου εγραψα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •