σπουδες ψυχολογιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4

    σπουδες ψυχολογιας

    καλημερα!ενδιαφερομαι να σπουδασω ψυχολογια σε ενα ιδιωτικο πανεπιστημιο στην Ελλαδα.ξερετε ποιο ειναι το καλυτερο και αν το american liberty university of alabama ειναι αναγνωρισμενο απο το Ελληνικο κρατος?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    2
    καλημέρα,
    επειδή μας ενδιαφέρει το ίδιο πανεπιστήμιο κι εγώ μίλησα ήδη με τον διευθυντή σπουδών στην ελλάδα, το πτυχίο αυτό δεν αναγνωρίζεται. Εκτός αυτού, τα μαθήματα γίνονται στην ελλάδα, οπότε... Βέβαια, απ\' ότι μου είπε μπορείς να εργαστείς ως σύμβουλος (ιδιότητα που η πλειοψηφία τνω ψυχολόγων δεν αναγνωρίζει, αλλά νομίζω ότι νομικά δεν θα έχεις πρόβλημα) και όχι ως ψυχολόγος (αφού δεν θα μπροέσεις να πάρεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος). Η γνώμη μου είναι ότι φαίνονται άτομα με γνώσεις που ενδιαφέρονται για το αντικείμενο, αλλά αν θες να πάρεις άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος ψυχολόγου, πρέπει να ψάξεις κάποια άλλη οδό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    104
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που προφανώς έχει ξαναυποθεί ,αλλά αν κάποιος γνωρίζει να μου απαντήσει θα με βοηθήσει πολύ. Πότε είναι οι κατατακτήριες για Ψυχολογία Παντείου?? Επίσης ποιά βιβλία προτείνετε εσείς? Γιατί έχω ακούσει οτι η βιβλιογραφία που δίνεται είναι πολύ εκτενής, αλλά συγκεκριμένα βιβλία είναι πιο \"βοηθητικά\". Σας ευχαριστώ εκ των προτερών για τις απαντήσεις σας.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •